Unknown2

Нещодавно понад 200 подарунків отримали діти з малозабезпечених та багатодітних сімей у 5 селах Київської та Житомирської областей.

Про це повідомляє команда БФ «Нові вершини».

Серед них: 

 • Дівчинка, чий тато воював в АТО та не справився з емоціями, повісившись на подвір’ї власного будинку. 
 • 14 дітей, мама яких частіше п’яна аніж твереза та не пам’ятає, хто їхні батьки, бо «було темно».
 • Артем, який живе з бабусею, бо його мама під впливом алкоголю вкоротила собі життя.

Порцію щастя дітки отримали від благодійного фонду «Нові вершини». 

«Дякуємо усім, хто надіслав зібрані з любов’ю пакуночки та подарував трохи щастя нужденним дітям, — пишуть організатори благодійної ініціативи.

За проханням тих, хто не встиг долучитися до акції, а також тих, хто реально потребує ваших подарунків, ми подовжуємо приймати #коробочкащастя до 4 січня».

«Надсилайте нам подаруночки новою поштою або складайте їх у конструкторі на сайті Noviv.org, а наша команда придбає начиння коробочки за вашим списком», — додають організатори.

Маєте запитання? Контакти: +38 (096) 779-73-88; novivershyny@gmail.com

ЧІТАЙТЕ ТАКОЖ:

Unknown
Unknown3
Unknown1
Unknown5
Unknown
Unknown1
Unknown2
Unknown
Superkniga-800×445

Напередодні святкування Різдва проєкт «Суперкнига» підготував і дарує унікальний набір матеріалів для проведення дитячого різдвяного свята.

Про це повідомили на сторінці проєкту у Facebook.

«Дорогі друзі, ми з радістю анонсуємо початок підготовки до Різдва. «Суперкнига» традиційно дарує всім охочим матеріали для організації та проведення Різдвяного свята. Цього разу наша команда підготувала багато новинок», – йдеться в дописі.

Серед пропонованих матеріалів:

 • Адвент-календар для всієї родини,
 • гра-квест «Перше Різдво»,
 • гайд з різдвяними ресурсами та порадами від «Суперкниги»,
 • пізнавальні відео про Різдво,
 • різдвяні вироби,
 • сценарії та матеріали на Різдво з архівів 2019-2020 років.

Щоб отримати матеріали, достатньо пройти коротку реєстрацію за одним із посилань: російською мовою та українською мовою. Після реєстрації матеріали буде надіслано на електронну пошту.

Також до Різдва з 24 грудня до 10 січня буде показано 4-й сезон мультиплікаційного серіалу «Суперкнига».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Великі царі давнини»: проєкт «Суперкнига» проведе в YouTube мінісеріал

«Суперкнига» дарує набір матеріалів для проведення дитячого різдвяного свята
2021-11-23 23.51.56

Представники організації «Голосу мучеників-Корея» в рамках благодійного проєкту роздали 40 000 «Нових Заповітів у Картинках» дітям із зони конфлікту на Сході України.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на пресцентр «Голос мучеників-Корея».

Коли Ваня отримав у подарунок «Новий Заповіт у Картинках» (Action Bible New Testament), він розплакався.

«Це нагадало йому його батька», – каже представник «Голосу мучеників-Корея» доктор Хен Сук Фолі.

Ваня, маленький хлопчик, який проживає в селі з населенням близько тисячі людей у ​​так званій «сірій зоні» Східної України, яка формально належить Україні, але не під контролем офіційної влади країни.

Діти, які живуть на цій території, чують вибухи та мінометні обстріли майже щодня, але вони, як і раніше, ходять до школи.

Саме у школі Іван отримав Дитячий Новий Заповіт, де зібралося близько 30 дітей.

«Коли Ваня отримав Новий Заповіт, він раптово заплакав, тому що це нагадало йому про його батька, який був пастором невеликої помісної церкви до того, як був затриманий і ув’язнений незабаром після початку військового конфлікту», – каже представник Фолі.

Побачивши реакцію Вані, організатори заходу помолилися разом із ним, щоб Бог захистив його батька.

Тепер вони щомісяця відвідують Ваню та його матір, підтримують їх матеріально та в молитвах, і вони також розпочали пошуки тата Вані, звернувшись до кількох міжнародних організацій.

«Новий Заповіт у Картинках», який отримав Ваня, був одним із 40 000, які роздали дітям у зоні конфлікту по всій Східній Україні в рамках проєкту, що фінансується та що здійснюється кількома організаціями, які об’єдналися для реалізації ініціативи, включаючи «Голос мучеників-Корея», «Голос мучеників Канада», «Місія Євразія» та «Школа без Стін».

З 2014 року цей регіон охоплено збройним конфліктом, переслідуванням євангелістів та тоталітарною політикою.

Нещодавно Європейський євангельський альянс (ЄЄА) назвав його регіоном Європи, де церква найбільше страждає.

«Дехто може сказати: «Слід почекати поки вщухнуть бойові дії, а потім розповсюджувати Біблії», але нам та іншим організаціям, які підтримують місцевих християн, добре відомо, що кожного разу, коли в якомусь районі відбувається серйозний конфлікт, саме тоді люди звертаються до Бога та відкриваються для читання Біблії. Вони шукають надію. Їм, як і раніше, потрібно ходити на роботу і на ринок, а їхнім дітям, як і раніше, потрібно ходити до школи».

Для поширення Біблій під час збройних конфліктів потрібні місцеві християни, які мають знання про місцевість, якої немає у служителів ззовні.

«Найважча робота завжди виконується місцевими віруючими, – каже представник Фолі.

Це не ситуація, коли вони просто їздили на вантажівках та роздавали дитячі Біблії. Їм довелося піти на великий ризик і подолати багато труднощів, щоб поширити ці Нові Заповіти в картинках серед дітей кожної церковної громади. Їм доводилося перетинати кордони та здебільшого пересуватися за умов повної таємності. Вони працювали з місцевими віруючими у кожному населеному пункті, дізнаючись інформацію про те, як і коли пересуватися, де і кому роздавати Біблії. Це не той проєкт, який могли б виконати місіонери чи короткострокові місіонерські команди, які б великі бюджети вони не мали».

Представник Фолі каже, що, хоча поширення 40 000 «Нових Заповітів у Картинках» вже завершено, робота служіння все ще продовжується.

«Кожна Біблія була передана дитині з реальними потребами та реальними проблемами. Як і у випадку з родиною Вані, місцеві християни працюють з організаціями, які об’єдналися заради цього проєкту, щоб знайти пасторів, що зникли безвісти, допомогти християнам-євангелістам, які страждають через свою віру, і відповісти на запитання дітей, які хочуть більше дізнатися про Ісуса».

Як приклад вона наводить 10-річного Максима, який походив із християнської родини в районі, який не контролюється владою України.

«Влітку він може їздити до бабусі до менш обмеженої частини України. Саме там, у літньому таборі, він отримав один із «Нових Завітів у Картинках». Наприкінці літа, коли він повернувся додому, він привіз із собою отриману Біблію, та тепер читає її вдома зі своєю родиною. Таким чином, вплив поширюється не лише на дітей, які спочатку отримали Біблію».

Представник Фолі каже, що за оцінками організацій цей проєкт торкнувся понад 100 000 членів сімей, а також надав ресурси приблизно 700 християнським лідерам зі 126 церков у Східній Україні.

«Християни із закритих країн знають ефективні та безпечні шляхи досягнення мешканців сусідніх регіонів чи держав, на відміну від місіонерів, які приходять ззовні і яким часто доводиться залишати країну у разі конфлікту чи коронавірусу, – каже представник Фолі.

Місцеві віруючі кажуть нам: «Дайте нам інструменти, такі як ці «Нові Завіти в Картинках», і ми завершимо роботу». Такою є стратегія «Голосу мучеників» у всьому світі з часів холодної війни, і це продовжується і сьогодні, коли ми забезпечуємо матеріалами підпільних християн у більш ніж 70 країнах, де християн переслідують чи обмежують».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2021-11-23 23.52.08
2021-11-23 23.51.59
2021-11-23 23.52.04
755868809736488

Пандемія змусила багатьох дітей вчитися дистанційно, але не всі з них мають належні умови для навчання вдома. Саме тому Нейт Еванс, викладач християнської школи Де-Мойна в Урбандейлі, запустив благодійну акцію з виготовлення парт.

Про це повідомляє Всеукраїський Собор з посиланням на christianheadlines.com.

Їх він виготовляє для учнів, в яких немає вдома обладнаного місця для виконання навчальних завдань.

«Я завжди хотів допомагати дітям, тому і став вчителем», – сказав Еванс. 

Освіта була моїм служінням. Та наразі Господь показав мені, як ще я можу служити дітям».

Наразі Еванс і його команда зробили 2143 столи для дітей у центральній Айові. 

Еванс також купив 100 книжкових полиць і 400 книг, які він роздав сім’ям по всій школі.

Еванс дякує Богові за те, що він продовжує надавати фінанси та ресурси, необхідні для виробництва меблів.

«Багато людей кажуть, що парти змінили їхнє життя», — підсумував Еванс, а отже його місія не даремна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2021-11-23 14.47.07

21 листопада відбувся офіційний запуск Різдвяного челенджу #коробочкащастя. Кожен охочий може взяти участь, щоб подарувати посмішку дитині

Про це повідомив благодійний фонд «Нові Вершини» на своїй сторінці в Facebook.

Хто такі «Особливі діти», для яких збирають «Коробочку щастя»? Діти з малозабезпечених та багатодітних сімей:

 • Це Святик, якого батьки народили для того, щоб отримати гроші;
 • Це Оля, яка восени не мала взуття, і ходила в гумових капцях;
 • Це Світлана, яку ми відмивали у своїй ванній і перевдягали в чистий одяг.
 • Це ще тисячі дітей, які ніколи в житті не отримували подарунків на Різдво, для яких це прекрасне свято – звичайний день зимових канікул.

Вік діток, для яких збирають подарунки: від 3 до 14 років

Наповнення коробочки:

 • Предмети гігієни (рушничок, мило, щітка, паста, серветки);
 • Аксесуари (гребінець, резинки, шпильки);
 • Шапка, шарф, рукавички, шкарпетки;
 • Гарно запаковані солодощі;
 • Іграшки;
 • Невеличка книжка, блокнот, розмальовка;
 • Канцелярія (ручка, олівці, фломастери). Та інше, за вашим бажанням!

За 10 днів Різдвяної подорожі, команда Нових Вершин охоплює 3000 дітей.

«Бажано, щоб всі коробочки були відправлені до 20 грудня, бо потрібно знати, яка кількість подарунків є. Але, чим раніше ви відправите – тим краще, – зазначають організатори.

На кожну коробочку буде клеїтись наліпка з позначкою для хлопчика, або ж для дівчинки. Тому не забувайте вказувати цей важливий нюанс на своїй коробочці»

Щоб взяти участь у благодійній акції #коробочкащастя, зберіть подарунок та відправте Новою поштою за адресою: Поштомат 5776 (Акційна ціна доставки – 35 грн, але якщо поштомат недоступний – оберіть відправку на відділення №71 – бульвар Праці, 5 – вже за стандартною вартістю відправлення)+380633645042

Павло Михайлов, координатор акції.

«Ми очікуємо, що ви оплатите доставку подарунка до столиці, а наша команда привезе і передасть #коробочкущастя в руки адресату, – додають у дописі.

Також ви можете пожертвувати кошти на наповнення коробочки, а наші волонтери придбають усе, що ви оберете в конструкторі на сайті noviv.org (Деталі на сайті noviv.org

Маєте запитання? Контакти: +38 (096) 779-73-88; novivershyny@gmail.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo_2021-11-14_10-20-26 (2)

Серед учасників підліткових клубів «Майбутнє» на Волині відбувся другий етап всеукраїнського кулінарного конкурсу «Майстер-шеф». Подія відбулася в суботу, 13 листопада, в приміщенні церкви «Дім молитви» (Кічкарівка) міста Луцьк.

Для участі в другому етапі конкурсу, який організували координатори клубу «Майбутнє» у Волинській області спільно з Волинським обласним об’єднанням ЄХБ, з’їхалися 13 учасників та їх групи підтримки зі всієї області. За умовами, брати участь в конкурсі могли діти віком 9-15 років.

Попередньо перший етап конкурсу відбувався локально у кожному місцевому клубі. Його переможці отримали право представляти свій клуб на рівні області.

Розпочався захід із молитви і вступного слова організаторів, під час якого всім присутнім нагадали, що необхідно «робити все, як для Господа». Лунали також спільні пісні прославлення під гітару.

Обласні змагання відбувалися у два тури. На початку усіх юних кухарів запросили приготувати салат на свій смак. Тут учасникам довелося проявити креативність – хтось їхав із готовим рецептом, а хтось на ходу створював авторську страву з наявних продуктів, які підготували організатори конкурсу.

До слова, підлітків заздалегідь попередили, що необхідно приїхати зі своїм інвентарем та спецодягом для кухні. 

Кому віддати перемогу, вирішували троє журі. Для оцінки враховували смак, оформлення страви і її представлення. Окрім того, судді звернули увагу, чи правильно «шеф-кухарі» розрахували продукти для своїх страв та чи прибирали в процесі приготування, тримаючи робоче місце в чистоті. Підкреслили також важливість зовнішнього вигляду учасників під час приготування страв.

До другого туру пройшли п’ять учасників. Після короткої перерви їм запропонували зробити суші. І хоча юні кухарі помітно хвилювалися, оскільки ніхто не мав великого досвіду у приготуванні цієї страви, невдовзі журі змогли дегустувати апетитні роли.

Після короткого обговорення судді оголосили переможців. Третє місце посіла Софія Міщук (с. Грядин), отримавши в нагороду банку кукурудзи. Друге місце разом із чашкою віддали Еріці Боровій (м. Луцьк, «Дім Євангелія»). За перше місце Андрій Бойчук (м. Ковель) отримав фірмовий фартух та електрогриль.

Усім учасникам змагань організатори подарували рушники з емблемою клубу «Майбутнє».

Захід завершився промовою єпископа Волинського обласного об’єднання ЄХБ Ярослава Троця. Він поділився Словом, нагадавши присутнім історію, як Ісус чудесно нагодував п’ять тисяч людей. За словами єпископа, ціллю Христа було не просто нагодувати людей, а проголосити Боже Царство. Тому, підкреслив служитель, за кожним подібним заходом, як-от підлітковий «Майстер-шеф», має бути проголошення чогось важливого.

У коментарі для ІА Світогляд Ярослав Троць додав, що, на його переконання, клуб «Майбутнє» як і будь-яке служіння не може існувати окремо від церкви, але повинне працювати на один результат.

«Взагалі не варто проводити події заради події чи служіння заради служіння. Те, що ми робимо, повинне мати якийсь результат і плоди. Конкретно цей конкурс організували для спілкування і знайомства молодих людей. А ще для того, щоб виховувати любов до праці, відповідальності, та виявляти здібних. І, звичайно, щоб церкви могли шукати нові шляхи комунікації», – зазначив єпископ.

На необхідності організовувати подібні події акцентував і ведучий конкурсу Павло Глущик.

«Важливо, щоб діти бачили, що підліткове служіння не обмежується їхньою церквою. У Волинській області є велика кількість підлітків, і тому потрібно робити такі заходи для більшої соціальної взаємодії, щоб вони бачили, що є багато інших дітей, таких самих як вони, але іншої культури, щоб вони бачили ширший світ», – підкреслив ведучий.

Після заключної молитви всіх учасників і гостей події пригощали чаєм і ароматними хачапурі.

Організатори зазначили, що хоча на перший погляд змагання виглядали не дуже духовно, однак вони мали на меті підкреслити, що всі таланти та здібності дарує Бог.

«Віримо, що Господь використає ваші таланти для Своєї слави і служіння Йому», – наголосили судді.

За словами журі Жанни Дем’янчук, рекомендація провести конкурс «Майстер-шеф» прийшла з центрального офісу клубу «Майбутнє». Третій, всеукраїнський етап змагань планували провести в Києві, але у зв’язку з карантинними обмеженнями наразі ще невідомо, у якому форматі він відбудеться.

Нагадаємо, міжнародний благодійний фонд «Клуб «Майбутнє» займається дитячим євангелізаційним служінням. На Волині є 35 таких дитячих і підліткових клубів, які об’єднують близько 800 дітей.

Щотижня фонд «Клуб «Майбутнє» організовує зустрічі в більш ніж 500 клубів по всій Україні. У них працює близько 2400 волонтерів, які доносять дітям євангельські принципи життя, вивчають з ними біблійні вірші, цікаво і корисно проводять час. З дітьми грають, співають, допомагають кожній дитині розвиватися духовно, емоційно, фізично.

На хобі-класах діти проявляють свої творчі здібності, вчаться практичним навичкам, розвиваючи дрібну моторику, уважність, креативність.

Місія клубу – допомагати дітям ставати послідовниками Ісуса Христа. Клуб «Майбутнє» був створений у допомогу батькам, які бажають навчити свою дитину основам християнської моралі та етики, а також розвивати її творчу сторону.

Зустрічі клубу проходять в 10 країнах: Україна, Росія, Молдова, Білорусія, Румунія, Угорщина, Грузія, Вірменія, Боснія, Албанія.

photo_2021-11-14_10-20-26
photo_2021-11-14_10-20-25 (2)
photo_2021-11-14_10-20-27
photo_2021-11-14_10-20-28 (2)
photo_2021-11-14_10-20-29 (2)
photo_2021-11-14_10-20-29
photo_2021-11-14_10-20-27 (2)
photo_2021-11-14_10-20-30
photo_2021-11-14_10-20-25
photo_2021-11-14_10-20-22
photo_2021-11-14_10-20-22 (2)
0-IMG_0308

Нова книжка «Маленькі рученята вчаться молитись» відомої дитячої письменниці Керін Макензі тепер доступна українською мовою.

Про це інформують на сайті Одеського об’єднання церков ЄХБ.

Це цікава, ілюстрована книга, яка допоможе легко навчити дитину молитись та розповісти їй про біблійне вчення про молитву з різних сторін. У ній є близько 60 розділів про молитву, біблійних героїв, що молились та Ісуса Христа. Окрім того, вона містить запитання по тексту та завдання-малюнки на уважність.

На кожному розвороті книги – ілюстрація, тема, біблійний вірш, запитання та завдання. Книга має тверду, кольорову обкладинку. Обсяг книги -144 сторінки. Видавництво “Християнське просвітництво”, Одеса.

За всіма питаннями стосовно придбання звертатися до об’єднання.

«Слава Господу, що діти в кожній українській родині зможуть навчитися молитві! Книжка – то найкращий подарунок!» – йдеться в повідомленні на сайті об’єднання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові презентували дитячу книгу «Назустріч Різдву»

0-IMG_0309
Minsk-012-1

Мінська церква «Нове Життя», яку виселили з приміщення, вперше провела недільну школу в автобусі.

Про це повідомляє inVictory.

З середини лютого 2021 року християни позбавлені можливості збиратися у власній будівлі. Служіння проводяться на автостоянці біля церкви. У церкві багато дітей і віруючі вигадували різні способи, де і чим зайняти їх. Розглянувши кілька варіантів, зупинилися на тій ідеї, яка була спочатку. На парковці стояли автомобілі та автобус, і саме його вирішили використати для дитячих зібрань.

«Спочатку було багато побоювань перед таким незвичайним форматом недільної школи: чи не замерзнуть діти в автобусі, чи зможуть всидіти ціле заняття на своїх місцях, чи не загубляться? – йдеться на сайті церкви. – У результаті для проведення занять обрали опалювальний автобус, куди приводять та забирають дітей їхні батьки. За основу проведення таких занять взято програму звичайної недільної школи».

Перше заняття для дітей 7 листопада проводив лідер підліткового служіння Мойсей Кміт. Він розповів дітям історію біблійного Йони, який потрапив у живіт кита. Мойсей наголосив на тому, що навіть коли людина у скрутних обставинах, Бог чує її. Також підлітковий лідер провів із хлопцями інтерактив. Усі залишилися дуже задоволені.

Найближчим часом недільна школа також буде в автобусі. Її проведуть лідери «Pl Teens» та підлітки церкви.

19 лютого мінська громада християн повного Євангелія «Церква «Нове життя» була примусово виселена із приміщення. 2002 року громада викупила занедбаний корівник на околиці міста, відремонтувала його, і з 2004 року там проходили богослужіння. Минулого року церква «Нове життя» отримала судовий припис звільнити будівлю в Мінську на вулиці Ковальова, 72 до кінця року. Громада послідовно засуджувала беззаконня та насильство, а також закликала владу до покаяння. Наразі церква збирається щонеділі на автомобільній стоянці біля виселеної будівлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Minsk-012
Minsk-002
Виселена з приміщення церква в Мінську проводить недільну школу в автобусі
Unknown

Християнський благодійний Фонд «Усмішка Тимоші», заснований батьками хлопчика Тимофія Санька, який помер від раку, поступово наближаються до відкриття онкологічної клініки. 

«Ось ця прекрасна споруда, що на фото – це лікарня, яку ми будуємо. З великими вікнами. Щоб було видно багато Неба. З найкращим обладнанням. Щоб допомогти лікарям якнайкраще виконувати свої обов’язки, і пацієнтам. З найкращим персоналом. Щоб було, як удома, – пише сім’я Саньків на сторінці фонду в Instagram. 

Також вони зазначили, що вартість метра квадратного основної споруди лікарні станом на 2021 рік, по укрупнених показниках складатиме 24514 грн. Таких метрів квадратних у будівлі – 8 000. Потрібно також додати вартість допоміжних споруд (трансформаторна підстанція, водозбірна свердловина, помпова станція, очисні споруди, бойлерна) та технологічне обладнання, гостьові будиночки й звісно – документація.

Для того, щоб відкрити лікарню вже у квітні організатори фонду:

 • провели ряд зустрічей з чиновниками, бізнесменами, та організаціями;
 • відвідали засідання депутатів Гощанської ОТГ, представляли там проєкт;
 •  приєднали до реалізації проєкту українців в Данії. Разом з організацією «Bevar Ukraine» було обговорено шляхи співпраці;
 • залучили професіоналів до створення фінансового проєкту;
 • давали інтерв’ю для місцевої газети; 
 • знімали сюжет для місцевого каналу ITV;
 • візьмуть участь у всеукраїнському проєкті «Наша громада», де призовий фонд – 500000 грн;
 • провели зустріч волонтерів Фонду;
 • провели зустріч «Мами Ангелів».
 • зняли та опублікували відео «Лікарня очима батьків»;
 • презентували проєкт в Церквах (Басів Кут, Костопіль, Радивилів, Берестя, Орвяниця).

Християнська онкологічна клініка матиме кілька поверхів. На першому планують зробити будівлю фонду, школи, кабінети психологів, а в іншому крилі – денний стаціонар. На другому поверсі також планують організувати стаціонар. Третій поверх – науково-дослідний центр та лабораторія. Четвертий – зал для заняття спортивною терапією й хірургічний відділ, де планують робити пересадку кісткового мозку. У тій самій лікарні буде збудовано корпус для батьків, де зроблять 90 кімнат для 90 сімей. 

З оснащенням для майбутньої лікарні вже готова допомогти організація з Данії «Збережемо Україну». Також підтримує сім’ю Саньків італійська родина, яка мала подібну історію. 

Нині вже понад 30 працівників готові взятися до роботи у християнській онкологічній клініці. 

А нещодавно сім’я Саньків отримала перші стетоскопи для лікарів клініки. 

DSC_0951

Поблизу Львова, на базі готельно-ресторанного комплексу «Фазенда на Гончарах» відбулася виїзна конференція для команди відділу служіння дітям та підліткам в Рівненській області. «Служителі-Батьки-Діти. Робота з підлітками» – ось головні теми заходу. Девізом конференції стали слова: будуємо мости, а не стіни.

Про це повідомляє сайт УЦ ХВЄ.

Старший пресвітер Хмельницького обласного об’єднання УЦ ХВЄ Ростислав Мурах та директор Департаменту дитячого служіння Лариса Мурах ділились порадами, як працювати із вчителями недільних шкіл, підвищувати авторитет Церкви, будувати відносини зі служителями, батьками, однолітками.

Подружжя Галина та Григорій Риба-Ганусин запропонували присутнім чудовий, практичний майстер-клас щодо організації та проведення уроків з підлітками.

Лариса Мурах розповіла про роботу Департаменту, який нараховує майже півтори десятки відділів та провела практичний семінар.

«На цій конференції я побачила багато хороших служителів, які націлені працювати. Сьогодні є потреба в роботі із батьками, адже саме їхній вплив на дитину є найбільшим в процесі виховання. Тому вірю, що Бог благословить розвиток дитячого служіння у Рівненській області», –  ділиться враженнями Лариса Феодосіївна.

DSC_0572

Ростислав Мурах зауважив, що ціль цього семінару – підбадьорення, заохочення і розгляд особливостей праці з підлітками на сучасному етапі. 

