«Жінки-біженки здійснюють «перезавантаження» церкви»: представник «Голосу мучеників»
0
PR-0426-2-RU
Олеся зі своїм чоловіком пастором Йосипом та їхніми трьома дітьми в Україні

Олеся – дружина пастора. Зазвичай вона та її чоловік служать у церкві у маленькому містечку на заході України.
Проте цими днями для українців звичайне життя закінчилося.

З метою безпеки чоловік Олесі відправив її та трьох дітей до Праги, а сам залишився у рідному місті. У своєму будинку він розміщує біженців, які потребують тимчасової ночівлі, прямуючи далі з країни. Так само чоловік Олесі використовує дві будівлі школи, в якій вони працювали раніше. Крім того, він доставляє на схід країни гуманітарну допомогу мікроавтобусом.

Але у Празі Олеся знайшла не лише безпеку. Вона побачила нагоду служити.

«Олеся сказала, що не хоче просто «витрачати час» і бути просто біженкою, тому вона почала співпрацювати з російськомовною церквою і вони разом організували школу та дитячий садок для українських дітей-біженців у Празі», — каже представник «Голосу мучеників – Корея» д-р. Хен Сук Фолі.

За оцінками уряду Чехії, на кінець березня до країни прибуло понад 300 тисяч біженців. Майже половину становлять діти, а 80% дорослих – жінки.

«Оскільки жінки зайняті оформленням документів та іншими справами, виникла природна потреба у денному догляді та освіті для дітей», – каже представник Фолі.

Коли Олеся почала дбати про дітей, деякі з їхніх потреб були очікувані, наприклад, допомога у подоланні психологічних травм, туги за домом та занепокоєння. Але деякі потреби здивували її.

«Дивно, що діти насправді не знають Біблії», — каже Олеся в інтерв’ю одній із місіонерських організацій США Serge, яка надає житло та допомогу українським біженцям у Празі.

Олеся виявила, що їй потрібно починати з азів і почала використовувати для своїх уроків Дитячу Біблію в картинках англійською мовою.

«Знаєте, ми дуже раді, що Бог використовує нас, і ми сподіваємося, що це насіння проросте, і з’явиться надія на порятунок», — каже Олеся.

«На думку більшості церков, Олеся та її діти класифікуються як біженці, і першорядним завданням є їхнє повернення додому, щоб повернути їхнє життя у звичне русло», — каже представник Фолі. Але те, що Олеся описує дітей як «насіння», є нагадуванням про те, що Бог завжди робить щось більше, ніж те, що ми можемо бачити чи розуміти.
Це «щось більше» має багато спільного з місіонерським «стрибком», який започаткував помітне зростання церкви в Україні в період з 1989 по 1999 рік.

«У той час коли розпався Радянський Союз, українські чоловіки-християни виводили підпільну церкву назад на світ. Отже, насамперед жінки та молоді люди відгукнулися на Божий заклик відправитися в деяких випадках за тисячу кілометрів від будинку, щоб заснувати деякі з перших євангельських церков у колишніх радянських країнах, у таких місцях як Сибір», — каже представник Фолі.

Українська церква ще не здобула місіонерського бачення, не було семінарій та програм підготовки місіонерів. Святий Дух просто спонукав деяких молодих українських християн, багато з яких були жінками, виїхати далеко від дому та проповідувати Євангеліє.

Оскільки місіонерами були жінки і молоді люди без духовної освіти, церкви часто складалися з молодших людей, а також малозабезпечених верств населення. Серед хаосу, який виник у результаті розпаду Радянського Союзу, Бог використав цих непідготовлених, безіменних засновників церков, щоб «перезавантажити» церкву».
Представник Фолі каже, що вона бачить подібну дію Бога серед українських біженців-християн, таких як Олеся.

«Я думаю, що до таких жінок, як Олеся, слід ставитись не лише як до біженців, а й як до засновників церков, – каже представник Фолі.

Вона підозрює, що Бог може якимось чином використати війну із Росією, щоб здійснити «перезавантаження» церкви України, а разом із нею і християнських громад Європи, з якими спілкуються жінки – християнки, які залишили Україну. Як показує Писання, іноді діти вперше вивчають Біблію, коли знаходяться далеко від дому та батьківщини.

Сестринська місія «Голос мучеників Польщі» звернулася до нас із проханням про поїздку до районів скупчення біженців уздовж кордону, щоб провести семінари з відновлення після психологічних травм. Раніше представник Фолі проводила подібні семінари для християн з Еритреї, Камеруну, Китаю та Північної Кореї. Вона каже, що її надихає повідомлення «Голосу мучеників Польщі» про те, що серед біженців багато таких жінок, як Олеся.

Олеся втікала до Чеської Республіки не просто зі страху. Як вона каже, у неї було бажання не витрачати час, коли почалася війна, а замість цього служити. І виявляється, допоки Олеся допомагає українським дітям-біженцям, Бог зцілює її від психологічної травми».

Представник Фолі застосовує багатоплановий метод психологічного відновлення після травм під назвою SFCR, що означає Зміцнення ресурсів сім’ї для подолання труднощів. Метод, розроблений Лорелом Дж. Кісером, доцентом кафедри психіатрії в Університеті Меріленда, був адаптований представником Фолі спеціально для застосування серед християн. Вона каже, що процес психологічного відновлення після травми та заснування церкви напрочуд схожі.

«Травма виникає, коли рутинні дії людей порушуються і виходять далеко за межі можливих механізмів виживання», – каже представник Фолі. Найкраще лікування травми — «перезапустити» ці механізми виживання у сім’ї травмованої людини або у сфері її впливу. Для християн це «перезавантаження» набуває форми щоденного сімейного служіння.

«У випадку з християнами, які отримали психологічну травму, коли вони, навіть у розпал своєї травми, виділяють регулярний час для молитви, співу та читання Писання з тими, з ким вони живуть, або з тими, хто їх оточує, то спостерігається суттєве зниження рівня гормонів, пов’язаних із стресом. Сімейне служіння вдома є біблійним методом відновлення після травм, даним Самим Богом».

«У багатьох відношеннях різкий стрибок в заснуванні нових церков українськими жінками та молодими людьми під час розпаду Радянського Союзу був формою відновлення після травми», — каже представник Фолі. Прості щоденні механізми виживання у вигляді молитви, вивчення Біблії та співу заповнили пролом, що утворився після краху комуністичної ідеології та повсякденного життя в Радянському Союзі.

Незалежно від того, чи повернуться українські християнські біженці додому, чи назавжди мігрують в іншу країну, чи залишаться біженцями на якийсь час, вона вважає, що ті ж механізми, які допомагають їм подолати травму, допоможуть і українській церкві «перезавантажитися».

«Дуже шкода, що церкви по всьому світу під роботою з українськими християнами мають на увазі лише надання гуманітарної допомоги», – каже представник Фолі. Справді, робота церкви по всьому світу з підтримки українських християн лише розпочинається. Цю роботу слід спрямувати також і на те, щоб озброїти українських християн для відновлення своїх церков від дому до дому, від сім’ї до сім’ї, незважаючи на те, що їхні будинки та сім’ї були зруйновані. Йдеться про те, щоб знайти таких жінок, як Олеся та озброїти їх баченням та інструментами, щоб вони бачили в собі не просто біженців, а тих, кого Бог послав, щоб засновувати церкви та сіяти насіння».

Представник Фолі каже, що «Голос мучеників – Корея» продовжує збирання коштів на проект з надання екстреної допомоги християнам в Україні для того, щоб українські церкви та християни продовжували своє служіння. Організація також продовжує розподіляти кошти з фонду «Сім’ї мучеників», які залишилися живими членами сімей українських християн, які були вбиті в той час, як вони продовжували вірно свідчити про Христа.

Ті, хто знаходиться за межами Кореї і бажає зробити пожертвування в будь-якому з цих фондів, можуть зробити це згідно методу, описаному на сайті www.vomkorea.com/ru/donation.

PR-0426-3-RU
Діти-біженці в класі Олесі не лише отримують допомогу при травмах, а й уперше дізнаються про Біблію

За темою

Друга «професія» Таврійського інституту
18:23 - Пт / 20 Тра. Україна, Християнське життя
Донбас: Колишній ув’язнений християнин диригує хором під час війни
14:08 - Ср / 18 Тра. Християнське життя, Церква України
«Бог запрошує вас стати частиною історії, яку пише Він Сам…». Пастор церкви в США став рятівним донором для свого помічника
18:57 - Пн / 16 Тра. Здоров'я, Люди, Християнське життя
11 дівчат у в’язниці Пномпеня склали завіт з Богом через водне хрещення
12:43 - Чт / 12 Тра. Події, Християнське життя, Церква
Баптисти Молдови за перші 10 днів війни прийняли 70% усіх українських біженців у себе в країні
14:18 - Чт / 05 Тра. Люди, Церква
«Кожен святий має минуле, а кожен грішник має майбутнє». У США вийшов фільм «Батько Стю»
16:37 - Пн / 02 Тра. Фільми, Християнське життя
Любити Бога, любити людей: як церква у Дунаївцях допомагає переселенцям та людям у гарячих точках
13:57 - Чт / 21 Кві. Благодійність, Християнське життя, Церква України
«Долаючи лихо» – практичні рекомендації та біблійні підбадьорення
16:07 - Пн / 11 Кві. Здоров'я, Християнське життя
Як не вигоріти, а загартуватися у вогні війни?
14:01 - Сб / 02 Кві. Україна, Християнське життя
Луцька церква «Голгофа» забезпечує українських військових авторськими молитовниками
17:39 - Чт / 31 Бер. Церква
Де Бог під час війни? Добра новина від Follow Book
16:42 - Чт / 31 Бер. Християнське життя
На Луганщині пастор і його 19 дітей печуть хліб та діляться Євангелієм
16:18 - Ср / 30 Бер. Церква