61e188de0507b_940reformedchurches

Сорок три конгрегації Реформатської церкви в Америці (RCA) оголосили 1 січня, що вони відокремляться та сформують новий орган під назвою Альянс реформатських церков (ARC).

Вебсайт описує нову групу як «спільність біблійних громад, які вважають за важливе підтверджувати, що Біблія — це написане Слово Бога, і ті, хто слідує за Ісусом, живуть під владою Біблії, як вона написана».

Щонайменше 125 церков із кількох деномінацій також ведуть переговори з лідерами ARC щодо вступу до Альянсу, пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

Крім того, з’являються інші групи, такі як Kingdom Network, група з п’яти церков в Індіані та Іллінойсі, які розраховують поглинути консервативні церкви, що залишають RCA.

Однією з основних причин розколу є теологічні відмінності щодо одностатевих шлюбів та висвячення ЛГБТ-священнослужителів.

Хоча RCA обговорює сексуальність та включення ЛГБТ з 1970-х років, цей процес офіційно розпочався на Генеральному синоді RCA у 2018 році з призначення робочої групи, яка відповідала за розгляд плану, щоб вирішити, чи слід RCA залишатися разом, реструктурувати чи окремо.

Команда виклала свої висновки у звіті, випущеному у 2020 році та оновленому у липні 2021 року.

«Визнаючи, що деякий поділ неминучий, ми вважаємо, що RCA має можливість діяти зразковим чином, надаючи щедрий шлях виходу для тих церков, які вирішили піти, і запрошуючи ці церкви також діяти великодушно», — наголошується у звіті.

В новому Альянсі переконані, що «Церква має бути більш богословськи вирівняна, ніж теологічно різноманітна».

Лідери нової деномінації «Альянс реформатських церков» наголосили, що, окрім відмови від одностатевих шлюбів та висвячення представників ЛГБТК, вони будуть акцентувати на створенні церков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

271551048_310755557650628_2347703239901205571_n

Християни віри євангельської з Дніпропетровщини продовжують реалізовувати євангелізайні проєкти у прифронтовій зоні.

Про це повідомляють на сторінці Дніпропетровського ООЦ ХВЄ у фейсбуці.

У січні 2022 року брати і сестри церкви “Євангеліст” спільно з благодійним фондом “Нове життя” м. Нікополь здійснили євангелізаційну поїздку на Луганщину.

Місіонери відвідали шість сел у прифронтовій зоні, проповідуючи Євангеліє та роздаючи гуманітарну допомогу.

«Давайте разом молитися за цю місцевість і за людей, яким було посіяне Боже Слово», – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

271699917_310755560983961_2486550586915643043_n
271812744_310755567650627_6943714854291147389_n
271886829_310755564317294_4788223407025033137_n
271996425_310755550983962_2667691485927896885_n
272048545_310755554317295_3416724617519753852_n
photo_2022-01-16_01-05-39

15 січня на позачерговій конференції церков ООЦ ЄХБ Києва і Київської області пастора Ірпінської біблійної церкви Миколу Романюка обрали на служіння голови об‘єднання.

Про це повідомив Микола Романюк у своєму телеграм-каналі.

«Дякую за довіру тим, хто її виявив, і ще більше вдячний за молитви про мудрість і далекоглядність. Як особливіший виклик відчуваю запит на зміни в об‘єднанні, хоч без особливого розуміння, що і як змінювати, і ще меншої волі змінюватися особисто. Молюсь найбільше про мудрість, керівництво і команду», – написав служитель.

Новообраний голова є пастором Ірпінської Біблійної Церкви. За світською освітою – викладач німецької мови та літератури. Вивчав богослов’я в Одеській Богословській Семінарії. Отримав ступінь магістра у Київській філії Талботської школи богослов’я в галузі біблійних і богословських досліджень.

З нагоди обрання пастор поділився своїм баченням щодо майбутнього служіння. Далі без змін:

«В обласному служінні на Київщині разом з командою співслужителів прикладу зусилля для розвитку у єдності навколо Христа, Його Слова і місії продуктивного спілкування і навчання пасторів і служителів, щоб громади Ісусових учнів були знаним світлом для світу, ствердженням для вірних, орієнтиром для заблудлих, теплом для зневірених.

Окрім лихих задумів сатани, бачу чотири ворога, які чинитимуть всілякі перепони, щоб лише церква Христова не зростала, залишалась немічна і хвора, і не тішила свого Господа і Спасителя.

Ворогом №1 є НЕДОВІРА між служителями, підозра, незгода, нерідко через незнання і брак спілкування. Недовіра роз‘єднує, сіючи підозри, віддаляє братів одне від одного. Недовіра досвідчених і зрілих віком пресвітерів не допускає молодь до служіння і людей вченіших і розумніших. Недовіра отруює стосунки унеможливлюючи співдумання і співслужіння. Недовіра продукує монолідерів, пресвітерів одинаків. Біля них нікого нема поряд. Біля них нема молодих служителів. Нема Тимофіїв, Марків і Титів.

Ворогом № 2 є НЕГОТОВНІСТЬ/НЕБАЖАННЯ ЗМІН — бо це виклик, необхідність навчатись, збиратись в кола співслужителів і шукати Христової мудрості щодо служіння, щодо благовістя, щодо праці для Христа в скрутніших обставинах і при незначному ресурсі. А час дуже хиткий, вимагає постійного навчання і спільної мудрості. Видатний приклад маємо у 15 розділі книги Дії Апостолів. Була проблема — була нарада служителів у ширшому колі — з’явилося в результаті рішення, яке призвело до колосальних змін, які зачепили все майбутнє щойно заснованої церкви.

Ворогом № 3 є САМОЗАСПОКОЄННЯ. У нас все нормально. Більш-менш. Ми правильні, ми ж євангельські, християни, баптисти. А ще ми як вміємо, так робимо, і як робили наші попередники, так і ми стараємось. А Господь знає нашу немічність. У нас ще не найгірше — у нас нормально зібрання проходять. Он харизмати були. І ті розпались. Ну, п’ятидесятники ростуть — але то все тимчасово (може). А те, що до нас уже роками неспасенні не заходять — це вони самі винні. Люди не каються — зате ми найправильніші. Це стан перед Лаодикійським, просто ми поки бідніші як ті.

І ще одним злим ворогом для нас, баптистів, є ВТРАТА ПЕРСПЕКТИВИ/БАЧЕННЯ. Чимала кількість помісних церков існують лише для проведення богослужіння в неділю. Воно, згідно з Писанням, незаміниме ні за яких обставин, але це не єдине, ради чого існує помісна церква. Віруючі ходять в церкву, але не є слухняними Христовими учнями, які зростають, наставляють, служать наявним даром. Такі церкви давно не бачили Ісуса голодним, спраглим, роздягненим, ув‘язненим, мандруючим, недужим. Такі служителі і церкви живуть для себе самих, плекають свої звичаї і порядки, бо якби жили для Господа, то йшли б туди, куди ходив Він.

Скажу, що від слухняності Христу і Його Слову в подоланні цих ворогів залежить наше майбутнє. Зважте, мова не йде про майбутнє Христової церкви — її і ворота пекольні не подолають. А от доля помісних церков ЄХБ напряму пов‘язана з нашим радикальним послухом Євангелії і вірності незмінному і богонатхненному Слову і … готовністю до змін у нашій праці для Господа Спасителя.

Хтось з вас скаже, що ці вороги є лише наслідком — біда насправді в тому, що пастори мало моляться і мало Слова вивчають. А я відповім, що біда моя в тому, що знаю таких, які багато моляться і чимало вивчають, і все ж впустили усі чотири вороги. Інші ще додали до цього глибинне дослідження богослов’я. А вороги все одно поруч. Думаю, це тому, що молитва, Слово і богослов’я вимагають покори Духу в дії!

«Тепер же, Господи, поглянь на їхні погрози і дай Своїм рабам з усією сміливістю говорити Твоє слово. Коли простягнеш Свою руку для оздоровлення, ознак і чудес, щоби збувалися вони святим Ім’ям Твого слуги Ісуса!»

Дії Апостолів 4:29-30

Різноманітна праця для слави Божої і поширення Його Царства в громадах і за її межами вимагає відмову від звичного і накатаного. Вимагає прислухання до співбратів, служителів, церков які думають і роблять інакше. Бо коли ми самі в собі закриті, то збільшення молитви і Слова без дії з послуху Духу рівнозначне додаванню газу на нейтральній передачі.

Мрію, що нас, баптистів, вороги звинуватять, як колись церкву Єрусалимську:

«…кажучи: Чи не з погрозою заборонили ми вам навчати в це Ім’я? А ви наповнили Єрусалим вашою наукою і хочете навести на нас кров цього Чоловіка?»

Дії Апостолів 5:28

Тому з огляду на це, хочу зосередити працю голови об’єднання на

– розвитку команд служителів, пасторів в районах, вчителів НШ, лідерів молоді, душеопікунів й капеланів, викладачів і вчених, підприємців;

– біблійного і фахового навчання служителів;

– і все це з фокусом на Христову місію у світі.

ДЛЯ ЦЬОГО ГОТОВИЙ:

– гуртувати всіх вірних Богу людей з церкви, місії, семінарії навколо євангельських цінностей і Христової місії;

– підтримувати будь-яке добре починання на поширення і розвиток Божого Царства;

– відгукуватися на зустріч про навчання і розвиток помісної церкви;

– підбадьорювати активних пасторів, наставляти майбутніх;

– формувати простір для відкритого спілкування і обміну інформацією з усією родиною євангельських християн баптистів Київщини усіма сучасними засобами.

І нехай у цьому допоможе Господь!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обрали голову Волинського об’єднання церков ХВЄ

photo_2022-01-05_15-15-02

Є питання: “Я — православна. Моя донька хоче приймати хрещення у протестантів, хоча була вже хрещена в дитинстві. Що робити?”.

Я, як пастор, часто зіштовхуюсь із цим конфліктом, написав Павло Токарчук у своєму телеграм-каналі «Кава зі штундою».

У нашій церкві багато молодих людей зустрічаються з таким викликом. Інколи доводиться спілкуватись з їхніми батьками. З огляду на це, напрацював кілька порад.

1. Намагайтесь долати емоції. Щиро і відкрито поговоріть з дитиною. Запитайте про її віру і рішення. Що це для неї означає? Чому це для неї цінно? Намайтесь поговорити і почути. Доросла дитина не сприйматиме ваші директиви.

2. Перевірте, що це за спільнота. Чи це дійсно не є якась секта. Подивіться інформацію (сайт, соцмережі) про неї. Де знаходиться, у яке об’єднання входить і т.д. Якщо це ЄХБ, ХВЄ чи АСД, то це вже точно не секти, а великі євангельські об’єднання церков. Є інші теж. Але будьте обережні з тим, що кажуть в інтернеті, бо там може бути хибна інформація.

3. Візьміть в дитини контакти пастора. Подзвоніть і розпитайте його, що до чого. Про що вчать, у що вірять і т.д.? А краще зустріньтесь на нейтральній території (кафе, наприклад). Якщо ви вважаєте себе свідомою людиною, то за один дзвінок чи зустріч вас не зможуть зазомбувати 🙂 Але ви отримаєте якесь уявлення і відповіді з перших вуст. Можете також сходити на якесь богослужіння, щоб подивитись. Якщо це адекватна євангельська церква, то вони відкриті для всіх охочих.

4. Дослідіть питання хрещення. Що воно означає, яка його ціль. Що про нього говорить Біблія і як це тлумачить ваша церква та спільнота, у якій хоче хреститись ваша дитина. Ознайомившись з протестантським вченням, ви зрозумієте, для чого «перехрещуватись».

5. Намагайтесь розмежувати культурний аспект і щиру віру. Часто страхи базуються на тому, що скаже родина, друзі, сусіди, а не на тому, в що насправді вірить. Можливо, ви отримаєте осуд від оточення, але скоріше за все ви надбаєте хороші зміни у вашій дитині і стосунки з нею, бо євангельське вчення робить акцент на моральне життя і на любов та пошану до батьків.

6. Дозвольте дитині зробити свідомий вибір. У нашій церкві, наприклад, ми не надаємо хрещення неповнолітнім без згоди батьків. Але з 18 років людина має право вірити в те, що вважає потрібним. Тому у нас і вільна держава щодо вибору віросповідання.

7. Не сприймайте особисто вибір дитина на користь церкви попри вашу волю. Бо справа навіть не в церкві, а в тому, що хоче Бог. Біблія закликає шанувати батьків, але стверджує, що воля Христа для людини має бути пріоритетнішою, ніж воля будь-якої людини.

8. Якщо ви щиро віруюча людина, моліться за свою дитину, щоб вона дійсно слідувала за Богом. І дайте їй час. Якщо вона теж щиро вірить, в її житті обов’язково будуть добре оточення, якісні зміни характеру і стосунків.

Я розумію, що ви любите свою дитину і щиро хочете їй добра. Я теж маю сина і хочу, щоб він пішов доброю дорогою в своєму житті. Поки він малий, у моїй владі приймати за нього рішення, які я вважаю кращими. Але я розумію, що він виросте і буде обирати самостійно. Мій тиск тоді його лише відштовхне. То що я можу зробити? Любити його попри все, молитись, дати свободу і бути поруч, коли потрібно.

Не сприймаєте так, ніби ваша дитина намагається змінити віру. Щоб її змінити, її треба як мінімум мати. А це можливо лише свідомо.

photo_2021-12-23-13.47.56

Уже втретє християни Євангельської церкви «Фіміам» спільно з громадською організацією Реабілітаційний комплекс «Агапе Україна» збирають кошти, аби придбати продуктові набори та поблагословити ними сім’ї, у котрих є люди з інвалідністю. 

Про це повідомляє agapeukraine.com.

Не став винятком і 2021 рік. Відтак напередодні свята Народження Ісуса Христа вони роздали смачні подарунки 200 родинам із Луцька, Волині та інших областей України.

Першого разу акцію «Допоможи ближньому» провели в грудні 2020 року. Вона була приурочена 15-ій річниці з дня започаткування праці з людьми з інвалідністю в церкві «Фіміам». 

Назву обрали не випадково, бо ж часто люди з серйозними проблемами зі здоров’ям не отримують пенсію або соціальну допомогу, що дозволяла б їм задовольнити принаймні базові щоденні потреби, та змушені відмовляти собі в елементарних речах. Саме тому такі продуктові набори є для них великою підтримкою.

Минулого року учасниками акції стали 100 сімей, де проживають діти або дорослі з інвалідністю. Цього ж разу кількість родин була вдвічі більшою.

«Радію, мов дитина, що нам вдалося це зробити. Насправді – блаженніше давати, аніж брати, – каже одна з засновниць ГО «Агапе Україна» Наталія Больчук. – Коли ми відвідували сім’ї, люди просто не хотіли нас відпускати. Вони дуже зголодніли за простим спілкуванням та увагою. Сподіваюсь, що продуктові набори зроблять Різдво для цих сімей хоча б трішки святковішим».

Варто зауважити, що цьогоріч акцію «Допоможи ближньому» фінансово підтримали звичайні українці з церкви «Фіміам», Реабілітаційного комплексу «Агапе Україна», а також партнери організації. Долучилась і декілька  родин з-за кордону. Тож висловлюємо надзвичайну вдячність кожному з них за небайдужість до потреб інших людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo_2021-12-23-14.04.05
photo_2021-12-23-13.52.27
photo_2021-12-23-14.02.22
photo_2021-12-23-14.02.01
photo_2021-12-23-13.52.46
photo_2021-12-23-13.57.53
photo_2021-12-23-13.50.26
photo_2021-12-06_17-34-42

5 грудня церква «Odessa International Fellowship» провела своє перше хрещення на узбережжі Чорного моря. 

Про це повідомляє blagovestie.today.

Брат Фервент виріс у католицькому притулку. Він завжди знав про існування Бога і навіть намагався йому молитися, але ніколи не розумів і не вірив, що Бог його простить і врятує.

Фервент провів багато років, воюючи на багатьох війнах і вбиваючи багато людей. Біль провини підштовхував його до наркотиків, алкоголю та жінок. В один із найгірших моментів він звернувся до Бога, і Бог відповів, послав когось, щоб поділитися з ним любов’ю Христа. Пастор Калеб, пастор Стівен і брат Кевін з церкви “Одеська міжнародна спільнота” поділилися з ним Євангелією та правдивим прощенням, які можна знайти лише в Ісусі Христі. Святий Дух почав діяти в житті палкого брата, і він невдовзі покаявся та повірив в Ісуса Христа!

«Тепер я вірю, що Ісус Христос простив мої гріхи!», − сказав він.

Коли брат Фервент покаявся, ніщо не могло перешкодити йому увійти у воду хрещення. Він заявив: «Я повинен це зробити, ніяка холодна вода мене не зупинить!». 5 грудня він хрестився в Чорному морі.

Ім’я «Fervent» є новим позивним, що відповідає новому життю у Христі колишнього військового. Нове ім’я Фервенту дала церква після його хрещення. За словами служителів, Фервент — завзятий, палкий, пристрасний у слідуванні за Ісусом та Його місією.

Нагадаємо, баптистську церкву «Odessa International Fellowship» (Одеська міжнародна спільнота) відкрили у жовтні минулого року. Її очолює пастор-місіонер Калеб Сюко. Церква зосереджена на служінні іноземцям: студентам, заробітчанам, іншим іноземним групам та проводить богослужіння англійською мовою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo_2021-12-06_17-34-41-2
photo_2021-12-05_20-44-55
photo_2021-12-07_12-10-55

5 грудня в церквах Миколаєва розпочалося організоване підписання звернень до представників влади проти пропаганди ЛГБТ.

Сотні жителів міста поставили підписи під зверненнями до Верховної Ради України, Президента, Прем’єр-міністра та органів місцевої влади з вимогами:

− не ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію (конвенцію Ради Європи щодо жінок і домашнього насильства та боротьбу із цими явищами), яка легалізує і запроваджує поняття, що руйнують природні погляди на сім’ю, та два види статі − чоловіка та жінки;
− відхилити проєкт закону №5488 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації” як такий, що загрожує свободі вираження думки та слова, свободі віросповідання та світогляду, свободі мирних зібрань, свободі журналістської та політичної діяльності;
− підтримати проєкт закону №6327 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду відхилень від конституційних норм сім’ї, дитинства, материнства і батьківства”, який передбачає покарання штрафами за пропаганду педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму;
− скасувати рішення Ради з державної підтримки кінематографії №392 від 12.10.2021 р. про виділення державних коштів кінопроєкту “Мій юний принц”, який популяризує так зване одностатеве кохання і одностатеві партнерства.

Збір підписів у церквах міста триватиме протягом місяця. Миколаївці закликають церкви інших міст України також взяти активну участь у цьому служінні, піднімаючи голос за істину та виконуючи заповідь нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа бути сіллю для цього світу:

“Ви − сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми.” (Матвія 5:13).

Тексти звернень та корисні поради щодо їх подання, з відеоінструкцією, можна знайти тут:
https://drive.google.com/file/d/1JMxHjhBAZuGy3CNZvIpBRTZHH91R-UZC/view?usp=sharing

Олександр Черно, м. Миколаїв, служитель Церкви Євангельських Християн-Баптистів “Перлина”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

i_4d6b81c0c5c0d0f063c3117285a16ae4

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій опублікували заяву, щодо ідеологічної заангажованості окремих положень Стамбульської конвенції та недоцільності її ратифікації.

ЗАЯВА

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про загрози, які несе в собі Стамбульська конвенція та недоцільність її ратифікації.

  1. Вірні різних конфесій стурбовані повідомленням Офісу Президента України про намір подати до парламенту законопроєкт про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (відомої як Стамбульська конвенція). Наше занепокоєння викликає ідеологічна заангажованість та окремі положення Стамбульської конвенції, які переконують нас у недоцільності ратифікації саме цього міжнародного документу. 
  2. Стамбульська конвенція запроваджує поняття «гендер», як ідеологічний концепт самоідентифікації людини (стаття 3). З цим не можна погодитися, адже ігнорування факту наявності біологічних статей, які характеризують жінку або чоловіка, та пов’язане з цим зобов’язання навчати дітей нестереотипним гендерним ролям (стаття 14 конвенції) несе загрози спотворення у молодого покоління своєї статевої ідентичності, популяризації одностатевих сексуальних стосунків та поширення випадків захворювання на гендерну дисфорію серед дітей і молоді. 
  3. Наше занепокоєння впровадженням гендерної ідеології через Стамбульську конвенцію посилюється свідченнями про насильство, яке вчиняється проти дівчат і жінок тими чоловіками, які заявили про зміну свого «гендеру» і отримали право користуватися жіночими вбиральнями, роздягальнями, душовими приміщеннями. Як приклад, 2021 року резонансний інцидент стався у штаті Вірджинія, США, коли 15-річна школярка зазнала сексуального насильства від хлопця-трансгендера, який користувався жіночим туалетом школи з дозволу адміністрації. 
  4. Враховуючи небезпеки гендерної ідеології, замість ратифікації Стамбульської конвенції ВРЦіРО закликає вживати практичні заходи та розвивати національне законодавство України з протидії домашньому насильству та насильству проти жінок, як це роблять інші країни Європи, які також відмовилися від ратифікації цієї конвенції – Великобританія, Ліхтенштейн, Латвія, Литва, Словаччина, Чехія, Угорщина, Болгарія, Вірменія та Туреччина, яка нещодавно скасувала ратифікацію Стамбульської конвенції. 
  5. За сприяння ВРЦіРО 2017 року парламент вже прийняв Закон № 2227-VIII, спрямований на імплементацію положень Стамбульської конвенції, оминаючи суперечливі поняття типу «гендер» та «гендерна ідентичність»: була введена кримінальна відповідальність за домашнє насильство, уточнений зміст статей про сексуальне насильство та про інші злочини, запроваджений механізм обмежувальних заходів і приписів щодо кривдників. Крім цього, був прийнятий спеціальний Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що свідчить про можливість для України йти своїм шляхом і розвивати власне законодавство, яке може бути кращим за Стамбульську конвенцію.
  6. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає Президента України, представників уряду та правозахисних організацій до діалогу щодо спільних дій, у тому числі за участі релігійної спільноти, у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Україні.

2 грудня 2021 р., Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

chlek_-1024×768

Наприкінці листопада відбувся триденний семінар з особистого благовістя «ВЄ». Викладачі служіння «Від серця до серця – Вістка євангельська» провели семінари для служителів, які представляють різні напрями у церквах.

Про це пише пресслужба ВСЦ ЄХБ.

Навчання проходило у приміщенні церкви ЄХБ м. Ярмолинці Хмельницької області.

У семінарі з благовістя і його практичного застосування взяли участь 15 осіб із чотирьох церков – м. Ярмолинці, с. Вільховець, с. Солобківці, смт Смотрич.

Для ефективності навчання учасники занять відвідали мешканців міста у їх домівках.

«Ввечері ми відвідували мешканців міста з Доброю Звісткою. За словами тих, хто навчалися, це був прекрасний час у їхньому житті. Серед слухачів Євангелія були й ті, хто прийняв Ісуса Христа як свого особистого Спасителя», – розповідає Юрій Члек, національний директор місії ВЄ-Україна.

Проводити семінар допомагали служителі з Хмельниччини – Генадій Кравець, відповідальний благовісник по області, та Олександр Шкандюк, пастор церкви у с. Клинове.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

61a7c70ccfdf2965872783_820x360

Уряд приділяє особливу увагу питанням державної політики у сфері релігії. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

На зустрічі також були присутні Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, представники Міністерства енергетики й Міністерства соціальної політики, інформує Урядовий портал.

Денис Шмигаль подякував представникам релігійних організацій за конструктивну позицію в популяризації процесу вакцинації проти COVID-19.

«Власний приклад щеплення та відкриття пунктів вакцинації при релігійних організаціях дало гарний поштовх процесу загалом. Ми розраховуємо вакцинувати більшість дорослого населення до кінця року. Це безсумнівно допоможе зберегти багато життів», — зазначив Прем’єр-міністр.

Відповідаючи на питання представників ВРЦіРО, глава Уряду зазначив, що ведеться активна робота в питанні збереження у структурі облдержадміністрацій підрозділів, які реалізують державну політику у сфері релігії. За словами Прем’єр-міністра, основна проблема полягає у відсутності кадрового забезпечення. Він закликав ВРЦіРО надати свої пропозиції для комплексного вирішення цього питання.

Денис Шмигаль також акцентував увагу на ухваленні Парламентом закону «Про службу військового капеланства», який довго очікувала релігійна спільнота.

«Цей закон нарешті врегулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання наших військовослужбовців, визначаючи правові та організаційні засади і принципи діяльності Служби військового капеланства», — наголосив очільник Уряду.

У питанні тарифів на природний газ Прем’єр-міністр зауважив, що газопостачальна компанія «Нафтогаз» зафіксувала для релігійних організацій ціну на рівні 16,55 грн за кубічний метр (з урахуванням ПДВ та плати за транспортування газу магістральними мережами).

«Ціна залишатиметься незмінною протягом усього опалювального сезону. На сьогодні укладено 1225 таких договорів. Отож, релігійним структурам варто активніше долучатися до процесу укладання відповідних договорів», — відзначив Глава Уряду.

Денис Шмигаль повідомив, що за ініціативи Президента України наступного року розпочнеться програма «Велика термомодернізація», яка дозволить мінімізувати втрати тепла при його постачанні й, відповідно, суттєво знизити комунальні платіжки.

Представники ВРЦіРО зі свого боку подякували Прем’єр-міністру та Уряду за увагу до вирішення актуальних питань і конструктивну співпрацю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: