molod_strateg7

У Чернівцях відбулася стратегічна дводенна зустріч команди молодіжного комітету ВСЦ ЄХБ. 15-16 січня тут зібралися лідери з Києва, Житомира, Миколаєва, Херсону, Чернівців, Луганщини, Черкащини, Волині та Закарпаття.

Пише на сайті ВСЦ ЄХБ.

Молоді служителі разом дякували Богові за рік – надзвичайно складний, але й насичений служінням Богові та людям.

За пройдений рік молодіжне служіння у церквах майже повністю переформатувалося під соціальну, гуманітарну і волонтерську діяльність. 2022 року не було чисельних таборів, фестивалів та конференцій, проте реальний дотик до потреб людей дав можливість молодіжним лідерам та їхнім командам проповідувати Євангеліє тисячам людей, які потребували надії, і почули, де і в кого її можна почерпати серед жахіть війни.

Керівник молодіжного комітету по Україні Роман Сухар запропонував загальноукраїнській молодіжній команді взяти курс на служіння тим, хто служить – лідерам та їхнім командам. А також сфокусуватися на місіонерській роботі серед молодого покоління українців.

Молодіжні лідери напрацьовували осмислення того, як конкретніше молодь наших церков може зараз служити, досягаючи підлітків (школярів), студентів, молодих фахівців, кризову молодь та молоді сім‘ї. Віримо, що у новому році Бог дасть молодіжним командам багато Своєї благодаті для того, щоб почати досягати цих цілей.

molod_strateg2
molod_strateg
molod_strateg9
bosivka1

Ця воєнна історія розпочалася на початку березня і триває досі. Вона про маленьких людей, які хотіли бути корисними ближнім, показуючи силу Великого Бога.

Олександр Бабенко – пастор церкви у селі Босівка на Черкащині. Її складають всього п’ять членів, двоє з яких – Олександр і його дружина. Окрім церкви в Босівці пастор служить ще у трьох селах – Вотилівці, Чаплинці та Шушківці. Загалом він опікується 77 членами сільських церков.

На початку війни Олександр почув проповідь Валерія Антонюка про служіння церкви під час війни «Молимось і діємо». Вона дуже надихнула служителя.

bosivka

«Тоді мене почало турбувати питання: чим ми, крихітна сільська громада,  можемо послужити? Ми дізналися, що поблизу нашого села є невеликий хутір – Товсті Роги. До повномасштабного вторгнення там проживало 30 осіб, а вже у березні – 80. Тут опинилося багато сімей, вимушених рятуватися від війни.

Коли ми приїхали туди вперше, до нас ставилися із підозрою, навіть трохи боялися. Ми розповіли, що ми християни, і пояснили, чому це робимо. Вони побачили, що ми допомагаємо з любовʼю.

За кілька днів ми приїхали знову. Того разу прийшло більше людей – до 40 осіб із маленькими дітками, навіть немовлятами. Люди розповіли, що вже місяць не їли хліба. Магазину поруч немає».

bosivka3

Олександр із дружиною Лесею одразу почали шукати хліб. Із братами з інших церков вони організували акцію «Сто хлібин». Прямо з печі у пекарні вони забрали такий довгоочікуваний хліб і привезли у Товсті Роги. Олександра досі переповнюють емоції, коли він згадує те, що відбулося потім.

«Ми не були готові до такої картини: діти голодними очима дивилися на цей хліб, потім хапали, їли. Мами намагалися їх стримувати, але ми дозволяли їм брати стільки, скільки вони хотіли.

Тоді я закликав людей до молитви. Я не знав, якою буде реакція. Але всі охоче схилили голови, я помолився. Люди з натовпу почали плакати. Тоді я додав: «Це не ми такі хороші, це Господь послав нас до вас». Коли ми зібралися їхати, люди просили: «Ви тільки ж нас не залишайте!» І от уже десятий місяць поспіль ми разом із ними».

Дорогою додому сімʼя Бабенків не могла стримувати сліз. Те, що раніше вони бачили у кінофільмах і чули з розповідей людей, тепер стало щемкою і болісною реальністю.

bosivka2

Коли на початку війни багато переселенців приїжджали на Черкащину, у церкві села Червона Слобода був організований невеликий склад із засобами гігієни та продуктами. Пастор Олександр поїхав туди, взяв невелику кількість речей і почав розвозити її людям. У людей була велика потреба, адже всі вони заїжджали у порожні доми з кількома валізами, у кращому разі.

З того часу церква у Босівці підтримує близько 100 осіб. Фізичну допомогу брати і сестри обовʼязково підкріплюють духовною їжею: проповідують Євангеліє, роздають Біблії та християнську літературу.

Олександр із Лесею працюють у школі, духовно підтримують чотири церкви, допомагають сімʼям, які опинились у складних життєвих обставинах, а також тим, хто потребує вартісного лікування.

Зараз вони готують триденний дитячий табір для внутрішньо переміщених дітей.

Молимось і діємо!

Джерело: www.baptyst.com

Пункт_незламності

Церква ХВЄ «Спасіння» у місті Луцьку разом з Благодійним фондом «Дем’янове диво» відкрили Пункт незламності.

«Приходьте погрітися, набрати води, зарядити телефони й перекусити. Плануємо забезпечити теплими місцями до 3000 осіб. Допоможемо з радістю!

Люди по всій країні гуртуються і допомагають одне одному. Жоден ворог нас не зламає, бо ми разом, і з нами Бог! Нам ніхто не зможе відключити електрику, заставити мерзнути і боятися темряви!

Все буде добре, бо з нами Бог!», – написали на сторінці церкви в інстаграмі.

Пункт незламності діятиме з 24.11.2022 р за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 1в (на кільці в напрямку с. Підгайці)

2020_056
himich_vdovi2

Чоловік Світлани, будучи офіцером запасу, 2014-го року пішов добровольцем на фронт. Загинув у перший день так званого зеленого коридору під час Іловайського оточення. Його іменем названа одна з вулиць Києва. Син пішов слідами батька. Із 24 лютого захищає Україну – взяв участь в обороні Києва, а зараз служить на сході.

Історія Світлани, як і кожної учасниці тут, пронизана болем і переживаннями. На зустрічі для вдів військовослужбовців у Києві зазвичай приходить близько 60 жінок.

Василь Хіміч, керівник капеланського служіння ВСЦ ЄХБ, який очолює Об’єднання християн-військовослужбовців України, розповідає, що опікуватися вдовами почали ще з травня 2015 року.

Зустріч 19 листопада зібрала 18 жінок у дві зміни – на 11.00 та 15.00. Слова подяки і підтримки, святковий обід з подарунками, а також свідчення про Христа та читання Біблії – все це створило приємну атмосферу у супроводі християнських пісень.

Турбота та опіка нікого не залишає байдужим. Навіть якщо це звичайна тепла ковдра, яку кожна учасниця отримала по завершенню зустрічі.

Джерело: Сайт ВСЦ ЄХБ

himich_vdovi
himich_vdovi1
Screenshot_1

7 грудня з 10:00 в Ірпені у канцелярії ВСЦ ЄХБ проходитиме навчання для бухгалтерів «Гуманітарна допомога під час війни».

Повідомляє сайт ВСЦЄХБ.

Під час семінару будуть розглядатися такі теми:

 • отримання гуманітарної допомоги із-за кордону за спрощеною процедурою;
 • документальне оформлення отримання та видачі допомоги (акти, протоколи, розпорядження);
 • оцінення вантажів отриманих без вартості;
 • форми та порядок роздачі допомоги фізичним особам;
 • надання допомоги фізичним особам коштами: на карту або готівкою;
 • форми та порядок роздачі допомоги юридичним особам (БО, ГО, ЗСУ);
 • звітування перед благодійниками та державними органами;
 • отримання допомоги без статусу неприбуткової організації;
 • оформлення відносин із волонтерами;
 • наслідки отримання грошових коштів та товарів на фізичну особу – не волонтера.

А також передбачений додатковий блок: «Запитання – відповіді»

 • звітування за 2021 рік (якщо не встигли);
 • призупинення виплати заробітної плати на час військового стану;
 • пошкоджена бухгалтерія та інші важливі документі, як відновити;
 • як пройти актуалізацію у ПриватБанку релігійній організації;
 • індексація зарплати у 2023 році;
 • страхування та пожежна безпека: що змінилося?
 • та інше…

Вартість участі у семінарі до 30 листопада складає 1 600 грн. Після 30 листопада – 2 000 грн.

Реєструйтеся за посиланням: https://form.jotform.com/223174296772362

або за телефоном : +38-050-871-56-57

Чекаємо вас за адресою: м. Ірпінь, вул. Матросова 8 – канцелярія ВСЦ ЄХБ.

Ті учасники, котрі не мають змоги приїхати на семінар, можуть скористатися онлайн-трансляцією, яка відбудеться 7 грудня з 10:00.

Реєстрація на онлайн-трансляцію: https://form.jotform.com/223173684563360

або за телефоном: +38-050-871-56-57

Вартість участі у онлайн-трансляції семінару до 30 листопада складає 1 200 грн, а з 01 грудня – 1 500 грн.

Поспішайте, кількість місць обмежена.

warszawa
29 жовтня, на площі старого міста Варшави (Польща) о 13:00 год., організовуємо «молитву за Україну», а також з подякою хочемо помолитися за наших друзів – поляків, за їхню підтримку та допомогу.
 
Повідомляють на сторінці луцької церкви «Спасіння» у ФБ.
 
Від початку війни вони допомагали нам усім чим могли:
 • Молитви
 • Військове обладнання
 • Гуманітарна допомога (продукти харчування, одяг, речі побутового вжитку)
 • Медикаменти
 • Приймають та допомагають людям, котрі вимушено покинули свої домівки.
 • У програмі: спів гуртів, слово привітання та подяки, розважальні майданчики для дітей, молитва за мир в Україні, молитва за поляків та їхню країну.
29 жовтня, чекаємо всіх, хто буде поблизу та матиме можливість провести цей час разом з нами.
Локація – за посиланням https://maps.app.goo.gl/2fmtM9H4KxcAfML37
313264466_981751052766514_7774412012814322935_n
photo_2022-10-13_15-47-15

Восьмий рік триває зовнішня агресія проти нашої країни та понад 230 днів йде повномасштабна війна, яка принесла в наш спільний дім руйнування, страждання, смерть. Нині тисячі українських захисників і захисниць щодня кров’ю окроплюють Українську землю, боронячи її від ворога.

Кожен з нас сьогодні забезпечує надійний тил для нашої армії, займаючись волонтерством, працюючи на перемогу та донатами. Проте нашому війську потрібний також інший вид захисту – молитовний, духовний щит. Як християни, ми не тільки волонтеримо, а й беремо участь у духовній війні та своїми молитвами створюємо невидимий щит навколо наших бійців.

З 14 жовтня, коли відзначається День захисників і захисниць України, стартує Всеукраїнська акція «Молитовний щит» та триватиме аж до завершення війни Перемогою і справедливим миром!

Ідея полягає в тому, щоб всі церкви України організували заступницьку молитву за військові підрозділи в наступному форматі: кожна церква бере на себе відповідальність за створення молитовного щита навколо конкретних військових підрозділів, що мають постійне місце дислокації в географічних межах розташування та служіння певних громад. Тобто, кожна церква молиться за конкретний підрозділ, знаходить список солдатів даного підрозділу та молиться за кожного бійця поіменно.

Якщо десятки тисяч громад усіх християнських конфесій долучаться до цієї ініціативи та будуть в єдності підтримувати наше військо – це буде мати велику силу благословення на здобуття миру для нашої землі.

Дана ініціатива має на меті так організувати молитовний щит, щоб жоден підрозділ ЗСУ не залишився без духовного предстояння за нього перед Господом!

Щодо консультацій з формування списків підрозділів та інших питань звертайтеся до Відділу військово-капеланського служіння Всеукраїнського Собору: (097) 213-78-65, (063) 298-27-20.

Нехай Господь захистить від загарбників наших мужніх воїнів та мирних мешканців, які страждають від ворожого насильства. Нехай Бог надихне мудрістю всіх, хто турбується про справедливий мир та докладає сили для його досягнення. Шлях до перемоги над злом важкий, але ми віримо, що з Божою допомогою, єднаючи зусилля у боротьбі за правду, подолаємо його і здобудемо мир!

Screenshot_1

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець провів 20 вересня в Офісі Омбудсмана зустріч із представниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій.

Про це написали на сайті  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Як Омбудсман я перервав 25-річне мовчання інституції у спілкуванні з представниками різних конфесій. В своїй вітальній промові, в першу чергу, подякував представникам церков і релігійних організацій за їхню активну участь у допомозі цивільному населенню упродовж більше ніж 8 років військової агресії Російської Федерації проти України. В останні місяці повномасштабного вторгнення ми бачили героїзм представників різних релігій і конфесій в питаннях евакуації та організації «зелених коридорів» для порятунку цивільного населення, їх розселення та організації життя в місцях переселення», – сказав Дмитро Лубінець.

Під час зустрічі сторони визначили шляхи для налагодження постійного діалогу та взаємодії задля розв’язання й вирішення актуальних суспільних питань, особливо в питаннях розповсюдження інформації про порушення прав людини і потреби їх відновлення серед громадян України, а також закордоном.

«Присутність української церкви, як і присутність українських військовослужбовців на деокупованих територіях дає людям надію. Нарешті люди опинилися в обіймах «своїх» і там, де приходить Україна – приходить територія миру, – зазначили під час зустрічі її учасники.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила готовність делегувати представників від різних конфесій для постійної взаємодії з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, адже такий підхід, на переконання Ради Церков, дозволяє знаходити відповіді на проблемні питання якісно і задля добра народу України.

IMG_3459

Подарувати людям радість, нагодувавши їх піцою – головна мета волонтерів фонду Siobhans trust Великобританія.

З перших днів війни біля десяти команд волонтерів – представників фонду приїздять в Україну, щоб годувати людей піцою. На сьогодні в Україні перебувають 6 команд з Великобританії, Шотландії, Ірландії, США. Щодня на різноманітних заходах вони роздають до 20000 піц. В більшій мірі представники фонду допомагають людям на сході та півдні України, але уже кілька тижнів волонтерять у Волинській області, долучаючись і до програм євангельських християн.

Сьогодні радість від смакування піцою волонтери дарували переселенцям, які тимчасово мешкають в приміщенні церкви «Фіміам» та тим, які щосуботи відвідують зустрічі для ВПО. Було справді живо, весело та дуже смачно.

А жінки ще й отримали «хліб духовний» – невеличкий семінар від коуча Анастасії Ойович.

VBA-800×445

Світовий Баптистський альянс випустив резолюцію щодо України. У документі організація засуджує «неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії до суверенної держави Україна, яке почалося 24 лютого 2022 року і призвело до нинішньої руйнівної війни на території України» і «підтримує всі ініціативи щодо мирного вирішення цієї війни, але вважає, що це має бути справедливий мир, що включає відновлення всієї території України до 2014 року та відшкодування збитків, заподіяних війною», повідомляє  inVictory з посиланням на Facebook пастор церкви ЄХБ «Спасіння», м. Москви Олексія Маркевича.

Резолюція Генеральної ради Всесвітнього баптистського альянсу щодо України

Генеральна рада Всесвітнього баптистського альянсу, зустрівшись у Бірмінгемі, Алабама, США, з 10 по 15 липня 2022р. 

ЗГАДУЄ слова і приклад старозавітних пророків, які прагнули говорити істину слова Господнього в ситуації війни та конфлікту і прагне наслідувати їхній приклад: 

О, людина! сказано тобі, що добро і чого вимагає від тебе Господь: діяти справедливо, любити діла милосердя і смиренно ходити перед Богом твоїм. (Михей 6:8). 

Нехай, як вода, тече суд, і справді як сильний потік! (Амос 5:24). 

Не підніме народ на народ меча, і більше не навчатимуться воювати (Іс. 2:4). 

ПАМ’ЯТАЄ, що ранні баптисти ясно розуміли, що тільки Ісус є Господом, а не будь-який земний правитель, і були сміливими і мужніми, часто ціною власного життя, говорячи істину світській владі, коли ця влада ставала гнітючою, а базові свободи відкидалися. 

ЗАСУДЖУЄ неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії до суверенної держави Україна, яке розпочалося 24 лютого 2022 року і призвело до нинішньої руйнівної війни на території України. 

ЖАХАЄТЬСЯ величезними людськими жертвами, особливо нападами на мирних жителів, а також руйнуванням майна та інфраструктури, у тому числі безглуздим руйнуванням незахищених молитовних будинків, внаслідок невиборчих атак росії на міста та селища України. 

СКОРБИТЬ про тисячі солдатів, які служили як у російських, так і в українських збройних силах, які загинули або отримали поранення внаслідок цієї війни. 

ОПЛАКУЄ людські втрати у вигляді більш ніж 14 мільйонів українських чоловіків, жінок та дітей, насильно переміщених зі своїх будинків, які стали або внутрішньо переміщеними особами, або біженцями в інші країни. 

ЗАНЕПОКОЄНИЙ обмеженнями свободи релігії або переконань на утримуваних росією територіях України, як ми вже вказували в резолюції про свободу релігії в Луганській області на сході України (резолюція Генеральної ради ВБА 2018.1). 

ЗАПЕРЕЧУЄ націоналістичну ідеологію росії, яка призвела до її агресивних дій в Україні та її загроз іншим сусіднім державам. 

ЗАКЛИКАЄ Європейський Союз, G7 та інші міжурядові організації подвоїти свої зусилля щодо підтримки України. 

ПІДТРИМУЄ всі ініціативи щодо мирного вирішення цієї війни, але вважає, що це має бути справедливий мир, що включає відновлення всієї території України до 2014 року та відшкодування збитків, завданих війною.

ВИСЛОВЛЮЄ підтримку тим людям у росії, включаючи релігійних лідерів, які засудили війну своєї країни в Україні як таку, що суперечить євангельським цінностям. 

МОЛИТЬСЯ, щоб усім, хто піклується про істину сьогодні, була дарована благодать виявляти мужність, обстоюючи те, що правильно, і засуджуючи страждання і несправедливість, викликані цією війною і її експансіоністською націоналістичною ідеологією. 

ЦІНУЄ гуманітарні та духовні ресурси Всеукраїнської спілки об’єднань євангельських християн-баптистів, баптистських спілок та інших християнських груп у сусідніх країнах за щедру гостинність, гуманітарну допомогу та духовну допомогу, допомогу біженцям, яку підтримує Європейська баптистська федерація, Форум Всесвітнього баптистського альянсу допомоги та розвитку, а також щедрість всесвітньої баптистської родини. 

ЗАВІРЯЄ керівництво, пастирів та церкви Баптистського союзу в Україні у постійній солідарності, підтримці у молитві, практичній допомозі та даванні всесвітньої баптистської родини у всьому, з чим вони стикаються у цей воєнний час. З ними світова баптистська сім’я, довіряючи Божим обітницям, чекає на час, коли війни більше не буде, «не вчитимуться більше воювати» і переможуть істинний мир і примирення між народами.

Документ доступний за посиланням

Про Всесвітній баптистський альянс 

З моменту свого утворення у 1905 році Всесвітній баптистський альянс об’єднав глобальну баптистську сім’ю, щоб впливати на світ в ім’я Христа, взявши на себе зобов’язання зміцнювати поклоніння, спілкування та єдність; вести місію та євангелізацію; реагувати на нужденних людей через допомогу та розвиток спільноти; захищати свободу віросповідання, права людини та справедливість, сприяти богословським роздумам та розвитку лідерства.

Календар

Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС