pen-1743189_1280-800×445

Відновлено збір підписів під Відкритим листом християн, які вимагають відновити законність Білорусі.

Про це пише invictory.org

Як повідомили організатори збору, невідомі намагалися зламати онлайн-форм для збору підписів під Відкритим листом християн владі Білорусі.

На початку січня 2021 року ЗМІ повідомили про більш ніж 6000 християн, серед них 96 священників, які підписали відкритий лист з вимогою до влади відновити законність в країні.

«Після публікацій почалися технічні збої в роботі онлайн-форми, яка використовується для збору підписів. Ймовірно була зроблена спроба злому облікового запису, через що онлайн-форма на кілька годин виявилася недоступною для охочих підписати лист», — зазначили організатори.

Зараз контроль над обліковим записом відновлений і збір підписів під Відкритим листом християн триває за новим посиланням.

Текст листа і список християн, які його підписали, розміщений у відкритому доступі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Хорватия

Днями до Головного офісу УЦХВЄ надійшло прохання від п’ятидесятницьких церков Хорватії про допомогу та молитовну підтримку народу, який потерпає від наслідків стихійного лиха, пише chve.org.ua

Як відомо, 29 грудня сильний землетрус в 6,3 бали приніс велику біду для хорватського народу. Це був найсильніший удар за всю історію Хорватії. Зокрема, було сильно пошкоджено приміщення двох п’ятидесятницьких церков у містах Сісек та Хорватська Костаніца. Вони підлягають зносу з огляду на їх критичний стан.

«Під час нашої розмови в понеділок 18 січня пастор Дамір Сполярич, який очолює П’ятидесятницьку Церкву Хорватії (EVANDEOSKA PENTEKOSTNA CRKVA U REPUBLICI HRVATSKOJ), повідомив, що землетруси меншої сили трапляються в різних місцях досі майже кожного дня. Люди в стресі вже тривалий час», –  розповідає директор департаменту зовнішніх і міжнародних  зав’язків УЦХВЄ Юрій Кулакевич.

2015-Damir-and-Melita-Soljaric-cropped-for-website-850×509-300×180

Пастор Сполярич, зокрема, висловив прохання:

«Будь ласка, продовжуйте молитися про наш народ. Земля тремтить і люди тремтять. Ми очікуємо руху Святого Духу між нами, щоб побачити багато духовного плоду в цей непевний час».

За його словами, разом з іншими євангельськими об’єднаннями наші брати від самого початку допомагають людям їжею, товарами першої необхідності, будівельними матеріалами тощо. Українські церкви продовжують молитися та жертвувати для допомоги хорватським церквам, які виявилися на передньому краї боротьби за здоров’я та добробут людей.

Нагадаємо, українські місіонери працюють в Хорватії вже тривалий час. Місія «Голос Надії» продовжує служити балканським народам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

jlooqib6zd1cclfq5t4x
10195-person-in-handcuffs-gettyimages-stevanovicigo

Окружний суд штату Айдахо зняв звинувачення з Габріеля Ренча, диякона Церкви Христа в місті Москов, якого заарештували за спів без маски на богослужінні на відкритому повітрі.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Christian Headlines.

Як повідомляли ЗМІ у вересні 2020 року, Ренч був одним з трьох християн, яких заарештували після того, як вони співали на щомісячному заході «Спів псалмів» у Церкві Христа. У той час захід проводився перед будівлею мерії у відповідь на продовження терміну маскового режиму, введеного мером міста Москов.

У заяві, опублікованій юридичною фірмою Thomas More Society, яка представляла церкву у справі штату Айдахо проти Габріеля Ренча, Ренч пояснив, як церква завчасно провела захід «Спів псалів» «відповідно до того ж рішення [про масковий режим]» без будь-якого подальшого арешту або попередження.

«Ми просто використовували наші конституційні свободи, щоб робити те, що нам дозволено Конституцією – богослужіння», – сказав Ренч про богослужіння, на якому були присутні близько 200 осіб.

За даними The Christian Post, спеціальний радник Thomas More Society Майкл Жак стверджував, що місто Москов «схоже, так хотіло показати приклад того, що Церква Христа виступає проти їх бажаних карантинних обмежень, що вони не дотрималися обов’язкових винятків, сформульованих у їх власних законах».

«Кодекс міста Москов дозволяє меру міста видавати накази про надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я, але виключає будь-яку виразну і асоціативну діяльність, яка захищена Конституцією США і штатом Айдахо, включаючи виступи, пресу, збори та / або релігійну діяльність», – пояснив Жак.

Він додав:

«Щодо містера Ренча й інших прихожан, які були арештовані, то були порушені їхні конституційно захищені свободи і життя – не тільки через неналежні дії співробітників правоохоронних органів, а й через міську владу, яка не вжила негайних дій, щоб виправити цей незаконний арешт».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

IMG_2133

Музичний рух «Служіння. Творчість. Місія» запрошує пасторів, музичних служителів, музикантів і всіх, хто залучений до служіння прославлення у церквах, на 6-ту щорічну дводенну конференцію.

Найближчий захід від музичного руху відбудеться 29-30 січня. Про це у відеозапрошенні сказав пастор ІБЦ Микола Романюк

За його словами, для музичних служителів важливо відвідати цю конференцію, аби освіжити свої музичні навички, почути фахові коментарі, поради і наставлення. А також для того, щоб разом із пасторами і музикантами осмислювати біблійне вчення про прославлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У церквах США назвали найпопулярнішу пісню прославлення 2020 року

«На цій конференції ми будемо вивчати гімни Нового заповіту, будемо спостерігати, яким чином біблійні пісні можуть вчити нас сьогодні. Конференція – про найважливіші акценти, про те, яким чином, використовуючи культуру, залишатися контркультурним (а прославлення завжди є контркультурним). Тому запрошую вас спланувати цей час для того, щоб вчитися, спілкуватися і зростати в тому, що ми робимо для Господа», – зазначив Романюк.

Конференція відбуватиметься ОНЛАЙН (також є можливість ОФЛАЙН, але кількість місць обмежена)
Ціна онлайн-участі – 350 грн, для груп від 5-ти осіб ціна – 300 грн
 
Ціна офлайн-участі:
З50 грн до 25.11
450 грн до 15.12
550 грн до 5.01
650 грн до 20.01

Форма для реєстрації.

Телефони для довідок
+38 073 012 1210
+38 050 012 7629

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Музичний рух «Служіння. Творчість. Місія» запрошує на щорічну конференцію
maysternya-1

З початком нового року комітет розвитку пасторів ВСЦ ЄХБ розпочинає серію вебінарів для збудування церкви.

Про це повідомляє пресслужба баптистів.

Як ідеться у повідомленні, це своєрідна «пасторська майстерня», яка має на меті для початку реалізувати серію з п’яти гомілетичних вебінарів. У перспективі – тривале системне викладення актуальних тем для пасторів та їх обговорення за допомогою платформи Zoom.

«Якщо ви є старшим пастором у помісній церкві, одним із пасторів або ж проходите випробувальний термін на це служіння, ми запрошуємо вас неодмінно завітати до пасторської майстерні», – наголошують організатори.

Перший вебінар «Ідеї для розвитку проповідництва в церкві» відбудеться вже 26 січня. Модератори Олександр Савич і Микола Романюк підготували дві теми «Навчання проповідництва за сім кроків» і «Щотижневі проповідницькі зустрічі як церковна платформа наставництва». Повний передік тем вебінарів:

Вебінар I – Ідеї для розвитку проповідництва в церкві.

26.01.2021 р. Модератори Олександр Савич і Микола Романюк.

Вебінар ІІ – Яка проповідь краща: тематична чи експозиційна? Переваги і недоліки кожної з них. Особливість підготовки.

02.02.2021 р. Модератор Олександр Савич.

Вебінар ІІІ – Як проповідувати актуально? Як відрізнити проповідь біблійну від небіблійної?

09.02.2021 р. Модератор Василь Фурта.

Вебінар ІV – Пасторство онлайн: духовні роздуми, наставляння, звернення до церковного народу через соціальні мережі.

16.02.2021 р. Модератор Микола Романюк.

Вебінар V – Проповідь в Ареопазі: пасторські промови за межами церковного простору.

23.02.2021 р. Модератор Ігор Бандура.

Також на пасторів чекає практикум «Як я готую проповідь». В обговоренні візьмуть участь Станіслав Ґрунтковський, Микола Пономарьов, Генадій Пилипенко, Петро Марченко.

Для участі у вебінарі потрібно зареєструватись за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1TuMLwTzDp6OAZhOBKiTYpOWtGTF6JqW65qP68tAgHwE/edit

Телефон для довідок: 0676568052

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

maysternyaVeb1-1
cold_homeless_man_snow-951×634

Cтаном на 17 січня в Україні відкрито 4 836 державних пунктів обігріву, до яких за добу звернулося  майже 1000 українців. Водночас християнські церкви також відкривали свої двері для прихистку безхатченків, які потерпають від січневих морозів.

В Україні вже тиждень тримається морозна погода, від якої особливо страждають люди, які не мають постійного місця проживання. Християни разом з державними службами докладали максимальних зусиль, щоб допомогти таким людям, пише Поклик Медіа.

Державою було відкрито 4 802 стаціонарні пункти місцевого самоврядування і 34 мобільних пунктів обігріву на базі наметів та транспортних засобів від ДСНС.

У  Києві  працюють понад 30 пунктів обігріву, за цим посиланням ви можете дізнатись  їх адреси. На території деяких християнських церков змерзлі люди також можуть знайти прихисток, теплий одяг та їжу.

Так,  євангельська церква «Християнська надія» у зв’язку з морозами відкрила для людей без постійного місця проживання по вул. Генерала Жмаченка 20, пункт обігріву з роздачею теплої їжі та теплого одягу. Пункт працюватиме щоденно з 9.00 до 16.00.

«Якщо раптом ви побачили людину, що знаходиться у складних життєвих обставинах, замерзає на вулиці, проведіть її до пункту обігріву. У період погіршення погодних умов та пониження температури повітря пункт обігріву працює цілодобово»,  – сказано у дописі на фейсбук-сторінці церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Церкви та благодійні організації також постійно організовують роздачу гарячої їжі. Так, волонтери «Християнської  надії» вже давно годують нужденних людей у районі ринку «Юність». Біля «Деміївського ринку» працює  пересувний автомобіль – пункт роздачі гарячих обідів. За день там можуть нагодувати близько 50 осіб. Участь у цьому служінні беруть київські церкви «Філадельфія», «Свобода», «Альфа».

«У деяких із пунктів обігріву можна отримати першу медичну допомогу (у приміщеннях є аптечки), випити гарячого чаю, а кілька пунктів мають банки одягу, де за потреби можна взяти собі теплий одяг і взуття, – розповідає на своїй сторінці у фейсбук Вячеслав Когут, директор Департаменту соціальної роботи УЦХВЄ. –  Дякую Богові за всіх, хто доклали своє серце і ресурс, а так само участь у цьому служінні. Тільки за цю ніч знайдено 4-х замерзлих на смерть і новини мовчать, а це наші «одноплемінники» – люди, які особливо потребують допомоги при такому морозі. Не проходьте повз них!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

b25lY21zOjY1NWU3MTNjLTI2ZWEtNGJjZC04YWVmLTU2OTBiOGE1YTkzYjpjOGRhZjBhYi1mOGViLTQxZDItOGU5NC0wYWIzM2E0ZWJhZmI=

Близько 500 церковних лідерів підписалися під відкритим листом до першого міністра Шотландії Ніколи Стерджен, закликаючи відновити загальні публічні богослужіння.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Christian Today.

Шотландія єдина у Великобританії криміналізує відвідування церкви в рамках карантинних обмежень, і цей захід, за словами церковних служителів, «може бути незаконним».

Вони говорять про свою «глибоку занепокоєність» закриттям церков і закликають до термінового переосмислення і визнання «вкладу публічного богослужіння в суспільне благо».

Серед церковних служителів, які підписали лист, – преподобний Пол Різ з Шарлотт-Чапел, Единбург, і преподобний доктор Вільям Філіп з церкви Трон, Глазго.

Вони пишуть, що «немає доказів будь-якого відчутного внеску в передачу вірусу у спільноті» через церкви, і що вони продемонстрували, що суспільне богослужіння «може бути захищеним від передачі вірусу Covid».

«Ми повністю розуміємо виняткові труднощі керівництва країною у цей час, і ми, і наші церкви неодноразово молилися про мудрість і ясність для нашого уряду, – йдеться в листі. – Але ми категорично не згодні з рішенням перешкоджати зборам Церкви у цей час, яке, на нашу думку, є абсолютно марним і може бути незаконним».

Вони стверджують, що, оскільки стаття 9 Європейської конвенції з прав людини забороняє урядам втручатися в релігійну практику, якщо це не продемонстровано як важливе для громадського здоров’я, потрібен «чіткий науковий доказ», який покаже, що церковні богослужіння зіграли важливу роль у поширенні хвороби.

Далі вони заявляють, що «стривожені» тим, що здається «нездатністю шотландського уряду зрозуміти, що християнське богослужіння є важливою суспільною службою, особливою і життєво важливою для нашої країни під час кризи».

За їх словами, загальне офлайн-богослужіння необхідне для соціальної згуртованості та «психічного здоров’я нашої нації, яка протягом дев’яти місяців піддавалася стресу і напрузі, пов’язаних з ізоляцією».

«Перш за все, це як знак надії перед обличчям відчаю», – сказали церковні лідери.

На закінчення служителі закликали уряд Шотландії наслідувати приклад решти частини Великобританії і залишити за церквами право на рішення про відкриття або закриття.

«Уряд Об’єднаного Королівства справедливо прислухався до цих важливих і переконливих аргументів і з тих пір, навіть не зважаючи на національну ізоляцію, зберіг цей важливий внесок у добробут нації, дозволивши публічне богослужіння в Англії, – сказали вони Стерджен. – Ми закликаємо вас не ставити в невигідне становище народ Шотландії, не визнаючи як моральних, так і юридичних аргументів на користь пріоритету громадських богослужінь, а також ваги наукових доказів щодо істотного внеску богослужінь у суспільне благо».

Наостанок у листі служителі зазначили:

«У минулі кризові часи держави зверталися до церков і шукали лідерства в заклику до національної молитви до Живого Бога. Ми закликаємо вас не бути урядом, який відмовляє нашому народу в колективній молитві церков нашої країни у дні, коли це найбільш необхідно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

138924918_3926890704001604_7124648556116983583_n

Український місіонер у Папуа Новій Гвінеї Євгеній Константінік поділився радісною новиною – минулої неділі місцева церква поповнилася 17 новими членами. 

Шестеро людей, які прийняли хрещення, перебувають у в’язниці. Про це місіонер повідомив на своїй сторінці у фейсбуці, додавши фото та відео з хрещення.

«У неділю ми з радістю виконали слова Христа і хрестили 17 осіб! Серед охрещених було 6 ув’язнених! Мат 28: 19-20: “Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь», – написав місіонер.

Нагадаємо, влітку ІА Світогляд писало, що сім’я українських місіонерів у Папуа Новій Гвінеї Євгенія та Ірини Константінік постраждала від озброєних бандитів. Злочинці увірвалися в їхній будинок на Promise Land з гвинтівками і винесли усі цінні речі.

Євгеній та Ірина Константінік – це українське подружжя місіонерів, яке несе вістку спасіння народам в Папуа Новій Гвінеї ще з 2011 року. Перед тим, як поїхати на цю місію, подружжя виконувало місіонерське служіння в Росії. Євгеній родом з Черкаської області, Ірина – з Києва, перед поїздкою в Папуа Нову Гвінею вони обидва проходили навчання в місії YWAM (Youth With A Mission) у місті Луцьк. У місіонерів є двоє дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Місіонери в Папуа Новій Гвінеї охрестили 17 аборигенів
adventist-youth-prayer-network-holds-its-first-convention1-768×384

Молоді адвентисти Південно-Азіатсько-Тихоокеанського дивізіону (SSD) зібралися в Zoom і в Facebook Live, щоб провести першу Конференцію молитовної мережі протягом тижня в грудні 2020 року.

Про це повідомляє logosinfo.org

Понад 1083 молодих людей зареєструвалися на захід «Я буду молитися», понад 350 осіб підключалися до Zoom щовечора, а семиденна молитовна ініціатива зібрала 24 000 переглядів в Інтернеті.

За словами організаторів, адвентистську молодь надихала Біблія і слова співзасновника адвентистської церкви Еллен Уайт. Координатор молитов Генеральної конференції Мелоді Мейсон відкрила засідання проповіддю. Мейсон підкреслила, що молоді люди повинні бути готові до незручностей, щоб молитися за інших, позбавлятися від гріхів і коритися Богу. Вона порадила їм усім залишатися смиренними, триматися і не здаватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Адвентисти країни у Західній Африці радіють новим церквам, побудованим попри пандемію

У наступні вечори до віртуальних зборів звернулися інші лідери, в тому числі керівник навчальної програми суботньої школи Генеральної Конференції (ГК) Ніна Ачесон, молодіжний директор Адвентистської церкви Гері Бланшар і секретар пасторської асоціації ГК Джеррі Пейдж.

Під час вечірньої програми директор сімейного служіння SSD Оратай Чуресон зосередила свій виступ на тему «Молитва в домашньому колі: роздуми про вірність Бога». Чуресон закликала «привести всіх членів своєї родини до визнання вірності Бога» і підносити свої молитви «з повним почуттям поваги, хвали, любові та подяки».

«Молитовний конгрес навчив мене більше залежати від нашого небесного Отця», — сказав координатор заходу Ген Камато.

Ян Майкл Сітанганг з Індонезії сказав, що завдяки молитовним зборам він отримав благословення, а також зазначив, що молитва — це істина номер один, яку він не повинен забувати. 

«Ця тема така прекрасна і близька до мого сьогоднішнього життя, і я вірю, що вона допомагає підтвердити та зміцнити мій зв’язок з Ним», — сказав Сітанганг. «Це змінило моє розуміння молитви та допомогло мені покладатися на Бога і зосередитися на ньому більше, ніж на собі. Для учасників це було благословенням».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 2000 наметів, 28 тонн гуманітарної допомоги та вантажний літак: як ADRA допомагають людям, що постраждали під час урагану

Еллен Супіть, координатор молитовної мережі в Західній Індонезії, сказала, що, відвідавши захід, вона дізналася, що молитва — це система двостороннього спілкування, і це ключ до пізнання серця Бога. 

«Ми повинні не тільки підносити наші прохання, а й зупинитися і послухати Його відповідь …. Ми повинні шукати Його серця, перш ніж шукати Його благословень», — сказала вона.

З цим згоден і Со Хті Кхі Вах, координатор молитовної мережі з М’янмі:

«Молитися Богу — це більше, ніж говорити з Ним…це відносини з Ним»

Другий молитовний з’їзд запланований на 5-11 грудня 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo_2021-01-16_15-56-03 (2)

Різдво – всіма улюблене християнське свято, а для справжніх християн – один із найважливіших днів у святковому календарі. Це час спогадів про Ісуса Христа – Бога, Який став людиною заради порятунку людей.

На початку січня в церкві «Христос є відповідь» відбулося різдвяне свято для дітей і їхніх батьків, присвячене народженню Спасителя. Для гостей була організована цікава святкова програма: пісні прославлення, веселі ігри, конкурси на тему Різдва, перегляд різдвяного мультфільму. Кожна дитина отримала смачний подарунок, змогла поласувати солодкою ватою і попкорном. Дорослі також не залишилися без різдвяних сувенірів – для них була підготовлена християнська література, а також тематичні календарі. Все це служителі організували, щоб показати любов Бога, розповісти про народження Спасителя Ісуса Христа.

«Свято чудове: був мультфільм про Ісуса, який із задоволенням дивилися діти, сподобалися конкурси – все пройшло так невимушено. Добре, що діти приймають цю інформацію, вчаться, дізнаються про Бога», – каже Алла Мельничук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов з небес: у Києві пройшов різдвяний концерт

Понад сімдесят дітей отримали можливість добре провести час і насолодитися різдвяною атмосферою любові, добра, розуміння і турботи. Дорослі змогли залишити всі справи, втекти від сірих буднів і в цей непростий час серед життєвих хвилювань підняти настрій собі і дітям. Свято допомогло відсторонитися від повсякденності і зосередитися на Бозі, прислухатися до голосу Ісуса і Його слів любові і підбадьорення.

«Тут дуже приємна атмосфера, дітям подобається. Ми всі вдячні служителям церкви за цю частинку свята в цьому буденному житті», – поділився ще один учасник свята Віктор Білоус.

Різдвяні свята – дні, коли у християн з’являється ще одна чудова можливість проявити увагу до ближнього, показати Божу любов усім людям через святкові богослужіння, поздоровлення і подарунки. Служителі церкви «Христос є відповідь» подарували дітям і батькам не тільки гарний настрій, але й змогли донести важливу істину, що найголовніший подарунок на Різдво – це Сам Ісус Христос. Є надія, що всі, хто був на цьому святі, дозволять Ісусу народитися в їхньому серці і жити там завжди.

«Я дуже радий, що сьогодні Бог дозволив провести свято для дітей, свято на честь Різдва Христового. Я впевнений, що діти, які сьогодні відвідали цей захід, збережуть в пам’яті не тільки отримані солодощі, а й запам’ятають найпопулярнішу особистість у світі – Ісуса Христа, зрозуміють, для чого Він народився і прийшов у цей світ. І наше щире бажання, щоб якомога більше людей почули про Спасителя, прийняли Його в своє серце і отримали порятунок», – підсумував Тарас Сень, пастор церкви «Христос є відповідь».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Привітали Ісуса з днем народження: у Луцьку встановили різдвяні борди

«Найголовніше, що тут дуже багато розповідали про Ісуса Христа, розповідали просто, доступно, зрозуміло. Слава Богу!», – додала гостя Анна Власенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: