Screenshot_1

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець провів 20 вересня в Офісі Омбудсмана зустріч із представниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій.

Про це написали на сайті  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Як Омбудсман я перервав 25-річне мовчання інституції у спілкуванні з представниками різних конфесій. В своїй вітальній промові, в першу чергу, подякував представникам церков і релігійних організацій за їхню активну участь у допомозі цивільному населенню упродовж більше ніж 8 років військової агресії Російської Федерації проти України. В останні місяці повномасштабного вторгнення ми бачили героїзм представників різних релігій і конфесій в питаннях евакуації та організації «зелених коридорів» для порятунку цивільного населення, їх розселення та організації життя в місцях переселення», – сказав Дмитро Лубінець.

Під час зустрічі сторони визначили шляхи для налагодження постійного діалогу та взаємодії задля розв’язання й вирішення актуальних суспільних питань, особливо в питаннях розповсюдження інформації про порушення прав людини і потреби їх відновлення серед громадян України, а також закордоном.

«Присутність української церкви, як і присутність українських військовослужбовців на деокупованих територіях дає людям надію. Нарешті люди опинилися в обіймах «своїх» і там, де приходить Україна – приходить територія миру, – зазначили під час зустрічі її учасники.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила готовність делегувати представників від різних конфесій для постійної взаємодії з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, адже такий підхід, на переконання Ради Церков, дозволяє знаходити відповіді на проблемні питання якісно і задля добра народу України.

bilocerk.4jpg-1

Вісімнадцятого вересня трагічно загинув пастор церкви «Спасіння» смт Куп’янськ-Вузловий Євген Білоцерківський. У червні йому виповнився сорок один рік.

Про це повідомили на сайті ВСЦ ЄХБ:

Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів висловлює щирі співчуття дружині Оксані, синам Марку та Антону, доньці Аліні та усім рідним, друзям і помісній церкві.

bilocerk.5-1

Пастор був ревним та відповідальним служителем. В обласному об’єднанні планували передати йому регіональне служіння, однак цьому завадила війна.

У 2019 році Євген Сергійович був рукопокладений на пресвітерське служіння, отримавши від свого попередника Валерія Леонідовича Коваленка служіння відповідального пастора.

Учора, 18 вересня, коли Євген Білоцерківський вийшов на подвір’я попрацювати по господарству, загинув від уламка снаряду, що потрапив йому у серце. Наразі смт Куп’янськ-Вузловий сильно обстрілюють.

Дмитро Гончаров, голова Харківського ООЦ ЄХБ, розповідає, що Євген на тижні зателефонував йому та повідомив про те, що  Куп’янськ-Вузловий потерпає від суцільних обстрілів. Однак служителі намагаються знаходити можливості для проведення молитовних зустрічей та богослужінь.

Церкву «Спасіння» смт Куп’янськ-Вузловий не встигли до війни офіційно зареєструвати і це їх врятувало від прямої небезпеки від окупантів. Адже за адресою сусідньої церкви у м. Куп’янськ, яка була зареєстрована, прийшли військові і зламавши двері, мали там розташування.

Брати і сестри з Куп’янська на той час уже там не збиралися. Вони під час окупації міста доєдналися до євангельської громади смт Куп’янськ-Вузловий і разом звершували служіння. Тут віруючі благовістили російським солдатам, провели хрещення та дитячий табір для 100 дітей.

Ми дякуємо Богові за життя і служіння нашого дорогого брата і співслужителя Євгена Сергійовича. Нехай усі, хто зараз знаходиться у великому горі і смутку, будуть потішені й заспокоєні Господом. Нехай добрий Пастир пошле нам усім сил і незламності, проходячи долину страждань, продовжувати звершувати Божу справу на землі. «Блаженні мертві, які вмирають у Господі. Дух промовляє: Так, нехай вони спочинуть від своїх трудів, а їхні діла йдуть слідом за ними» (Об. 14:13).

bilocerk1
05-1-800×445

Міжнародна гуманітарна організація «Сумка самарянина» продовжує надавати допомогу українцям, які постраждали від вторгнення росії. Вже надано допомогу продуктами харчування та медичною допомогою понад 4 мільйонам людей, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory .

«Державний департамент рекомендує всім громадянам США негайно залишити Україну. Висока ймовірність нових атак на цивільні райони. «Сумка Самарянина» залишається, – написав голова організації Франклін Грем у Facebook . —   Ми вже допомогли понад 4 мільйонам українців продуктами харчування та медичною допомогою. Ми купуємо продукти в Європі та привозимо їх до країни — близько 75 вантажівок на тиждень.  Потім ми розподіляємо їх у мішках по 10 кг кожен через нашу мережу церков по всій країні. Так ми вже роздали 22 500 тон продовольства. Все це можливо завдяки вірним людям, які молилися і допомагали в ім’я Ісуса».

«В Україні швидко наближається зима, і справи будуть йти все гірше та гірше. Буде ще більша потреба в їжі та теплі. Ми плануємо закупити невеликі дров’яні печі та роздати їх людям, відправляємо надміцний пластик, щоб закрити вибиті вікна та дірки у дахах. Люди мають бути нагодованими і залишатись у теплі, — написав Франклін Грем. — Молитимемося про швидке припинення цього смертельного конфлікту, щоб люди з обох боків могли жити у мирі».

Нагадаємо, 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. 

Вже 1 березня фонд «Сумка Самарянина» мобілізував свої потужності , зокрема волонтерів та направила бригади ліквідації наслідків стихійних лих до Польщі, Румунії та Молдови для розгортання місць допомоги біженцям та пораненим з України.

До середини березня «Сумка самарянина» розгорнула мобільний шпиталь у Львові. За ці півроку війни Франклін Грем двічі приїжджав до України.

фонд войны 1

На початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну місія «Христос є відповідь» відкрила Фонд допомоги постраждалим від війни – CITA WAR RELIEF FUND.

На зібрані кошти місіонери CITA закуповують і розвозять продукти харчування, ліки та інші предмети першої необхідності переселенцям і людям, які живуть у зонах бойових дій, – літнім, самотнім, вдовам, малозабезпеченим сім’ям.

Організатори відзначають, що на кожні 10$ або близько 360 гривень можна купити один продуктовий пакет: крупи в асортименті, цукор 1кг, борошно 2кг, олія 1 пляшка, тушонка.

На цю ж суму можна обслужити у благодійній клініці з консультацією офтальмолога та окулярами в подарунок 5 осіб. Такі клініки проходять щотижня у західній частині України для переселенців та місцевих мешканців.

Мета Фонду – 100 тис.$, щоб допомогти якомога більшій кількості страждаючих від війни в Україні. На сьогодні зібрано майже 36 тис. $.

Команда місіонерів «Христос є відповідь» служить у Луганській, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Миколаївській, Київській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Закарпатській областях.

Благодійність – один із напрямків служіння Місії, яка розпочала свою діяльність на початку війни на Сході України у 2014 році.

Прес-центр місії «Христос є відповідь»

Украина 2

Люди в Україні, Ефіопії, Камбоджі та Узбекистані мають нагоду чути Благу Звістку через проведення безкоштовних очних клінік, отримати консультацію офтальмолога та окуляри в подарунок при підтримці місії «Христос є відповідь».

«Вже з 40-річного віку людині потрібна консультація офтальмолога. Більш старшим людям – окуляри. Це життєва необхідність, і ми пропонуємо те, в чому у людей є потреба. Частина з них залишається задоволена не стільки окулярами, скільки послугами лікаря: немає потреби записуватися на прийом та стояти у чергах. В заможних країнах, можливо, очні клініки і не спрацювали б. Але якщо йдеться про розвиваючі країни, то окуляри і послуги лікаря не всі собі можуть дозволити, тому для них цей метод дієвий та актуальний», – поділився Тарас Сень, директор місії «Христос є відповідь».

Украина 1

Україна.

На сьогоднішній день в Україні діє 11 благодійних очних клінік в різних містах та селах області. Наприклад, у Рівному такі акції проводяться щотижня для переселенців та мешканців міста. Одна так клініка здатна охопити до 90 людей. Через клініки вимушені переселенці дізнаються про можливість отримати гуманітарну допомогу.

Ефиопия 2

Ефіопія.

У цій країні Африканського Рогу діє чотири очні клініки.

Варто відмітити, що до країн, де сповідують іслам, краще заходити не з проповіддю Євангелія як такою, а через медичну допомогу на зразок очних клінік.

Зі слів місіонерів CITA, в Ефіопії рік тому місцева влада одного мусульманського  міста дозволила діяльність християн саме після проведення очної клініки, хоча до того християнам заборонялося працювати у цій місцевості. Згодом там почали засновувати церкви.

Як сказав служитель місіонерського центру в Аддіс-Абебі Юрбал Мулату, на останній очній клініці у липні дві сім’ї прийняли Ісуса Христа та вже відвідали недільне зібрання.

Під час проведення крусейдів в Ефіопії у 2021 та на початку 2022 років чимало мусульман приходили на очні клініки, де чули Євангеліє, отримували християнські газети та календарі.

Камбоджа 2

Камбоджа.

Як зазначив місіонер Євген Євва, очні клініки проводяться у в’язницях Камбоджі, а також через місцевих пасторів у церквах як для невіруючих, так і для віруючих, тобто для всіх, кому потрібні окуляри.

Під час очних клінік, як правило, пастор помісної церкви проповідує, а команда роздає разом із окулярами християнські трактати:

«Мене, звісно, ​​цікавить результат. Наприклад, із 30 осіб, що були на очній клініці, прийшли до церкви 2-3 особи. Це вже результат.

Плюс ще в тому, що через такі акції підвищується статус церкви і змінюється ставлення до християн.

Взагалі очні клініки дієві: востаннє ми два дні проводили акцію в одній із церков, дуже багато людей прийшло. А потім я дізнався, що після клініки деякі люди повернулися після перерви до зібрання, а дехто з новонавернених почав регулярно приходити на служіння».

в переваги

Узбекистан.

У травні вперше стартувало служіння очних клінік в Узбекистані. Отримати безкоштовну допомогу та окуляри приходили узбеки, казахи, татари, корейці та росіяни. Вони чули Євангеліє, деякі прийняли Ісуса Христа.

Про переваги очних клінік.

На думку служителів Місії, цей інструмент важливий по декільком причинам.

Піклування про здоров’я – це завжди було і залишається важливою темою в житті кожної людини. Люди розцінюють очні клініки як добру справу, завжди вдячні, переказують іншим про цю можливість. Складається правильне враження про церкву в тій чи іншій місцевості.

При проведенні очних клінік проповідується Євангеліє. Чимало випадків, коли люди приймали Ісуса Христа.

Учасники клінік, бачачи, що до них добре ставляться організатори, можуть їм відкритися, розповісти про інші проблеми, просити про молитву. 

Проведення очних клінік згуртовує та запалює саму церкву. Багато людей в Україні, Африці, інших країнах вперше в своєму житті переступають поріг церкви завдяки очним клінікам.

В іншому випадку б люди не прийшли, наприклад, через власні упередження, страхи, а за окулярами йдуть. Такий підхід допомагає їм подолати певний бар’єр і наступного разу прийти на служіння.

Також під час проведення очних клінік служителі можуть розповісти про інші напрямки діяльності церкви та запросити на зібрання.

Очні клініки як інструмент євангелізації у місії «Христос є відповідь» започаткував Тарас Сень на Луганщині десять років тому.

На сьогодні Місія співпрацює з різними конфесіями та релігійними об’єднаннями. Тільки у 2021 році в Україні було проведено 50 очних клінік, які охопили більше 3500 людей; в Ефіопії під час проведення євангелізаційних крусейдів весною та восени очними клініками були охоплені 1500 людей, в тому числі мусульмани. У Камбоджі через такі акції допомогу отримали більше 80 людей.

Прес-центр місії «Христос є відповідь»  

 

_methode_times_prod_web_bin_6766f630-fb03-11ec-88db-ae1b6b9bdd3e
Олена Курило пошкодила око, коли росія атакувала її житловий будинок на околиці Харкова

Громадянка України Олена Курило, чиє забинтоване й закривавлене обличчя стало одним із символів російського вторгнення, повернулася до роботи після успішної операції на очах. Наразі 52-річна жінка перебуває у Польщі, пише The Times.

Фото з Оленою з’явилося на перших шпальтах світових медіа 24 лютого, коли росіяни атакували ракетами місто Чугуїв під Харковом. Унаслідок обстрілу свого будинку жінка зазнала осколкових поранень, зокрема правого ока. Коли вона вийшла з будівлі у пошуках медичної допомоги, її зняв американський фотограф Вольфґанґ Шван.

Через постійні обстріли жінка не наважилася евакуюватися і якийсь час переховувалася у хатині за містом, де був підвал. Згодом водій вантажівки запропонував Курило підвезти її до Харкова, щоб вона могла сісти на потяг до Польщі. Її чоловік Микола залишився доглядати свою паралізовану матір.

У березні Олена знайшла прихисток у польському місті Катовіце, де хірурги частково відновили її зір за допомогою ін’єкції силіконової олії. Після операції жінка, яка є хореографом за професією, почала проводити заняття з мистецтва для українських дітей-біженців у Польщі.

«Коли я займаюся цим, то забуваю, що я не вдома, і мої хвилювання зникають. Діти дають мені радість, якої я не відчувала з початку війни», — каже Курило, що досі переживає посттравматичний стрес.

Наприкінці березня американська художниця Женя Гершман створила портрет Олени на основі фотографії Швана. Полотно «Перше обличчя війни: інтимний портрет української виховательки» продали за $100 тисяч на користь України.

write

Війна — це трагедія, яку ми переходимо зараз, але переходимо не на самоті. Бог залишається вірним. Ми маємо розповісти світу історії страждання — щоби вшанувати цінність кожного людського життя і протистояти байдужості. Але ми також розповідаємо свідчення Божої опіки, щоб нагадати: перемога — від Господа.

З 1 липня стартує всеукраїнський конкурс оповідань «Моя історія війни». Про це пишуть на сайті Ірпінськой Біблійної церкви.

Цей конкурс — запрошення розповісти про війну в Україні через призму особистих історій. Ми хочемо відкрити нові голоси і заохочуємо вас долучитися, написавши свою історію у формі оповіді чи есею. Переможці конкурсу отримають грошові призи.

Мета конкурсу — дати можливість українським авторам-християнам розповісти світові історії Божої підтримки під час війни.

Три найкращі роботи отримають призи: I місце — електронна книга Kindle Fire 7 та грошовий приз в еквіваленті 200$, друге місце — грошовий приз в еквіваленті 150$, третє місце — грошовий приз в еквіваленті 100$.

До конкурсу допускаються невигадані історії та свідчення українською мовою, які раніше не видавалися ні в друкованому вигляді, ні в інтернеті. Твори не можуть бути опубліковані до моменту оголошення результатів конкурсу.

Ми приймаємо не більше двох робіт від однієї людини. Запрошуємо до участі молодих авторів та авторок віком від 15 років.

Обмеження тексту: до 3000 слів. Заявки, які перевищують цей ліміт, не розглядатимемо.

Дайте назву своєму твору і відправте електронним листом на адресу mywarstoryukraine@gmail.com

Разом із твором необхідно надіслати коротку автобіографію, фотографію, місто, контактний телефон. Протягом пʼяти днів очікуйте повідомлення, що вашу роботу отримано.

Терміни: роботи на конкурс приймають з 1 липня до опівночі 31 серпня 2022 року за київським часом. У вересні журі визначить та оголосить переможців.

Світогляд. До конкурсу допускаються оповідання, які (на думку журі) відображають християнський світогляд та пропагують загальнохристиянські (не конфесійні) цінності.

Журі конкурсу оцінить вашу історію залежно від креативності, якості написання, загального впливу та цінності для читача. Організатори конкурсу передають журі рукописи без зазначення авторства, тому суддівство буде максимально об’єктивним.

Найкращі твори організатори опублікують у соціальних мережах та у збірці. Посилаючи роботу на конкурс, автори погоджуються з тим, що їх твори будуть опубліковані в збірці із зазначенням авторства. Тексти, які ввійдуть до збірки, підлягають літературному редагуванню.

Телеграм група учасників конкурсу: mywarstoryukraine

Організатори: Media Association International, Ірпінська біблійна церква, «Місія Євразія», Департамент освіти УЦХВЄ, Українська баптистська теологічна семінарія, Riggins Rights Management, Літературний конкурс ім. Джона Буньяна, християнська газета «Вірую».

Screenshot_2
Організатори конкурсу
pereselentsy

Українці, які набули статусу внутрішньо переміщених осіб, можуть втратити право на виплати, якщо вчасно не повідомлять про зміну місця свого проживання. Так, згідно з законом, вимушені переселенці повинні повідомляти про зміну місця проживання протягом 10 днів з дня прибуття, інакше вони втрачають свій статус.

Про це повідомляє ukraine.today.ua

У разі добровільного повернення додому ВПО зобов’язане повідомити про це уповноважений орган за місцем отримання довідки не пізніше ніж за три дні до дня від’їзду. Зробити це можна і через портал «Дія». Замовчування інформації вважатиметься порушенням, і отримані виплати доведеться повернути.

Скасувати статус ВПО можуть за таких обставин:

  • внутрішньо переміщена особа подала заяву про відмову від довідки переселенця;
  • ВПО вчинило кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади; зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України; терористичний акт;
  • ВПО виїхало на постійне місце проживання за кордон;
  • дані про місцезнаходження виявилися недостовірними.

Про те, що внутрішньо переміщена особа повернулася до залишеного місця постійного проживання, є дані, отримані з відповідних державних реєстрів, а також волонтерських та благодійних організацій, які надають допомогу ВПО.

северодонецк-780×470

Пастор та члени євангельської церкви «Преображення» до останнього залишалися в охопленому війною Сєвєродонецьку, щоб проповідувати Євангеліє та допомагати містянам виживати.

Пастор Олександр Торгунов та члени церкви «Преображення» доставляли продукти, підгузки, одяг, ліки, Нові Заповіти та проповідували Євангеліє мешканцям Сєвєродонецька, які ховалися у підвалах та бомбосховищах з початку бойових дій 24 лютого.

Про це пише сайт Во Свете.

Члени церкви продовжували своє служіння людям навіть після того, як снаряд потрапив у будівлю, де знаходилася квартира пастора, куди раніше перебралися кілька членів церкви з сім’ями.

Пастор Олександр одружений і має п’ятьох дітей. Заснував церкву у 2016 році.

«У 2013 році я поїхав до реабілітаційного центру, де почув про Ісуса Христа, — розповів в інтерв’ю «Голосу мучеників — Корея.

— У 2014 році ми разом із дружиною вступили у завіт із Богом.

Бог дав мені нове життя, свободу від рабства гріха, і я чітко розумів, що маю повернутися до свого рідного міста, де я прославився як негідник, наркоман і злочинець. Повернутися та розповісти багатьом хлопцям про те, що є інше життя, що є Ісус Христос, Який дає свободу від залежності».

Так пастор Олександр повернувся до Сєвєродонецька і 5 років їздив регіоном, відвідуючи лікарні, туберкульозні диспансери, аптеки та інші місця, де тільки міг знайти наркоманів та алкоголіків, ділячись своїм свідченням та проповідуючи порятунок в Ісусі Христі.

«Багато хлопців після мого особистого свідоцтва теж поїхали до реабілітаційного центру та отримали свободу від залежностей, зберегли та відновили свої сім’ї», — розповів служитель.

Церква тісно співпрацювала з міською владою та соціальними службами, щоб охопити малозабезпечені, багатодітні сім’ї та сім’ї з груп ризику, запрошуючи їх на церковні збори та домашні групи й роздаючи продуктові набори.

Коли вибухнула війна, церкві довелося відмовитися від своїх власних проектів служіння, але навички, які вони набули, виявилися затребуваними у значно більшому масштабі. Християни готували їжу та годували сусідів, а також доставляли їжу, ліки, підгузки та Біблії по всьому місту.

северодонецк-1-1024×768

Оскільки пастор жив у квартирі на першому поверсі, вони прийняли кілька парафіян із дітьми, а також невіруючих батьків пастора та ще одну невіруючу сім’ю, в якій чоловік був наркозалежним – зараз він на реабілітації у Рівному.

3 березня до сусідньої квартири потрапив снаряд.

«Слава Богу, всі залишилися живими, у нашій квартирі тільки посипалися шибки», – сказав пастор Олександр. Вони вирішили, що сім’ї з дітьми, пенсіонери та люди з проблемами зі здоров’ям мають евакуюватися до Рівного.

Інші члени церкви співпрацювали з міськими волонтерськими групами та іншими місцевими церквами, щоб надавати допомогу в евакуації та доставляти гуманітарну допомогу.

«Хлопці ходили в ті місця міста, куди навіть боялися їхати волонтери», – сказав пастор. Члени церкви залишалися в Сєвєродонецьку стільки, скільки могли, але в міру погіршення ситуації вони були змушені виїхати.

«Зараз у Сєвєродонецьку дуже страшна ситуація, – наголосив Олександр. — Дуже хочемо повернутися для того, щоб відновлювати руїни не лише міських споруд, а й руїни поранених душ через війну, несучи людям Добру Звістку».

Кілька членів церкви з сім’ями вирушили до Франції, щоб допомогти материнській церкві досягати алкоголіків та наркозалежних у країні. Інші члени перебувають у Харкові, допомагаючи материнській церкві у тюремному служінні та роздачі гуманітарної допомоги.

Інші члени, включаючи пастора та його сім’ю, перебувають у Рівному.

Зараз у Сєвєродонецьку продовжуються бойові дії. Три ключові мости, що сполучають Сєверодонецьк та Лисичанськ, тепер непрохідні для транспортних засобів, шляхи постачання та евакуації збройних сил України цими маршрутами неможливі.

Залишається лише молитися за збереження життя тисяч мирних жителів, які продовжують залишатися у місті.

За матеріалами організації «Голос мучеників Корея»

Без-имени2

Понад 11 тисяч врятованих людей та щоденні евакуації із найгарячіших районів України. Так нині працюють дніпровські християни, які з початком повномасштабного російського вторгнення стали волонтерами, йдеться у сюжеті Факти ICTV.

У церквах УЦХВЄ м. Дніпра люди облаштували цілий шелтер (безкоштовний притулок  для переселенців). Тут може розміститися сотня людей, які втекли від війни.

«Бували такі моменти, коли ми працювали 24/7, щоби задовольнити потреби людей. Бували дні, коли у нас ночувало до 200 осіб за одну добу, тобто наплив людей, як ви бачите, дуже серйозний» – каже старший пресвітер дніпропетровського  обласного об’єднання УЦХВЄ Михайло Мокієнко.

Тут створили транзитний пункт та шелтер. Волонтери допомагають з оформленням документів, працюють лікарі, людей годують.

Шелтер у Дніпрі – християни допомогли тисячам евакуйованих з бойових точок ВІДЕО

Календар

Жовтень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС