ДЕНЬ-БРАТЕРСТВА22

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко звернувся до пасторів та старших служителів церкви з проханням у День братерства подякувати всім членам церкви за вклад заради перемоги Божої істини в цій війні. Представити  результати проведеної роботи за перші місяці війни, щоб надихнути церкву продовжувати невтомно служити Господеві та щиро помолитися й по-особливому благословити найбільш активних служителів.

До вашої уваги текст звернення.

Дорогі брати – служителі Божі!

Кожного року в неділю після Дня П’ятидесятниці ми маємо День братерства. Війна поставила перед нами нові величезні виклики. Щоденне служіння  співгромадянам, котрі постраждали внаслідок російської агресії, змінило звичний хід життя кожної церковної громади. Слідуючи прикладу Христа – першого волонтера, ми знову одягнули волонтерські жилети, щоб допомогти кожному.

Українська Церква Християн Віри Євангельської тисячами наших рук торкається мільйонів українців. Станом на 1 травня понад 60 000 осіб евакуйовано, понад 400 000 знайшли прихисток в наших домівках та церковних приміщеннях. 38 570 тон гуманітарних вантажів зібрано в церквах та передано потребуючим…

Любі брати, прошу кожного пастора в неділю 19 червня в ранковому богослужінні:

  • подякувати всім за вклад заради перемоги Божої істини в цій війні;
  • показавши зведену статистику перших місяців війни, надихнути церкву продовжувати невтомно служити Господеві;
  • помолитися та по-особливому благословити найбільш активних служителів – учасників евакуаційних, медичних, кухонних, душеопікунських, інформаційних та інших команд;
  • поблагословити братерство, благословляючи молитвою найближчі громади: подякуймо Господа, що покликав нас до Своєї славної Церкви та зробімо одноразовий збір згідно нашого братерського рішення;
  • провести молитву за перемогу та встановлення справедливого миру й відновлення територіальної цілісності України.

Молюся, щоб Господні благословення намножувалися для вас у кожну сферу життя!

З любов’ю,

Михайло Паночко, старший єпископ УЦХВЄ

Без-имени2

Понад 11 тисяч врятованих людей та щоденні евакуації із найгарячіших районів України. Так нині працюють дніпровські християни, які з початком повномасштабного російського вторгнення стали волонтерами, йдеться у сюжеті Факти ICTV.

У церквах УЦХВЄ м. Дніпра люди облаштували цілий шелтер (безкоштовний притулок  для переселенців). Тут може розміститися сотня людей, які втекли від війни.

«Бували такі моменти, коли ми працювали 24/7, щоби задовольнити потреби людей. Бували дні, коли у нас ночувало до 200 осіб за одну добу, тобто наплив людей, як ви бачите, дуже серйозний» – каже старший пресвітер дніпропетровського  обласного об’єднання УЦХВЄ Михайло Мокієнко.

Тут створили транзитний пункт та шелтер. Волонтери допомагають з оформленням документів, працюють лікарі, людей годують.

Шелтер у Дніпрі – християни допомогли тисячам евакуйованих з бойових точок ВІДЕО
280104622_7422911681113700_6966559988216031487_n
Усі фото спеціально зроблені розмиті – це вимоги адміністрації

11 дівчат у в’язниці Пномпеня склали завіт з Богом через водне хрещення. Долі багатьох з них скалічені серйозними життєвими помилками, а тривалість ув’язнення у багатьох дуже довга – від 20 років до пожиттєво. Але … наш Бог – живий Бог. Святий Дух стукав у серця цих молодих дівчат і на важкій темній дорозі життя вони зустріли Ісуса. Бог добрий.

Про написав місіонер Євген Євва у себе на сторінці у Фейсбук.

Я не можу уявити, як почувається дівчина, коли її засудили на 30 років ба більше, пожиттєво, але я знаю, як Божа дитина почувається, будучи врятованою Христом.

Бог працює у жіночій в’язниці Пномпеня, і наша група з 10 осіб зросла до 28, і ще є багато бажаючих приєднатися, які запитують дозволу у керівництва в’язниці. Тому що Бог живий, Він справжній і Він активний.

Нехай Господь благословить нашу тюремну церкву і допоможе дівчатам, дасть їм мудрості і сили, зігріваючи їх своєю любов’ю.

280469960_7422911307780404_7821786684566617172_n
280218509_7422910427780492_7663586268969247371_n
280030841_7422911534447048_1966528984975887095_n
Refugee Reception in Moldova’Ukraine border – 23 Apr 2022

Той факт, що Молдова є однією з найбідніших країн Європи, не завадило їй стати однією з найпривітніших і щедрих до сотень тисяч українських біженців, які рятуються від російських загарбників.

Пише Baptist News Global.

І баптисти були в авангарді зусиль цієї країни, щоб прийняти людей, сказав Елайджа Браун, генеральний секретар Всесвітнього альянсу баптистів.

«За перші 10 днів війни 70% усіх українських біженців до Молдови прийняла баптистська церква. Зараз це не те саме співвідношення, але це свідчить про те, що баптисти були на передньому фланзі реагування на цю трагедію, як тільки вона сталася», – сказав Браун, який відвідав Україну та деякі сусідні країни, зокрема Молдову, у березні та квітень.

Ці зусилля баптистів відображають ту саму відданість молдавського населення в цілому, зауважив інший експерт.

«Від самого початку напливу біженців відбулася велика мобілізація громади для їх підтримки», – сказала радник ООН з прав людини Беа Ференсі у блозі , опублікованому міжнародним агентством. «Здебільшого підтримка була заснована волонтерами, тож насправді молдавани їздили туди з візками з їжею, одягом, пропонуючи транспорт, житло тощо. Держава, безумовно, оцінила цю мобілізацію, адже вони створювали необхідну інфраструктуру».

Насправді, молдавани не стали чекати прибуття біженців, сказала Ференс.

«Люди просто їдуть на пункти пропуску і забирають біженців. Вони навіть ходять до притулків, щоб забрати сім’ї, щоб відвезти їх додому. Реакція вражаюча».

Це особливо вражаюче, якщо врахувати, що Молдова з 2,64 мільйонами громадян прийняла щонайменше 421 130 біженців після російського вторгнення в лютому, це найвищий показник на душу населення, ніж в будь-якій іншій країні.

«Приплив біженців до Молдови був значним, що еквівалентно приблизно 15% населення Молдови, яке перетинало кордон з початку війни», – йдеться у звіті Світового банку.

Близько 80% українських біженців, які зараз перебувають у Молдові, приймають сім’ї за фінансової допомоги уряду, сказала Ференс.

«Є розуміння та співчуття до українських біженців. Є також великий страх, що це в кінцевому підсумку вплине на Молдову».

Близько 90% біженців становлять жінки, які супроводжують дітей, — населення, найбільш уразливе до сексуальної експлуатації та торгівлі людьми, серед інших ризиків. Ромські біженці також вважаються дуже вразливими до расової дискримінації, стигматизації та виключення на основі упередженості, додала Олена Куйжуклу, старший науковий співробітник ООН з прав людини в Молдові.

«Роми можуть бути під загрозою залишитися позаду. Це одне з найбільших занепокоєнь, яке порушують правозахисники, організації громадянського суспільства та правозахисні механізми ООН», – сказала вона.

За дітьми-біженцями та тими, хто бореться з емоційними труднощами, також необхідно уважно стежити, додала Ференсі.

«Люди з проблемами психічного здоров’я повинні мати регулярний доступ до підтримки психічного здоров’я та ліків, тому їм знадобиться сімейний лікар. На цьому етапі ми зараз знаходимося. У кожного біженця своя історія і свої турботи».

Баптисти зосередилися на цих групах у своїй відповідальності, сказав Браун.

«У Молдові дев’ять баптистських об’єднань, і у всіх дев’яти з цих регіонів є значна підтримка біженців. У трьох найбільших центрах баптистських біженців у Молдові з початку війни в середньому проживало 200 осіб за ніч. І один з них розвинув спеціалізоване служіння дітям з фізичними та іншими особливими потребами».

Але служіння понад їхні можливості не є чимось новим для молдавських баптистів, сказав він.

«Союз баптистів у Молдові був дуже активним служінням до початку української кризи. Наприклад, до війни спілка підтримувала 30 засновників церков у країні та п’ятьох місіонерів, які служили за межами країни в чутливих областях, які не можуть бути названі публічно».

У цій історії є ще один момент, оскільки російські військові лідери натякнули, що анексія України не є кінцем амбіцій російського президента Володимира Путіна. Деякі вважають, що наступною ціллю може стати Молдова.

Президент України Володимир Зеленський  заявив, що вторгнення Росії в Україну – це лише «початок» і що «потім вони хочуть захопити інші країни».

55251faa69beddb3263a96f3-1-300×245
PR-0426-2-RU
Олеся зі своїм чоловіком пастором Йосипом та їхніми трьома дітьми в Україні

Олеся – дружина пастора. Зазвичай вона та її чоловік служать у церкві у маленькому містечку на заході України.
Проте цими днями для українців звичайне життя закінчилося.

З метою безпеки чоловік Олесі відправив її та трьох дітей до Праги, а сам залишився у рідному місті. У своєму будинку він розміщує біженців, які потребують тимчасової ночівлі, прямуючи далі з країни. Так само чоловік Олесі використовує дві будівлі школи, в якій вони працювали раніше. Крім того, він доставляє на схід країни гуманітарну допомогу мікроавтобусом.

Але у Празі Олеся знайшла не лише безпеку. Вона побачила нагоду служити.

«Олеся сказала, що не хоче просто «витрачати час» і бути просто біженкою, тому вона почала співпрацювати з російськомовною церквою і вони разом організували школу та дитячий садок для українських дітей-біженців у Празі», — каже представник «Голосу мучеників – Корея» д-р. Хен Сук Фолі.

За оцінками уряду Чехії, на кінець березня до країни прибуло понад 300 тисяч біженців. Майже половину становлять діти, а 80% дорослих – жінки.

«Оскільки жінки зайняті оформленням документів та іншими справами, виникла природна потреба у денному догляді та освіті для дітей», – каже представник Фолі.

Коли Олеся почала дбати про дітей, деякі з їхніх потреб були очікувані, наприклад, допомога у подоланні психологічних травм, туги за домом та занепокоєння. Але деякі потреби здивували її.

«Дивно, що діти насправді не знають Біблії», — каже Олеся в інтерв’ю одній із місіонерських організацій США Serge, яка надає житло та допомогу українським біженцям у Празі.

Олеся виявила, що їй потрібно починати з азів і почала використовувати для своїх уроків Дитячу Біблію в картинках англійською мовою.

«Знаєте, ми дуже раді, що Бог використовує нас, і ми сподіваємося, що це насіння проросте, і з’явиться надія на порятунок», — каже Олеся.

«На думку більшості церков, Олеся та її діти класифікуються як біженці, і першорядним завданням є їхнє повернення додому, щоб повернути їхнє життя у звичне русло», — каже представник Фолі. Але те, що Олеся описує дітей як «насіння», є нагадуванням про те, що Бог завжди робить щось більше, ніж те, що ми можемо бачити чи розуміти.
Це «щось більше» має багато спільного з місіонерським «стрибком», який започаткував помітне зростання церкви в Україні в період з 1989 по 1999 рік.

«У той час коли розпався Радянський Союз, українські чоловіки-християни виводили підпільну церкву назад на світ. Отже, насамперед жінки та молоді люди відгукнулися на Божий заклик відправитися в деяких випадках за тисячу кілометрів від будинку, щоб заснувати деякі з перших євангельських церков у колишніх радянських країнах, у таких місцях як Сибір», — каже представник Фолі.

Українська церква ще не здобула місіонерського бачення, не було семінарій та програм підготовки місіонерів. Святий Дух просто спонукав деяких молодих українських християн, багато з яких були жінками, виїхати далеко від дому та проповідувати Євангеліє.

Оскільки місіонерами були жінки і молоді люди без духовної освіти, церкви часто складалися з молодших людей, а також малозабезпечених верств населення. Серед хаосу, який виник у результаті розпаду Радянського Союзу, Бог використав цих непідготовлених, безіменних засновників церков, щоб «перезавантажити» церкву».
Представник Фолі каже, що вона бачить подібну дію Бога серед українських біженців-християн, таких як Олеся.

«Я думаю, що до таких жінок, як Олеся, слід ставитись не лише як до біженців, а й як до засновників церков, – каже представник Фолі.

Вона підозрює, що Бог може якимось чином використати війну із Росією, щоб здійснити «перезавантаження» церкви України, а разом із нею і християнських громад Європи, з якими спілкуються жінки – християнки, які залишили Україну. Як показує Писання, іноді діти вперше вивчають Біблію, коли знаходяться далеко від дому та батьківщини.

Сестринська місія «Голос мучеників Польщі» звернулася до нас із проханням про поїздку до районів скупчення біженців уздовж кордону, щоб провести семінари з відновлення після психологічних травм. Раніше представник Фолі проводила подібні семінари для християн з Еритреї, Камеруну, Китаю та Північної Кореї. Вона каже, що її надихає повідомлення «Голосу мучеників Польщі» про те, що серед біженців багато таких жінок, як Олеся.

Олеся втікала до Чеської Республіки не просто зі страху. Як вона каже, у неї було бажання не витрачати час, коли почалася війна, а замість цього служити. І виявляється, допоки Олеся допомагає українським дітям-біженцям, Бог зцілює її від психологічної травми».

Представник Фолі застосовує багатоплановий метод психологічного відновлення після травм під назвою SFCR, що означає Зміцнення ресурсів сім’ї для подолання труднощів. Метод, розроблений Лорелом Дж. Кісером, доцентом кафедри психіатрії в Університеті Меріленда, був адаптований представником Фолі спеціально для застосування серед християн. Вона каже, що процес психологічного відновлення після травми та заснування церкви напрочуд схожі.

«Травма виникає, коли рутинні дії людей порушуються і виходять далеко за межі можливих механізмів виживання», – каже представник Фолі. Найкраще лікування травми — «перезапустити» ці механізми виживання у сім’ї травмованої людини або у сфері її впливу. Для християн це «перезавантаження» набуває форми щоденного сімейного служіння.

«У випадку з християнами, які отримали психологічну травму, коли вони, навіть у розпал своєї травми, виділяють регулярний час для молитви, співу та читання Писання з тими, з ким вони живуть, або з тими, хто їх оточує, то спостерігається суттєве зниження рівня гормонів, пов’язаних із стресом. Сімейне служіння вдома є біблійним методом відновлення після травм, даним Самим Богом».

«У багатьох відношеннях різкий стрибок в заснуванні нових церков українськими жінками та молодими людьми під час розпаду Радянського Союзу був формою відновлення після травми», — каже представник Фолі. Прості щоденні механізми виживання у вигляді молитви, вивчення Біблії та співу заповнили пролом, що утворився після краху комуністичної ідеології та повсякденного життя в Радянському Союзі.

Незалежно від того, чи повернуться українські християнські біженці додому, чи назавжди мігрують в іншу країну, чи залишаться біженцями на якийсь час, вона вважає, що ті ж механізми, які допомагають їм подолати травму, допоможуть і українській церкві «перезавантажитися».

«Дуже шкода, що церкви по всьому світу під роботою з українськими християнами мають на увазі лише надання гуманітарної допомоги», – каже представник Фолі. Справді, робота церкви по всьому світу з підтримки українських християн лише розпочинається. Цю роботу слід спрямувати також і на те, щоб озброїти українських християн для відновлення своїх церков від дому до дому, від сім’ї до сім’ї, незважаючи на те, що їхні будинки та сім’ї були зруйновані. Йдеться про те, щоб знайти таких жінок, як Олеся та озброїти їх баченням та інструментами, щоб вони бачили в собі не просто біженців, а тих, кого Бог послав, щоб засновувати церкви та сіяти насіння».

Представник Фолі каже, що «Голос мучеників – Корея» продовжує збирання коштів на проект з надання екстреної допомоги християнам в Україні для того, щоб українські церкви та християни продовжували своє служіння. Організація також продовжує розподіляти кошти з фонду «Сім’ї мучеників», які залишилися живими членами сімей українських християн, які були вбиті в той час, як вони продовжували вірно свідчити про Христа.

Ті, хто знаходиться за межами Кореї і бажає зробити пожертвування в будь-якому з цих фондів, можуть зробити це згідно методу, описаному на сайті www.vomkorea.com/ru/donation.

PR-0426-3-RU
Діти-біженці в класі Олесі не лише отримують допомогу при травмах, а й уперше дізнаються про Біблію
photo_2022-03-31_15-34-05

Луцька церква «Голгофа» створила молитовник солдата і безкоштовно поширює їх серед українських військових.

Збірник кишенькового формату містить «Отче наш», вранішню молитву, молитву перед боєм та молитву пораненого солдата, а також Псалми зі Священного Писання тощо.

20 тисяч примірників молитовника церква «Голгофа» надрукувала у співпраці з Луцькою місійною книжковою фабрикою «Християнське Життя». Про це розповів пастор церкви Андрій Савич.

«Я сам їх готував (формував молитви і робив дизайн) ще в 2014 році, коли тільки розпочалася війна. Тоді ми роздали 5 тисяч примірників. Тепер ми замовили повторно 20 тисяч, але половину вартості оплатить друкарня», – каже Андрій Савич.

Надруковані молитовники церква передає служителям, які працюють з військовими. Сьогодні партію молитовників відправили до Києва Василю Хімічу, який координує капеланське служіння при Всеукраїнському союзі ЄХБ.

Окрім цього, за словами Андрія Савича, церква вже має заявки на 7 тисяч примірників в різні куточки України. 

Розповсюдження молитовників для солдат відбувається на безкоштовній основі. Отримати реквізити для підтримки служіння (пожертвувати кошти на друк нових примірників) можна, написавши на пошту: andrii.savych@gmail.com

photo_2022-03-31_15-34-07
photo_2022-03-31_15-34-09
photo_2022-03-31_15-34-11
photo_2022-03-31_15-34-13
photo_2022-03-31_15-34-15
photo_2022-03-30_13-56-07

На Луганщині невелика домашня церква, половину якої становить сім’я пастора, роздає їжу та несе надію у селищі, що розташоване в зоні бойових дій.

За словами представника «Голосу мучеників – Корея» д-ра Хен Сук Фолі, завдяки цьому служіння також змінюється ставлення мешканців села до євангельських християн.

Данило Кирилюк, лідер баптистської церкви у селищі Новоайдар за 60 кілометрів від Луганська, освятив їхній дім молитви в день початку війни в 2014 році та навіть здійснив у цей день хрещення.

На той час через бойові дії багато хто пропонував служителю покинути цей район, але коли він молився, Господь нагадав йому уривок з книги Числа 16:46-48 і спонукав його взяти тривалий піст.

«[Числа 16:46-48] — це коли Ізраїль ходив пустелею і викликав своїми діями гнів Божий, і почалася поразка. І Мойсей каже до Аарона: «Візьми кадильницю, насип туди вогню з жертівника, іди й заступися за народ. Аарон пішов, став між живими та мертвими, і поразка припинилася. І в 2014 році, ця історія спонукала мене залишитися вдома. Я подумав: хто помолиться за людей, хто за них заступиться?» – розповів пастор.

За словами Данила Кирилюка, Господь знову нагадав йому це місце з Писання 24 лютого, коли він і його сім’я прокинулися від звуків вибухів. Як вони пізніше дізналися, під обстріл потрапило місто Щастя, яке всього за 30 кілометрів від їхнього селища.

Як і в 2014 році, лідер церкви почав постити і молитися за згаданим місцем з Писання.

«Так вийшло, що військові дії не дійшли до нашого селища. Ось так, як було написано в цьому місці Писання, що поразка припинилася там, де стояв Аарон. Долетіли сильні снаряди або ракети, але це було далеко від нашого селища, може, за кілометрів 12», – розповів служитель.

Хоча конфлікт не дійшов до Новоайдару, постачання села продовольством було порушено. В Новоайдарі немає свого хлібозаводу, тому селище забезпечується хлібом, що привозиться з інших міст. Але через військові дії постачання припинилися. Представник Фолі каже, що домашня церква пастора Данила Кирилюка невелика, тому важко було уявити, що вона стане точкою надання допомоги за нестачі продовольства.

Пастор та його сім’я живуть у будинку, де проводяться богослужіння. Це невелика церква з 22 парафіян. Половина з них – члени сім’ї Данила Кирилюка. Він з дружиною мають 19 дітей та 9 онуків: 10 синів, молодшому з яких 9 років, та 9 дочок, старшій – 31 рік. Четверо дітей вже мають свої сім’ї. Коли в лютому почалася війна, до них якраз приїхала подружня пара, яка виїхала з України до Греції у 2014 році, коли розпочалися перші бойові дії. Так що на той момент у будинку було багато людей, яких треба було годувати.

За словами представника Фолі, брати з іншої церкви привезли їм борошно – більше, ніж було потрібно, щоб нагодувати всю сім’ю. Саме тоді дружина брата Данила запропонувала випікати хліб з цього борошна і роздавати його мешканцям села. Вони трохи поміркували і тієї ночі почали випікати хліб у своїй домашній печі.

Подружжя спекли 30 буханців хліба і відправили повідомлення до місцевого чату у вайбері про те, що є хліб у наявності. До них відразу почали підходити люди.

«Люди приходили не лише за хлібом, – каже представник Фолі. – Хтось приносив ще борошна, щоб вони могли спекти більше хліба. Якось незнайомець привіз 9 мішків борошна, а якийсь фермер тричі привозив молоко. З’явилася третя піч. Ще один брат-християнин і дві сестри допомагали та пекли хліб у своїх будинках. Брат Данило каже, що в якийсь момент, коли в магазинах вже не було дріжджів, Бог дивним чином приберіг для них дріжджі, так що випічка тривала»

Члени сім’ї активно допомагали. Допомагав навіть молодший син. За словами брата Данила, згодом виробництво збільшилося до 160 батонів на день. Він каже, що вони отримали загалом більше однієї тонни борошна. Але роздавали не лише хліб.

«Християнська пара, яка приїхала з Греції, роздавали брошури тим, хто прийшов за хлібом. Чоловік має особливий дар благовісника, тому він, роздаючи брошури, також ділився Євангелієм. Один сусід, який прийшов по хліб, сказав: «Ми між собою розмовляли про те, які погані баптисти, а тепер приходимо сюди за хлібом», – розповідає представник Фолі.

«Нам дзвонили з МНС. Говорять: є одне село, там із 22 числа у людей немає хліба. Чи не могли б ви хліба спекти? Ми скільки могли – пекли. Вони приїхали, забрали, поїхали до села і роздали. Вдруге дзвонять і кажуть: ось збираємось у таке село, чи не могли б ви нам хліба спекти? Ми знову спекли хліб, вони забрали і повезли у те село», – розповів служитель.

Брату Данилу та його сім’ї нещодавно довелося покинути свій будинок, як вони думали, лише на один чи два дні. Час відсутності затягнувся, але сім’я дуже хоче повернутися додому, як тільки дозволять обставини.

В умовах переслідування християн, у яких працює «Голос мучеників-Корея», християни зазвичай одночасно є і служителями на місцях, і переміщеними особами.

«Ми бачимо, що це відбувається сьогодні у Тиграї, у Північній Ефіопії, – каже представник Фолі. –Ми співпрацюємо з місцевим пастором, і протягом багатьох років його громада була головним помічником еритрейських біженців-християн, які втікають зі своєї країни до Ефіопії через переслідування. Тепер сам пастор та члени його церкви були переміщені. Але вони продовжують допомагати та служити іншим».

Представник Фолі каже, що ця схема стара, як Біблія:

«У 11 розділі Дії Апостолів читаємо, що християни були розпорошені через гоніння, що спалахнули після мученицької смерті Стефана. Але Бог використав це розсіяння, щоб «сіяти» віру, як насіння, у всій Римській імперії. І в Книзі Єремії, коли народ Юди вивели у вигнання, Бог наказав: «І дбайте про добробут міста, до якого Я переселив вас. Тому, незважаючи на те, що ми молимося, щоб Бог дозволив брату Данилу та його сім’ї повернутися додому якнайшвидше, ми знаємо, що Бог продовжуватиме використовувати їх, куди б Він їх не помістив».

Представник Фолі каже, що «Голос мучеників-Корея» наразі збирає кошти на проєкт із надання надзвичайної допомоги помісним українським церквам. Також в рамках проєкту надається допомога церквам у Польщі та Молдові, що знаходяться у прикордонних з Україною районах та надають гуманітарну та духовну допомогу християнам, які постраждали внаслідок воєнних дій.

photo_2022-03-30_13-56-06 (2)
photo_2022-03-30_13-56-06
photo_2022-03-30_13-56-06 (3)
photo_2022-03-30_11-09-48 (2)

У Маріуполі розбомбили дім молитви євангельсько-баптистської церкви «Віфанія». Церква, яка в мирний час відзначалася активною соціальною та благовісницькою роботою, залишилася без важливого ресурсу.

Як повідомляють у телеграм-каналі Братства ЄХБ, російська агресія спричинила у місті найгіршу гуманітарну катастрофу. Загарбники бомблять мешканців, блокують гуманітарну допомогу. За словами мера, зараз у Маріуполі перебувають понад 100 тис. мирних людей, які чекають на порятунок.

«Нехай вислухає тебе Господь у день смутку, нехай захистить тебе Ім’я Бога Якова! Нехай пошле тобі поміч зі Святині і нехай допоможе тобі із Сіону!» (Пс. 20:2-3)

photo_2022-03-30_11-09-47
photo_2022-03-30_11-09-48
photo_2022-03-30_11-09-49
photo_2022-03-17_17-31-32

Під зруйнованим мостом в Ірпені християни знайшли сумку з життєво необхідними ліками для допомоги пораненим і хворим.

Про це повідомили в телеграм-каналі Братства ЄХБ.

Як йдеться в повідомленні, сьогодні зранку, 17 березня, брати Ірпінської біблійної церкви переносили пальне через сумнозвісний ірпінський міст. Один з волонтерів випадково побачив під мостом сумку і підбрав її, попри заборону чіпати будь-які речі, які там розкидані.

У сумці виявилися всі необхідні ліки, які так потребувала команда служіння:

«У церкві ІБЦ наразі перебуває лікар-офтальмолог Ольга, яка приїхала сюди з лежачою мамою і долучилася до служіння команди. Від принесеного вона була в шоці! Каже, що це ж все, як наче на замовлення, інсулін та інше!» – розповідає пресслужба братства.

Ймовірно, додають в пресслужбі, це була волонтерська сумка, яку на чиєсь прохання привезли в Ірпінь, і яка лишилася під мостом, бо щось трапилося з волонтером…

«Дякуємо Богові, що вказав братові на сумку, попри заборону чіпати чужі сумки. Уже з міського волонтерського центру теж просять ліки і сьогодні мають приїхати за ними. Дякуємо Богові за лікарку Олю, яка дуже потрібна зараз у церкві, і за кожного, хто долучився до різнобічної допомоги, яку тут надають щодня і щоночі. Моліться за спасіння Олі і всіх, кому церква служить практичним благовістям», – йдеться в повідомленні.

2022-03-17 09.55.00

Тернопільська церква «Філадельфія» у 40 осіб щоденно приймає по 100 переселенців. 

Про це повідомляє спільнота євангельських християн-баптистів України на своєму Telegram каналі.

Біженців приймають з котами і собаками. Людей розселяють у приміщенні церкви і по домах християн. 

Загалом за сприяння друзів й партнерів церква змогла охопити допомогою 7 тисяч осіб. 

Це ті, кого евакуювали чи нагодували, дали прихисток чи допомогли виїхати за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2022-03-17 09.55.04
2022-03-17 09.54.56
2022-03-17 09.54.41
2022-03-17 09.54.52
2022-03-17 09.54.49
2022-03-17 09.54.45

Календар

Червень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС