the-most-reluctant-convert-c-s-lewis-life-on-film-next-spring

Некомерційна продюсерська компанія Fellowship for Performing Arts (FPA) з Нью-Йорку випустить екранізацію своєї п’єси «К. С. Льюїс, найбільш впертий новонавернений» цієї весни.

Про це повідомляє ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

FPA була заснована актором Максом Макліном, і її мета – «створити театр, заснований на християнському світогляді, щоб залучити різноманітну аудиторію».

Фільм заснований на театральній постановці Макліна, яка розповідає про шлях англійського автора Клайва Стейплза Льюїса від атеїзму до християнства.

«Вперше FPA знімає фільм за мотивами одного з наших найуспішніших театральних творінь.

Ми непохитні у своєму прагненні створити театр, але театри закриті з березня і навряд чи відкриються в цьому році. Можливість зняти цей фільм зараз – те, що планувалося на 2022 або 2023 рік, – була подарунком, завдяки якому ми отримали натхнення діяти», – зазначив Маклін.

Від вистави одного актора до фільму за участю кількох акторів

Зйомки фільму почалися в Англії 21 вересня і завершилися в жовтні під керівництвом Нормана Стоуна, дворазового лауреата премії BAFTA.

«Різниця в цьому фільмі буде полягати в місці зйомки, по всьому Оксфорду. Ми мали повний доступ до Коледжу св. Магдалини, будинку Льюїса, церкви та інших місць, які згадуються в п’єсі», – пояснює Маклін.

Крім того, «замість шоу однієї людини, це буде шоу за участю кількох акторів. Три актори будуть грати роль Льюїса на трьох етапах життя, я зіграю старшого Льюїса», додав Маклін.

«Ми сподіваємося досягти тисячі людей в усьому світі»

Маклін підкреслює, що кіноверсія «Найбільш впертого новонаверненого» є переосмисленням і яскравим розширенням їхньої п’єси. Безліч акторів і локацій допомагають візуалізувати ключові події, які стоять за поворотом Льюїса від атеїста до повністю віруючого християнина».

«Ми сподіваємося, що за допомогою цього фільму ми зможемо розширити охоплення з десятків тисяч людей, яких ми досягаємо через наші театральні вистави, до потенційних сотень тисяч, можливо, навіть мільйонів людей по всьому світу», – підсумовав він.

Хто такий Клайв Стейплз Льюїс, і чому про нього знімають фільм? Довідка.

Клайв Стейплз Льюїс (англ. Clive Staples Lewis) (нар. 29 листопада, 1898 — пом. 22 листопада, 1963) — відомий північноірландський та англійський письменник, філософ, літературний критик, спеціаліст із Середньовіччя і християнський апологет. Писав англійською мовою. Автор циклу «Хроніки Нарнії».

Як відомо, письменник народився у сім’ї адвоката. Його мати була дочкою англіканського священника. Саме вона зуміла закласти основу його моральних засад. Однак у 15-річному віці, після смерті матері і багатьох змін у його житті, Клайв залишив прищеплену з дитинства християнську віру і став атеїстом.

У 1931 році в житті Льюїса відбулася світоглядна зміна: він усвідомлено став християнином. Цьому, зокрема, посприяла одна тривала нічна розмова з його оксфордськими товаришами Дж. Р. Р. Толкіном (католиком-традиціоналістом) і Г’юґо Дайсоном. (Ця знакова розмова була майстерно реконструйована (за листуванням і щоденниковими записами сумісників) Артуром Грівсом у його книзі «Вони стали разом»). Вечірня дискусія стала прологом для події наступного дня, яку Льюїс описує в своїй духовій автобіографії “Спійманий радістю”: «Коли ми (Ворні і Джек) вирушили (на мотоциклі в зоопарк Віпснейд), я не вірив, що Ісус Христос є Син Божий, але коли ми прийшли в зоопарк, я вірив».

Клайв Стейплз Льюїс є автором «Хронік Нарнії». Найяскравіші частини циклу — «Лев, чаклунка й магічна шафа» (англ. The Lion, the Witch and Wardrobe), «Небіж Чорнокнижника» (англ. The Magician’s Nephew) і «Остання битва» (англ. The Last Battle). 

Льюїс також випустив одну з найяскравіших апологетичних книжок християнства «Просто християнство», у якій автор у формі спілкування з читачем порушує всі важливі теми своєї рідної релігії: Ісус як Син Божий, Мораль, Істина, Сексуальність, Гордість і багато інших. За версією сайту ChristianityToday.com ця книга посіла аж 1 місце в списку книг, які найбільше змінили євангелічний світ з 1945 року. Ця книга була написана на основі радіопередач для БіБіСі, та мала неабиякий успіх серед британських радіослухачів. Вона звертає увагу на хворобу людства в сексуальній царині: проституцію, журнали з оголеними жіночими тілами, упад моральних правил поведінки у статевому житті. Уникаючи контроверсійних питань, а також не акцентуючи уваги на жодній із гілок християнства, Льюїс подає логічну картину розуміння базових світобудовних та власне християнських цінностей. Завдяки зваженому та проробленому підходу книга здобула славу класики християнської апологетики.

Ще одна з відомих книг письменника – «Листи Крутеня». Написана вона в епістолярному стилі, де головний герой – старший демон на ім’я Крутень – навчає свого підопічного маленького бісика Шашеля науці спокус та зведення нанівець усіх намагань людей стати справжніми християнами. У комічно-вигаданому стилі автор розкриває низку надважливих питань не лише для християн, а й для всіх охочих зазирнути під серпанок іншого виміру: виміру добрих і злих сил. Ця книга також була прочитана автором у радіоефірі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Unknown

Голова сім’ї Шамайдів Артур всю свою юність молився про місіонерське служіння, а також про дружину, яка буде мати від Бога об’явлення про важливість міжкультурної місії.

Про це пише missiya.in.ua.

Як виявилось пізніше, його дружина так, як і він молилася про місіонерське служіння та чоловіка — місіонера.

«Бог на всі 100% вислухав наші молитви і рік тому ми стали сім’єю. Сільвія з Молдови, а я із західної України, це окрема історія, як чудово Господь поєднав нас. Чотири місяці тому у нас народився маленький син. Ми трішки почекали, щоб синочок набрався сил і тепер готуємось до довгострокової місіонерської  поїздки в Непал», — розповідає чоловік.

Шам_3

До свого одруження Артур тричі був у короткостроковій місіонерській подорожі в Африці (Кенія), та один раз у Непалі.

Остання поїздка в Кенію закінчилась арештом, наручниками, та в’язницею. Але це не зупинило місіонерів. Так як в Кенію зараз повертатись для них небезпечно, Артур та дружина моляться про Непал, і мають впевненість, що це саме та країна, куди їх кличе Господь.

Непал — це  язичницька країна, люди моляться своїм власним тридцятьом тисячам богам. Тому, безумовно, там потрібні Божі служителі. 

Головними служіннями місіонерів будуть:

 • Вони візьмуть відповідальність за один з дитячих притулків, де будуть виховувати дітей в дусі Євангелія. Це буде 10-18 хлопців.
 • Благовістя в Гімалайських горах, де проживає багато людей, які не знають про Ісуса Христа.

Молитовні потреби:

 • Щоб місіонери змогли знайти необхідні фінанси на життя та служіння в цій країні.
 • Щоб Бог благословив переліт, бо Артур та дружина буде летіти з 5-ти місячною дитинкою.
 • Щоб Господь використав їх сім’ю в Непалі для Своєї Слави, щоб вони змогли на всі 100% віддатися справі для якої їдуть туди.

Просимо вас підтримати їх служіння в Непалі. Ви можете надсилати фінанси на Рахунок ВСЦ ЄХБ, 

ПриватБанк  5169 3305 2316 6855 

Призначення платежу: «Служіння в Непалі»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

schastlivyy-1024×561

Час від часу ми з вами робимо помилки. При цьому, що б ви не зробили, все це може бути використано Богом. Ви можете помилятися, але Бог — ні.

Про це пише cnl.news з посиланням на слова старшого пастора церкви штату Каліфорнія Ріка Уоррена.

«А ми знаємо, що для тих, хто любить Бога, хто був покликаний згідно Його задумам, Він все звертає на благо» (Римлян 8:28)

Коли ви робите якусь дурницю, Бог говорить:

«Це мені теж підійде. Мені під силу обернути ці обставини на благо».

Однак, я хочу внести ясність. Ця обіцянка стосується не всіх. У вірші не говориться, що Бог обертає все на благо для тих, хто бунтує проти Нього, або для тих, хто не ходить Його шляхами.

Обіцянка призначене для людей, які приходять до Бога і кажуть:

«Я хочу жити відповідно до Твоїх планів. Можливо, я не завжди все розумію, але я хочу вчинити правильно. Я хочу слідувати за Тобою і довіряти Тобі».

Прийдіть до Бога, і Він використовує на благо ваші помилки. Коли ви довіряєте Йому своє життя, це не означає, що ви більше ніколи не промахнетеся. Ви як і раніше будете приймати неправильні рішення. Ви все одно що-небудь зіпсуєте. Проте, Бог може вмістити все це в Свої плани.

Для вашого життя немає плану Б. Ще до вашого народження Бог знав всі помилки, які ви зробите. Він також знав, що ці помилки доведеться врахувати в Його плані.

Це означає, що ви можете розслабитися. Ви можете перестати турбуватися. Ви можете входити в новий рік, довірившись Божій благодаті, що діє у вашому житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Embrion-800×445

Згідно зі звітом провідної групи по захисту життя, Міссурі став першим «штатом, в якому не переривається вагітність». Остання клініка, де робили аборти припиняє свою діяльність.

Про це  повідомляє invictory.com з посиланням на christianheadlines.

На початку року організація «Operation Rescue», яка базується в Канзасі, опублікувала звіт про «стан американських клінік, які роблять аборти у 2020 році». У звіті говориться, що «в цілому 45 закладів були закриті або пригальмували свою діяльність в США, залишивши один штат зовсім без послуг з проведення абортів».

Згідно з даними у звіті «Operation Rescue» лідером серед штатів з найбільшою кількістю клінік для здійснення абортів залишається Каліфорнія, де працює 149 закладів по перериванню вагітності.

У 2020 році у світі провели понад 42 мільйонів абортів, що перевищує загальну кількість людей загиблих від інфекційних захворювань, раку, куріння або алкоголізму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Snimok-ehkrana-77-768×433

Відділ служіння жінок Церкви адвентистів сьомого дня в Україні запрошує на жіночий онлайн-конгрес «Я піду», який розпочнеться 24 січня 2021 року о 16:00.

Про це повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт адвентистів сьомого дня.

У конгресі візьме участь заступник директора відділу служіння жінок Генеральної конференції Ракел Аррайс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Адвентисти України збираються на жіночий онлайн-конгрес
MG_9314-1024×670

Київські п’ятидесятницькі церкви традиційно проводять заповідь хрещення нових людей 19 січня, в день, коли український народ згадує євангельську подію – хрещення Ісуса Христа в Іордані.

Про це пише chve.org.ua

Цьогоріч, з огляду на карантинні умови, хрещення провели в особливому режимі – більшість з тих, хто бажав підтримати охрещуваних у цей особливий день, спостерігали за подією в онлайн. У залі були переважно близькі друзі, родини та священнослужителі. Понад двадцять людей в білому склали свій заповіт з Богом через водне хрещення в баптистерії церкви «Філадельфія» (вул. Голосіївська, 57). Зокрема, у воді хрестилися новонавернені члени київських  церков «Філадельфія», «Божий Мир», «Сілоам», «Кар’єрна, 44» та «Свобода».

Розпочав служіння пастор Юрій Кулакевич, який поділився словом і запросив присутніх до щирої молитви. Співом служила група прославлення церкви «Сілоам».

Проповідь до хрещення сказав перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок, який цього дня мав подвійне свято, оскільки в заповіт з Господом вступала його молодша донька.

Після урочистої миті хрещення церкви провели служіння Хліболамання. Слово до  Причастя сказав  старший пресвітер Київського міського  об’єднання церков ХВЄ Сергій Вознюк.

Із заключною проповіддю та по-батьківськи теплою настановою до охрещених й усіх присутніх звернувся старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

«Майте здорову Божу віру! – закликав він. –  Вона по-доброму впливає на людей. В статусі Божих дітей будьте вдячні, будьте покірні Слову, будьте плодовиті для Господа!» – побажав їм старший єпископ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Unknown1

22 січня 2021 року розпочався ІІІ Форум християн-управлінців. У ньому приймають участь очільники протестантських церков України, чинні депутати Верховної Ради, урядовці та новообрані депутати-християни місцевих рад.

Про це пише ІА Світогляд.

Мета заходу: об’єднати християн-управлінців та новообраних депутатів з метою спільного професійного зростання, захисту моральних цінностей та християнського впливу на суспільство.

У ІІІ Форумі християн-управлінців беруть участь:

 • Антонюк Валерій Степанович, голова Духовної Ради Всеукраїнського Собору та голова Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів
 • Тищенко Андрій Георгійович, заступник голови Духовної Ради Всеукраїнського Собору, старший єпископ об’єднання християнських церков «Нове покоління»
 • Кулеба Микола Миколайович, уповноважений Президента України з прав дитини
 • Унгурян Павло Якимович, перший заступник Координатора Всеукраїнського Собору
 • Турчинов Олександр Валентинович, координатор Всеукраїнського Собору
 • Кубів Степан Іванович, народний депутат України
 • Геращенко Антон Юрійович, заступник Міністра
  внутрішніх справ України
 • Третяк Олександр Віталійович, міський голова
 • Рудинець Олександр Ростиславович, головуючий в Українській Міжцерковній Раді, єпископ духовного управління християнських церков «Царство Боже» в Україні
 • Носов Станіслав Вікторович, президент Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня
 • Роман Кравчук, депутат Луцької міської ради
 • Євген Дем’яненко, депутат Мелітопольської міської ради
 • Беляєв Валерій, координатор регіонального осередку Всеукраїнського Собору у Черкасах
 • Веніамін Якимович, депутат Одеської обласної ради
 • Колесник Дмитро, депутат Львівської міської ради
 • Кисельова Олена, депутат Миколаївської міської ради
 • Протоієрей Олекса Петрів (Українська греко-католицька церква)
 • Угрів Григорій Анатолійович, депутат Кременчуцької міської ради, заступник голови бюджетної комісії
 • Андрусів Віктор Володимирович, виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF)
 • Роман Полікровський, Збаразький міський голова
 • Бойченко Павло Іванович, депутат Київської міської ради
 • Фуркало Олександр Вікторович, староста с. Бузівка
 • Демянчук Василь Юрійович, депутат Закарпатської обласної ради
 • Чернявський Вячеслав Вікторович, голова Кілійської ОТГ
 • Майборода Любов Володимирівна, депутат Черкаської міської ради
 • Бойко Павло Петрович, депутат Вишнівської міської ради Киїівської області
 • Дідух Давид Олександрович, секретар Костопільської міськ ради
 • Савончак Петро Васильович, міський голова м.Скалат та інші

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

bible-2690295_1280-715×400

21 січня 2021 року проєкт BasisBibel («Базова Біблія») досяг своєї фінальної стадії та став доступний читачам.

Про це пише newsru.com

«Біблія XXI століття» — так називають цей переклад тексту Святого Письма ініціатори проєкту. 40 перекладачів працювали з текстами на івриті та грецькій, щоб «пристосувати» їх для сучасних читачів з «покоління Z» (зумер), які виросли з сучасними технологіями та в епоху інтернету. Для представників «покоління Z» спілкування в чатах, месенджерах — звична справа, а ось інтенсивне читання і робота з текстом — рідкість. Тому автори проєкту й вирішили створити Біблію для сучасного інтернет-користувача, повідомляє Deutsche Welle.

Компактне видання «Базової Біблії» для молодого покоління містить дві тисячі сторінок, в більш зручному для читання форматі — три тисячі сторінок. Отже, це не короткий переказ. Однак речення в новому виданні Біблії — короткі: не більш 16 слів, і їх тепер зручно читати на смартфоні та планшеті.

Є і ще одна істотна відмінність від «старих» перекладів. «Базова Біблія» супроводжується безліччю виносок. У них пояснюються як географічні назви (наприклад, Віфлеєм), так і, наприклад, значення дарів мудреців: золота, ладану і смирни. Виносок в тексті дуже багато: мабуть, автори проєкту розуміють, що читачеві багато понять ще ніколи не зустрічалися.

«Найскладнішим моментом у підготовці «Базовою Біблії» було знайти стиль — з короткими реченнями, невеликою кількістю підрядних речень і з такими поняттями, які будуть зрозумілі сучасному читачеві», —говорить генеральний секретар Німецького Біблійного Товариства Крістоф Рєзель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біблія — на першому місці в рейтингу подкастів

Вся команда, яка працювала над проєктом, налічує понад 1100 осіб. Текст Біблії не просто перекладали на сучасну німецьку мову, а й перевіряли його на «засвоюваність» аудиторією, проводячи з цією метою спеціальні опитування.

Потреба адаптувати текст для сучасного користувача інтернету виникла ще на початку 2000-х. У 2010 році був опублікований Новий Завіт. 200 тис. примірників швидко знайшли свою аудиторію. І ось тепер завершилася робота над Старим Заповітом. Команда, яка працювала зараз над новим виданням, ще раз оцінила перший етап роботи: було прийнято рішення спростити текст ще більше. В результаті текст Нового Завіту «Базовою Біблії» було скорочено ще на 15%.

Релігієзнавець з Білефельдського університету Міхаель Шмідель підкреслює, що в процесі модернізації релігійних текстів немає нічого нового: 

«Це — необхідність. Мета будь-якого перекладу Святого Письма у всіх релігіях — достукатися до сучасного читача».

Нове видання адресоване молодій аудиторії та рекомендоване для використання в роботі з молоддю Об’єднанням лютеранських і реформатських земельних церков Німеччини (EKD). Для проєкту це важливий крок. Адже ще зовсім нещодавно провідні протестантські теологи та германісти, готуючись до святкування 500-річного ювілею Реформації, висловлювалися проти чергової модернізації перекладу Біблії, зробленого в 1521-1545 роках Мартіном Лютером і його сподвижниками.

Мартін Лютер використовував грецький текст Texstus Receptus в виданні Еразма Ротердамського, відмовившись від прийнятого католиками латинського перекладу «Вульгати». Переклад Лютера, який заклав основи літературної німецької мови, зіграв ключову роль в русі Реформації в Німеччині.

«Базова Біблія» може служити доповненням і призначена в першу чергу для дітей і молоді, а також для сімейного читання. Як відзначають в Німецькому біблійному товаристві, «Базова Біблія» доступна в друкованому вигляді, а також безкоштовно в інтернеті і як додаток для смартфонів і планшетів. Вартість друкованого видання — від 25 до 148 євро (за лімітований випуск).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Знімок екрана 2021-01-20 о 17.12.44

Молитовний рух «Заступники України» пропонує усім відповідальним християнам долучитися до стратегічної молитви про Україну на онлайн-платформі. Після реєстрації на сайті ви зможете обрати будь-який зручний для вас час та молитись за найактуальніші потреби в країні разом з іншими учасниками.

Про це пише baptyst.com

Цю платформу ініціювали представники різних християнських конфесій заради постійної молитви за Україну. Організатори наголошують, що особистість Христа – головний консолідуючий фактор, який є рушійною силою у прагненні побачити порятунок українського народу та втілення євангельських цінностей у діяльність керівних органів держави.

«Ми застосовуємо один із найпотужніших видів зброї Церкви – це молитва заступництва. Ми станемо там, де маємо бути – у виломі за цю землю», – підкреслюють організатори.

Молитовний рух «Заступники України» підтримали лідери християнських об’єднань загальноукраїнського рівня. Служителі звернулися до вірян, щоб закликати до постійної молитви про Україну.

Голова Всеукраїнського союзу церков ЄХБ Валерії Антонюк у своєму відеозверненні до віруючих наголосив:

«Бог покриє землю благодаттю та милістю тоді, коли християни стануть на коліна перед Ним і будуть постійно молитись». «Україна переживає час великих потрясінь, кризи та викликів. Ми потребуємо мобілізації в молитві. Адже багато молитви – багато сили. Мало молитви – мало сили», – зауважив служитель.

Приєднуйтеся до молитовного руху «Заступники України» за цим посиланням: https://molytva.org.ua/account

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Валерій Антонюк закликає долучитися до ініціативи молитовного руху «Заступники України»
Хорватия

Днями до Головного офісу УЦХВЄ надійшло прохання від п’ятидесятницьких церков Хорватії про допомогу та молитовну підтримку народу, який потерпає від наслідків стихійного лиха, пише chve.org.ua

Як відомо, 29 грудня сильний землетрус в 6,3 бали приніс велику біду для хорватського народу. Це був найсильніший удар за всю історію Хорватії. Зокрема, було сильно пошкоджено приміщення двох п’ятидесятницьких церков у містах Сісек та Хорватська Костаніца. Вони підлягають зносу з огляду на їх критичний стан.

«Під час нашої розмови в понеділок 18 січня пастор Дамір Сполярич, який очолює П’ятидесятницьку Церкву Хорватії (EVANDEOSKA PENTEKOSTNA CRKVA U REPUBLICI HRVATSKOJ), повідомив, що землетруси меншої сили трапляються в різних місцях досі майже кожного дня. Люди в стресі вже тривалий час», –  розповідає директор департаменту зовнішніх і міжнародних  зав’язків УЦХВЄ Юрій Кулакевич.

2015-Damir-and-Melita-Soljaric-cropped-for-website-850×509-300×180

Пастор Сполярич, зокрема, висловив прохання:

«Будь ласка, продовжуйте молитися про наш народ. Земля тремтить і люди тремтять. Ми очікуємо руху Святого Духу між нами, щоб побачити багато духовного плоду в цей непевний час».

За його словами, разом з іншими євангельськими об’єднаннями наші брати від самого початку допомагають людям їжею, товарами першої необхідності, будівельними матеріалами тощо. Українські церкви продовжують молитися та жертвувати для допомоги хорватським церквам, які виявилися на передньому краї боротьби за здоров’я та добробут людей.

Нагадаємо, українські місіонери працюють в Хорватії вже тривалий час. Місія «Голос Надії» продовжує служити балканським народам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

jlooqib6zd1cclfq5t4x