main-min-18

У своєму вичерпному дослідженні лідерів в Святому Письмі, д-р Клінтон порівняв життя і лідерство тих, хто добре завершив, з тими, хто ні. При цьому він виявив 6 перешкод для хорошого завершення.

Про це йдеться на сторінці ilyk_ubts.

Ці перешкоди ще й зараз можна застосувати до тих, хто покликаний Ісусом до лідерства.

1) Фінанси

Лідери приймають важливі рішення щодо фінансів. Така риса характеру, як жадібність, або особиста нечесність часто приведуть до неправильного контролю та використання грошей.

Приклади: Гедеон (Суд. 8); Ананія і Сапфіра ( Д.А.5)

2) Зловживання владою

Зловживання владою може проявлятися у лідерів через маніпулювання і контроль, шляхом придбання невластивих привілеїв від тих, ким вони керують і т.д.

Приклад: Озія (2Хр.26)

3) Гордість

Гордовита зосередженість на собі може привести до падіння будь-якого лідера. Ми повинні визнавати глибоко всередині, що, як сказав Господь, “без Мене не можете робити нічого” (Ів.15:5). Гордість у лідера може легко привести до поганих рішень і гріховної поведінки.

Приклади: Давид (1Хр.21); Єзекія (Іс.39)

4) Неналежна сексуальна поведінка

Це було причиною великих падінь у лідерів від Біблійних часів до наших. Незліченні лідери дискваліфікували себе в лідерстві через гріховні дії в цій сфері.

Приклад: Давид (2Сам.11)

5) Сімейні стосунки

Проблеми між подружжям, батьками і дітьми чи між братами і сестрами в сім’ї також можуть зруйнувати впливовість людини в житті і лідерстві. Незадоволення базових потреб лідера, який неодружений, також може вести до проблем.

Приклади: Ілій (1Сам.2-4); Соломон (1Цар.11)

6) Застій в зростанні

Лідери, які компетентні, мають тенденцію зупинятися в своєму зростанні. Є ймовірність керувати на певному рівні компетентності без залучення необхідної присутності Святого Духа! Іншими словами, лідери виробили вміння, які можуть добре застосовуватися по плоті, на противагу діям, залежним від Духа.

Приклад: Авесалом (2Сам.15-18)

Як лідерам з досвідом, так і лідерам початківцям потрібно дивитися вперед і бачити ці потенційні перешкоди, а також вживати заходи і «пасти» своє серце, щоб не «влетіти» в них.

Men praying to God on his desk

Багато років тому хтось запитав Чарльза Сперджена, чому він досяг такого успіху. Його відповідь була: «Тому що мої люди моляться за мене».

В одному з випусків «Хліба насущного» є розповідь про мандрівників до Лондона, які зупинилися у церкві Сперджена, щоби послухати його проповідь. У дверях їх зустріли та запропонували екскурсію, пише ІА Світогляд з посиланням на Baptistpress.

«Чи хотіли б ви побачити котельню цієї церкви?» — спитав джентльмен, який зустрів їх. Їх це не дуже цікавило, бо був літній липневий день, але, не бажаючи образити незнайомця, вони погодилися.

Джентльмен повів відвідувачів сходами до дверей підвалу. Після того, як двері тихо відчинилися, їхній провідник прошепотів: «Це наша котельня».

Здивовані відвідувачі побачили 700 людей, які молилися, шукаючи благословення на служіння, яке незабаром мало розпочатися у залі нагорі.

М’яко зачинивши двері, джентльмен представився. Це був Чарльз Сперджен, пастор процвітаючої Метрополітанської скинії.

Хоча сьогодні багато хто знає Сперджена як могутнього проповідника Євангелія, якого часто називають «Королем проповідників», він знав, у чому сила – у молитві.

У більшості пасторів не буде 700 людей, які моляться під їхнім храмом щотижня.

Однак вони все одно можуть просити своїх людей молитися за них. У розпал пандемії COVID-19 я попросив кількох людей, які не могли приєднатися до нас особисто, у неділю старанно молитися, не виходячи з дому. І вони це зробили.

До кінця мого служіння в нашій церкві ми в середньому відвідували більше людей і хрестили більше людей, ніж будь-коли раніше. Чому? Я твердо вірю, що можу сказати разом зі Спердженом: “Тому що мій народ молився за мене”.

Ось п’ять способів помолитись за свого пастора на початку нового року:

1.Моліться за його сім’ю.

Пастори мають багато статусів або ролей, але якщо пастор одружений і має дітей, жоден з цих статусів не такий важливий, як статус чоловіка і тата. Знайдіть час, щоб помолитися за його дім, його перше служіння.

Попросіть Бога допомогти йому любити і добре керувати сім’єю, максимально використовуючи свій час вдома. Попросіть Господа дати йому мужність відкласти дрібні справи служіння, щоб він був зайнятий тим, що Бог закликає його зробити, будучи чоловіком і батьком.

Корисними місцями для молитви є місця з Писання Ефесянам 5:25 і Псалом 127:3-5.

2. Моліться за його розклад.

Вашому пастору легко відчувати ривки з усіх боків, особливо, коли починається новий рік.

Він намагається підготувати захопливі проповіді, відвідує людей у ​​лікарні, турбується, щоб прихожани не пропали, і намагається зв’язатися з усіма членами церкви.

Моліться, щоб Бог допоміг йому спланувати свій розклад досить добре, щоб проводити час зі своєю сім’єю та керувати церковною сім’єю на початку нового року.

Корисними місцями Писання для молитви є Ефесянам 5:15-17 і Псалом 90:12.

3. Моліться за підготовку проповіді.

Говорячи про розклад вашого пастора, він, мабуть, старанно працює в кабінеті, щоб підготувати нові проповіді, або продовжуючи стару серію, або запускаючи нову.

Моліться, щоб Бог дав йому зосередженість і наполегливість у підготовці до проповіді, а також ясність та мудрість, коли він прагне правильно поводитися зі Словом Божим.

Корисними місцями Писання, якими можна керуватися під час молитви, є 2 Тимофія 2:15 і Псалом 119:18.

4. Моліться за його проповідь.

Ваш пастор готує проповіді в кабінеті, але проповідує їх за кафедрою. З початком нового року деякі люди можуть подумати про те, щоби вперше відвідати церкву або повернутися після довгої відсутності.

Моліться, щоб Бог наповнив його пристрастю і переконаністю, коли він проголошує Добру Звістку, щоб підбадьорити святих і привести тих, хто заблукав, до любові та слідування за Ісусом.

Корисними місцями Писання для керівництва молитви є Євреїв 4:12 і Марка 16:15.

4. Моліться за його щоденне ходіння з Богом.

Нічого з переліченого вище не матиме значення, якщо ваш пастор не ходить з Богом. Якщо він не проводить щоденний час з Господом, його сім’я, проповідь та решта постраждають.

Як би нерозумно це не звучало, моліться, щоб ваш пастор прокинувся ще до того, як продзвенить його будильник, маючи на думці одне: час із Богом.

Моліться, щоб він насамперед присвятив себе молитві та читанню Біблії ще до того, як він розпочне свій день служіння та час із сім’єю.

Корисними місцями Писання для молитовного керівництва є Филип’янам 4:6 і Псалом 119:9.

Е. М. Баундс якось сказав: «Сьогодні церква потребує не більшої кількості обладнання або якогось покращення, не нових організацій чи методів, а людей, яких може використовувати Святий Дух – людей молитви, сильних в молитві людей».

Це, звичайно, не нова річ; навіть апостол Павло просив про молитву не один раз, а вісім разів (Римлян 15:30-32; 2 Коринтян 1:10-11; Ефесян 6:18-20; Филип’ян 1:19; Колосян 4:2-4; 1 Солунян 5:25; 2 Солунян 3:1-2; Филимона 22).

Це було настільки важливим для учнів Ісуса, що вони попросили Його навчити їх молитися (Луки 11:1), і це має бути важливим і для вас. Коли ми починаємо 2022 рік, приєднайтеся до учнів, церков Павла та церкви Сперджена, помолившись за свого пастора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловік покаявся завдяки Біблії, загубленій пастором 15 років тому

regular_detail_picture-2d3e966e56ef2f7e45c3df85c43d78a0

Персонажа Грінча з однойменного мультфільму знають чи не всі діти. Це він викрав Різдво, коли всі на нього чекали. Виявляється, існує й біблійний Грінч. Про нього, а також про те, як розпізнати Грінча в собі, розповів пастор луцької церкви «Голгофа» Андрій Савич.

Про це йдеться в телеграм-каналі Щоденник пастора

«Ми всі розуміємо, що насправді не існує Хтовська, не існує зеленого Грінча, але існують люди, які поводять себе, як Грінч, думають і роблять боляче, як Грінч. Вони не живуть десь далеко на вершинах гір, але це можуть бути люди навколо вас, серце яких надто маленьке і похмуре, як в Грінча.

Було б легко вказати на них, якби вони були вкриті зеленим хутром, але не так сьогодні виглядають Грінчі. Вони носять одяг подібний до вашого. Їздять на автомобілях, а не на санях. Поводять себе схоже до вас і розмовляють як ви. В них може бути дружина або чоловік, в декого є діти й собака. Мало того, в них є навіть подарунки на Різдво. Як розпізнати Грінча сьогодні? А головне – як розпізнати Грінча в собі?» – йдеться у повідомленні.

Саме про це піде мова в цій проповіді, а також ви почуєте про біблійного Грінча, який намагався вкрасти Різдво. Крім того, ви дізнаєтеся історію написання казки про Грінча і почуєте трагічну історію життя автора цієї казки.

Біблійний Грінч, який хотів вкрасти Різдво
photo_2022-01-05_15-15-02

Є питання: “Я — православна. Моя донька хоче приймати хрещення у протестантів, хоча була вже хрещена в дитинстві. Що робити?”.

Я, як пастор, часто зіштовхуюсь із цим конфліктом, написав Павло Токарчук у своєму телеграм-каналі «Кава зі штундою».

У нашій церкві багато молодих людей зустрічаються з таким викликом. Інколи доводиться спілкуватись з їхніми батьками. З огляду на це, напрацював кілька порад.

1. Намагайтесь долати емоції. Щиро і відкрито поговоріть з дитиною. Запитайте про її віру і рішення. Що це для неї означає? Чому це для неї цінно? Намайтесь поговорити і почути. Доросла дитина не сприйматиме ваші директиви.

2. Перевірте, що це за спільнота. Чи це дійсно не є якась секта. Подивіться інформацію (сайт, соцмережі) про неї. Де знаходиться, у яке об’єднання входить і т.д. Якщо це ЄХБ, ХВЄ чи АСД, то це вже точно не секти, а великі євангельські об’єднання церков. Є інші теж. Але будьте обережні з тим, що кажуть в інтернеті, бо там може бути хибна інформація.

3. Візьміть в дитини контакти пастора. Подзвоніть і розпитайте його, що до чого. Про що вчать, у що вірять і т.д.? А краще зустріньтесь на нейтральній території (кафе, наприклад). Якщо ви вважаєте себе свідомою людиною, то за один дзвінок чи зустріч вас не зможуть зазомбувати 🙂 Але ви отримаєте якесь уявлення і відповіді з перших вуст. Можете також сходити на якесь богослужіння, щоб подивитись. Якщо це адекватна євангельська церква, то вони відкриті для всіх охочих.

4. Дослідіть питання хрещення. Що воно означає, яка його ціль. Що про нього говорить Біблія і як це тлумачить ваша церква та спільнота, у якій хоче хреститись ваша дитина. Ознайомившись з протестантським вченням, ви зрозумієте, для чого «перехрещуватись».

5. Намагайтесь розмежувати культурний аспект і щиру віру. Часто страхи базуються на тому, що скаже родина, друзі, сусіди, а не на тому, в що насправді вірить. Можливо, ви отримаєте осуд від оточення, але скоріше за все ви надбаєте хороші зміни у вашій дитині і стосунки з нею, бо євангельське вчення робить акцент на моральне життя і на любов та пошану до батьків.

6. Дозвольте дитині зробити свідомий вибір. У нашій церкві, наприклад, ми не надаємо хрещення неповнолітнім без згоди батьків. Але з 18 років людина має право вірити в те, що вважає потрібним. Тому у нас і вільна держава щодо вибору віросповідання.

7. Не сприймайте особисто вибір дитина на користь церкви попри вашу волю. Бо справа навіть не в церкві, а в тому, що хоче Бог. Біблія закликає шанувати батьків, але стверджує, що воля Христа для людини має бути пріоритетнішою, ніж воля будь-якої людини.

8. Якщо ви щиро віруюча людина, моліться за свою дитину, щоб вона дійсно слідувала за Богом. І дайте їй час. Якщо вона теж щиро вірить, в її житті обов’язково будуть добре оточення, якісні зміни характеру і стосунків.

Я розумію, що ви любите свою дитину і щиро хочете їй добра. Я теж маю сина і хочу, щоб він пішов доброю дорогою в своєму житті. Поки він малий, у моїй владі приймати за нього рішення, які я вважаю кращими. Але я розумію, що він виросте і буде обирати самостійно. Мій тиск тоді його лише відштовхне. То що я можу зробити? Любити його попри все, молитись, дати свободу і бути поруч, коли потрібно.

Не сприймаєте так, ніби ваша дитина намагається змінити віру. Щоб її змінити, її треба як мінімум мати. А це можливо лише свідомо.

федорук

Одна з ознак, яку дав Христос, описуючи те, що буде відбуватися у світі та в серцях людей в останні дні, — багато хто буде розчарований і відвернеться від віри. Про це йдеться в Євангелії від Матвія 24:10: «В той час багато людей зневіриться та відцурається своєї віри…»

Думками про те, як довіряти Богу серед розчарувань, поділився місіонер Павло Федорук для сайту місії «Голос надії».

«Я б із задоволенням говорив про те, як навчитися жити без розчарувань, але зрозумів, що це неможливо, тому свою тему сформулював саме так. Розчарування будуть, але треба вчитися довіряти Богові навіть у ті моменти, коли розчарування підкрадається й намагається тобою заволодіти.

Що таке розчарування?

Це певне відчуття гіркоти, втрати життєвих сил, невдоволення або ж апатії в мить, коли те, на що ти очікував, не здійснилося, коли той, на кого ти надіявся, виявився не тим — підвів тебе. Іноді розчарування приводить до усамітнення, агресії, нарікання, шукання винного. Але найвищим його ступенем є відчуття розчарування в Богові. Зазвичай усі розчарування приводять до цього, тому що за всіма життєвими обставинами стоїть Бог.

Коли люди прийшли до Мойсея й стали нарікати на нього, він відповів: «Ви не на нас нарікаєте, бо хто такі люди… Ви нарікаєте на Бога». Бог стоїть за всім, що відбувається, і дуже важливо навчитися жити з усвідомленням цього.

Розчарування в Бозі

Ми розчаровуємося в Богові, коли не отримуємо відповідей на свої молитви. Ти можеш молитися й бачити, як життя інших налагоджується, а твої молитви ще без відповіді. Дехто бореться з певними пороками — і не може їх подолати. І руки опускаються…

Може, ти пішов за Богом, маючи певні очікування, але вони не виправдалися. І тоді підкралося те неприємне відчуття розчарування, коли хочеться просто відсторонитися від усього. Можливо, цього ніхто не бачить, бо ти, приходячи в церкву, співаєш з усіма красиві пісні. Але Бог знає, що відбувається у твоєму серці.

Пригадуєте Асафів псалом (72-й). Це, як на мене, один із найвідвертіших текстів, який характеризує внутрішню кризу. Автор щиро розповідає, що в його житті настав момент, коли він мало не похитнувся, бо його розуміння Бога стикнулося з реаліями життя. Він не міг скласти всі шматочки в єдине ціле: він бачив, що нечестиві розкошують і чинять беззаконня, а на них немає жодного суду. І він ставить собі запитання: «Можливо, намарно «очистив я серце своє, і в невинності вимив руки свої». Може, намарно шукаю Господа кожен день. Може, шлях трохи розширився…»

Але все стає на своє місце, коли ти приходиш у Божу святиню. Ти починаєш по-іншому дивитися на ситуацію. Можливо, не все розумієш, але щонайменше в серці настає спокій.

Розчаруватися — значить відвернутися

Я зауважив певну закономірність: ми відвертаємося від того, у чому розчаровуємося. І знаєте, що найстрашніше в цьому. Люди, які розчаровуються в Богові, не йдуть із церкви. Вони просто перестають із повною посвятою ставитися до духовного життя: до молитви, Слова, зібрань, служінь, церкви. Такі люди, які перебувають у стані розчарування, не можуть щиро славити Бога. Ми не можемо одночасно переживати гіркоту й захоплення Богом. Щось одне обов’язково виштовхне із серця інше.

Тому перебувати в стані розчарування небезпечно. Це спиняє й спустошує твоє духовне життя. Наприклад, якщо молитва не відіграла у твоєму житті тієї ролі, якої ти очікував, то вона стає рідкою, бідною й поверховою. Так само з Писанням і всім іншим — це все стає незначним для тебе, тому що в серці змінилося ставлення до цього.

Причина розчарування

Пригадуєте розчарування учнів Христових після Його смерті. Вони очікували від Нього зовсім іншого. Двоє учнів, які йшли в Еммаус, говорили про це так: «А ми сподівались були, що Це Той, що має Ізраїля визволити…» (Лк.24:21). Тому вони залишили Єрусалим — місце, де спілкувалися з Ісусом і плекали свої надії. Несправджені надії — от що вело їх до Еммауса. Але Ісус зустрів їх на цьому шляху, бо саме в цьому Добра Новина: Господь знаходить нас у наших розчаруваннях, щоб воскресити надію, віру й повернути до спільності з Ним.

Якщо говорити про несправджені надії — то це зазвичай хибні очікування, коли люди сподіваються, що станеться те, чого статися не має. Ці учні очікували, що Ісус скине владу Риму, сяде на престолі Давида, а вони десь поруч із Ним — і все стане добре. Але цьому не суджено було статися, бо Ісус ніколи не мав наміру царювати в Єрусалимі. Він хотів царювати в людських серцях.

І Він не намагався виправдати людських сподівань, якось реабілітуватися перед ними. Бог не намагається будувати рай на землі. І не завжди все добре буде в нашому житті: хтось не отримає зцілення, хтось втратить своїх близьких, хтось стикнеться з банкротством і фінансовими проблемами. Але Ісусу дуже важливо, що у твоєму серці. Він хоче там перебувати й відчувати Себе Богом, Якому поклоняються.

Конфлікт інтересів

Розчарування приходить тоді, коли виникає конфлікт між інтересами людини й Божими планами щодо її життя. Тоді я очікую, що Бог даватиме мені те, що я прошу, а в Нього — зовсім інші інтереси. І нам на добро Він іноді руйнує наші сподівання, наші плани, досягаючи Своїх.

Смерть Ісуса на хресті Його учні сприйняли як поразку, сором, тоді як насправді це була велика перемога — спасіння мільйонів людей. Людські очікування були примітивні — просто царювати на певному клаптику землі в певному поколінні. Але в Божих планах було побудувати Царство на віки, у всьому Всесвіті.

Як часто Бог досягає чогось набагато глибшого й важливішого, ніж мені хотілося б. Авраам просто хотів сина, а Богові був потрібен батько віри для всіх народів і на всі часи. І Бог досяг Своєї мети.

Невчасні відповіді

Чи було у вас таке, що Бог не відповідав вам у той час, коли ви очікували? Хіба немає у вашому житті таких ситуації, на які Бог мав би відповісти ще вчора чи торік? А Він не відповів дотепер? У житті Марти й Марії такі були. Їхній брат Лазар хворів, а Ісус зволікав? На скільки днів спізнився Ісус? Якщо ви уважно читаєте Біблію, то знаєте, що на чотири, але якщо ви правильно розумієте її, то Він не спізнився. Ісус прийшов вчасно, бо Він ніколи не спізнюється, бо Він приходить у найскладнішу ситуацію як Володар. Марта й Марія вибігають назустріч Йому: «От якби Ти був тут…» Але Бог не робить так, як ми Йому пояснюємо, і Його не бентежить, що до гробу привалений камінь. Він знає, чому зволікає й чого цим добивається, і все в нашому житті Він може обернути на благо.

Відсутність віри

Своїм учням Ісус розповідав, що має постраждати, але вони не розуміли Його, тому й не вірили. Так само й бути на зібранні — не означає чути голос Святого Духа. Чи говорив Бог до твого серця? Чи зміцніла твоя віра? Чи спонукало це тебе до певних зміни? На ці питання буває важко відповісти людині, яка каже, що їй сподобалося зібрання. Але завдання зібрань не просто нам подобатися, а змінювати нас, формувати в нас віру.

Я думаю: а що як я схожий на тих учнів і також неуважно слухаю Бога, Який промовляє в моє серце? І зрештою приходжу до критичних моментів свого життя, не маючи віри… І саме це призводить до того, що я починаю розчаровуватися.

Якщо ми не перебуваємо в Богові, якщо не шукаємо глибокого живого слова від Нього, то можемо виявитися людьми, у яких у критичний момент не виявиться віри. І саме це стає причиною того, що Божі обітниці не спрацьовують у твоєму житті. Тому будьмо пильними щодо нашого духовного життя. Будьмо пильними, коли слухаємо чи читаємо Слово Боже. Просімо в Бога промовляти до нас, змінювати наше життя. Віра приходить не просто тоді, коли ми читаємо Біблію чи регулярно відвідуємо зібрання, а тоді, коли ми щоденно йдемо за Ісусом, коли ми уважні до Нього й дозволяємо Йому робити щось у наших серцях.

Світ непередбачуваний, і ми не знаємо, що нас чекає завтра, але дуже не хочеться, щоб день завтрашній застав нас зненацька через нашу низькопробну віру. Хочеться, щоб ми були людьми віри, людьми молитви, тими, хто глибоко знає свого Бога.

Дочекатися ранку третього дня

Чому Ісус після свого воскресіння змушений був збирати своїх учнів знову? Бо вони не дочекалися ранку третього дня. Я впевнений, що Бог чує наші молитви й прохання до Нього й щось робить для нас. Але ми не бачимо й не знаємо цього, тому потрібно вірою й довготерпінням успадковувати обітниці, щоб побачити славу Божу, коли у твоєму житті настане ранок третього дня.

Пригадуєте Івана Хрестителя, якого Ісус назвав найбільшим із народжених жінками. Він був тим, хто зумів побачити в Ісусі Месію й сповістити людям про це. Але через певний час, перебуваючи у в’язниці, він посилає своїх учнів до Христа із запитанням: «Чи Ти Той, чи чекати нам іншого?» Ось що передав сказати йому Ісус: «Сліпі прозрівають, і криві ходять, стають чистими прокажені, і чують глухі, і померлі встають, а вбогим звіщається Добра Новина… І блаженний, хто через Мене спокуси не матиме!»

Коли почуття розчарування приходить у твоє життя, не бійся, як Іван, поставити Ісусові пряме запитання. Він обов’язково відповість. Але ти продовжуй іти за Ним, навіть якщо тобі не все зрозуміло. Навіть якщо тобі не все подобається. Він з нами у всі дні — аж до закінчення віку. Не тільки в неділю чи у свято, а завжди: і тоді, коли важко, і коли розчарування підступає. Я думаю, що Ісус найбільше прославляється тоді, коли ти славиш Його в найбільш складних обставинах, як це робили Павло й Сила з колодами на ногах. Тому що тоді ми керуюмося любов’ю (див.1Кор. 13:13).

А найбільша між ними любов

Коли впала твоя надія, коли віра не спрацьовує, то залишається любов, яка проведе тебе через найбільш темні часи. Твоя любов до Бога, яка випливає з тісних стосунків із Ним, триматиме тебе, бо вона більша і від надії, і від віри.

Тому «Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою» (Мт.22:37). І тоді тобі буде легко проказати слова молитви, якою молився Христос: «Господи, хай буде воля Твоя!» Це та молитва, під час якої на серці водночас дуже важко й неймовірно приємно.

Чи потрібен тобі Ісус, Який не виправдав твоїх очікувань? Чи потрібен тобі Господь, Який не зробив того, чого ти хотів? Чи будеш ти з Ним тільки тому, що любиш Його? Ця любов — основа нашої перемоги над розчаруванням.

Ісус, зустрівшись із Петром, не запитав: «Чи сподобалося тобі те, через що ти пройшов? Чи пам’ятаєш ти мої проповіді?» Він запитав: «Чи любиш ти Мене? Якщо так — то життя продовжується…Тоді Я дам тобі завдання».

У складних життєвих ситуаціях, які ти, можливо, переживаєш у цю мить, Ісус дивиться тобі в очі й каже: «Ти любиш Мене?» Що ти скажеш Йому у відповідь? Від цього залежить твоє подальше життя.

7bible

Настав час спланувати план читання Біблії на 2022 рік. Звичайно, найкраще, якщо ми перечитуємо всю Біблію щороку, але ми розуміємо, що це не завжди просто.

Багато церковних лідерів можуть бути непослідовними у своєму читанні, тому, можливо, ці ідеї допоможуть вам наступного року, йдеться на сайті ieshua.org:

Читання Біблії повністю:

1. Прочитайте всю Біблію протягом 2022 року, від Буття до Об’явлення. Цей план, ймовірно, найскладніший для виконання, але ви можете це зробити, читаючи трохи менше чотирьох розділів на день. Добре читати Писання від початку до кінця.

2. Заплануйте прочитати всю Біблію протягом 2022-2023 років. Цей план уповільнює процес (менше двох розділів на день), але все ж таки допомагає вам закінчити читання всієї Біблії протягом двох років. Кожному з нас варто повністю перечитувати Слово Боже щонайменше раз на два роки.

Читання частин Біблії:

1. Дослідіть кілька книг Біблії протягом року, книга за книгою. Один із моїх колишніх студентів, наприклад, читав одну книгу багато разів протягом місяця (залежно від обсягу книги). Він проходив по 12 книг Біблії щорічно, і його план завершити всю Біблію протягом п’яти з половиною років.

2. Проводьте біографічні дослідження біблійних героїв. Приділіть деякий час вивченню життя Авраама, Йосипа, Якова, Мойсея, Ісуса Навина, Саула, Давида, Естер, Рут, Петра, Павла і так далі. Богонатхненне Боже Слово допомагає нам дізнатися про перемоги та поразки, про сильні та слабкі сторони цих персонажів.

3. Вивчайте відомі розділи Біблії. Люди розходяться в думках, що вважати “відомими” розділами Біблії, але Google підкаже вам деякі напрямки. Насправді проведіть невелику вікторину і подивіться, скільки з цих розділів ви дослідили: Буття 1-3, Буття 12, Вихід 12, Вихід 20, Ісус Навин 4, Ісус Навин 24, Псалом 22, Псалом 50, Приповісті 31, Ісая 53 , Матвія 5-7, Луки 2, Іоанна 17, Дії 2, Дії 9, I Коринтян 13, Ефесянам 6, Євреям 11, Одкровення 2-3, Одкровення 21.

4. Прочитайте Новий Завіт і під час цього передивіться кожнен уривок зі Старого Завіту, на який він посилається. Не просто звертайте увагу на посилання на Старий Завіт, але прочитайте цей текст у його оригінальному контексті — і ви дізнаєтеся дещо про Старий Завіт. Хороше видання навчальної Біблії допоможе вам у цьому завданні.

5. Під час читання проводьте географічне дослідження. Тобто, фактично використовуйте карти в кінці своєї Біблії (або карти, які ви знайдете в Інтернеті). Іноді просто можливість побачити напрямок та відстань між подіями в Біблії може допомогти вам краще уявити та запам’ятати їх.

Особисто мій план наступного року — це прочитати Біблію у хронологічному порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як залишатися близько із Богом у час напруженого святкового сезону: 5 способів

5serdtse1

Один із способів розвинути здорове серце полягає в тому, щоб включити у своє життя такі вправи, як ходьба, плавання чи підняття ваги. А згодом відданість фізичним вправам покращить ваш загальний стан здоров’я.

Але якщо ви хочете мати щасливе серце, то вам потрібен зовсім інший комплекс вправ. Біблія дає нам п’ять вправ, які ми можемо розпочати зараз. І якщо ми зробимо їх регулярною частиною нашого життя, вони допоможуть нам жити щасливішим життям.

Сайт ieshua.org пропонує п’ять вправ, над якими ви можете почати працювати сьогодні, щоб розвинути щасливе серце:

1. Пам’ятайте, що Бог із вами, у вас та за вас

Незалежно від того, з чим ви стикаєтеся, через що ви проходите, вам не потрібно робити це самотужки. Бог з вами на кожному етапі шляху, працюючи всередині вас та за вас.

Павло нагадує нам про цю істину в наступних трьох віршах:

«Бо то Бог викликає в вас і хотіння, і чин за доброю волею Своєю» (Филип’ян 2:13).

«Не залишу вас сиротами; прийду до вас… В той день ви пізнаєте, що Я в Отці Моїм, і ви в Мені, і Я в вас» (Івана 14:18-20).

«Якщо Бог за нас, хто проти нас?» (Римлян 8:31).

Якщо ви хочете бути щасливими, прокидайтеся щоранку і дякуйте Богові за те, що Він з вами, у вас і за вас сьогодні. Це найкраща новина у світі.

2. Будьте вдячні, не нарікайте

Більшість із нас любить турбуватися та переживати через дрібниці. Чесно кажучи, цієї звички важко позбутися, тому що наша культура змушує нас так чинити. Ми виправдовуємо власні помилки та звинувачуємо інших у тому, що вони створюють проблеми у нашому житті.

Павло пише у Филип’ян 2:14: «Все робіть без нарікання і сумніву». Це одна з найскладніших заповідей у ​​Біблії.

Яку альтернативу нарікання пропонує Біблія? У 1 Солунян 5:18 говориться: «За все дякуйте: бо така про вас воля Божа в Христі Ісусі». Мене весь час питають: «Яка воля Бога для мого життя?» Відповідаю: перший крок – дякуйте. Як тільки ви це зробите, Бог дасть вам наступний крок.

Ми можемо бути вдячними за все в нашому житті, тому що знаємо, що Бог все влаштує на краще, навіть якщо зараз не все гаразд. Уявіть, як змінилося б ваше життя, якби ви менше нарікали і більше дякували Богові.

3. Зберігайте чисте сумління

Одна з причин, через яку ми втрачаємо щастя, полягає в тому, що ми відчуваємо почуття провини або сорому. Ви не можете одночасно почуватися винними та щасливими. Павло пише: « щоб були ви бездоганні та щирі, невинні діти Божі серед лукавого та розпусного роду, що в ньому ви сяєте, як світла в світі» (Филип’ян 2:15).

У цьому вірші Павло закликає нас жити таким чистим і непорочним життям, щоб коли люди побачать нас, вони могли б сказати: Ти чудо! Це можна порівняти з ювеліром, який кладе діамант на чорний оксамит. Чому? Діаманти завжди сяють яскравіше на чорному тлі.

У міру того, як світ стає темнішим, Бог закликає нас сяяти все яскравіше.

Це означає, що нам потрібно підводити баланс перед Богом. Він вірний у тому, щоб очищати нашу совість, якщо ми прийдемо до Нього і вибачимося. На початку і наприкінці кожного дня запитуйте у Господа: «Чи стоїть щось між мною і Тобою?». Потім практикуйте духовне дихання: сповідуйте свій гріх і приймайте прощення Бога.

4. Заучуйте Слово Бога

Якщо ви поводитеся пригнічено, то це тому, що ви почуваєтеся пригніченим. Якщо ви почуваєтеся пригніченими, це відбувається тому, що ви думаєте про депресивні речі. Якщо ви хочете позбавитися депресії, змініть своє мислення.

Ось у такі моменти допомагає заучування Писання. Біблія говорить нам «твердо триматися слова життя» (Филип’ян 2:16, переклад Нової міжнародної Біблії). Це більше, ніж просто чути Слово Боже. Ви тримаєтеся Писання, коли чуєте його, читаєте, вивчаєте, запам’ятовуєте і розмірковуєте над ним.

Псалмоспівець пише: «Я буду насолоджуватися Твоїми законами і пам’ятати слова Твої» (Псалом 118:16, переклад Біблії «Сучасна англійська версія»). Щастя приходить, коли ми регулярно запам’ятовуємо Слово Боже та застосовуємо його на практиці у своєму житті.

5. Використовуйте своє життя, щоб служити іншим

Як служити Богові на землі? Служачи іншим людям. Ісус одного разу сказав нам: «Якщо ви зробили це одному з братів Моїх менших, то Мені зробили» (Матвія 25:40).

Завдяки зарплаті ніколи не знайдеш щастя. Я знаю багатьох нещасних багатих людей. Ви не знайдете цього ні в успіху, ні в сексі. Щастя надходить через служіння. Бог влаштував всесвіт таким чином, щоб ви найбільше були щасливі, віддаючи своє життя. Він хоче, щоб ми стали схожими на Нього.

Служіння — один із найшвидших способів вивести себе з депресії. Коли ви переводите увагу з себе на когось іншого, ваша радість зростає, а сум зменшується.

І немає кращого часу на вирощування щасливого серця, ніж під час свят. Ці п’ять вправ допоможуть вам впоратися зі стресами та втратами цього року, у міру того, як ви пам’ятатимете, що Бог з вами, у вас і за вас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Різдво – нова епоха у стосунках між Богом і людиною!

5blizhe

Життя ніколи не зупиняється, особливо під час напруженого святкового сезону, повного списків покупок, вечірок Zoom та (сподіваюся!) можливостей для поклоніння та служіння. Як же ми можемо глибше зосередити наші серця на присутності Бога в нашому житті, особливо в цю пору року, наповнену новими можливостями та обов’язками? Як ми можемо залишатися поруч із Богом, коли все довкола вимагає нашої уваги?

Ось кілька простих кроків, які, на мою думку, допомагають залишатися ближчими до Ісуса під час святкового сезону, пише Енн Свіндел для сайту ieshua.org.

1. Почніть з Писання

Це звучить просто, але регулярно читати Слово може бути дуже важко. Тим не менше, я виявила, що коли я починаю свій день з Біблії, моє серце і розум краще підготовлені до того, щоб реагувати на Божу присутність протягом усього дня. Це як зав’язувати шнурки перед виходом за двері – набагато легше не послизнутися протягом дня.

Під час свят, коли часу здається мало, підійдіть творчо до читання Біблії, якщо вам це важко робити. Слухайте аудіо Біблію на телефоні або в машині. Або читайте протягом п’яти хвилин, перш ніж встати з ліжка (або навіть торкнутися телефону!) вранці. Ви можете навіть подумати про складання спеціального плану читання на цей період, щоб допомогти собі зосередитися на Бозі в цей час року.

2. Знайдіть час для служіння

Занадто часто свята можуть змусити нас зосередитись на собі — на тому, чого ми хочемо, що у нас є і скільки нам потрібно зробити. Але коли ми знаходимо час для служіння іншим у нашій церкві та громаді, ми виконуємо головний заклик Євангелії (1 Петра 4:10, Галатам 5:13).

Хто у вашій церковній громаді потребує уваги та любові, особливо цього року? Хоча участь в офіційних служіннях може бути чудовою, іноді найвагоміші шанси послужити приходять через любов до людей, які знаходяться прямо перед нами, коли ми приділяємо їм свій час, свою енергію та свою увагу. Помоліться і спитайте Господа, кому ви можете послужити у цей святковий сезон, а потім знайдіть час для цього. Запропонуйте зробити різдвяні покупки для літнього друга чи сусіда з ослабленим імунітетом.

3. Слухайте істину

У нашому домі та машині я вмикаю музику, яка нагадує мені про присутність Бога в моєму житті. Музика проникає в мій розум легше (і без жодного зусилля), ніж більшість інших речей, тому, якщо я випадково співаю якусь мелодію, це допомагає моїй душі, якщо це пісня, яка нагадує мені про те, хто такий Бог. Якщо різдвяна музика – це ваш стиль, є чудові станції та канали, на яких можна слухати різдвяну музику, орієнтовану на Христа. А якщо ви не любите слухати музику, знайдіть подкаст, радіостанцію або аудіокнигу, яка проголошує істину про те, Хто є Бог, і увімкніть її, поки ви займаєтеся повсякденними домашніми справами або навіть тренуєтеся!

4. Робіть паузи і моліться, коли почуваєтеся перевантаженими

Відчуття перевантаження в цю пору року – звичайне явище, і один з кращих способів зняти стрес – це словесно «покласти всі ваші турботи на [Бога], тому що Він піклується про вас» (1 Петра 5:7). Поговорити з Богом уголос про те, що спричиняє стрес і занепокоєння, а потім попросити Його про мир – це необхідність для мене в цю пору року!

Протягом дня я часто почуваюся завантаженою, стривоженою чи стурбованою — як правило, через речі, що знаходяться поза моїм контролем. Додайте до цього звичайний святковий стрес, пов’язаний з поїздками, фінансами та сімейними стосунками, і всі ми відчуватимемо себе більш напруженими, ніж зазвичай. Але я зрозуміла, що якщо в такі моменти я роблю паузу і звертаюся до Бога, а не дозволяю страху або занепокоєнню опанувати мною, то виявляю, що Він ніколи не залишав мене і завжди пропонує мені Свій мир, який більший за будь-який страх (Филип’ян 4: 6-7). Час, який мені потрібно, щоб зробити паузу і помолитися, завжди менший, ніж час, який мені потрібно, щоб турбуватися про щось ще п’ять хвилин — або п’ять днів!

5. Свідомо плануйте свої свята

Якщо в цей час року говорити «так» усьому підряд, це не приведе ні до чого, крім виснаження та спустошення. Виділивши 30 хвилин (навіть у ці вихідні!) на те, щоб визначити свої пріоритети на свята, а потім відкинувши все інше, ви забезпечите собі спокійні місяці.

Зайнятість заважає нам зосередитися на справжніх причинах цієї пори року – подяці та підготовці. Ми хочемо подякувати Богові за все, що Він уже дав нам, а також підготувати наші серця до Його символічного народження (і, зрештою, до Його остаточного повернення). Виберіть від трьох до п’яти речей, які найбільш важливі для вас з погляду стосунків та духовності на свята, а потім відмовтеся від того, що принесе більше стресу, ніж радості. Залиште місце для тиші та роздумів, для молитви та прославлення — і шукайте близькості з Христом, яка є найбільшим даром із усіх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

prazdnuem-rozhdestvo-s-detmy-6869x

Різдво надає чудову можливість вилити істини Євангелія у серця наших дітей. Це ідеальний час, щоб показати їм найбільший дар, який вони могли отримати, – дар Ісуса Христа.

Ieshua.org підготував список важливих істин, яким потрібно навчити наших дітей у це Різдво.

1. Історія спокути

Можна готувати наших дітей за Писанням до святкування народження Ісуса.

У нашій сім’ї нам подобається починати з розповіді про створення світу і щодня проходити через історію спокути, доки ми не дійдемо до народження Христа в день Різдва. Ми говоримо про гріхопадіння й обіцянку Бога про Спасителя у Буття 3:15.

Ми читаємо про Його обіцянку Аврааму, яку Він підтверджує протягом усього Старого Завіту. Ми говоримо про Мойсея і про Прийдешнього після нього, набагато більшого (Євреїв 3:3-6).

Ми читаємо пророцтва Ісаї. Ми дивимося, як вся Біблія вказує на нашого Визволителя.

2. Упокорення Христа

Для всього світу святковий сезон – це марнотратство, розкіш та спроба створити ідеальну картинку. Однак історія Ісуса – це історія смирення. Різдво надає чудову можливість навчити наших дітей тому, що означає бути найбільшим у Царстві (Матвія 20:26-28).

Його батьки, місце Його народження, Його рідне місто і сам факт втілення в людське тіло – все це було виявом смирення.

Більшість людей очікувала, що Месія з’явиться у палаці, а не в хліві. Більшість очікувала, що Він житиме як король, а не як бідняк.

Більшість очікувала, що Він розгромить римлян, а не буде розіп’ятий ними. Прочитайте Филип’ян 2:1-11 і покажіть своїм дітям упокорення Христа.

3. Бог діє через слабкість

Аналогічно, розповідь нашим дітям про те, як Бог діє через слабкості, – це ще одна тема для навчання на Різдво. У Своїй історії спокути Бог часто залучає непримітних та слабких.

Марія була простою бідною дівчиною з незначного містечка. Петро був неосвіченим рибалкою. Божа слава проявляється, коли Він діє через наші слабкості.

Найбільш яскраво це виявляється у смерті Ісуса на хресті замість нас та Його воскресінні на третій день, що забезпечує нам перемогу над гріхом та смертю.

4. Бог виконує Свої обіцянки

Ще однією важливою істиною, яку ми можемо підкреслити з нашими дітьми, є те, що Бог стримує Свої обіцянки.

Ми можемо почати з обіцянки про Спасителя після гріхопадіння і пройти через Старий Завіт, дивлячись на Божу обіцянку викупити Свій народ, яка завершиться обітницею, що виповнилася в Христі.

5. Імена Христа

Минулого року мої діти вивчали різні імена Ісуса щодня напередодні Різдва. Ми вивчили такі імена як Месія, Агнець Божий, Еммануїл, Альфа та Омега та Князь світу.

Навчання дітей іменам Ісуса та їхньому значенню допомагає їм більше дізнатися про Ісуса, Його характер і про те, що Він зробив.

Ми зробили ланки ланцюга з паперу, на кожному надрукувавши по одному імені. Інший спосіб вивчити імена – створити різдвяні прикраси для кожного імені окремо, і вішати їх по черзі на ялинку в міру вивчення.

Скористайтеся цим часом, щоб розповісти своїм дітям про Немовля Христа. Проведіть час у Слові, показуючи їм обіцяного Месію і те, як ця обіцянка виповнилася у немовляті, народженому у Віфлеємі. Допоможіть їм зрозуміти, що Ісус є найбільшим даром, який вони могли отримати, і найбільшим даром, яким вони можуть поділитися з іншими.

леснік

Сергій Леснік, директор з розвитку НоваБудова, власник компанії GreenHouse та Християнської Спортивної Академії, поділився секретами благовістя на роботі.

Після 10 років служіння місіонером Сергій Леснік в 32 роки почав свою професійну кар’єру майже з нуля. Він був «першим куди пошлють», будував відділ охорони, працював у відділі продажу і реклами. Проте за 9 років він увійшов у раду директорів компанії НоваБудова і став Директором з Розвитку.

Сергій також заснував власну компанію «Green House» з будівництва котеджів і Християнську Спортивну Академію UCSA, подібної до якої немає в Україні.

Залишивши повночасне служіння, Сергій вчився благовістити в нових реаліях своєї роботи. Чим вище Бог піднімав Сергія, тим більші можливості у нього з’являлись для духовного впливу.

Своїми урокам Сергій ділиться у вебінарі «Мої лайфхаки по благовістю на роботі»:

Як благовістити на роботі: лайфхаки від Сергія Лесніка