OB_kiev

Об’єднання церков євангельських християн баптистів м. Києва та Київської області запрошує на відкриту конференцію: «Битва проти зла».

Повідомляють на сайті ВСЦ ЄХБ.

Розв’язана проти нашого народу війна, яка йде на багатьох фронтах: поле бою на землі і в повітрі, інформаційне і дипломатичне поле бою.
Але важливий також духовний фронт.

Тож запрошуємо вас на духовно-навчальну конференцію «Битва проти зла».
На основі апостольського листа християнам в Ефесі, будемо вивчати ворога, Богом приготовлену зброю та шукати практичної мудрості як цю зброю застосовувати.

У вивченні Слова нас поведуть пастори Валерій Антонюк, Станіслав Ґрунтковський, Олег Павліщук, Микола Романюк.

Субота, 25 березня, основний зал Храму миру (Київ, вул. Мічуріна, 66)
Реєстрація з 9:00
Завершення о 17:30

Для участі в конференції необхідно зареєструватись:
https://forms.gle/gSSJhhFbkAMVuhb36

Участь у конференції відкрита для усіх членів церкви!

OB_kiev (1)
IMG_1190

Вже рік в умовах повномасштабної війни громади УЦХВЄ здійснюють активну волонтерську, доброчинну та євангельську роботу. Велика кількість благодійних проєктів потребує чіткого бухгалтерського обліку та звітності. Як правильно вести облік у неприбуткових організаціях? Як оформляти звітність про благодійну допомогу та як співпрацювати з іноземними донорами й інвесторами? Відповіді на ці та інші запитання шукали бухгалтери обласних об’єднань братерства під час навчання, що пройшло 27-28 лютого у Луцьку на базі церкви «Спасіння».

 На зустріч приїхали близько 20 бухгалтерів обласних об’єднань Церкви з усіх регіонів України, а також бухгалтери окремих благодійних організацій. У перший день, окрім знайомства та обміну досвідом,  учасники мали кілька навчальних семінарів. Першим з них  був семінар Олени Нікотіної, начальниці інформаційного відділу Державної податкової служби у Волинській області. Вона спонукала бухгалтерів працювати  виключно у законодавчому полі. «За минулий, 2022 рік церкви в Україні отримали велику кількість гуманітарної допомоги, тому необхідним є чіткий облік надходження вантажів і грошових надходжень», – наголосила держслужбовиця, яка відповіла на низку різноманітних запитань учасників курсу.

Олексій Марченко, керівник громадської організації «Молодіжний рух «Будь вільний» (він же лідер молоді УЦХВЄ в Житомирській області) поділився своїм досвідом цільового розподілення надходжень допомоги від благодійних організацій. Ця тема теж викликала жвавий інтерес у присутніх.

Другий навчальний день розпочався із зустрічі та семінару аудитора Ірини Жураковської. Присутні мали час для запитань-відповідей. Цей блок продовжив Олексій Марченко, який також поділився досвідом складання, реалізації та звітування благодійних проєктів, які здійснює церква.

Протягом двох днів навчання бухгалтери з областей мали змогу ділитися питаннями та особистим досвідом їх вирішення. Вони отримали чимало цікавої, багато в чому нової інформації щодо бухгалтерської діяльності у церквах у воєнний час.

Учасники створили канали для подальшої комунікації та запланували наступну навчальну зустріч.

Автор: Богдан Свірдан для сайту УЦХВЄ

IMG_1194
IMG_1197
IMG_20230227_171526
14may2021 Brother Dai Zhichao’s family RU

Даї Чжичао, один із лідерів церкви «Заповіт Раннього дощу» в Ченду, Китай, перебуває під домашнім арештом та постійним наглядом з вересня 2022 року. Йому заборонено залишати будинок, навіть якщо він хоче винести сміття чи пройти тест на COVID. У відповідь на такі заходи Даї не став протестувати чи подавати до суду на владу. Але за допомогою інших членів церкви він піклувався про молодих охоронців, приставлених до нього для цілодобового спостереження, забезпечивши їх одягом і, поділившись з ними Євангелією.

«Місто Ченду, столиця провінції Сичуань, де розташована церква «Заповіт Раннього дощу», цього року пережило особливо холодну зиму», – каже представник організації «Голос мучеників Корея» д-р Хен Сук Фолі. «Охоронцям, які ведуть стеження за Даї, доводиться сидіти на вулиці на морозі всю ніч, при цьому влада не забезпечує їх теплим одягом». Тоді як сам Даї та члени його церкви постачають їх гарячою водою, одягом та ковдрами.

«Це звичайна справа для церкви «Заповіт Раннього Дощу» та інших китайських церков, які перебувають під тиском уряду – вони активно моляться за своїх переслідувачів», – говорить представник Фолі. «Даї каже: «Слава Господу, що Той, хто з нами, більший за тих, хто з КПК [Комуністичною партією Китаю]. Моліться, щоб Господь помилував наших гонителів».

За словами представника Фолі, коли влада дізналася про прояви доброти стосовно охоронців з боку Дая та членів церкви, вони почали перекладати цих охоронців на іншу роботу.

Церква «Заповіт Раннього Дощу», де Даї є одним і керівників, пережила серію рейдів та затримань ключових лідерів після арешту старшого пастора Ван І та понад 100 членів церкви 9 грудня 2018 року. Пастора Ван І було засуджено 30 грудня 2019 р. до дев’яти років ув’язнення Народним судом проміжної інстанції Ченду за підбурювання до підриву державної влади та незаконну комерційну діяльність.

«Сам Даї став частішою метою дій поліції, — каже представник Фолі. У травні 2021 року «Голос мучеників-Корея» повідомив, як поліцейські напали на Дая, коли він та ще один служитель намагалися передати продукти члену церкви, який перебував на допиті в поліцейській дільниці. «Офіцер у цивільному бив Дая кулаками і штовхав ногами, але Даї назвав це «великою духовною вправою», — каже представник Фолі.

Представник Фолі каже, що протягом останнього року родина Дая зазнавала постійних переслідувань. «Офіцери в цивільному з погрозами ламали їхні двері і кілька разів забивали замкові отвори», – каже вона. Іншим членам сім’ї Дая дозволено виходити з дому, ходити до школи та купувати продукти, але сам Даї є ув’язненим у власному будинку. Він описав життя під домашнім арештом у пості в соціальній мережі: «Я благаю Бога зміцнити мене і допомогти мені боротися на війні. Я вірю, що Бог тримає все у своїх руках. Хоча я зіткнуся з набагато більшою кількістю утисків і труднощів у своєму житті я благаю Бога допомогти нам».

Chengdu, China, location of Early Rain Covenant Church RU
o_1g24t15ifakvra1fgol7q1bq71k

Ми прожили цей рік у цілковитій щоденній залежності від Бога. І сьогодні ми славимо Його за благодать і силу, яка діє в нас. Ми дякуємо усій нашій міжнародній християнській сім’ї, що проходила цей шлях з українцями!

За минулий рік Всеукраїнський союз церков ЄХБ спільно із десятками союзів, місій, благодійних організацій, церков та окремих меценатів з усього світу змогли евакуювати, нагодувати, зігріти та попіклуватися про мільйони українців. З Божою допомогою через офіс Союзу роздали понад 10 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Ще більшу кількість допомоги церкви отримали безпосередньо. Це продукти, загальне устаткування, засоби гігієни, медикаменти та одяг. За стандартами ООН (1.5 кг продуктів на день), через офіс Союзу змогли нагодувати близько 7 060 000 людей. Це більше 19 000 осіб щодня – населення невеликого українського містечка.

ПОЧАТОК

Помісним церквам необхідне було швидке реагування у допомозі населенню їжею, речами, укриттям; всіляка допомога територіальній охороні/ЗСУ; взаємодія з органами самоврядування; допомога з евакуацією та розселенням.

 25 лютого працівники головного офісу Союзу виїхали з Ірпеня у Львів, де їх прийняла церква «Дім Євангелія» та УБТС. Тут відразу почали налагоджувати роботу.

Frame1-1024×768

За сприяння обласної ради, у передмісті Львова організували місце, площею більше 5 тисяч квадратних метрів, де була зосереджена практично вся гуманітарна допомога, що проходила через ВСЦ ЄХБ. Одна за одною прибували фури із закордону – від 5 до 10 на день. Польща, Швейцарія, Німеччина, Голландія, Норвегія та інші країни надсилали тонни допомоги. Везли практично все – продукти, одяг, лікарські препарати, спорядження для військових. Все, окрім зброї.

Frame2-1024×694

На склад до Львова з’їжджалися волонтери і християни різних конфесій. В один бік вони евакуйовували людей, а на зворотному шляху завантажували буси допомогою, щоб доправити її у найвіддаленіші куточки країни. Тисячі автівок змогли послужити людям, які потребували підтримки. Об’єми допомоги були величезні.

Frame4

ДЕОКУПАЦІЯ ПІВНОЧІ

Наприкінці березня звільнили Північ України – Київську, Чернігівську та Сумську області. Роботи додалося більше, адже зʼявилася можливість більш-менш вільно надсилати усю необхідну допомогу. У населених пунктах не було світла, води та інших необхідних засобів до існування.

Люди потребували всього: одягу, продуктової допомоги, засобів гігієни та генераторів.

Хоча левова частка допомоги належала звільненим територіям, продовжували підтримувати і інші регіони України, де було багато вимушених переселенців та точилися жорсткі бої.

Frame3-1024×683

Саме у той час німецька місія «Haus der Hoffnung» встановила працівникам Братства програму для ведення обліку допомоги церквам України.

Завдяки ній частину допомоги почали направляти одразу до церков і областей. Фури їхали просто до адресатів. Робили графіки, ґрунтовані на потребах і запитах від церков. Дані, наведені нижче, ілюструють масштаби допомоги після встановлення програмного забезпечення на початку квітня.

Frame-52.1

Від весни до кінця літа діяв пʼятимісячний проєкт співпраці ВСЦ ЄХБ із ООН. Загалом церкви роздали 5 017 тонн допомоги.

Frame7

Окрім цього, кілька разів на тиждень надходила допомога від християн з Німеччини, Америки та інших країн. Особливо постійною та ревною була підтримка від Слов’янського євангельського товариства. Тонни гуманітарної допомоги доправляли у різні куточки країни: всюди, де лише була потреба. Співпраця із товариством триває досі.

Frame8-1024×768

ПРОЄКТ «ЗИМА»

Повернувшись головним офісом до Ірпеня, у вересні поблизу Києва організували новий склад Союзу. Необхідно було акумулювати допомогу церквам, яка полягала у підготовці до холодного періоду. Цей проєкт назвали лаконічно і вичерпно – «Зима». Проаналізували запити від церков і почали збирати все необхідне. Дрова, пелети, фінанси на оплату газу та електрики, генератори та продукти харчування почали збирати і віддавати спільнотам, які мали потребу в цих речах.

Frame-53

Тепер, озираючись назад, команда бачить, що з Божою допомогою таки вдалося пережити цю зиму і полегшити умови тим, хто потребував допомоги пережити зиму. Та попереду уже весняні запити і проєкти.

Frame6

«Ми маємо вийти з цієї війни сильною церквою, яка буде впливати і на свою країну, і на Європу. За будь яких умов місія церкви триває», – часто повторює голова Союзу Валерій Антонюк.

З цим і йдемо в наступний рік.

Джерело: сайт ВСЦ ЄХБ

Frame5-1024×768
Frame10-1024×768
i_140f8ea57deaad358975f2a074c2e282

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій опублікувала заклик до всіх християн про піст та молитву 24 лютого. Нижче наводимо повний текст заяви:

ЗАКЛИК

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

до Загальнонаціонального посту і молитви 24 лютого

Добігає перший рік від віроломного повномасштабного вторгнення росії до України. Нажаль нині ми бачимо, що новини говорять нам про великий наступ росії та мобілізацію військ для повторного масштабного нападу на Україну. Всі ці події набувають свого апогею з наближенням річниці відкритого воєнного вторгнення – 24 лютого. Саме на цей день передбачають якусь нову військову операцію та масований ракетний обстріл. 

Щодня мільйони віруючих моляться за припинення війни, однак те велике зло, яке спонукує цю війну, не хоче відступати. У ці доленосні часи  ми розуміємо, що Україні для перемоги  над російським агресором потрібна особлива сила від Бога.

Коли 24 лютого 2022 року росія віроломно напала на Україну, то багато політиків та експертів прогнозували, що Київ впаде за три дні. Однак нині експерти згоджуються, що сталося чудо, і українці зупинили сили, які багатократно перевищували їх чисельно і технічно.

Віримо, що це приклад того, як Бог втрутився  у відповідь на потужну молитву за Україну, що піднялася в ті дні по всьому світу. Господь посіяв хаос серед ворогів та забрав у них розум, а нашим воїнам дав надприродну силу та влучність аби відбити напад.

Нині війна продовжується і щодня гинуть мирні люди і воїни, кривавим планам росії поки не видно краю, а більшість експертів та аналітиків зазначають, що найближчі декілька місяців стануть вирішальними і можуть переламати хід війни та наблизити її переможний кінець.

Загальнонаціональний піст, молитва до Господа та милостиня (добрі діла) є тою надприродною зброєю, яка дана Богом для руйнування великого зла та диявольських планів. З історії ми маємо немало прикладів, як застосування цієї надприродної зброї міняло хід війн, це було в житті ізраїльського народу, в житті США та інших християнських країн.

Саме тому нині дуже важливо аби віруючі люди всіх конфесій 24 лютого 2023 року об’єдналися в пості, молитві та творенні добрих діл (милостині) за перемогу України, за її духовне відродження та відновлення.

Закликаємо усі конфесії України оголосити та провести у своїх релігійних спільнотах загальнонаціональний піст і молитву 24 лютого з цілодобовими молитовними чуваннями, постом та активним творенням діл милосердя.

У річницю повномасштабного вторгнення повинна звучати надпотужна молитва, аби  зламати зло, яке повстало проти України. На ревну молитву віруючих всемогутній і люблячий Бог завжди відповість.

Київ, 20 лютого 2023 р.

photo_2023-02-19_17-07-36

Щось справді особливе відбувається в американському Університеті Есбері (Кентуккі, США). Вже другий тиждень там триває богослужіння із постійною молитвою. 

Пише сайт Християни для України.

Все розпочалося 8 лютого. Того дня у кампусі відбувалося чергове богослужіння, як і десятки та сотні разів до цього. Але сталося щось особливе, що пізніше віряни назвуть початком пробудження. Присутні на богослужінні християни просто не припиняли свою молитву, і бувши наповненими Духом Святим, вони продовжили молитися годинами і навіть днями.

Це унікальне явище не обмежилося студентами, які традиційно відвідували такі молитви. Тисячі людей з різних штатів прибули до університету, щоб взяти участь у спільному богослужінні. Завдяки онлайн-трансляціям мільйони людей дізналися про пробудження в Есбері. Інформація про безперервну молитву швидко поширилася у соцмережах і привернула увагу широких мас. Лише у TikTok відео з цього богослужіння зібрали понад 35 мільйонів переглядів.

Така подія привернула увагу і багатьох журналістів, політиків та просто публічних людей. «Господь працює в Есбері, і життя буде змінено назавжди», — написав у Twitter колишній віцепрезидент США Майк Пенс.

Президент теологічної семінарії Есбері Тімоті Теннент, коментуючи подію, застеріг наразі не говорити про загальне відродження, адже відродженням це можна буде назвати, коли стануть видними плоди і певні фундаментальні зміни в церкві. «Я вважаю, що розумно сприймати це, на поточному етапі, як пробудження», — написав він у нещодавній публікації.

Президент Університету Есбері Кевін Браун висловив велику радість що цей навчальний заклад став епіцентром такої духовної події та назвав безперервну молитву прекрасним, історичним моментом духовного оновлення: «Ми переживаємо історичний момент в Університеті Есбері. З початку нашої регулярної капличної служби 8 лютого відбулося безліч проявів і дивовижного смирення, співчуття, сповідання, посвячення та відданості Богові».

Подібні прояви роботи Духа Святого багато разів зустрічалися в історії християнства. Лише за минуле століття відбулося з десяток таких пробуджень в американських християнських коледжах і університетах (в тому ж університеті Есбері аналогічне пробудження відбулося 1970 року). Нинішнє пробудження в Есбері не може залишає нікого байдужим. Ці події привертають увагу мільйонів людей, і демонструють християнам зі всього світу, що Бог живий, і сьогодні Він діє так само як і багато століть тому.

asburyrevival_hdv
3asbury
IMG_20230215_142609_238

Як жити, служити та бути лідером у час кризи? Відповідь на це запитання шукали молодіжні лідери церков Львівщини  під час ретриту, що відбувся 10-11 лютого у с. Гончарі.  

На захід зібралося близько 70  делегатів – дехто з молодіжних лідерів  приїхав з братами, які у майбутньому зможуть перейняти їхнє служіння в церкві.

Розпочав зібрання з привітання перший заступник старшого пресвітера Львівського обласного об’єднання церков Віктор Семенюк. Після чого директор Департаменту молоді УЦХВЄ Іван Білик провів семінар на тему «Лідерство в час кризи». Одна з головних його порад – дивитись на Ісуса, адже, коли нелегко вести та бути лідером, потрібно мати орієнтир. При цьому важливо орієнтуватись не на людей (їхні оцінкові судження), а працювати задля слави Божої. Також треба зважати на те, що люди, які думають так, як ми, не дають нам правильно оцінювати ситуацію. У команді мають бути як однодумці, так і ті, хто думає інакше. Адже Йона тільки у череві великої риби (читайте – в агресивному середовищі), зміг переосмислити ситуацію.

Приємною для молоді стала зустріч зі старшим єпископом УЦХВЄ Михайлом Паночком. Під час ретриту він нагадав, що основна місія Церкви – це благовістя грішним людям. Павло змінився після зустрічі з Христом, тому й нам варто пам’ятати, що лише зустріч з Христом веде до потрібних і важливих змін у житті людини. Кожен, хто хоче бути щасливим, повинен віддати своє життя Богу. Також, Михайло Степанович доступно і змістовно відповів на запитання присутніх.

Учасники ретриту мали багато часу для спілкування та молитви. Своїми  враженнями поділився Богдан Пічний, керівник молоді смт Новий Яричів: «На таких заходах формуєшся як служитель і переймаєш досвід тих, хто пройшов цей шлях і досяг успіху. Часто при намаганні більше служити приходить втома, тому такі заходи як цей ретрит, підбадьорюють та додають сили. А спілкування з різними людьми мотивує та надихає».

Очільник молодіжного відділу Львівського обласного об’єднання УЦХВЄ Маркіян Клепач поділився, чому у воєнний час необхідно проводити такі ретрити.

«Ми хочемо, щоб молодіжне (і не тільки) служіння росло і розвивалося. Але, очевидно, що для цього потрібні підготовлені люди. У Біблії є не лише події та чудеса, а є люди, за допомогою яких Бог діє. Людей потрібно розшукувати, зрощувати, будувати відносини. Зараз непростий час, я б сказав, серйозна криза, тому потрібно робити кроки для її подолання. Саме тому навіть у час війни проводимо такі заходи», – підкреслив служитель.

За словами Маркіяна, для того, щоб ефективно служити, потрібно мати спільні цілі та  порозуміння. А для цього, як мінімум, потрібен спільний час. Власне це організатори  врахували при плануванні програми заходу.

«На кожному такому ретриті завжди є щось особливе. Для мене цього разу – це була атмосфера дружнього спілкування (мобільна мережа майже не працювала). Спільний спів хвали для Бога та молитви дуже об’єднали нас. Також, я побачив багато молодих людей, які мають правильне здорове бажання зростати особисто та служити людям. Це мене дуже надихає», –  поділився лідер молоді.

Оксана Сухарина, Назар Левицький

Джерело: сайт Української Церкви Християн Віри Євангельської

IMG_20230211_222604_016
IMG_20230215_142657_583
photo_2023-02-15_10-37-43

28 лютого та 1 березня в Ірпені проходитиме загальноукраїнське Свято молитви. Дводенну молитовну зустріч супроводжуватимуть натхненні пісні та фундаментальні біблійні істини. Ми будемо проголошувати велич і славу нашого Господа!

Повідомляють на сайті ВСЦ ЄХБ.

На святі будуть представлені теми для молитовних зібрань вашої церкви.

ТЕМИ ЗУСТРІЧІ: Молитва за помісних пасторів, Відродження і духовне пробудження, Час у саду з Ісусом, Відкриття нової близькості з Ісусом, Святкування перемоги, Благовістя у час війни, Нове життя для чоловіків і жінок, Учнівство новонавернених, Як благословити своїх сусідів, Перевірка особистої святості, Церемонія молитви про палкість, Пошук «однієї людини».

Запрошуємо:
1. Команди обласних пресвітерів;
2. Пасторів і їхніх дружин;
3. Організаторів нових церков, благовісників;
4. Керівників обласних комітетів та відповідальних за різні служіння;
5. Молодіжних лідерів церков.

Організатори мають намір відшкодувати дорожні витрати тих служителів, котрі приїдуть зі своїми дружинами. Це зумовлено важливістю спільного служіння і молитовного єднання християнських подружніх пар.

Початок 28 лютого о 8:30 за адресою: Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських 11, Центр християнського життя України.

Реєстрація обов’язкова, кількість місць обмежена!

Реєструйтеся за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTv_UBFfuPyZtkB01YhakDJbf_DGf8JHMBc3IdX7d4hMH66w/viewform

З усіх довідкових питань звертайтесь за номером +380 96 254 33 24, Віра Лавриненко.

1571499186_slovo-bozhe-chitaj

У суботу, 18 лютого у місті Луцьку відбудеться конференція для жінок «Як виховати християнина». Захід проводить церква ХВЄ «Спасіння».

Зверніть увагу, реєстрація обов’язкова.

Спікер конференції Ростислав Шкіндер.

Захід проходитиме в приміщенні церкви за адресою вулиця Дубнівська, 1в, Підгайці, Волинська область

photo_2023-02-10_13-45-19
Screenshot_1

Курс «Знайомство з Ісусом» народився під час спільного вивчення Євангелії від Івана на зустрічах «Біблійного Клубу» Ірпінської Біблійної Церкви. Люди з міста охоче приймали участь у вивченні Божого Слова та в обговоренні трьох запитань, що подаються до кожної зустрічі.

Про це повідомляють на сайті ІБЦ.

Три ключові запитання кожної зустрічі підібрані так, щоби безпосередньо фокусувати увагу учасників на Особу Ісуса.

Відповіді на запитання допомагають взнати Його ближче, познайомившись з вчинками та характером Христа, що яскраво зображений у Євангелії від Івана.

«Ніхто бо не може до Мене прийти, як Отець, що послав Мене, не притягне його, і того воскрешу Я останнього дня.» (Ів. 6:44)

Теми склав: Сергій Сологуб. Редакція: Микола Романюк

ЗАМОВЛЕННЯ ПРИМІРНИКІВ

Курс виданий Ірпінською Біблійною Церквою і розповсюджується за добровільні пожертви.

  • Заповніть та надішліть форму замовлення на сайті ІБЦ
  • Очікувані пожертви за один примірник – 40 грн.
  • Перейдіть за цим посиланням для пожертв на церковний рахунок. Секретар зв’яжеться з вами, і ви зможете надати скріншот про пожертву у листуванні.

Даний курс можна проходити під час особистих зустрічей та у малій домашній групі.

Посібник також містить короткий опис проведення «Біблійного Клубу», як одного з ефективних та перевірених методів благовістя у наш час.

Календар

Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС