aircraft-for-service-to-remote-768×384

В Канаді літак Cessna 185 буде забезпечувати потреби в галузі охорони здоров’я та гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє logosinfo.org. з посиланням на Adventist Review.

Коли в жовтні цього року в Канаді відзначали День Подяки, адвентисти сьомого дня з провінції Онтаріо сказали, що їм є за що бути вдячними, попри непростий 2020 рік. Одним з найбільших благословень є те, що літак Cessna 185 отриманий у співпраці з Adventist World Aviation (AWA) нарешті готовий до роботи.

За словами керівників, літак, який прибув в аеропорт Oshawa Executive Airport в Ошава, Онтаріо, з США, є новою главою в історії адвентистів Онтаріо.

«Cessna» була придбана для медичних й гуманітарних потреб віддалених та ізольованих громад корінного населення в Північно-Західному Онтаріо. У звітах про громадську охорону здоров’я вони мають непропорційно високий ризик захворювань, що пов’язаний зі способом життя.

У п’ятницю, 9 жовтня 2020 року, лідери провели церемонію посвяти Cessna і її місії в аеропорту Ошава Executive. Серед учасників були президент церкви адвентистів сьомого дня Онтаріо Менсфілд Едвардс, виконавчий секретар Яків Бібуловіч й президент церкви адвентистів сьомого дня Канади Марк Джонсон. Також були присутні Рей Янг, менеджер проєкту AWA в Канаді / менеджер з глобальних операцій, і Брайн Колдик, пілот / менеджер Cessna. Були присутні деякі керівники Церкви адвентистів сьомого дня в Онтаріо, співробітники допоміжних служб, деякі члени їх сімей.

«Як адвентистські лідери Онтаріо, шість або сім років тому ми дізналися про плачевні результати стану суспільної охорони здоров’я в громадах корінних народів Півночі», — поділився Едвардс. «Рівень їх самогубств, раку, хвороб системи кровообігу та інших захворювань набагато перевищував середній показник по Онтаріо; їх тривалість життя була на чотири-п’ять років коротше, ніж середня».

Едвардс пояснив, що лідери адвентистів визнали цю ситуацію неприйнятною і несправедливою стосовно цих громад і вирішили щось з цим зробити.

«Очікується, що цей проєкт буде сприяти навчанню в галузі охорони здоров’я, сільськогосподарським проєктам та іншим гуманітарним послугам», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

122228333_n

В Одесі заснували нову церкву, яка зосереджена на служінні іноземцям: студентам, заробітчанам, іншим іноземним групам.

20 жовтня відбулося урочисте відкриття і благословення церкви на її подальше життя і служіння. У заснуванні взяла участь група місіонерів, які представляють різні місії в Одесі, йдеться на сайті ВСЦ ЄХБ.

Церква має назву «Odessa International Fellowship» (Одеська міжнародна спільнота). Її очолює пастор-місіонер Кейлеб Сюко.

Під час богослужінь і зустрічей тут послуговуються англійською мовою. Зібрання проходять у самісінькому серці Одеси – історичному центрі по вул. Преображенська 40, локалізуючись в актовому залі готелю «Центральний».

На урочистому зібранні словом вітання і повчання ділилися ректор Одеської богословської семінарії Олександр Гейченко та голова Одеського обласного об’єднання ЄХБ Олександр Димов. До них приєдналися пастори низки одеських церков.

Служителі звершили молитву благословення, просячи в Бога успіху в поширенні Євангелія і покаянні людей.

Роман Калашніков, один із пасторів одеської церкви «Благодать», привітав громаду і нагадав про важливі принципи євангелізму, які допоможуть церкві якісно розвиватися. Пастор підкреслив: «Успішний благовісник – не той, хто сидить на одному місці, а знаходиться в русі. Хороший євангеліст повинен знати гарні “рибні місця”. Без цього рибалка буде безуспішною. Тому я бажаю нових контактів у збудуванні міжнародної одеської церкви, Божої благодаті у креативі і наполегливості!»

«Євангельсько-баптистське братство приєднується до привітань і зичить новій церкві з великою ревністю продовжувати насадження біблійних істин серед іноземної спільноти Одеси», – йдеться на сайті ЄХБ.

Запис трансляції дивіться тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

121808589
photo_2020-10-23_17-35-15

Церкви ЄХБ Волині долучилися до допомоги жителям Луганської області, які постраждали від маштабних пожеж.

Так, церкви об’єднання зібрали 20 тонн продуктів харчування, гуманітарної допомоги, речей побутового вжитку і доставили потерпілим від стихії.

Про це розповіли в пресслужбі баптистів Волині.

«Хочемо подякувати всім, хто долучився до збору коштів та матеріальної допомоги жителям Луганської області, які постраждали від маштабних пожеж. Все зібране в кількості 20 тонн церквами нашого об’єднання було доставлено в м. Сєверодонецьк обласному пресвітеру та в селище Сиротине, де згоріло 175 будинків серед яких і Дім молитви. Вони дякують всім за допомогу», – зазначили в пресслужбі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

1

Михайло Паночко, старший єпископ УЦХВЄ, закликав усіх вірян взяти участь та зробити усвідомлене обрання на прийдешніх виборах.

Про це він сказав у своєму відеозверненні.

«Підтримайте тих, хто з щирим серцем бажає добра для нашої країни та буде відстоювати сімейні та моральні цінності», – йдеться у зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Паночко закликав християн прийти і свідомо проголосувати на виборах
2210конф5

З 13 по 17 жовтня в Закарпатті в смт Міжгір’я відбулася четверта щорічна конференція Всеукраїнської місії «Христос є відповідь». Мальовниче селище привітно зустріло місіонерів, волонтерів та їхні сім’ї, що з’їхалися з різних областей України. На гостей чекала насичена програма: семінари, особисте спілкування один з одним, відпочинок на прогулянках і екскурсіях.

Про це повідомляє пресслужба місії.

«Ця конференція для мене – благословення, тому що тут ми відпочивали душею, духом і тілом, спілкувалися, ходили на екскурсії. Для себе я взяв духовний урок, який випливає з девізу конференції: ми повинні довести до кінця справу, яку почали, оскільки це довірив нам Сам Бог», – поділився Олександр Осепян, в.о. пастора церкви, м. Сватове.

Проводив семінари єпископ Донецького і Луганського обласних об’єднань Української Церкви ХВЄ Анатолій Бескровний. На зібраннях лунали свідчення місіонерів про те, що Бог робить через їхнє служіння; щирі розповіді служителів запалювали слухачів до ще більш ревної праці на Божій ниві.

«Моя думка, чим більше буде створено християнських місій, подібних «Христос є відповідь», – тим менше буде беззаконників на Землі. Я вдячний Богу, що Він використовує місію і її співробітників, щоб розширювати межі Царства Божого», – зазначив пастор церкви «Благодать» у місті Покровськ Анатолій Бескровний.

На одному із зібрань пастор Тарас Сень підвів підсумки основної роботи, виконаної місією «Христос є відповідь» за останні п’ять років. Він розповів, як були засновані кілька нових церков на Донбасі і на Західній Україні; придбано вісім приміщень під молитовні будинки, очікується покупка ще кількох; виділяються гроші на ремонт будинків молитви різних церков. Також були закуплені машини для місіонерських команд; в дев’яти областях України місія запустила служіння очних клінік, на яких понад 10 тисяч осіб отримали консультацію лікаря-окуліста і безкоштовні окуляри.

«Чудові враження від конференції! Тут мене особисто торкались істини Божі, збудовували, надихали, давали сили оновитися. Це потрібно для всіх місіонерів. Духовний урок для мене – за будь-яких обставин потрібно триматися благодаті Ісуса Христа. Місії я бажаю розширення, відкриття нових горизонтів для прославлення імені Ісуса Христа», – побажав місіонер місії« Христос є відповідь» з Рівного Олександр Прокопович.

За час існування місії було надруковано понад п’ять мільйонів примірників газети «Христос є відповідь», понад мільйон християнських календарів. Для поширення християнської літератури в різних містах України ставляться вуличні намети. Крім цього, в Рівному та на Луганщині було розміщено більше 100 християнських бордів. Також місіонери налагодили співпрацю з різними світськими ЗМІ. Робота зі ЗМІ не обмежується друкованими виданнями – місія взаємодіє і з телебаченням: на 10 телеканалах в ефір вийшло близько чотирьох тисяч християнських передач.

Служителі місії «Христос є відповідь» провели сотні дитячих євангелізацій в різних областях України, для школярів надруковані християнські щоденники. У навчальних закладах (школах, коледжах, університетах) проведені лекції для декількох тисяч учнів на духовно-моральні теми.

Серед благодійних ініціатив місії – роздача продуктових наборів нужденним, благодійні обіди, організація туристичних поїздок в Карпати. До слова, вже відбулося понад 20 екскурсій зеленою перлиною України, участь в яких взяли більше тисячі чоловік.

«Дякую Богові за цю конференцію і бажаю всім місіонерам не опускати руки у важкі моменти, тому що через час ми обов’язково побачимо плоди, і Бог дає їх бачити. Я вірю, що Бог хоче, щоб ми не тільки працювали для інших, але і самі зростали в благодаті Божій», – підкреслив служитель центру реабілітації у Миколаївській області Олексій Самохін.

Також здійснюється масштабна соціальна робота. До соцпроектів місії відносяться: заняття з онкохворими дітьми, відвідування ув’язнених, бесіди з пацієнтами лікарень і тубдиспансерів, допомога безпритульним. Один з напрямків місіонерської діяльності – підтримка вимушених переселенців.

Кожен день після обіду на учасників конференції чекали екскурсії. Волонтери з сім’ями їздили на Синевирський перевал, озеро Синевир, піднялися підйомником на гору Гимба, відвідали водоспад Шипіт, гейзер холодної води. Всі пам’ятки залишили в серцях відпочиваючих незабутні враження: «бо потішив мене Ти, о Господи, вчинком Своїм, про діла Твоїх рук я співаю!» (Пс. 92:5).

«Наша мета – духовне збудування місіонерів і волонтерів, фізичний і душевний відпочинок. Мене, як і інших, надихають свідоцтва місіонерів, хочеться подякувати Богові за те, що Він діє через простих людей, і Його благодать приводить до покаяння і спасіння», – наголосив директор місії «Христос є відповідь» і пастор Тарас Сень.

Захід завершився на позитивній ноті, учасники отримали неабиякий заряд енергії і сил для виконання своєї мети – праці на Божій ниві і поширення Євангелія. Наприкінці конференції була здійснена молитва за зцілення і підкріплення трудівників Божих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

covid_line-800×445

Під час пандемії одна з найбільших афроамериканських церков Америки пожертвувала понад 1 мільйон доларів, щоб допомогти місцевим організаціям у боротьбі з Covid-19.

В рамках кампанії «Десятина за десятину» баптистська церква Alfred Street в Олександрії, Вірджинії, яка вважається однією з найстаріших в США, віддала 10% від зібраної церковної десятини іншим християнським громадам і організаціям.

Про це повідомляє invictory.com з посиланням на The Christian Post.

«Кілька років тому ми змогли пожертвувати 1 мільйон доларів Національному музею афроамериканської історії та культури. Я вдячний Богу за те, що баптистська церква Alfred Street може підтримати людей з нашої громади по всій країні під час пандемії», — сказав старший пастор церкви преподобний Говард-Джон Уеслі.

Як зазначив старший пастор церкви преподобний Говард-Джон Уеслі, керівництво громади турбувалася чи зможуть вони підтримувати діяльність церкви під час карантину.

«У перші ж два тижні після того, як ми стали проводити богослужіння онлайн, пожертвування виросли майже на 25-30%. Я відчув, що Бог запитує нас, що ми будемо робити з цим надлишком. Тоді з’явилася ідея розпочати кампанію «Десятина від десятини», — сказав Уеслі.

Американська мегацерква пожертвувала понад $ 1 млн, щоб допомогти в боротьбі з Covid-19

Іншими організаціями, які отримали фінансову підтримку, стали:

 • дитяча Національна лікарня, яка отримала 50 000 доларів для тестування дітей;
 • початкова школа Simon отримала 130 000 доларів, щоб придбати планшети для учнів;
 • Unity Health Care отримала 25 000 доларів для покупки засобів індивідуального захисту, витратних матеріалів та ліків;
 • початкова школа Polk отримала 10 000 доларів, щоб закупити iPad-и для дітей з інвалідністю;

Кризовий центр для допомоги жертвам сексуального насильства в окрузі Колумбія отримав 20 000 доларів для розробки нової системи баз даних і багато іншого.

«Є невеликі церкви, які продовжують служити людям навіть при відсутності ресурсів. Тому ми збираємося щотижня вибирати громаду і / або організацію і просто перераховуємо їм частину зібраних грошей. Ми не конкуренти, ми брати і сестри і працюємо на одному боці. Ми хочемо підтримувати всіх без будь-яких умов», — підсумував Уеслі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

201020_kemo

З 26 по 30 жовтня Київська єврейська месіанська спільнота проведе щорічний пасторський ретрит. Цього року подія відбудеться в онлайн-форматі.

Про це повідомляє Бог News.

«На пастирських ретритах розглядаються актуальні питання, пов’язані не тільки з важливими напрямками розвитку месіанського руху і різних структур єврейського служіння, але також з різноманітними аспектами пасторського служіння», — йдеться описі події.

Спікерами на ретриті будуть священнослужителі з різних країн:

 • Майкл Бікл, лідер Міжнародного будинку молитви в Канзас-Сіті (IHOP-KC);
 • Карл-Густав Северин, євангеліст, місіонер;
 • Керт Шнайдер, месіанський рабин, автор і ведучий телепередач;
 • Пітер Брантон, пастор церкви «Норсвест», яка впроваджує стратегію досягнення молоді через нові креативні ідеї;
 • Геннадій Мохненко, засновник центру реабілітації для безпритульних дітей «Республіка Пілігрим»;
 • Джонатан Берніс, глава Jewish Voice, організатор фестивалів «Слухай, Ізраїлю!»;
 • Андрій Тищенко, старший єпископ УХЦ «Нове покоління»;
 • Олександр Дехтяренко, єпископ Харизматичних Церков Житомирської області;
 • Олег Щербаков, єпископ Об’єднання незалежних церков, пастор церкви «Новий заповіт»;
 • Борис Грісенко, старший рабин Київської єврейської месіанської спільноти.

Онлайн-учасники зможуть повноцінно брати участь в обговоренні, молитвах й форумі.

Крім того, під час події будуть служити міжнародні команди консультантів і молитовників. Кожен учасник зможе записатися й отримати індивідуальну консультацію та молитву.

Для участі в події необхідно зареєструватися на сайті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

201020_kievkemo
1azerbaijan-and-armenia-crisis-prompts-adra-to-step-up-768×384

Адвентистське гуманітарне агентство надає допомогу жертвам конфлікту.

Про це пише logosinfo.org з посиланням на Adventist Review.

Церква адвентистів сьомого дня надає допомогу жертвам конфлікту між Вірменією та Азербайджаном через свою глобальний гуманітарний підрозділ — Адвентистське Агентство Розвитку і Допомоги (ADRA).

Відразу після ескалації бойових дій в Нагірно-Карабахському регіоні 27 вересня 2020 року офіси ADRA в обох країнах мобілізувалися для доставлення термінових необхідних харчових продуктів для осіб, які втратили свої будинки або були змушені тікати з зони бойових дій.

Інформаційні агентства охарактеризували недавнє насильство як найсерйозніший (з 1994 року) конфлікт через Нагірний Карабах. За даними місцевої влади, сильним артилерійським вогнем і ракетними обстрілами були зруйновані будинки та інфраструктура в Нагірному Карабасі й прилеглих районах. Обидві сторони повідомляють про жертви серед військового та цивільного населення.

Десятки тисяч людей, в основному жінки й діти, бігли з передової до Вірменії. За словами Ануша Сафарян, регіонального директора ADRA в Вірменії, уряд Вірменії надав багатьом із них притулок в готелях і гуртожитках, а інші живуть у родичів, друзів або незнайомців.

«У людей швидко закінчуються продукти харчування, засоби гігієни та ліки», — сказав Сафарян. «Тим часом ті, хто залишився в зоні конфлікту, ховаються в підземних сховищах, щоб уникнути частих обстрілів і ракетних ударів».

ADRA швидко реагує на кризу

На наступний день після початку бойових дій Сафарян відвідав зону конфлікту, щоб оцінити потреби й виявив, що найгострішою серед них є їжа. На наступний день волонтери з місцевих адвентистських церков приєдналися до команди ADRA, щоб зібрати 100 мішків їжі.

Співробітники ADRA разом з трьома адвентистськими пасторами доставили 90 продуктових наборів сім’ям в Степанакерті й його околицях, найбільшому місті Нагірного Карабаху, який піддався інтенсивному обстрілу. Решта продуктових набори були передані переміщеним особам в найближче місто Вірменії, де сховалися багато жителів зони конфлікту.

«Одержувачі висловили глибоку вдячність ADRA за їжу», — сказав Сафарян. «Для них велика втіха знати, що хтось готовий допомогти їм в цей жахливий час».

В АзербайджаніADRA також оперативно надала допомогу жителям поблизу кордону Нагірного Карабаху, чиї будинки й майно були зруйновані.

«ADRA за допомогою місцевого спонсора закупили теплий одяг, ліки й воду для поширення в постраждалих селах», — повідомив директор ADRA в Азербайджані Турал Пірієв. «Але після того, як ми зв’язалися з урядовими чиновниками з питання доставки, нас попросили почекати, оскільки зараз їхати туди небезпечно через постійний ракетний обстріл». Пірієв сказав, що планує доставити товари на тижні з 19 по 24 жовтня, якщо дозволить ситуація.

1200 сімей отримають продовольство

Оскільки повідомлення про артилерійські обстріли тривали, попри припинення вогню за посередництва Росії, співробітники ADRA в обох країнах готувалися до ширшого розподілу допомоги. Продовольство залишалося найгострішою потребою. ADRA заявили, що роздадуть 1200 продуктових наборів, що містять основні продукти харчування, такі як борошно, рис, боби й макарони, сім’ям, постраждалим від конфлікту. За словами співробітників ADRA в обох країнах, ця допомога особливо важлива, оскільки ADRA є однією з дуже небагатьох міжнародних неурядових організацій, що діють в цьому кризовому регіоні.

«ADRA проявляє співчуття до всіх, незалежно від їх етнічної, політичної або релігійної приналежності, і працює з обома сторонами цього конфлікту, щоб полегшити страждання потерпілих», — сказав Маріо Олівейра, директор служби екстреного реагування ADRA. «Наші заходи координуються в умовах іншої серйозної кризи, пандемії COVID-19, особливо в Вірменії, де в останні дні значно збільшилася кількість заражень COVID-19. ADRA слід суворим правилам, щоб надати безпеку нашим співробітникам, волонтерам під час заходів з розподілу допомоги».

У Вірменії ADRA визначить найбільш нужденні сім’ї переміщених осіб, які отримають продуктові пакети та гігієнічні набори з милом, шампунем, туалетним папером, зубними щітками та іншими предметами першої необхідності. В Азербайджані допомога буде направлена ​​сім’ям, які втратили свої будинки, роботу або домашню худобу через бойові дії або, які постраждали від смерті або серйозного поранення годувальника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

140435_w_760_426

Церква Лейквуд в Техасі вперше відкрила двері для «особистого» недільного богослужіння з тих пір, як в березні почалися обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на The Christian Post.

Пастор Джоел Остін розповів про вирішення проблем більш ніж 4000 чоловік, які змогли нарешті відвідати богослужіння.

«Приблизно місяць тому я відчув, що Бог вклав мені думку, що пора повертатися», – сказав пастор х’юстонської мегацеркви, яка провела служіння у приміщенні, заповненому на 25%.

Присутні були зобов’язані носити маски весь час і дотримуватися соціального дистанціювання.

«Ми ніколи не закривалися; будівля була закрита, але я можу сказати вам, що в останні місяці у нас було найбільше поширення служіння за всі 60 років», – сказав пастор відвідувачам церкви, розповівши, що 12 мільйонів людей дивилися служіння онлайн у великодні вихідні. – Бог воскресив Лейквуд на цей час. Гей, коли світові потрібна надія більше, ніж зараз?».

Закликаючи усіх присутніх вірити, а не сумніватися, він підкреслив:

«Бог завів нас так далеко… Він буде і далі захищати вас, давати вам мудрість … Давайте подивимося, як Бог робить те, чим Він прославився – закриваючи пащі левів, розділивши Червоне море і провівши нас через пандемію».

З самого початку пандемії церква Лейквуд вела богослужіння онлайн. Остін сказав парафіянам, що під час пандемії було важко проповідувати в порожньому залі. Останній раз церква проводила приватне богослужіння в березні.

Після служби Остін сказав, що не хоче змушувати людей приходити, бо деяким, особливо літнім, все ж потрібно бути обережними.

«Мені було так приємно пройти по будівлі і побачити всіх, людей, що прийшли Немає нічого кращого будівлі, наповненої людьми, які сповнені віри. Це було приголомшливо, це було емоційн. Я не міг бачити їхні обличчя, але відчував тепло, хвилювання, оплески, людей, які бажають поклонятися…», – сказав він.

Він додав, що це було схоже на зустріч з членом сім’ї після довгої розлуки.

Перед повторним відкриттям церква оголосила в заяві:

«Протягом останніх шести місяців ми консультувалися з медичними експертами тут, в Х’юстоні, і дотримуємося рекомендацій, встановлених губернатором Техасу і мером Х’юстона. Ми вважаємо, що зараз відповідний час, щоб почати відкривати церкву для особистих богослужінь».

За даними Barna Group, більше половини пасторів відновили особисті богослужіння, багато з дотриманням запобіжних заходів. Деякі мегацеркви вирішили залишитися закритими під час пандемії, в тому числі церква Норт-Пойнт в Джорджії, церква Седлбек в Каліфорнії і Будинок Поттера в Техасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

IMG_3609-1024×683

У Євангельському Теологічному Університеті (раніше семінарія – ЄТС) 16 жовтня урочисто відзначили випуск. Дипломи отримали понад шістдесят випускників.

Про це повідомляє chve.org.ua.

Це – магістри гуманітарних наук у галузі сімейного  консультування, магістри  богослов’я та магістри богослов’я ще у трьох галузях: екзегетичних досліджень, християнського  лідерства, практичного служіння. А також двадцять три доктори практичного  богослов’я та двоє – почесних докторів практичного богослов’я.

Святкове служіння розпочалося традиційним для таких урочистостей внесенням Біблії та церемоніальної булави, що символізує владу. Після читання Слова Божого (2 Тим. 3:14-17,  2 Тим. 2:2)  проректор  ЄТУ Ігор Семенюк  закликав присутніх до молитви.

Вітаючи випускників та гостей, Президент ЄТУ Василь Войтович нагадав слова Апостола Павла до Тимофія:

«Силкуйся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди» (2 Тим. 2:15).

«Ви підете працювати до людей, і ваше слово має велике значення: ним ви можете або підняти людину, або принизити. Ви словом можете дати можливість спастися, або ніколи не увійти у вічність Царства Божого. Тому Павло так чітко наголошує Тимофієві: «твоя проповідь має бути чистою, прямою і євангельською» – підкреслив Василь Миколайович.

З подякою для альма-матер від імені випускників виступили Сергій Манелюк, Неля Оніщук, Ірина Головань та ін. Після чого зі словом настанови до випускників звернулися їхні викладачі Тетяна Котлярова та Адріан Буковинський.  Також  щиро поздоровив випускників з врученням дипломів перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок.

«Те що ви отримали, чого  навчилися, тепер потрібно реалізувати у служінні. Чекаю від вас гарних книг, гарних  статей, особливо по душеопікунській праці», –  наголосив Анатолій Миколайович.

Після цього настала найбільш урочиста мить: пастор Орест Білобрам проводив традиційну університетську церемонію —одягання мантії, а Василь Войтович, Ігор Семенюк та Тетяна Котлярова вручали дипломи випускникам.

Завершилось  свято  урочистим виходом із зали та чудовим банкетом для усіх присутніх.

Приєднуємося до численних привітань магістрам і докторам богослов’я!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: