242575636_4357153134371505_5333488665521265674_n

Журі Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна визначилося з переможцями 2021 року.

Про це інформує пресслужба департаменту освіти УЦХВЄ.

У номінації «Оповідання» перемогла художниця та поетеса, членкиня Національної спілки письменників України Тетяна Рибар.

Її твір «Зреченець» оповідає про чоловіка, який у пошуках Бога через власні духовні трансформації відкриває себе світу, від якого довелося закритися через давню родинну зраду. Самотність та аскетизм утруднюють шлях повернення. Але процес переродження триває. Авторка народилася 23 серпня 1959 року в м. Мукачево, де проживає й зараз.

У номінації «Вірш» перемогла магістерка богослов’я, членкиня Національної Спілки письменників України Ольга Ткач.

Її поетичні твори — про переосмислення біблійних подій, про тих, через кого Господь діє в житті людини, а також про те, що людина все життя вчиться бачити Бога. Авторка народилася 15 грудня 1983 року в Хмельницькому, де проживає й зараз.

У номінації «Допис» перемогла модельєр-конструктор одягу Оксана Гуцу.

Її блогерські тексти — про справжнє щастя, про практичність біблійних принципів та відмінність між релігією і справжньою вірою. Авторка народилася 8 лютого 1996 року в с. Лище, що на Волині, а зараз проживає в м. Хелмно, Польща.

«Від імені колективу журі дякую кожному з 56 авторів, які цього року спробували сили в Літературному конкурсі ім. Джона Буньяна-2021, — підсумовує голова журі Богдан Галюк. — На жаль, ми не змогли відібрати достатньої кількості творів, щоб видати окрему збірку, тому рішенням журі твори цьогорічних переможців будуть опубліковані у збірці 2022 року».

Нагадуємо, що «Літературний конкурс імені Джона Буньяна» був заснований у 2016 році Департаментом освіти Української Церкви ХВЄ спільно зі Служінням «5 хлібів та 2 риби».

За результатами цьогорічного конкурсу переможці отримають почесні призи, грошові винагороди, а їхні твори ввійдуть до збірки 2022 року.

Нагородження відбудеться на початку жовтня в прямому ефірі на Youtube-каналі Департаменту освіти Української Церкви ХВЄ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

241694087_4463130697082075_6276241947424307628_n

Департамент освіти Української Церкви ХВЄ підготував до друку книгу відомого євангеліста, пастора та вчителя Джорджа Давидюка «У домі мого Батька» українською та російською мовами.

Про це повідомили в пресслужбі департаменту.

Праця, яка вийшла друком у видавництві «Брайт Букс», і складається з 18 розділів, збагатить читачів корисними біблійними порадами, що є запорукою благословення кожної сім‘ї.

«Батько має сильний вплив на сім’ю. Саме цю думку я мав на меті донести до читача. Ця книжка — для чоловіків, незалежно від того, чи є вони батьками, чи синами, чи старшими братами, чи тими, хто допомагає своїм одиноким матерям, які залишилися без чоловіків», — зауважив автор у передмові.

До кінця вересня діє АКЦІЙНА сума мінімального пожертвування за однин примірник у розмірі 160 грн, (пізніше буде 180 грн).

Замовити книгу можна за посиланням через Google-форму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

suchasna-programma1-1-1536×864

Презентували нову християнську книгу-посібник  «Як народжувався світ». Це сучасна, оригінальна програма уроків для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Про це повідомляє baptyst.com.

Це яскрава захоплива подорож історією створення світу, що складається із семи тематичних уроків. Розповідь подана в інтерактивній образній формі – зрозумілій та доступній.

Уроки містять відеоілюстрації біблійної історії, яскраве наочне подання біблійних істин. Вони чіпляють увагу живим спілкуванням і спогляданням Божого творива.

suchasna-programma4-1536×1265
suchasna-programma1-2-1536×1152

Книга поєднує в собі найрізноманітніші завдання, інтерактивні ігри, рукоділля та містить елементи розвитку дрібної моторики рук.

«Використання цих біблійних уроків цілком можливе за межами недільної школи. Програма підійде для онлайн-занять, а також домашніх занять із дітками віком від 3 до 8 років. Завдяки нестандартному підходу до викладання біблійної теми діти матимуть змогу на власному досвіді застосувати біблійну істину як на уроці, так і поза ним. Окрім того, кожен зможе долучитися до виконання книги творіння власноруч», – розповідає Ольга Мирончук, керівник комітету дитячого та підліткового служіння ВСЦ ЄХБ.

Книгу «Як народжувався світ» уклав та видав комітет дитячого та підліткового служіння ВСЦ ЄХБ у співпраці з місією «Служіння поколінням».

Також місія «Служіння поколінням» пропонує до цієї програми унікальні інвентар-бокси – спеціальні «коробки» з необхідним інвентарем. Це допоможе легко і зручно готуватися до уроків.

suchasna-programma3-1

Отримати книгу можна тут:

Комітет дитячого і підліткового служіння в інстаграмі 

Сайт комітету 

Служіння поколінням в інстаграмі

Сайт «Служіння поколінням»

«Як народжувався світ»: презентували нову програму для недільної школи
236275865_4329826007070282_3236492359491007080_n-2

Вийшов новий тираж книги «52 теми для домашніх груп» пастора київської церкви «Храм Миру» і відомого проповідника Володимира Омельчука.

Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Мир вам, Божі люди! Пропоную вашій увазі книгу «52 теми для домашніх груп». У ній міститься 52 актуальні біблійні теми. Для лідерів малих груп – це хороший інструмент. Так само книга може бути хорошим помічником проповідникам у підготуванні тематичних проповідей», – написав Омельчук.

Пастор Володимир Омельчук відомий тим, що часто проповідує і переконує про важливість малих домашніх груп для духовного розвитку кожного члена церкви, а також як методу поширення Євангелії.

«Апостоли використовували модель церкви з малими групами, Мойсей використовував модель малих груп. Сьогодні найдинамічніші церкви в світі, які знаходяться в Китаї, Південній Кореї, Колумбії, Америці і на території пострадянського простору, – це церкви домашніх груп! Багато людей сьогодні хочуть новітніх методів, а я думаю, що пора повернутися до традиції, до традиційної форми Новозавітної Церкви – Церкви, яка живе в незіпсованій формі I століття», – пише Омельчук в передмові до книги.

Список тем книги «52 теми для домашніх груп»:

Тема 1 Бестселер номер один
Тема 2 Ісус – центр мого життя
Тема 3 Просіть і отримаєте
Тема 4 Чому Хома отримав прізвисько «невіруючий»?
Тема 5 Розкажи про Христа всім
Тема 6 Де твоє серце?
Тема 7 Кому я поклоняюся
Тема 8 Що таке «Великдень»?
Тема 9 Печаль заради Бога
Тема 10 Цінність випробувань
Тема 11 Бути учнем Христа
Тема 12 Учнями не народжуються, а стають
Тема 13 Робити учнів або полірувати лавки
Тема 14 Коли можна очікувати врожаю?
Тема 15 Найдорожча Наречена в світі
Тема 16 Наречений дав подарунки
Тема 17 Який основний принцип Ісуса для сім’ї
Тема 18 Ставлення до Слова = ставлення до Бога
Тема 19 Все залежить від твоєї реакції на Слово
Тема 20 Шлях до досконалості
Тема 21 Служіння Богові – це завжди служіння людям
Тема 22 Небезпека апатії
Тема 23 Хреститися чи не хреститися
Тема 24 А на війні, як на війні
Тема 25 Кого вибирає Господь?
Тема 26 Мета Божого обрання
Тема 27 Особиста святість в часи спокус
Тема 28 Оновлення розуму
Тема 29 Падіння і його наслідки
Тема 30 Вірність Богу і наслідки
Тема 31 Ціна, яку сплатив Христос, і ціна нашого християнства
Тема 32 Я повинен, я готовий, я не соромлюся!!!
Тема 33 Прощення
Тема 34 Поступившись своїми правами
Тема 35 Гріх невдоволення
Тема 36 Як нам ставитися до влади?
Тема 37 Приємна залежність
Тема 38 Шукати Господа
Тема 39 Благословення чи прокляття
Тема 40 Окультизм і наслідки
Тема 41 Маски
Тема 42 Правильно використовуй час
Тема 43 Що таке гріх?
Тема 44 Справжнє покаяння
Тема 45 На Бога надійся, сам пильнуй
Тема 46 Розмірковуючи про Тіло Господнє
Тема 47 Плодоношення
Тема 48 Чого хоче виноградар, і чому надають перевагу гілки?
Тема 49 Спиртні напої
Тема 50 Побачення
Тема 51 Прийняття себе
Тема 52 Чим заповнити душевну порожнечу?

Книга є доступною українською та російською мовами. Ціна книги – 100 грн.

Придбати «52 теми для домашніх груп» можна, написавши дружині пастора у фейсбуці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

QfTqL8qt

У Пересопниці з’явилася унікальна пам’ятка релігійної культури княжої доби – Галицьке Євангеліє 1144 року, одна з найстаріших рукописних книг України.

Як повідомляють на сайті Рівненської обласної ради, видання пам’ятки релігійної культури княжої доби подарував Центру Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Зі слів директора Центру Івана Солодухи, Галицьке Євангеліє має особливу цінність не лише з огляду на давність створення, а й тому, що є унікальним артефактом початкового періоду становлення української національної культури. Рукописна пам’ятка є найдавнішою зі збережених до нашого часу Євангеліє-тетр із тих земель, які згодом об’єдналися в Галицько-Волинське князівство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

x01E4CAV
15

У світ вийшла книга Ріка Воррена «Життя з метою» українською мовою.

Про це повідомили на сайті християнського видавництва «Кана» .

Перекладена 85-ма мовами світу книга «Життя з метою» — значно більше, ніж просто книга. Це — путівник, з яким ви пройдете 42 дні незабутньої духовної подорожі. Щойно розпочнете цю мандрівку, як усвідомите, що більше ніколи не будете такими, як колись. Ця книга відкриє вам справжнє життя, для якого ви і з’явилися на світ.

Читачі знайдуть відповіді на три найважливіші питання в житті:

  • Чому я живу?
  • У чому сенс мого життя?
  • Заради чого я, урешті-решт, живу?

«Мета, заради якої ви створені, значно більша, ніж ваші намагання «існувати на цій землі» чи «бути успішним». Ви з’явилися на землі не випадково. Ваше життя — не збіг обставин. Ще задовго до створення Всесвіту Бог уже думав про вас, Він спланував ваше народження задля виконання Своїх задумів. Його любов до вас безмежна, і вона триває значно довше, ніж ті кілька десятиліть, що ви проведете на землі. Адже ви створені, щоби жити вічно! Ви створені, щоби бути з Богом!» – йдеться на сайті видавництва.

Відгуки про книгу:

«Ми провели опитування лідерів церкви по всій країні. Вони постійно згадують «Життя з метою» як одну з найвпливовіших та найважливіших книг для духовного зростанння» (George Barna Pull, дослідницький центр)

«Рік Воррен знає, як допомогти людям знайти мету та сенс у житті, особливо в умовах сучасного матеріалізму і духовного виснаження» (Los Angeles Times)

«Життя з метою» тепер в епіцентрі духовного пробудження навіть там, де ви цього найменше очікуєте, — серед студентів, керівників, ув’язнених та політиків. Схоже, це щось більше, ніж книга — це цілий рух» (ABC News)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

zhyttya-z-metoyu2443-1-1440×960-1-e1627980979766
Plenennye-v-irane-800×445

Книга Марьям Ростампур і Марзіє Амірізаде «Полонені в Ірані» російською мовою доступна для безкоштовного завантаження на сайті «Голос мучеників»

Про це повідомляє invictory.com.

«Книга «Полонені в Ірані» – це наша спроба розповісти світу про те, як ми самі опинилися в полоні в Ірані, але ще більш про те, що в полоні там знаходиться ціла нація, – пишуть автори. – Ми й гадки не мали, що Господь задумав для нас. Незважаючи на весь душевний біль, який ми пережили на цьому шляху, ми ні за що не відмовилися б від Нього. Для нас честь послужити Христу таким чином, взяти свій хрест і вірно слідувати за Ним, куди б Він не вів нас. Для нас також величезна честь поділитися цим свідченням з вами».

Марьям Ростампур і Марзіє Амерізаде народилися в мусульманських сім’ях в Ірані. Вони познайомилися під час вивчення християнського богослов’я в Туреччині в 2005 році. Вирішивши об’єднати свої зусилля, вони повернулися до Ірану і почали разом нести служіння благовістя. Протягом наступних двох років вони поширили двадцять тисяч Нових Завітів в Тегерані та інших містах країни. У своїй квартирі вони заснували дві домашні церкви: одну для молоді, а іншу для повій. Вони розширили своє служіння завдяки місіонерським поїздкам в Індію, Південну Корею і Туреччину.

У березні 2009 року Марьям і Марзіє були арештовані в Тегерані за пропаганду християнства – злочин, що карається в Ірані стратою, – і ув’язнені на 259 днів до сумнозвісної в’язниці «Евін». Офіційними звинуваченнями, висунутими проти них, були віровідступництво, антиурядова діяльність і богохульство, за що їх чекала страта через повішення. Оскільки багато людей у ​​всьому світі молилися за їх свободу, міжнародний тиск на іранський уряд виходив від багатьох організацій. Тож вони були звільнені з в’язниці, а всі звинувачення, висунуті проти них, – зняті.

Після звільнення Марьям Ростампур і Марзіє Амерізаде емігрували до США.

«Наша надія на майбутнє – в Господі і Його милості до нашого стражденного і переслідуваного народу. Цей несправедливий і жорстокий режим не може правити вічно, – відзначили Марьям і Марзіє. – Настане день, коли Бог воскресить цю країну і її народ з попелу і дасть їй «замість попелу – оздобу, замість плачу – оливу радості, замість темного духу – одежу хвали, і назве їх дубами праведності, саджанцями Господніми, щоб прославився Господь».

«Читаючи свідчення Марзіє і Міріам, я міркувала про те, що, можливо, Бог привів їх сюди, в США, щоб за допомогою їхніх чудових історій підготувати Свій народ до того, що гряде? Щоб ще раз нагадати нам, що наш Бог праведний і вірний, незалежно від того, де б ми не знаходилися? Тому що кожен з нас пережив або ж переживає зараз тюремне ув’язнення, чи не так? Чи то в’язниця фізичного болю, фінансового краху, емоційного розладу, подружнього насильства або зради, відкидання рідними. Книга «Полонені в Ірані» зміцнила мою віру. Прочитайте її! Я впевнена, що вона зміцнить і вашу віру», – написала в передмові Енн Грем Лотц, служитель і дочка Біллі Грема.

Завантажити книгу в форматах pdf та ebub можна за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo_2021-06-25_19-59-25

22 червня вийшов друком посібник для пожежників «90 днів підбадьорення» російською мовою. Мета книги – духовна та емоційна підтримка співробітників пожежної служби.

Посібник переклали з англійської на російську мову Таврійський християнський інститут спільно з Fellowship of Christian Firefighters International та African Fire Mission. Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на пресреліз ТХІ.

Перекладач з англійської – Любов Синя, редактор – Юлія Лубенець.

Робота пожежників пов’язана з ризиком, великими фізичними навантаженнями й стресом. Від них очікується швидка реакція, чіткі і правильні дії, вміння зорієнтуватися в ситуації, запобігти поширенню вогню і надати необхідну допомогу постраждалим. Все це вимагає певних знань, умінь і навичок. Тому співробітники пожежної служби періодично проходять спеціальне навчання для удосконалення свого професіоналізму.

Однак, така небезпечна стресова робота вимагає також великих душевних сил і духовної міцності, бо регулярно бачити трагедію, біль, страх і сльози людей зовсім непросто. Пожежники належать до тієї категорії службовців, які постійно стикаються з ризиком та стресами. Через це для їх внутрішнього стану, емоційної стабільності, вміння зберігати спокій і правильну реакцію на те, що відбувається, дуже важливо дбати про свій духовний стан. Саме він допомагає їм вистояти і витримати, а також подбати про інших.

«90 днів підбадьорення» – перша книга в Україні для пожежників, що доносить інформацію їхньою мовою, адже всі статті у посібнику написані пожежниками. Ця книга допоможе тим, хто несе пожежну службу, знайти підбадьорення, вихід з кризових ситуацій, заповнити духовну порожнечу, оновити душевні сили і отримати допомогу у розв’язанні внутрішніх проблем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

42087776_298297494305566_8539692275024789504_n-1

Жоден рейтинг найкращих християнських авторів не буде повним без імені автора знаменитих «Хронік Нарнії», британця Клайва Стейплза Люїса. Спершу атеїст, до християнства він навернувся у 33 роки — і став відомим на весь світ богословом і письменником. Його вважають одним із найкращих оборонців християнської віри свого часу. За версією впливового видання «Christianity today», «Просто християнство» К. С. Люїса впевнено очолило сотню найкращих християнських книг ХХ століття.

До вашої уваги ряд влучних цитат з цієї книги – про віру, людську природу та Божий задум порятунку, пише Всеукраїнський Собор.

◉ Кожного разу, коли виникає відчуття, що наше релігійне життя робить нас кращими за інших, ми можемо бути впевнені, що це відчуття не від Бога, а від диявола.

◉Якщо християнство неправдиве, то не є важливим; якщо правдиве, то має безкінечну важливість. Єдине, чим воно не може бути – середньої важливості.

◉ Бог не може дати нам мир і щастя поза Собою, бо такого не існує.

c6e8ay1kkwzfdzkxr3q2

◉Історія людства – це довга жахлива оповідь про людину, яка намагається знайти щось інше, крім Бога, що зробить її щасливою.

◉Справжня покора не означає бути про себе нижчої думки, а думати про себе менше.

◉Гріхи плоті – дуже погана річ, але вони найменш серйозні з усіх гріхів. Найжахливіші, шкідливі задоволення чисто духовні. Це задоволення спокушати інших на зло; бажання нав’язувати іншим свою волю, обмовляти, ненавидіти, прагнути до влади. Бо в мені живуть дві природи, що змагаються з тою «внутрішньою людиною», якою я повинен прагнути стати. Це – тваринне і диявольське. Останнє – найгірше з них.

А любов — саме любов, на відміну від закоханності, — не просто почуттяЦе глибокий зв’язок, який підтримується зусиллям волі і зміцнюється звичкою.

◉ Християнська любов – чи то до Бога, чи до людини – це чин волі. Докладаючи зусиль, щоб виконувати Його волю, ми додержуємося заповіді “Люби Господа, Бога твого”. Він сам дасть нам почуття любови, якщо вважатиме за потрібне. Розбудити це почуття в собі самотужки нам не до снаги, та й не слід вимагати цього так, наче це – наше право. Проте варто завжди пам’ятати про одну надзвичайно важливу річ: наші почуття приходять і відходять, Його ж любов – незмінна. Вона не стає меншою ні через наші гріхи, ні через нашу байдужість, а тому абсолютно невблаганна у своїй рішучості нас від цих гріхів очистити – хай якою ціною для нас чи для Нього самого.

g9vzati6iiyyjzv4tnnv

◉ Якщо ми знаходимо у собі бажання, яке ніщо не може задовільнити в цьому світі, то, мабуть, найкращим поясненням буде те, що ми були створені для іншого світу.

◉Я не перейшов до релігії для того, щоб бути щасливим. Я завжди знав, що щасливим мене може зробити пляшка портвейну. Якщо ви шукаєте релігію, яка надасть вам відчуття комфорту, в такому випадку я не рекомендую християнство.

◉Християнин не думає, що Бог любить нас через те, що ми – добрі, але Бог зробить нас добрими через те, що Він любить нас.

◉Людина не може применшити Божу славу, відмовившись поклонятись Йому, так само, як божевільний не може загасити сонце, написавши слово «темрява» на стіні своєї палати.

fjdpylyrmab6rzuorica

◉Невірно вважати, що хороші люди не знають, що таке спокуса. Це – очевидна неправда. Лише ті, хто намагається протистояти спокусі, знають, наскільки сильною вона може бути… Людина, яка піддається спокусі через п’ять хвилин, просто не знає якою вона була б через годину. Тому, в певному сенсі, погані люди мало знають про те, що таке «погано». Вони прожили захищене життя, завжди піддаючись.

◉Прогресувати означає наближатись до бажаного місця. І якщо ти обрав неправильний поворот, тоді просування вперед не приведе тебе ближче до мети. Якщо ти на неправильному шляху, то прогрес означає розвернутись і повернутись на правильний шлях. У цьому випадку, людина, яка найшвидше розвернеться, є найбільш прогресивною.

◉Здавалося б, що Господь вважає наші бажання не достатньо сильними, а занадто слабкими. Ми – нерішучі створіння, що задурюємо себе алкоголем, сексом та іншими амбіціями в той час, як нам пропонується безмежна радість. Ми схожі на дитину, яка хоче і надалі «пекти пасочки» в болоті, бо не уявляє собі, що означає пропозиція відпочинку на морі.

◉Життя треба підживляти й оберігати, та вчасно завжди варто пам’ятати і про те, що ви його не творите, а тільки підтримуєте, бо одержали від когось іншого.

cvdmdaxl5crkbgsuv9ct

◉ Ви помітили, що ми підшукуємо пояснення лише нашій поганій поведінці? Тільки нашу погану поведінку ми пояснюємо тим, що були змореними, або надміру стурбованими. Свою хорошу поведінку ми не пояснюємо зовнішніми чинниками: ми приписуємо її виключно в заслугу собі.

◉ Якщо ви вважаєте, що не страждаєте від гордині, очевидно, ви дійсно від неї страждаєте.

◉Христос сказав, що ми зможемо увійти в Його мир, якщо уподобимося дітям, і християни зробили заключення: якщо ви «хороша» людина, то якщо ви не надто розумні значення не має. Але це не так. По-перше, більшість дітей виявляють достатню поміркованість у справах, які для них справді цікаві, і доволі ретельно їх обмірковують. По-друге, як зауважив апостол Павло, Христос зовсім не мав на увазі, щоб ми ставали дітьми по розуму. Зовсім навпаки: він призвав нас бути не тільки «лагідними як голуби», але й «мудрими як змії». Він хоче, щоб ми, як діти, були простими, нелицемірними, люблячими, відкритими. Але також Він хоче, аби кожна частинка нашого розуму працювала в повну силу и була в найкращій формі.

paohxntdg6bnrjqtpow0
molitva-1

Вийшла друком книга «Ходатай», яку написав пастор київської церкви «Суламіта» та директор місіонерської школи «Ковчег Спасіння» Ростислав Шкіндер.

Це друге, доповнене видання, яке з’явилося через 6 років після появи першого.

Над оновленою версією автор працював близько року.

Книга – про молитовне служіння. Вона допоможе зробити молитву цілеспрямованою, постійною та ревною.

Ростислав Шкіндер проаналізував молитви відомих біблійних персонажів. Він сформував сім потреб, за які церква повинна молитися завжди:

1) за всіх людей,

2) за владу,

3) за служителів,

4) за нових робітників на ниві Божій,

5) за християн,

6) щоб церква мала всі дари Духа Святого,

7) за Ізраїль.

Зі слів Ростислава Шкіндера, потрібно знати, як молитися за кожну з категорій.

Наприклад, якщо це молитва за президента – варто просити миру у час його правління, якщо за уряд – просити в Бога розвитку економіки, якщо за Верховну Раду – щоб була чистота суспільної моралі.

«Якщо ж це молитва за християн, то найперше потрібно молитися за духовну зрілість. Не за здоров’я і гроші, а щоб вони були схожі на Христа характером і пріоритетами», – ділиться пастор.

Книга «Ходатай» має 213 сторінок формату А5.

Її вже можна замовляти:

1) +38 (098) 057 9132 – Viber, WhatsApp, Telegram.

2) Sulamita.Church.Kyiv@gmail.com

3) Суламіта – християнська Церква