«Ми розглядали роботу з підлітками в контексті всього церковного служіння. Згідно дослідження пастора Тараса Герасимчука, під час якого було опитано 1400 молодих людей нашого братерства, майже 50% молоді, яка нині активно служить Богові, пережили навернення у віці до 12 років. Понад 30% навернулися до Бога у віці від 12 до 18 років. Дослідження показує, що підлітки переживають в такому віці реальне покаяння, хрещення Духом Святим. Тому потрібно звернути особливу увагу на працю з дітьми та підлітками», –  підкреслює Ростислав Миколайович.

За його словами, ще один важливий момент: гріх дуже «помолодшав», діти в 13-14 років стають причетними до гріхів, які мають тяжкі наслідки. Тому перше, ніж діти потраплять у спокусу, потрібно подбати про те, щоб вони вже зустрілися з Господом, пережили народження згори. Треба працювати на випередження!

«Наша віра видна в наших дітях. Слава батьків – сини синів», – ділиться єпископ.

DSC_0951

Учасники конференції мали хороший час для спілкування, обміну досвідом, екскурсії та відпочинку. Отримали цінний досвід та багато позитивних емоцій.

«Підліткове служіння є надзвичайно важливим, а надто – післятабірна робота. Те, що ми чули впродовж цих днів, варто донести до своїх церков і використовувати у своїй роботі», – каже вчитель недільної школи Березнівського району Олена Луцов’ят.

«Такі зустрічі, під час яких йдеться про роботу з підлітками, важливі насамперед тому, що підлітковий вік – це період значних змін у житті кожної дитини, це період становлення особистості. Важливо в цей період зберегти дитину в церкві і допомогти їй обрати вірний життєвий шлях. І такі конференції дають можливість обмінюватися досвідом та збагатитися новими знаннями», – ділиться враженнями конференції вчитель недільної школи м. Дубна Ірина Геніш.

Учасник  конференції Андрій Іванюк додає, що підлітковий вік є надто складним, адже в цей період організм зазнає значних змін. Тому робота з такими дітьми потребує особливої підготовки. Найперше служителям варто стати друзями для таких дітей, побудувати з ними щирі відносини.

«Такі зустрічі запалюють, дають енергію, бажання служити. Інколи в роботі, за повсякденними справами, ці речі відходять на другорядний план. Але опісля, побувавши на подібних конференціях, основні цілі служіння знову стають в пріоритеті», – зазначає вчитель недільної школи церкви «Божого Спасіння» м. Рівне Софія Казмірчук.

«Ми дуже вдячні Богу, що побували на конференції! Несучи дитяче служіння, настав такий час, що ми опинилися в ситуації, коли опустилися руки, ми не знали як діяти далі. Однак тепер відчули, як Бог по-особливому благословив нас, утвердив у вірі, запалив бажання і дав сили нести це служіння далі», – розповідає подружжя вчителів недільної школи церкви м. Сарни Ольга та Сергій Довжики.

DSC_0475

«Тут зібралися ті, хто на даний час працює з дітьми, і хто хоче вдосконалюватися у своїй роботі. Бо потрібно вміти будувати стосунки зі служителями, батьками, вчителями, друзями. Ми вчилися знаходити підходи до дітей-підлітків. Щиро дякую всім, хто відгукнувся та хто посприяв, аби дана конференція стала можливою», – каже завідувачка відділу недільних шкіл Рівненської області, організатор заходу, Оксана Рощук.

Пастор церкви с. Великі Цепцевичі, координатор табірного служіння в області Михайло Бузян ділиться: «Дуже приємні спогади про  конференцію. Ми мали гарний відпочинок, навчались та досліджували працю з підлітками крізь призму Слова Божого».

За його словами, актуальним є озвучене питання про необхідність комунікації вчителів недільних шкіл зі служителями церков.

«Я дуже збагатився, і готовий надихати інших», – підкреслив  служитель, розповідаючи про захід.

Учасники конференції високо оцінили ефективність таких виїзних  заходів для вчителів недільних шкіл та працівників табірного служіння. Особливо надихає для подальшого служіння приклад  колег, які не зупиняються на досягнутому, а долаючи труднощі, йдуть вперед, шукають відповіді на виклики сьогодення.

IMG_20211013_000055