135856121_1561264587402426_8628228289474632073_o

Капеланська онлайн-академія оголошує набір на другий потік навчання в сертифікатній програмі: «Капеланське служіння з основами психологічного (кризового) консультування».

Про це йдеться на сторінці закладу у фейсбуці.

Заняття розпочнуться вже завтра, 26 січня, о 19-ій годині. Навчальні сесії відбуваються щотижня – кожного вівторка та четверга о 19-ій годині та мають тривалість 2 години. Загальний термін навчання – 3 місяці. При онлайн навчанні використовуються технології програми ZOOM.

«Програма створена для цілісної підготовки до капеланського служіння в правоохороних органах, підрозділах ДСНС, місцевих органах влади та серед працівників соціальних та гуманітарних неурядових організацій. Цільова аудиторія програми: військові капелани-волонтери, капелани правоохороних органів, служителі або члени церков зацікавлені в капеланському служінні в регіональних управліннях Національної Поліціі України та ДСНС, віруючі члени неурядових організацій, які працюють в зоні проведення ООС та з правоохороними структурами», – зазначають в академії.

Організатором онлайн-академії є Громадське формування Капеланський Патруль.

Як розповів для ІА Світогляд президент організації Global Christian Support, старший капелан правоохороних структур, голова Громадського Формування Капеланський Патруль. Ярослав Малько, це вже набір на другий потік навчання в академії. Після першого потоку навчання онлайн-заклад підготував 82 випускників.

«Навчання вібувається онлайн, задіяні партнери зі Сша, Канади. Є люди, як мають це бажання, поклик, коли приходять на навчання, у декого воно походу вимальовується – що і де саме вони хочуть робити. Ми даємо їм вибір. Можливо, людина відучилася в академії і зрозуміла, що це не її», – розповідає капелан.

За словами Ярослава Малька, навчання в академії – безкоштовне, можливі лише добровільні внески для виготовлення сертифікатів про закінчення навчання тощо. Після закінчення навчання випускники можуть самі обирати, де їм нести службу.

«Є місця, куди можемо направити. Є певні домовленості. А є випадки, де все розпочинають з нуля», – додає голова громадського формування.

Зі слів Ярослава Малька, в академії навчаються представники основних християнських конфесій в Україні – значна частина студентів є греко-католиками. Навчаються також баптисти, п’ятидесятники, є і православні.

Викладацький склад академії:

Представник керівного складу Національної Поліції України.
Представник керівного складу Департаменту виконання кримінальних покарань.
Представник керівного складу Служби Судової Охорони України.
Кирило Недря – доцент кафедри філософії та політології ДДУВС, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін та психології поліцейської діяльності.
Greg Young (USA) – капелан ФБР
Mindi Russell (USA) – старший капелан північної Каліфорнії, голова LECS.
Hilar Alkok (CAN) – капелан поліції м. Торонто (Канада).
Oleg Gulin (USA) – капелан загону спеціального призначення округа шеріфа Лос-Анджелеса, автор методичного посібника «Поліцейський капелан».
Ярослав Малько – президент організації Global Christian Support, старший капелан правоохороних структур, голова Громадського Формування Капеланський Патруль.
Павло Царевський – військовий та поліцейський капелан, голова Ради у справах Душпастирської Опіки при Міністерстві Оборони України.
Андрій Зелінський – заступник керівника Департаменту військового капеланства патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, доктор політології.

Програма навчання та повний список викладачів буде надісланий в окремому файлі.

В разі вашого бажання та прийнятого рішення пройти навчання в програмі «Капеланське служіння з основами психологічного (кризового) консультування» – реєструйся за посиланням: https://forms.gle/9mFztb7ftRE8MVH17

Після реєстрації з вами зв’яжеться адміністратор 2-го потоку Капеланської Академії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

IMG_6788

В середині січня стартував четвертий набір групи підтримки курсу «Емоційна цілісність».

Про це йдеться на сайті Школи консультування «Відновлення цілісності».

Цього разу група вийшла інтернаціональна. Серед десятка учасників не тільки українці з різних міст, а й білоруси, росіяни і російськомовні іммігранти з різних штатів США.

На першій зустрічі студенти ознайомилися і розповіли, чому обрали цей онлайн-курс.

«Я дуже емоційна людина і не завжди вмію володіти собою», – поділилася одна зі студенток. «Я хочу пізнати себе краще, навчитися виражати почуття і емоції», – додав інший учасник. «А мені важливо розрізняти деструктивні емоції і навчитися з ними справлятися», – ділилися інші. Оскільки деякі студенти є духовним наставником, вони відзначили, що їм важливий курс, щоб знати, як допомогти іншим у зціленні душевних ран.

Варто відзначити, що в групі створюється дружня і безпечна атмосфера, тому ділитися відгуками і коментарями легко.

Світлана Кучеренко, Антон Колганов і Вікторія Андросова, коучі курсу, вміло направляли спілкування в одному руслі. Нагадаємо, що уроки онлайн-курсу студенти дивляться самостійно в зручний для них час на сайті ШКВЦ, а раз на тиждень всі зустрічаються в ZOOM для спілкування і молитви. Студенти додаються в групу в Фейсбук, отримують додаткові матеріали.

До навчання і цієї коуч-групи ще можна приєднатися, залишилося кілька місць. Попереду – 6 зустрічей в онлайн.

Якщо ви хочете замовити курс і ознайомитися з темами відеоуроків, заходьте за посиланням.

Школа консультування «Відновлення цілісності» існує вже шостий рік, в форматі онлайн школа працює майже три роки і пропонує матеріали для внутрішнього зцілення і підвищення кваліфікації в душпастирства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

maysternya-1

З початком нового року комітет розвитку пасторів ВСЦ ЄХБ розпочинає серію вебінарів для збудування церкви.

Про це повідомляє пресслужба баптистів.

Як ідеться у повідомленні, це своєрідна «пасторська майстерня», яка має на меті для початку реалізувати серію з п’яти гомілетичних вебінарів. У перспективі – тривале системне викладення актуальних тем для пасторів та їх обговорення за допомогою платформи Zoom.

«Якщо ви є старшим пастором у помісній церкві, одним із пасторів або ж проходите випробувальний термін на це служіння, ми запрошуємо вас неодмінно завітати до пасторської майстерні», – наголошують організатори.

Перший вебінар «Ідеї для розвитку проповідництва в церкві» відбудеться вже 26 січня. Модератори Олександр Савич і Микола Романюк підготували дві теми «Навчання проповідництва за сім кроків» і «Щотижневі проповідницькі зустрічі як церковна платформа наставництва». Повний передік тем вебінарів:

Вебінар I – Ідеї для розвитку проповідництва в церкві.

26.01.2021 р. Модератори Олександр Савич і Микола Романюк.

Вебінар ІІ – Яка проповідь краща: тематична чи експозиційна? Переваги і недоліки кожної з них. Особливість підготовки.

02.02.2021 р. Модератор Олександр Савич.

Вебінар ІІІ – Як проповідувати актуально? Як відрізнити проповідь біблійну від небіблійної?

09.02.2021 р. Модератор Василь Фурта.

Вебінар ІV – Пасторство онлайн: духовні роздуми, наставляння, звернення до церковного народу через соціальні мережі.

16.02.2021 р. Модератор Микола Романюк.

Вебінар V – Проповідь в Ареопазі: пасторські промови за межами церковного простору.

23.02.2021 р. Модератор Ігор Бандура.

Також на пасторів чекає практикум «Як я готую проповідь». В обговоренні візьмуть участь Станіслав Ґрунтковський, Микола Пономарьов, Генадій Пилипенко, Петро Марченко.

Для участі у вебінарі потрібно зареєструватись за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1TuMLwTzDp6OAZhOBKiTYpOWtGTF6JqW65qP68tAgHwE/edit

Телефон для довідок: 0676568052

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

maysternyaVeb1-1
picture

Запитання, яке найчастіше ставлять протягом останнього тижня, звучить приблизно так: «Чи повернуться діти до шкіл і коли це станеться?»

Про це у своєму Telegram каналі написав міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

Особливо воно актуальне для батьків учнів 1-4 класів, які зараз опинилися у складній ситуації вибору між роботою та потребою допомагати дітям із навчанням. 

«Моя позиція із цього приводу вже була озвучена. Я вважаю, що принаймні молодші класи після завершення карантинних обмежень можуть повернутися до повноформатного навчання. Щодо старшої школи, то за сприятливої санітарно-епідемічної ситуації в країні буде прийнятним проведення навчання за змішаною формою», — пише Сергій Шкарлет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні в майбутньому хочуть сформувати профільну старшу школу. Тоді учні зможуть обирати ті шкільні предмети, які хочуть вивчати.

На жаль, ухвалення остаточних рішень з окресленого питання не залежить від однієї особи: міністра освіти і науки або міністра охорони здоров’я. 

«Я цілком поділяю позицію та прислухаюся до аргументів фахівців, епідеміологів, лікарів, рекомендації яких ґрунтуються на моніторингах епідемічної ситуації в країні», — зазначив міністр.

Саме тому МОН та МОЗ перебувають у постійній комунікації.

«Щиро сподіваюсь, що найближчим часом статистика захворюваності на COVID-19 та спроможність медичної системи стримувати епідемічні хвилі все-таки дозволять нам рекомендувати місцевій владі частково повертати дітей до звичного формату навчання, — написав Шкарлет. — Як скоро це станеться, залежить від кожного з нас та нашої сумлінності під час дотримання карантинних вимог». 

Інформацію про перебіг перемовин і консультацій із вищезазначеного питання читайте тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

unnamed

В Україні випускники учбових закладів більше не зможуть отримати дипломи про вищу освіту з відзнакою, відомі як «червоні дипломи».

Відповідний наказ №1571 від 29 грудня 2020-го був підписаний керівником Міністерства освіти науки і України Сергієм Шкарлетом і набрав чинності з січня 2021 року, повідомляє РБК-Україна.

Як йдеться в документі «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) та додатка до них, зразка академічної довідки», тепер при закінченні вишу випускникам будуть видаватися дипломи без можливості отримати нагороду.

Попередній наказ МОН України, що встановлював форми документів про вищу освіту та наукові ступені, вже втратив чинність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біблійний курс і спілкування: у Луцьку пройшло дводенне навчання для підлітків

Таким чином, останні «червоні дипломи» українські випускники вищих навчальних закладів отримали у 2020 році.

Крім того, у Міносвіти затвердили форми додатка до диплома європейського зразка та зразок академічної довідки.

Також були затверджені нові форми для дипломів доктора філософії, доктора мистецтв і доктора наук. А в дипломах молодшого спеціаліста та спеціаліста у графі «ступінь вищої освіти» буде вказуватися освітньо-кваліфікаційний рівень.

У дипломах молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра, які отримуватимуть випускники без громадянства, буде додатково вказуватися рік надходження та повна назва навчального закладу, в яку студент поступив на початку навчання в Україні.

До слова, в УКУ створили Благодійний фонд, з якого покриватимуть витрати на навчання здібних студентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Випускникам навчальних закладів в Україні будуть видавати нові дипломи (фото: mon.gov.ua)
3635cd6cead2a6c5ad89e4b86136a630~3

Вже зовсім скоро в Україні починається онлайн-навчання вчителів недільної школи, дитячих служителів за програмою християнського клубу «Авана» Жива біблійна історія (ЖБІ).

23 січня з 10:00 до 11:00 буде проходити вступна лекція з детальним поясненням про саму програму та деталі онлайн-навчання. Про це повідомляє пресслужба ВСЦ ЄХБ.

Основні дні навчання за програмою клубу: 25, 27, 29 січня та 1 лютого. Час – з 18:00 до 21:00. Навчання буде проходити у програмі Zoom.

«Усіх охочих запрошуємо пройти навчання. Якщо ви знаєте тих, хто потенційно зацікавився би програмою, запросіть їх, будь ласка», – закликають організатори навчання.

Переглянути проморолик про навчання можна за посиланням: https://youtu.be/75Qkd9N6Qmw

За детальнішою інформацією необхідно звертатися до Валентини Толкачової. Тел. 093 146 87 16 (Viber, Telegram).

Авана – це християнський міжнародний дитячий клуб, розрахований на дітей віком від 3 до 14 років. Назва Авана (Awana) утворилася шляхом з’єднання перших букв слів вірша з 2 Послання до Тимофія 2:15 в англійському тексті «Approved Workmen Are Not Ashamed». «Ста­райся представити себе Боговi достойним, працiвником бездоганним, який вiрно подає слово iстини».

Авана складається з трьох частин. Заняття в клубах триває дві години і воно складається з цікавих видів діяльності і пізнавальної активності, таких як: ігри, робота з підручником і зібрання для вивчення Біблії.

До слова, у грудні відбулася звітна конференція працівників Департаменту служіння дітям та підліткам УЦХВЄ, на якій обговорили, як служіння дітям і підліткам адаптувалося до карантину.

Також нагадаємо, нещодавно у Луцьку пройшло дводенне навчання для підлітків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

image

ІІ семестр 2020-2021 навчального року має свою традиційну специфіку, а до цього додався ще й коронавірус. Зокрема, через локдаун, школи навчатимуть учнів у дистанційному режимі.

Окрім того, у в першому семестрі школи більше уваги приділяли класам (1, 5, 10), але другий семестр – це семестр підвищеної уваги до випускників (4, 9, 11 класи). Директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян розповіла у фейсбуці про особливості ІІ семестру для учнів.

Про це повідомляє education.24tv.ua

За її словами, тепер не буде поділу на чверті. Раніше ця чверть завжди переривалася на карантин через грип або сильні морози. Карантин міг тривати до трьох тижнів.

«У цей період ми ніколи не організовували ні змішаного, ні дистанційного навчання. Видавали розпорядження та накази про те, що навчальні програми з предметів будуть виконані за рахунок ущільнення навчального матеріалу», – додала Фіданян.

Особливості другого семестру через COVID-19

  • Вже розроблені можливі варіанти проведення ЗНО – їх близько чотирьох. Але остаточно варіанту досі немає.
  • Семестр розпочинається дистанційно для учнів у Києві. А все через локдаун. МОН рекомендує школам перейти на онлайн-навчання або продовжити канікули. Але кожна школа приймає рішення самостійно.
image
  • Департамент освіти і науки створив Google-календар, в якому є важлива інформація і для батьків, і для педагогів, які перебувають в умовах карантинних обмежень.
  • Цікаво, що учням та вчителям у Києві, які не мають засобів для дистанційного навчання вдома та проживають у кроковій доступності, дозволили навчатися онлайн з використанням шкільної комп’ютерної техніки.
  • Для спілкування з батьками учнів рекомендували створити шкільні електронні скриньки.
  • Також просили надати роз’яснення, що онлайн-урок не може тривати 45 хвилин. Зокрема, безперервна тривалість уроків з ТЗН (дистанційно з технічними засобами навчання) повинна бути:

– для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин;

– для учнів 2 – 4 класів – не більше 15 хвилин;

– для учнів 7 класів – не більше 20 хвилин;

– для учнів 8 – 9 класів – 20 – 25 хвилин;

– для учнів 10–11 (12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.

У закладах професійної освіти канікули триватимуть ще тиждень – до 18 січня. Адже вони пішли на канікули на тиждень пізніше.

Додамо, що дитячі садочки не переривали свою роботу. Хоча їхня відвідуваність була низькою. Найменше вихованців у період різдвяно-новорічних вихідних відвідували садки Дарницького та Святошинського районів.

Позашкільні заклади теж працювали увесь канікулярний час. Надалі вони теж продовжать свою роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

klas

У зв’язку з локдауном з 11 по 24 січня заклади середньої освіти будуть працювати дистанційно.

Про це пише telegraf.com.ua 

Частина шкіл вирішила не влаштовувати подовжені канікули. Про 5-11 класи Міносвіти потурбувалось та встигло зробити Всеукраїнську школу онлайн. Подивитися на неї можна тут.

Навчання першо-, друго-, третьо- та четвертокласників буде ділитися на два режими: синхронний та асинхронний.

Синхронний — це співпраця учня та вчителя в реальному часі онлайн: аудіо, відео, чат. На нього учні можуть витрачати тільки 30% часу передбаченого на навчання. У синхронному режимі передбачений різний час для учнів початкових класів.

Для запобігання перевтоми вчителі будуть проводити фізкультхвилинки: гімнастика для очей, веселі руханки, музично-ритмічні та музично танцювальні вправи.

Асинхронний режим передбачає навчання учня в особистому темпі та у зручний для нього час.

Оцінювання буде стосуватися обох режимів та містить перегляд вчителем письмових робіт, оцінювання проєктів та самостійних робіт під час відеоуроків. МОЗ вже запровадило введення електронних щоденників та журналів, які батьки теж зможуть переглядати для ознайомлення зі шкільною програмою та успішністю.

Якщо у дітей не буде доступу до електронних ресурсів, то їх навчання буде відбуватись в телефонному режимі. Вчитель голосом буде інструктувати та давати детальні роз’яснення по навчанню.

На період локдауну домашні завдання для школярів-початківців спрямовані на креативність та створення проєктів.

Група подовженого дня змінює формат. Вихователі будуть надавати учням рекомендації, пам’ятки та відеоматеріали, які будуть цікавими та корисними у другій половині дня. Грубо кажучи – це програма, що подивитись та зробити, якщо батьки не знайшли тобі заняття, або дитина зараз з ними поруч на роботі, а вони зайняті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ukr14
photo_2021-01-05_19-24-21

Протягом 4 та 5 січня на базі євангельської церкви Христа-Спасителя у Луцьку відбулося щорічне підліткове навчання.

Бажаючих виявилося чимало, адже приєдналося і чимало підлітків із сусідніх церков в околицях Луцька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 80% підлітків з сімей євангелістів підтримують релігійні погляди своїх батьків, – опитування

Загалом на навчання приїхало більше 250 підлітків, які вивчали цікавий і важливий біблійний курс «Історичні книги Старого Заповіту» разом із викладачем Андрієм Ходорчуком.

Молоді люди мали два дні активного навчання до обіду, а також можливість спілкування зі служителями церков у форматі запитань-відповідей, спільні молитви та дружнє спілкування за чаєм.

Церква Христа-Спасителя вже неодноразово організовує подібні навчання підліткового формату і надалі має чимало планів, як саме розвивати підліткове служіння в межах Волинського об’єднання церков ХВЄ та поза його межами.

До слова, у грудні відбулася звітна конференція працівників Департаменту служіння дітям та підліткам УЦХВЄ, на якій обговорили, як служіння дітям і підліткам адаптувалося до карантину.

KPI-1-847×477

Президент Асоціації журналістів «Новомедіа» Руслан Кухарчук викладав на факультеті соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Він провів зі студентами всього п’ять занять з 7 листопада до 10 грудня, йдеться на сайті асоціації.

Голова «Новомедіа» провів у виші лекції на три теми: «Юридичне регулювання роботи журналіста», «Доступ до публічної інформації», «Мова ворожнечі і захист свободи слова». Окрім отримання теоретичних знань, студенти виконали два практичні завдання, а саме: розробили проєкт запиту на доступ до публічної інформації  та написали есе по мові ворожнечі.

«Сприяння якісній медіаосвіті в Україні – один з пріоритетів Асоціації “Новомедіа”. Раніше ми вже мали досвід одноразових виступів перед студентами КПІ. Але взаємодія у форматі спеціального розлогого курсу дає значно більше можливостей для розкриття теми і засвоєння необхідних навичок», – прокоментував Руслан Кухарчук.

Заходи відбулися у контексті спільного спецкурсу КПІ та «Новомедіа», про що був укладений відповідний договір. Документом передбачається, що сторони співпрацюватимуть у сфері прав людини на свободу слова, вираження поглядів та інформації, а також їх захисту. Зокрема в контексті  обміну досвідом, розроблення нових освітніх напрямів та впровадження їх у навчальну і практичну підготовку.

Завідувач кафедри публічного права, доктор юридичних наук, доцент Дар’я Маріц зазначила:

«Під час роботи зі студентами  голови «Новомедіа» на заняттях був присутнім Оніщенко Володимир Олександрович, ректор Національного технічного університету. Він відзначив високий професіоналізм викладача та отримав позитивні відгуки студентів. Дуже вдячні за якісну реалізацію спільного проєкту та волонтерську складову!».

Асоціація «Новомедіа» – це міжнародна громадська журналістська організація. Вона була заснована у 2004 році за ініціативи журналіста Руслана Кухарчука. Організація об’єднує журналістів та інших творчих працівників засобів масової інформації, які є християнами різних конфесій. Асоціація «Новомедіа» є тренінговим та консультаційним центром. Реалізує багато освітніх проєктів у сфері медіа, серед яких Новомедіа Форум, школа «Новий журналіст», а також створила власний підручник – книгу «Новий журналіст». Таким чином «Новомедіа» – це об’єднання людей, основане на духовній єдності та професійних інтересах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: