blagotvoritelnost-800×445

Попри пандемію 2021 рік стане найбільш фінансово успішним для благодійних організацій Америки за всю історію. Про це свідчить нове дослідження.

Повідомляє invictory.com з посиланням на christiannewswire.com.

Провідна американська некомерційна консалтингова фірма DickersonBakker опублікувала результати нового дослідження про благодійну діяльність в країні.

Опитування показало, що 90% з майже 1200 опитаних християн планують пожертвувати на благодійність стільки ж або навіть більше, ніж торік.

«Це чудова новина для некомерційних організацій Америки та мільйонів людей, яким вони допомагають», – сказав президент DickersonBakker Деррік Баккер.

Під час пандемії багато благодійних організацій, особливо ті, які допомагають бездомним і людям, які втратили роботу, намагалися задовольнити потреби у своїх громадах.

«З огляду на зрослий попит на послуги, багато лідерів некомерційних організацій турбуються про те, як пандемія вплине на благодійні внески, які для багатьох –основний канал фінансування для підтримки їх роботи, – сказав Баккер. 

Наше всебічне дослідження показує, що люди готові підтримати тих, хто допомагає іншим. Більшість опитаних нами американців сказали, що вони мають намір пожертвувати стільки ж, скільки й минулого року, або більше».

Аналогічне опитування, проведене компанією з Північної Кароліни торік, передбачало, що пожертвування благодійним організаціям будуть значними у 2020 році, всупереч пандемії, і прогноз виявився точним. Благодійні пожертви зросли у 2020 до 471 млрд доларів (на 5,1%), що зробило цей рік рекордним.

«Наше дослідження показало, що переважна більшість американців впевнені у своїй фінансовій безпеці та з оптимізмом дивляться в майбутнє, – йдеться у звіті. 

Водночас волонтери пам’ятають про людей, які потребують допомоги, і у них немає наміру зменшити свої благодійні пожертвування».

Баккер додав, що люди прагнуть повернутися до нормального життя і брати участь в благодійних заходах.

«Некомерційні організації повинні зробити все можливе, щоб підготуватися до майбутнього, – сказав Баккер.

Зараз люди відчувають себе економічно захищеними й вони бачать реальну потребу навколо себе. Хто знає, що станеться в майбутньому».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

toutvabienlejournal.org

У порт Антверпена, що в Бельгії, цими вихідними прибуде найбільший у світі приватний корабель-лікарня Global Mercy («Глобальне милосердя»).

Про це пише Урядовий кур’єр з посиланням на seatrade-cruise.com.

Нагадаємо, корабель збудувала християнська міжнародна благодійна організація Mercy Ships.

У липні корабель залишив верф у Китаї, де його збудували, й успішно пройшов усі обов’язкові випробовування. Під час проходу судна Суецьким каналом його було звільнено від оплати на знак поваги до його благородної місії. Корабель рухається до берегів Африки, де надаватиме безоплатну допомогу місцевому населенню.

«На мою думку, корабель милосердя — чудова ідея, вона дарує надію на одужання жителям багатьох африканських країн», — заявив журналістам президент Сенегалу Макі Салл, який спільно з урядом Єгипту сприяв безперешкодному проходженню судна Суецьким каналом.

В Африці Global Mercy зустрічатимуть навесні 2022 року.

До Бельгії судно прибуде з Мальти, де його додатково дообладнали. У порту Антверпена Global Mercy перебуватиме з вересня 2021 року по лютий 2022 року. За цей період усі роботи з устаткування та облаштування плавучої лікарні має бути завершено. У порту Антверпена судно стоятиме, його обслуговуватимуть безкоштовно.

Встановлюватимуть медичне обладнання та інформаційні системи на кораблі волонтери не лише з Бельгії, а й усього світу. Як повідомив директор антверпенського порту Еннік Де Ріддер, десятки компаній, які працюють у порту, погодилися надати всю можливу допомогу для облаштування Global Mercy та підготовки його до першої місії.

Global Mercy — не перший плавучий госпіталь. Біля берегів Африки вже курсує подібний корабель African Mercy — «Африканське милосердя». Тепер ці два медичні судна працюватимуть спільно і, як очікується, зможуть обслуговувати вдвічі більше пацієнтів, проводити не лише хірургічні операції, а й навчання й тренінги медичних працівників із найбідніших країн Африки.

Global Mercy здатен умістити а борту до 950 осіб — членів екіпажу, лікарський персонал і волонтерів. Завдовжки судно 174 метри, завширшки — 28,6 метра. На його борту буде шість операційних, 200 ліжкомісць, лабораторія, поліклініка й стоматологічні кабінети. Загальна площа лікарняного відділення становить сім тисяч квадратних метрів. У плавучій лікарні щороку безоплатно працюватимуть понад тисячу професійних лікарів-волонтерів. Перший порт заходу корабля Global Mercy навесні 2022 року — столиця Сенегалу Дакар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Без названия

У Брюсселі відкрили особливий магазин уживаних товарів, в якому можна придбати все від іграшок і книг до одягу і товарів для будинку за просте «дякую».

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на The Brussels Times.

Магазин в Андерлехті, який відкрили чотири місяці тому, окрім товарів, надає послуги місцевим жителям в якості громадського центру і пункту збору пожертвувань.

Ідея полягає в тому, що покупці в магазині можуть щодня брати один товар за умови, що вони залишать записку-подяку тому, хто його пожертвував. Щодня до незвичайного магазину приходять 80-100 клієнтів.

Речі від тих, хто хоче пожертвувати їх магазину, приймають без обмежень.

«За допомогою безкоштовного магазину ми хочемо дати нове життя невикористаним або непотрібним речам, щоб ті, хто їх потребує, не витрачали гроші на купівлю нових. Шафи в сім’ї середнього класу забиті речами, якими майже не користуються», – пояснив The Brussels Times координатор проєкту Герд Де Вайлд.

«Дослідження Фонду Макартура показують, що ми купуємо більше одягу, але носимо її (набагато) рідше. 80% пластикових іграшок потрапляє на звалища, згорає або в океан. У 2019 бельгійські домогосподарства разом володіли близько 392 мільйонами електричних і електронних приладів, що складає приблизно 79 на одне домогосподарство. Це на 14,5 мільйона одиниць більше в порівнянні з 2017 роком ».

З досвіду координатора, до магазину не заходять усі члени спільноти, однак він відкритий для всіх.

«Люди з достатнім або великим доходом рідко стають нашими клієнтами, не кажучи вже, щоб приходити постійно. Пробувши кілька хвилин в магазині і навіть помітивши щось цікаве, вони починають сумніватися: «це не для мене», або «якщо я візьму це, то його не отримає той, хто цього дійсно потребує» і тд., – пояснив Де Вайлд. – Це невпевненість, яка, на мій погляд, не потрібна, в той же час прекрасна. Адже відмова взяти щось безкоштовно також означає, що так  ви віддаєте. Бо якщо ваші потреби задоволені, навіщо брати більше? Це риторичне запитання, яке в сучасному світі обмежених ресурсів ми маємо ставити собі частіше», – додав він.

Фінансова підтримка, яку проєкт отримав від міської влади, дозволить магазину провести невелику реконструкцію. А в довгостроковій перспективі автори ідеї сподіваються відкрити подібні магазини по всій Європі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весь прибуток на благодійність: у Львові працює соціальне кафе «Базилік»

Продають товар за «дякую»: в Брюсселі відкрили незвичайний магазин
Konvoi-nadezhdy-800×445

У США слухачі християнської радіопрограми «K-LOVE» зібрали понад 3,5 млн доларів для благодійної організації «Convoy of Hope», щоб відправити понад 400 вантажівок з гуманітарною допомогою тим, хто вижив після урагану Іда.

Про це повідомляє invictory.com з посиланням на christiannewswire.com.

30 серпня християнська радіопрограма «K-LOVE» провела 20-годинний благодійну кампанію «Make a Difference Monday». Під час ефіру, який проходив на сайті та в соціальних мережах, слухачі пожертвували понад 3,5 мільйона доларів для благодійної організації «Convoy of Hope» (Конвой надії), щоб відправити понад 400 вантажівок з гуманітарною допомогою тим, хто вижив після урагану Іда.

Нагадаємо, що ураган четвертої категорії (з п’яти можливих) Іда обрушився на Луїзіану рано вранці 29 серпня. Штормові вітри зі швидкістю перевищувала 240 км/год зруйнували житлові будинки та інфраструктуру. Майже вся південно-східна частина штату Луїзіана і Нового Орлеана залишилися без електрики.

«Ми знаємо, що багатьох людей приголомшили наслідки урагану, – сказав генеральний директор K-LOVE Білл Рівз. 

Вони бачать руйнування і хочуть допомогти. Ми вдячні «Конвою надії» за ту роботу, яку вони роблять, і за можливість нашої аудиторії взяти участь у допомозі постраждалим».

Радіопрограма K-LOVE вже багато років співпрацює з благодійною організацією «Конвой надії». Вони надали допомогу постраждалим під час урагану Харві, лісових пожеж в Каліфорнії, урагану Флоренція, торнадо в Нешвіллі й землетрусу на Гаїті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

анша

У Львові запрацювало соціальне кафе «Базилік». Увесь прибуток використовують для допомоги нужденним.

Його обладнали у приміщенні власного благодійного фонду львів’янок Уляни Кузик та Уляни Дорош. Допомагають вони людям з інвалідністю, багатодітним сім’ям, учасникам АТО, хворим. Раніше збирали кошти на ці потреби з допомогою соцмереж. Але, за висновками благодійниць, такий спосіб малоефективний. Тож вирішили відкрити кафе. Таким чином можна не лише зібрати кошти для нужденних, а й працевлаштувати людей, які після карантину залишилися без роботи. Про це йдеться у випуску «Вістей Надії», пише adventist.ua.

Увесь прибуток – на благодійність. Приміщення, яке Львівська міська рада надала для благодійного фонду, перебувало у занедбаному стані. Уляна разом із волонтерами ремонтували його власноруч. Приносили з дому посуд, майстрували скатертини та штори.

«Тут не було ні електроенергії, ні води. Нічого не було, усі стіни сипалися. Було важко, особливо, коли це робили декілька дівчат. Потім долучилися хлопці-добровольці. Волонтери, просто небайдужі люди з тих груп, де я просто писала пост, що нам сьогодні треба перфоратор, нам завтра треба цемент, а там треба залити сходи чи поставити плитку. І люди просто долучалися. І весь будматеріал, і все, що ви тут бачите – це все просто нам люди добрі давали, що могли. І ми з того ліпили ось таке гарне приміщення», – розповідає керівниця благодійного фонду Уляна Кузик.

Ветерани АТО охоче долучилися до ремонту приміщення під час ротації, адже Уляна ставала їм у пригоді від початку війни. Дехто зміг працевлаштуватися. Спілкуючись тут, допомагають облаштувати кафе і так підтримують один одного.

«Спочатку ми проводили роботи по демонтажу. А пізніше все, що було пов’язано з налагодженням усередині – і малювали, і пробували інші моменти. Роботи було багато. Якщо десь так оцінити, скажімо, більш матеріально, можу сказати, що було вивезено звідси 11 великих контейнерів будівельного сміття», – говорить доброволець Тарас Бобанич.

Наразі про кафе мало хто знає, адже коштів для реклами благодійникам забракло: ще не віддали борги за вікна та інші потреби. І хоча вони не є прибутковою організацією, та змушені сплачувати неабиякі суми за електроенергію. Сюди приходять обідати працівники найближчих установ і мешканці сусідніх будинків.

Збираються волонтери та добровольці АТО. Не лише смакують кавою та піцою, а й грають у нарди, обмінюються досвідом, читають книги. Для багатьох людей робота у кафе – єдина можливість заробити собі на хліб.

Адміністраторка Світлана Вострикова каже: «Коли хлопці не можуть, наприклад, на кухні готувати, я готую. І, крім того, адмініструю – тобто, рахунки веду, баланс, прихід, розхід – все повністю. Ну плюс тут на барній стійці каву роблю і обслуговую гостей. Я виховую сина з аутизмом. У мене є ще молодший син – 5 років. Я можу просто їх приводити сюди. І вони тут можуть без проблем у дитячій кімнаті бавитись, а я – виконувати свою роботу».

Найняти більше фахівців наразі немає фінансової можливості. Утім, кожен працівник радіє, що може не лише заробити, а й долучитися до доброї справи. Володимир раніше працював у провідних львівських ресторанах. Потім мав приватний бізнес, який зазнав краху під час карантину. Тепер готує кулінарні шедеври для відвідувачів «Базиліку».

«Зараз ми комбінуємо, стараємось кожен день чимось здивувати гостей. Сьогодні у нас буріто, мексиканська кухня. Суп томатний – італійський. Всі ті кухні, що я знаю, ми тут організовуємо і працюємо», – розповідає кухар Володимир Кінаш.

У ресторані переважають українська та італійська кухні. Постійного меню немає. Тож кожен день на постійних клієнтів чекає сюрприз. Кожен із них для працівників кафе, немов свято, оскільки вносить свою лепту у добру справу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові відкрили соціальне ательє, щоб працевлаштовувати постраждалих від насильства жінок

240041540_380697636759170_5184875686804163296_n

Відомий спортсмен-християнин Тім Тібоу об’єднався з організацією «Сумка Самарянина» і онуком Біллі Грема, щоб допомогти людям, евакуйованим із Афганістану.

Про це пиша ІА Світогляд з посиланням на The Christian Post.

Компанія Samaritan’s Purse («Сумка Самарянина»), яка відома своєю гуманітарною діяльністю у всьому світі, доставляє літаком найважливіші предмети першої необхідності для сімей, яких евакуювали з Афганістану буквально в одному одязі.

Samaritan’s Purse співпрацює з організаціями в Афганістані, щоб евакуювати чоловіків, жінок і дітей з країни, захопленої талібами з тих пір, як американські військові почали виведення військ. Один з партнерів організації здійснив три поїздки, в результаті яких за один день було врятовано 700 осіб.

«Ми змогли спонсорувати польоти, доставивши сотні пасажирів в безпечне місце. Наш вантажний літак DC-8 перевозив гігієнічні набори, медичні комплекти і членів нашої групи реагування на стихійні лиха (DART), включаючи медичний персонал, щоб допомогти медичним установам, які лікують хворих і постраждалих», – сказав представник Samaritan’s Purse.

Президент і головний виконавчий директор Samaritan’s Purse Франклін Грем, син покійного євангеліста Біллі Грема, в соціальних мережах поділився фотографіями останніх заходів допомоги народу Афганістану.

За словами Франкліна Грема, його син Едвард Грем і Тім Тібоу також прилетіли на літаку Samaritan’s Purse і брали участь у всіх заходах.

Крім евакуаційних рейсів організація відправила припаси і команду для допомоги евакуйованим.

«Протоколи змінилися, і евакуйованим не дозволили взяти навіть валізи з собою, – написав Грем. – Наша медична бригада приймала пологи за допомогою кесаревого розтину, як тільки вони прибули в одне місце. Ми дякуємо Богові, що вони могли були там, щоб допомогти. Величезне спасибі нашим військовим, які роблять таку неймовірну роботу в найважчих обставинах. Ми плануємо зробити більше в найближчі дні».

Після поїздки для допомоги афганським біженцям, Тібоу написав допис в Instagram. Спортсмен закликав християн молитися за всі місця у світі, які наразі страждають. Так, він закликав молитися за Афганістан, евакуйованих, сім’ї загиблих, Луїзіану та Міссісіпі, Гаїті, також через повені в Техасі, пожежі на заході, Covid-19 та багато іншого.

«Маючи таку силу-силенну проблем, ми, Тіло Христа, маємо багато можливостей вплинути на тих, хто безпосередньо постраждав від цих криз, – продовжив він. – У темряві світло Ісуса сяє найяскравіше. Коли ми молимося за кожну з цих ситуацій, давайте всі будемо шукати способи служити постраждалим і бути готовими, коли Бог закликає нас втрутитися, щоб змінити життя іншої людини».

Тібоу завершив своє послання, процитувавши Римлян 12:21. Він написав, що Святе Письмо «закликає нас не бути переможеними злом, але перемагати зло добром».

«Ми створені для таких моментів. Давайте завжди молитися і разом міцно служити тим, хто у великій потребі. Вся слава Богу. Ми молимося за вас!» – написав Тібоу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

240230838_380697703425830_5387562105120032753_n
240129835_380697670092500_5242125474086945251_n
240870752_380697526759181_2726735832816538927_n
630_360_1622025217-499

У Львові відкрили соціальне ательє «Butterfly». Підприємство надає послуги у сфері пошиття одягу, текстилю, в’язаних та вишитих виробів. Тут працюють жінки, які постраждали від домашнього, економічного або гендерного насильства.

Працівниці пройшли безкоштовне навчання, після якого охочих працевлаштували. Також тут створюють умови для їхнього саморозвитку – організовують тренінги та особисті супервізії. Частину прибутку ательє спрямовані на заходи благодійного фонду щодо підтримки жінок та дітей, постраждалих від домашнього насильства, йдеться на сайті адвентистів України.

За даними Міністерства соціальної політики України, кожна п’ята жінка стикається з тією чи іншою формою насильства. Представниці чарівної статі, які потерпають у власній сім’ї, часто не можуть змінити обставини життя. Вони замовчують проблему, оскільки існує стереотип, що не варто «виносити з хати сміття». Не мають можливості піти від кривдника через відсутність роботи, соціальних зв’язків і змоги реалізувати себе. Для того, щоб надати жінкам шанс розпочати нове життя, засновниця закладу Уляна Дорош реалізувала свою дитячу мрію.

«Багато років працюючи у соціальній сфері, в органах виконавчої влади, власне я і займалася тематикою проблематики домашнього насильства. І потім воно дуже гарно лягло в контексті того, що взагалі моєю дитячою мрією було дизайнування. Батьки казали, що спочатку мені потрібно здобути серйозну професію, а потім займатися такими творчими процесами. У дорослому віці, допомагаючи таким жінкам, у мене виникла ідея – чому це не поєднати з дитячою мрією? Це буде дуже така хороша реабілітація для таких жінок. І можемо показати те, що жінки, які перебувають у кризових ситуаціях, можуть конкурувати на ринку моди і створювати якісний, гарний та модний продукт», – каже Уляна Дорош, засновниця та ідейна натхненниця соціального ательє «Butterfly».

Ідею втілили завдяки донорам, які сприяли у закупівлі новітнього, якісного обладнання. Фонд народонаселення ООН за підтримки Великої Британії підтримав проєкт ательє. Тут є швейні, в’язальні, вишивальні машинки. Наразі тут працюють вісім жінок, середній вік яких – 35-45 років.

«У нас є багатодітні матері, які мають 3-4 діток. У нас є жінки, які перебувають у скрутному матеріальному становищі. Також є на волонтерських засадах переміщена жінка з Криму. У нас є жінки, які не тільки від домашнього насильства потерпали, а просто від економічного насильства зі сторони. Внутрішньо переміщена особа втратила роботу, вона втратила житло. Вона втратила все, що роками наживала з своєю сім’єю», –розповідає співзасновниця соціального ательє «Butterfly»Наталія Корчинська.

Ательє займається індивідуальним пошивом та виготовленням дитячого одягу. А також – текстильним виробництвом і виробництвом спортивного одягу. Родзинка ательє – білі жіночі сорочки та вишиваний одяг.

«Білі наші сорочки хочу показати. Вони, направду, кожна з них по-своєму особлива та індивідуальна. Покажу вам так, що на кожній з них є наш логотип – метелик нашого ательє», – додає Уляна Дорош.

У кожної жінки, яка тут працює – своя драматична історія. Дехто має інвалідність. Усі вони стверджують, що нова спеціальність надала їм крила – можливість реалізувати себе, отримати нову роботу, знайти подруг.

Ольга, працівниця ательє «Butterfly», розповідає свою історію:

«Вийшла заміж дуже молоденька – у 18 років. А чоловік виявився таким – трохи деспотом. Дуже некомфортно себе почувала. Бачила, що йду вниз. Не рухаюся уперед, а йду разом з ним. Він зловживав алкоголем.

Власне, розійшлася з ним. Живу зараз разом з двома дітками. Працюю зараз швеєю у соціальному ательє «Butterfly». Дуже мені сподобалось тут. Основне – це те, що почуваю себе комфортно, почуваю себе потрібною, почуваю себе, як у колі сім’ї».

Незабаром в ательє стартують курси з в’язальної справи. 25 представниць чарівної статі навчатимуться працювати на новітніх в’язальних машинках. Засновниці підприємства наголошують – на роботу прийматимуть не лише тих жінок, які потрапили у тяжкі обставини. Працювати тут можуть усі охочі. Основна ідея – довести, що ніколи не пізно почати життя спочатку та реалізувати себе у новій справі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

20660092312825186121502371780115436685182353n-c6c64878
38_main

Срібна призерка Олімпійських ігор в Токіо в метанні спису Марія Андрейчик зі збірної Польщі продала свою медаль на аукціоні.

За нагороду спортсменка виручила понад півмільйона польських злотих (близько трьох мільйонів гривень). Гроші Марія направила на операцію хлопчика Мілоша в США, у якого хворе серце.

Про це пише Главком.

Медаль викупила місцева мережа продовольчих магазинів Żabka. Там уже повідомили, що повернуть олімпійську нагороду спортсменці.

25-річна Андрейчик нещодавно сама поборола онкологічне захворювання. П’ять років тому їй видалили пухлину з носових пазух.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

54_06
mirzoyan-67953cb12fad0ac617e0ffee68a15ee7

У суботу, 7 серпня, у Львові відбудеться щорічний благодійний велопробіг «Кручу педалі, щоб вони жили».

Про це пише wz.lviv.ua.

Колону роверистів очолить український співак, заслужений артист України Арсен Мірзоян.

Музикант і благодій­ний фонд «Запорука» запро­шують на велопрогулянку cередмістям Львова, щоб зі­брати кошти на ремонт кабіне­ту функціональної діагностики Західноукраїнського спеціалі­зованого дитячого медцентру. 

У цьому кабінеті регулярно проходять обстеження онкохворі діти, в яких через недугу відбулися зміни у роботі сер­цево-судинної, дихальної сис­тем.

Як розповіла «ВЗ» коорди­наторка велопробігу Марія Чубата, реєстраційний внесок для велосипедистів — 250 грн. 

Усі гроші будуть спрямовані на благодійність. Роверисти по­їдуть проспектами Свободи й Чорновола, далі — вулицями Липинського, Хмельницького, Грінченка й Мазепи, а фінішу­ють на проспекті Свободи. За маршрутом велопробігу буде ситуативне призупинення руху транспорту.

«За чотири попередні роки було зібрано більш ніж пів мільйона гривень, за які при­дбано п’ять інфузоматів та відремонтовано шість палат відділення гематології та ін­тенсивної хіміотерапії Захід­ноукраїнського спеціалізо­ваного дитячого медичного центру, — каже пані Марія. — Благодійний велопробіг став великим святом для сотень львів’ян, родин із маленьки­ми дітками. Друзі збирають­ся разом задля доброї спра­ви».

Довідка:

Уперше благодійний велопробіг відбувся влітку 2016 року з ініціативи співака Арсена Мірзояна. Львівський велоактивіст Володимир Лиховид і компанія Veliki.ua розробили маршрут та долучились до організації про­бігу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

61

Запрацювала платформа AskChallenge, що популяризує і показує розвиток благодійності в Україні.

Про це пише shotam.info.

Розробники сподіваються залучити більше людей до меценатства завдяки цікавому формату спілкування з відомими особистостями.

Зазначається, що за даними соціологічних опитувань, в Україні бере участь у благодійності третина населення.

Платформа «AskChallenge» робить процес благодійності цікавим і захопливим, створюючи додаткову мотивацію – спілкування з відомими людьми.

Наголошується, що не щодня випадає нагода отримати відповідь від свого кумира. Але зараз це стало простіше й більш інтерактивно: усього лише за невеликий внесок будь-якому благодійному фонду користувач отримує персональну відео-відповідь.

Нині в проекті AskChallenge беруть участь понад 300 популярних особистостей, готових відповідати на інтригуючі запитання заради популяризації благодійності в Україні.

Понад 1000 питань уже знайшло своїх одержувачів. Платформа створила унікальну можливість дізнатися відповідь на своє заповітне запитання від зірки або порадитися з кращими фахівцями своєї справи в Україні і при цьому створити благо.

Участь у проекті AskChallenge дозволяє не тільки задовольнити інтерес й отримати персональну відео-відповідь, але й зробити світ трохи краще.

Щоб приєднатися до проекту «AskChallenge» вже зараз і надіслати запитання кумиру за благодійність, переходь на сайт за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: