10weaponize1

Будь-яка істина, сказана без любові, стає брехнею або тиранією.

У матерілі на сайті ieshua.org наведені 10 способів, як християни перетворюють Біблію на зброю – використовуючи Слово Боже, щоб підносити своє помилкове «я» або маніпулювати іншими:

1. Коли чоловіки використовують Ефесян 5: 23-31, щоб змусити дружин підкоритися.

Біблійне підпорядкування працює в обох напрямках. Жінка зазвичай більш схильна підкорятися чоловікові, який підпорядковується Ісусу і дозволяє Божій любові проявлятися в його житті. Коли чоловіки не люблять своїх дружин, як Христос любить церкву, більшість жінок сприймає це як порушення умов угоди. Чоловік, просто цитуючи цей вірш своїй дружині без попередніх умов жертовної християнської любові до неї, використовує Писання, щоб домогтися свого.

2. Коли духовні лідери використовують один з п’яти дарів Духа, щоб підкреслити своє становище, вимагаючи послуху.

Коли будь-яка людина оголошує себе апостолом або пророком згідно з Ефесян 4:11 і використовує це як титул, щоб змусити інших духовних лідерів підкорятися йому, він перетворює Святе Письмо на зброю. Коли пастор використовує свій титул, щоб вимагати автократичної слухняності, він перетворює своє покликання і Біблію на зброю проти овець.

3. Коли ми використовуємо Біблію, щоб засудити якийсь один конкретний спосіб життя і не звертаємо уваги на багатьох інших гріховних способів життя, які нас не ображають.

Римлянам 1: 24-32 використовувалося, щоб вказати на серйозність деяких сексуальних гріхів. Однак контекст вимагає, щоб були включені й інші гріхи, згадані в уривку. Павло говорить і про інші гріхи, які більшість християн ігнорують, а саме: користолюбство, злість, заздрість, розбрати, обман, злість, плітки, наклеп, зарозумілість, хвастощі, непослух батькам і багато іншого.

Коли ми вказуємо на один з гріхів, ігноруючи інші гріхи в церкві і в нашій культурі, ми перетворюємо Біблію на зброю.

4. Коли ми ізолюємо або маргіналізуємо людей через їх небіблійні політичні переконання.

Коли ми суворо засуджуємо або критикуємо людей через те, як вони голосували на виборах, ми використовуємо Біблію як зброю, а не як міст, щоб примирити їх. Звичайно, немає нічого поганого в тому, щоб не погоджуватися з людиною в дусі покори. На жаль, за останні 20 років ми стали свідками тривожного зростання числа християн, що беруть участь в політично мотивованих уїдливих публічних сварках в соціальних мережах. Це не шлях Христа.

5. Коли ми зверхньо дивимося на невіруючих.

Коли ми ставимося до невіруючих так, ніби ми святіші за них, і поводимося так, ніби ми кращі, ми використовуємо Біблію і нашу віру як зброю проти них.

6. Коли ми формально і з точки зору букви закону судимо інших християн, які не відповідають нашим стандартам.

Коли ми погано ставимося до слабких християн, замість того, щоб намагатися їм допомогти, ми використовуємо Біблію проти них (Гал. 6: 1-4).

7. Коли ми використовуємо Біблію як привід для того, щоб здійснювати небіблійні вчинки.

Ісус дорікав релігійних лідерів того часу за неправильне використання Слова Божого і традицій, щоб спонукати людей служити їм (Марка 7: 8-13). Наприклад, деякі люди нехтують своєю сім’єю, кажучи, що ставлять Царство Боже на перше місце (Мф. 6:33). Навіть диявол намагався використовувати Біблію в якості зброї, щоб змусити Ісуса зістрибнути з вершини храму (Мт. 4: 5-7).

Кожен раз, коли ми використовуємо Біблію як привід для виправдання неетичної поведінки стосовно інших, ми перетворюємо Біблію на зброю.

8. Коли ми не говоримо правду в любові.

Біблійна віра завжди повинна виражатися з любов’ю. В іншому випадку це буде неефективно в очах Бога (Гал. 5: 6). Коли віруючі висловлюють біблійне вчення / істину як роботи, воно перетворюється на зброю, і таким чином люди просто намагаються довести свою точку зору або виграти в суперечці.

9. Коли ми опредметнюємо людей (тобто представляємо їх як щось неживе) для виконання нашої біблійної місії.

Коли духовні лідери насправді не дбають про людей у церкві, а використовують їх для виконання своєї місії, вони перетворюють Біблію на зброю проти них. (Такі люди в кінцевому підсумку отримують травму від перебування в церкві.)

10. Коли ми вимагаємо біблійної моралі і етики, але самі так не живемо.

Коли ми використовуємо Біблію в якості особливого стандарту (церковного або домашнього використання), за яким самі не хочемо жити, ми використовуємо Біблію проти інших, щоб домогтися свого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

youversion_1

Популярний мобільний біблійний додаток YouVersion співпрацює з альянсом 10 провідних організацій з перекладу Біблії, щоб допомогти зробити Євангелію доступною для 95% населення світу до 2033 року.

Про це пише Слово про Слово з посиланням на The Christian Post.

План співпраці, який спочатку деякі вважали неможливим, також буде спрямований на те, щоб Новий Заповіт був доступний 99,96% усіх мов.

Ідеї ​​для партнерства illumiNations визрівали з 2010 року на організованій зустрічі. Асоціація була створена, оскільки 3732 мов світу з понад 7000 мов мають мало або зовсім не мають перекладеного Писання.

«Біблія змінює життя, і ми хочемо повернути та поінформувати про це, – сказав в інтерв’ю The Christian Post засновник YouVersion Боббі Грюневальд. – Важливо, щоб люди знали, що Бог також говорить їхньою мовою”.

Грюневальд створив YouVersion, широко відомий як додаток Біблії, у 2008 році, коли він намагався встановити послідовну модель часу, який він витрачав на читання Біблії. З моменту свого створення лише додаток було встановлено на понад 400 мільйонів унікальних пристроїв та завантажено у кожній країні світу.

Грюневальд сказав, що хоча через додаток мільйони людей «наближаються до Біблії», служіння усвідомлювало, що їм потрібно охопити й інші мови, включаючи «менші мови, які ніколи не чули слів Ісуса».

«Як служіння, ми взяли на себе зобов’язання зробити Біблію доступною всіма мовами серця», – сказав він.

Missio Nexus – найбільша євангелізаційна асоціація церков та організацій у Північній Америці – повідомила у 2016 році, що приблизно шоста частина населення світу (1,3 мільярда осіб) не має перекладу повної Біблії мовою, якою вони найкраще розмовляють.

Хоча Грюневальд сказав, що співробітники YouVersion не є перекладачами, їхня роль у партнерстві вимагатиме відстоювання інтересів, щоб покращити роботу, яку перекладачі з організаціями-партнерами IllumiNations будуть виконувати протягом наступного десятка років.

Серед організацій, що беруть участь у союзі IllumiNaitions, є Американське біблійне товариство, Товариство глухих Біблій, Лютеранські перекладачі Біблії, Насіннєва компанія, SIL International, Об’єднані біблійні товариства, Слово для світу, Піонерські перекладачі Біблії та Перекладачі Біблії Уікліфа США.

Грюневальд сказав, що праця, необхідна для перекладу Біблії на різні діалекти, – нелегкий подвиг. Одного разу на виконання одного перекладу пішло 12 років.

Спочатку Біблію переважно перекладали через довгострокову місію. Місіонери подорожували туди, де ніколи не чули перекладу Євангелії на їхні мови. Вони занурилися в середовище людей, щоб вивчити їхні мови та, врешті-решт, допомогти у перекладах Біблії.

Але з часом, завдяки прогресу в технології та методології перекладу, процес перекладу прискорився.

Грюневальд сказав, що сподівається, що більше людей будуть журтвувати для досягнення більшої кількості перекладів Біблії. Він також сподівається, що YouVersion вплине на ще багато життів і приведе до того, що більше людей захочуть брати участь у праці з перекладу Біблії.

«Це велика, зухвала та агресивна мета, але це план, орієнтований на Бога, який приніс стільки єдності та віри. І коли є велика єдність і віра, Бог відповідає”, – додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Man Reading Bible

Християни знають, що запорукою здорового духовного життя є постійність у молитві і читанні Слова Божого. А що, якщо ми скажемо, що Біблію можна не лише читати?

10 способів, як християнам можна і варто взаємодіяти з Писанням, описав пастор київської євангельської церкви «Відновлення» і викладач Київської богословської семінарії Олег Павліщук.

1. ЧИТАТИ

Перший і очевидний – але не єдиний спосіб взаємодії зі Святим Письмом. Унікальність Біблії в тому, що з кожним новим перечитуванням вона розкривається все більше і більше. Спробуйте наступне: перечитувати кожну із 66 книг Біблії за раз; це дає можливість мати загальний огляд і побачити цілісну історію, яку Бог помістив у Своїй книзі.

2. СЛУХАТИ

Протягом тисяч років більшість людей мали єдину можливість сприймати Слово – через слухання. Спробуйте і ви, адже кожен смартфон має можливість відтворювати аудіокниги, в тому числі і Біблію (можна з програми YouVersion, наприклад, а можна скачати всю аудіобіблію і вмикати її в будь який час, не залежачи від інтернет-з’єднання.

3. РОЗДУМУВАТИ

Ми не можемо читати Біблію день і ніч. Але можемо постійно про неї роздумувати – про це нам, принаймні, говорить Псалом 1. Це дуже важливо, адже бездумне поглинання інформації, навіть біблійних текстів, не принесе багато користі. Хтось скаже: «Чи можливо постійно думати про Біблію?» – правда в тому, що ми НЕ можемо НЕ думати. То краще наповнюватися добрими думками, ніж тривогою, суєтою, «інформаційними шлаками».

4. ДОСЛІДЖУВАТИ

Читання подібне дослідженню острова за допомогою, скажімо, дрона. Ми робимо огляд, визначаємо межі, знаходимо великі частини. Досліджувати – це як відправитися на цей острів у експедицію, щоб взяти проби ґрунту і води, дослідити флору і фауну, навіть піти вглиб і знайти корисні копалини. Ми беремо невеликий уривок і занурюємося в нього – за допомогою питань, ключових слів, обставин часу, місця та дії, вивчаємо найближчий контекст; після цього вдаємося до додаткових ресурсів, користуючись багатством спадку церковної традиції.

5. ВЧИТИ НАПАМ’ЯТЬ

Це дуже важлива звичка. Варто відзначити тут два моменти: 1) Потрібно не тільки вчити, але регулярно повторювати вивчені уривки (з часом зі все меншою регулярністю); 2) Краще вивчити 20 віршів з одного розділу, ніж 20 чи більше уривків, розкиданих по всій Біблії. Почніть з 2 розділу Филип’янам, 12 розділу Римлянам, Проповіді Ісуса на горі (Матфія 5-7) і псалмів (1, 8, 23, і так далі). Для Андроїд та iOs є спеціальні додатки, які можуть в цьому допомогти.

6. МОЛИТИСЯ

В багатьох церковних традиціях є молитвослов. Саме в якості молитвослова можна використовувати Біблію – при цьому не тільки молитися слово в слово, наприклад по Псалмам, – але і беручи якийсь уривок як план для власної молитви. Спробуйте пройти в молитві разом з 1 Посланням Петра. Будете вражені тим, як зміниться в кращу, глибшу сторону ваша молитва.

7. ПЕРЕПИСУВАТИ

В багатьох країнах переписувати біблійні тексти – єдиний спосіб мати свою Біблію. Ми маємо достатньо перекладів, форматів, оформлень – є з чого вибрати! Але час зосередженого і смиренного переписування дуже корисний. Не треба починати з книги пророка Єремії – листи до Галатів чи Ефесян підійдуть для цього краще.

8. ОБГОВОРЮВАТИ

Не лише на спеціальних зустрічах, але й спонтанно – в розмовах за столом, на кава-брейку, в колі сім’ї. Не бійтеся ставити питання, ділитися тим, що не зрозуміло.

9. ДІЛИТИСЯ

Червоною лінією через всю Біблію проходить Євангелія – «радісна вістка» про Царя Ісуса, Який помер за гріхи людей, але Бог воскресив Його із мертвих і тим поклав початок відновленню всього творіння. Люди навколо вас потребують того, щоб почути Євангелію і здобути таку надію, яку не можуть дати ні лікарі, ні науковці, ні філософи, ні політики, ні економісти нашого світу. А ще можна дарувати Біблію – на День народження, новосілля, весілля, ба навіть без усякої причини)))

10. ВИКОНУВАТИ

Який сенс у всьому, про що ми говорили, якщо нема головного – втілення Слова Божого в наше життя?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2

Біблія дає нам чітко зрозуміти, що існує духовний світ: наш ворог реальний і хоче, щоб ми відокремилися від Бога. Але хороша новина в тому, що Ісус на хресті переміг смерть і запропонував нам нове життя. Він пропонує нам новий шлях у стосунках з Отцем.

Звичайно, ми зіткнемося з духовними ворогами і будемо боротися з ними на цій землі, але нам необхідно знати, що Господь вже здобув перемогу.

Всеукраїнський Собор пропонує 10 віршів з Біблії, які нагадують про Божу перемогу та надихають нас йти вперед попри труднощі й довіряти Господу.

1. “Зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми” (2-е до коринтян 10:4)

2. “Бо то Ним створено все на небі й на землі, видиме й невидиме, чи то престоли, чи то господства, чи то влади, чи то начальства, усе через Нього й для Нього створено!” (До колоссян 1:16)

3. “Бо я пересвідчився, що ні смерть, ні життя, ні Анголи, ні влади, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні вишина, ні глибина, ані інше яке створіння не зможе відлучити нас від любови Божої, яка в Христі Ісусі, Господі нашім!” (До римлян 8:38‭-‬39)

4. “Роззброївши влади й начальства, сміливо їх вивів на посміховисько, перемігши їх на хресті!” (До колоссян 2:15)

5. “Противтесь йому, тверді в вірі, знавши, що ті самі муки трапляються й вашому братству по світі. А Бог усякої благодаті, що покликав вас до вічної слави Своєї в Христі, нехай Сам удосконалить вас, хто трохи потерпів, хай упевнить, зміцнить, уґрунтує.” (1-е Петра 5:9‭-‬10)

6. “І вірний Господь, що зміцнить вас і збереже від лукавого.” (2-е до солунян 3:3)

7. “Ось Я владу вам дав наступати на змій та скорпіонів, і на всю силу ворожу, і ніщо вам не зашкодить.”  (Вiд Луки 10:19)

8. “Тож підкоріться Богові та спротивляйтесь дияволові, то й утече він від вас.” (Якова 4:7)

9. “Духа Божого цим пізнавайте: кожен дух, який визнає, що Ісус Христос прийшов був у тілі, той від Бога. А кожен дух, який не визнає Ісуса, той не від Бога, але він антихристів, про якого ви чули, що йде, а тепер уже він у світі. Ви від Бога, дітки, і ви перемогли їх, більший бо Той, Хто в вас, аніж той, хто в світі.”(1-е Iвана 4:2‭-‬4)

10. “Нарешті, мої брати, зміцняйтеся Господом та могутністю сили Його! Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських. Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби.”(До ефесян 6:10‭-‬12)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що говорить Біблія про дружбу: 10 цікавих віршів

i75_ArticleImage_17166

Менше ніж 10% молодих людей покоління Z кажуть, що вони прагнуть регулярно читати Біблію, згідно з опитуванням, яке було частиною нещодавно опублікованого звіту Американського біблійного товариства.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на christianpost.com.

У своєму звіті «Стан Біблії – США 2021», ABS дійшла висновку, що покоління Z (люди віком від 9 до 24 років), має «непевні стосунки з Біблією».

Дослідники опитали осіб віком 15 років і розділили покоління на «молодь покоління Z» (15-17 років), щоб відокремити їх від «дорослих покоління Z», (18 до 24 років).

Американське біблійне товариство виявило, що лише 9% молоді покоління Z були класифіковані як «залучені до Писань», що означає зосередження на читанні Біблії.

Для порівняння, 14% дорослого покоління Z та 23% міленіалів (1981-1999 рр.) були класифіковані як «Залучені до Писання». А 47% молодого покоління Z були позначені як «Не залучені».

«Половина всіх дорослих американців сьогодні вважаються «користувачами Біблії» – це ті, хто користується Біблією принаймні три – чотири рази на рік, – йдеться у звіті.

Однак лише третина молоді покоління Z (34%) є «користувачами Біблії», а серед дорослих покоління Z − таких 43%. У порівнянні з поколінням Z, міленіали мають набагато більший відсоток «користувачів Біблії», що наближається до середнього показника по країні (49%)».

Американське біблійне товариство також виявило, що під час пандемії та масових протестів через расову несправедливість у 2020 році читання Біблії серед молоді покоління Z зменшилося.

«Смута 2020 року не викликала більшого використання Біблії серед підлітків. Молодь покоління Z (27%) частіше, ніж дорослі покоління Z (19%) або міленіали (9%), кажуть, що вони скоротили використання Біблії за останній рік», – продовжив звіт.

«З іншого боку, міленіали, швидше за все, скажуть, що їх використання Біблії за останній рік зросло (29%) у порівнянні з дорослими покоління Z (27%) та молоді покоління Z (21%)».

Додатковим висновком доповіді стало те, що покоління Z, загалом, мало «значну непевність щодо цінності Святого Письма» на додаток до «нижчого за середнє залучення Біблії».

«Коли їх запитували про важливість Біблії для підтримки ключових американських ідеалів, молодь покоління Z (віком 15–17 років) частіше, ніж дорослі представники свого покоління, і набагато частіше, ніж літні люди, не визначилася, – додається у звіті.

Молодь покоління Z може продовжувати формувати свою думку з віком у дорослому віці, але в цілому покоління Z все ще частіше, ніж міленіали, ставить під сумнів відповідність Біблії до таких питань, як свобода (37% проти 27%) та єдність (29% проти 20%)».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

MegaVoice-800×445

Організація, яка вперше випустила аудіо-Біблію на сонячних батареях, представить Святе Письмо для людей з поганим зором та слухом.

Про це повідомляє invictory.com з посиланням на christiannewswire.com. 

Організація MegaVoice відома тим, що представила першу Біблію в аудіо форматі, яка працює на сонячних батареях. У компанії розповіли про те, що випустять Біблію спеціально для учнів з порушеннями зору та глухих. Біблія-планшет «Envision» оснащений сенсорним екраном, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і розуміє мову жестів.

Команда MegaVoice розповіла про проєкт Envision на спеціальній пресконференції під час з’їзду християнських ЗМІ Національних релігійних мовників (NRB) 2021 року. Вони назвали тенденції в глобальному служінні й представили Envision як ще один спосіб, який дасть більшій кількості людей доступ до Святого Письма.

«Ми раді представити проєкт Envision, тому що він неймовірно важливий для людей, що живуть у віддалених регіонах, які не чули Доброї Новини, – сказав генеральний директор MegaVoice Чарльз Сібене. 

Найголовніше, що цей проєкт охоплює ще одну групу людей, яким Біблія необхідна – глухих чи з поганим слухом. Можливість сприймати Писання аудіовізуальним способом може бути неймовірно ефективною».

Як відзначили розробники, «Envision» оснащений внутрішнім літій-іонним акумулятором, який можна заряджати за допомогою кабелю micro USB від сонячних панелей, комп’ютера або зовнішнього джерела живлення. На повній гучності й максимальної яскравості планшет працює шість годин. У Envision, як додали розробники, можна завантажувати аудіо та відео. Планшет має 10-дюймовий ударостійкий, ЖК-сенсорний екран, два внутрішніх динаміки, аудіороз’єм 3,5 мм для навушників або зовнішнього динаміка.

Довідка:

MegaVoice – це міжнародне служіння, яке розробляє та виготовляє лінійку аудіо-Біблій на сонячних батареях. Ідея створити першу цифрову аудіо-Біблію на сонячних батареях прийшла засновникам організації Тому Треседеру і Кену Кроуеллу 25 років тому. Сьогодні цифрові плеєри MegaVoice використовує служіння і неурядові організації по всьому світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

кэр

Проект Керолайн Кемпбелл спрямований на те, щоб надихнути християн вивчати Святе Письмо.

Про це пише cnl.news.

Сім’я Кемпбеллів відвідує громадську біблійну церкву в окрузі Бофорт, штат Південна Кароліна, і їх дочка-підліток із синдромом Дауна власноруч записувала вірші, які проповідував їх пастор. 

Жартома батько сказав, що вона може написати всю Біблію. «Так, добре», – сказала Керолайн.

Ці два слова поклали початок дев’ятирічному проекту. Починаючи з січня 2012 року і закінчуючи червнем 2021 року Керолайн, якій зараз 28 років, переписала всю Біблію від руки. Вона почала з книги Буття і завершила свій шлях в книзі Одкровень, записавши всі 782815 слів зі своєї Нової американської стандартної Біблії 1973 року.

За оцінками матері Керолайн, обсяг рукопису становить понад 10 000 сторінок, 43 папки.

Коли вона почала, Керолайн сказала, що вона не зупиниться. Дівчинка упиралася через свою відданість Біблії й бажання підбадьорювати інших.

«Я хочу надихнути людей вивчати Біблію», – сказала вона виданню CT.

Кенні й Дженніфер, батьки Керолайн, кажуть, що це стало їхнім ключовим досвідом після народження дочки з синдромом Дауна. Їм довелося навчитися не обмежувати її. Коли їх дочці поставили діагноз, у них виникли серйозні побоювання. Але незабаром вони вирішили ставитися до неї, як до будь-якої іншої дитині. А потім дівчинка дивувала їх тим, наскільки вона відрізнялася від інших.

Керолайн служить в церкві й регулярно відвідує парафіянин, які перебувають в будинках для людей похилого віку. Церква влаштувала їй свято в червні, коли вона закінчила переписувати Одкровення.

Одкровення, як Керолайн може сказати вам по пам’яті, складається з 22 глав. Закінчивши кожну з 66 книг Біблії протягом багатьох років, Керолайн з гордістю повідомляла кількість глав в книзі. У Книзі Буття їх 50, в Левіті, 27. За її словами, найдовшим і складним були псалми, що складається зі 150 глав. Вона запам’ятала номер кожного з них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

da954d_2d73f00441f14375b96b8c3bc89eac1c~mv2

До 30-тої річниці Дня Незалежності відбудеться презентація Першого в Україні мистецького Аудіофільму «Біблія – Книга Життя» з 3D звуком.

Про це пише bibleaudiofilm.com.

Час проведення: 23 серпня о 16:00.

Місце: Планета кіно (зал 3) в ТРЦ Forum Lviv (м. Львів, вул. Під Дубом, 7Б).

Ви почуєте частини аудіофільму у 3D звуці вперше у кінотеатрі, не дивлячись відео на екрані, лише занурившись в простір звуків найдавніших біблійних історій з аудіофільму «Біблія – Книга Життя».

У Вас буде можливість поставити питання учасникам та творцям проєкту, які впродовж 10-ти місяців працювали над створенням трьох частин аудіофільму «Біблія – Книга Життя». 

Модератором розмови буде письменниця Надійка Гербіш.

Це перша спроба створити подібний аудіофільм з 3D звуком на тексти Святого Письма українською мовою в Україні за 30 років незалежності.

Про проєкт:

  • понад 100 голосів українських акторів та волонтерів;
  • створена унікальна музика зі звуками давніх українських інструментів;
  • український сучасний переклад Біблії 2020 року;
  • аудіофільм створено із 3D звуком;
  • саунд дизайн із звуків природи, зібраних та записаних в різних кутачках нашої країни;
  • новітня аудіопостановка бестселера всіх часів створена в Україні.

Детальніше про проєкт: https://www.bibleaudiofilm.com/

Вхід безкоштовний, кількість місць обмежена, тому запрошуємо до попередньої реєстрації за посиланням: https://forms.gle/emwmag7tHFbyA5ca6

«Це перший і далеко не останній проеєкт, адже нам треба брати приклад і працювати над такими проєктами, бо це велика справа», – каже Юрій Пилипчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

1923095

Археологи управління старовини, що працюють на розкопках в єрусалимському Граді Давида, виявили сліди потужного землетрусу, згадка про який присутній в Танах (загальноприйнятий набір святих книг, тобто Святе Письмо юдаїзму).

Про це пише newru.co.il.

Про землетрус, що стався в Юдейськім царстві в період царя Узіі, в Танах розповідається двічі – в книзі Амоса, написаної очевидцями катастрофи, і в книзі Захарії, написаної 200 років по тому.

«Бо ось, Господь накаже, і ворог розіб’є великий той дім на відламки, а дім малий – тріщинами» (Амос 6:11).

«Чи не затрясеться від цього земля, і мешканці її не впадуть у жалобу? Захвилюється вся вона, як річка, і буде підійматися й опускатися, як річка Єгипту. І буде в той день, говорить Господь Бог: захід сонця опівдні й затьмарена земля серед світлого дня» (Амос 8: 8-9).

«І втікати ви будете в долину Моїх гір, бо долина гірська сягатиме по Ацал. І втікати ви будете, як утікали перед землетрусом за днів Уззійї, царя Юдиного. І прийде Господь, Бог мій, і з Ним усі святі» (Захарія 14: 5).

Раніше сліди землетрусу знаходили в інших районах Ізраїлю – Хацор, Гезер, Гаті, Акко, проте в Єрусалимі, столиці царства, таких слідів досі не виявлялося.

Археологи виявили руїни будівлі, яка при обвалі погребла під себе все, що в ній знаходилося. При цьому в руїнах не було виявлено слідів пожежі, а будь-яких вторгнень в столицю за той період зафіксовано не було. Руйнування Єрусалиму вавилонянами відбулося на 200 років пізніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Єрусалимі знайдено сліди землетрусу, двічі описаного у Святому Письмі
bib
Фото ілюстративне

Чоловік на ім’я Токума живе в тій частині Ефіопії, де переважають племінні релігії. Два роки тому він став християнином і дуже хотів дізнатися більше про Ісуса, але у 20-ти членів його невеличкій церкві була тільки одна Біблія на всіх.

Про це пише на сайті «Голос мучеників».

Люди по черзі брали Біблію додому, щоб почитати, і щоп’ятниці повертали назад до церкви, щоб проповідник міг підготуватися до недільної проповіді. Але Токума прагнув дізнатися більше. 

«Я завжди ставив багато запитань про християнство. Я розумів, що Святий Дух мені допомагає в пошуку відповідей, але як я можу підтвердити Божу істину без Його Слова?» – розповів він.

Після двох років мрій про власну Біблії, Токума нещодавно отримав бажаний подарунок, коли на початку цього року в його церкву була доставлена посилка з Бібліями. 

«Я був безмежно щасливий отримати власну Біблію, – сказав він, – завдяки їй я вчуся і готуюся до виконання Божої роботи».

Подаровані Біблії привели до зростання церкви. 

«Коли ми отримали Біблії, наша робота мала змогу охопити чотири села», – повідомив засновник церков, який очолює церкву Токума.

Оскільки число ефіопських віруючих продовжує зростати, попит на Біблії також зростає, але фінансові труднощі перешкоджають багатьом віруючим купити Біблію на їхній рідній мові. Організація «Голос мучеників» в цьому році забезпечила понад 7000 віруючих Бібліями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Unknown