118975445_447520379475937_1791764473492762167_o

Запорізька Біблійна Семінарія відкриває філію в Дніпрі на базі Центральної церкви ЄХБ (вул. Дегтярьова 39).

Про це йдеться на сторінці семінарії у фейсбуці.

Усіх бажаючих запрошують стати студентом сертифікатної програми «Християнська освіта. Основи». Старт навчання – 17 жовтень (сб) 2020 року.

Навчання – 1 раз на місяць (сб + нд).
Тривалість програми – 2 роки.

Як зазначають в пресслужбі семінарії, такий графік дає можливість вчитися не залишаючи на довгий час сім’ю, роботу чи навчання. Викладачі ЗБС будуть приїжджати в Дніпро, щоб передавати знання та навчати духовним принципам.

«Використайте чудову можливість отримати духовну освіту саме зараз!» – закликають в семінарії.

Реєстрація на програму: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdLb6aTHDQGXBCOq8…/viewform

Детальна інформація: https://www.church.dp.ua/hristianskoe-obrazovanie-osnovy/.

«Ми хочемо сформувати християнські принципи в особистому духовному зростанні з подальшою посвятою для практичного християнського життя в помісній церкві і вірного свідчення про Ісуса Христа», – так визначають свою місію в семінарії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

121604907_471604640400844_2308838474799325755_o
Gordon_College_Bell_Pavillon-900×450

Коледж Гордон в Уеннамі, Массачусетс, оголосив про скорочення плати за навчання на 33%, приєднавшись до двох інших членів Ради християнських коледжів і університетів, які також змінили вартість навчання за останні два тижні, щоб зробити приватну християнську освіту доступнішою.

Про це пише ІА «Світогляд» з посиланням на Christian Headlines.

Це різке скорочення стало частково можливим завдяки кампанії зі збору коштів, яка зібрала понад 70 мільйонів доларів. Це також пов’язано з рішенням відійти від традиційної «дисконтної моделі», згідно з якою більш високі тарифи на навчання в коледжах дозволяють їм пропонувати фінансову допомогу за рахунок інвестицій і давати стипендії.

Прозоре ціноутворення і доступність також були ключовими мотивами для Seattle Pacific University, Уесліанської школи в Сіетлі, яка 22 вересня оголосила про 25-відсоткове скорочення плати за навчання разом з 4-процентним обмеженням на майбутнє підвищення плати за навчання.

«Сприйняття нашої максимальної ціни ставало все більшою і більшою перешкодою», – пояснив Нейт Муттет, віцепрезидент з питань управління та маркетингу.

Муттет сказав, що Seattle Pacific University зупинився на помірній зміні цін, що дозволило б університету знизити початковий ціновий бар’єр, а також пропонувати щедрі академічні стипендії, стипендії за різні заслуги  і релігійні стипендії.

«Багато студентів виключають приватний християнський університет, тому що не розуміють, як це можна собі дозволити, – сказав Муттет. – Але всі студенти повинні мати можливість хоча б розглянути питання про невеликий приватний християнський університет».

Маллен з коледжа Х’югтон зазначив, що сміливе скорочення плати за навчання не обов’язково є правильним кроком для кожного навчального закладу. Багато що залежить від демографії студентів, а також від конкурентів коледжу. Проте, сказав Маллен, перша реакція на рішення Х’югтона була позитивною. У коледжі зростає кількість заявок, а відвідуваність веб-сайту збільшується на кілька сотень відсотків.

«Я думаю, що багато сімей наразі вважають приватну християнську освіту розкішш», – додав Маллен. – Місія Х’югтона з самого початку полягала в тому, щоб дати можливість студентам, які інакше не змогли б отримати високоякісну християнську освіту».

Скорочення набуде чинності восени 2021 року, в результаті чого плата за навчання в коледжі Гордона знизиться до 25 250 доларів, а його річна «фіксована ціна», включаючи навчання, проживання, харчування та комплексну плату, – з 50 650 до 37 950 доларів. Згідно з результатами опитування CCCU 2019 року, неконфесійний християнський коледж тепер є однією з 11 шкіл CCCU, які коли-небудь змінювали вартість навчання.

Коледж також має намір зберегти стипендії, незважаючи на зниження плати за навчання:

«Ми робимо щось нове, значно знижуючи плату за навчання, але при цьому зберігаючи практично всі наші стипендії», – сказали в коледжі.

Коледж Х’югтона в штаті Нью-Йорк вибрав інший підхід. 25 вересня коледж, спонсорований церквою Уеслі, оголосив про зниження вартості навчання на 53%, при цьому в 2021 році плата за навчання знизиться на 15 900 доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

IMG_8298-a30ab238

На Міжнародній конференції Асоціації християнських таборів ReCamp-2020 поговорять про формати альтернативного навчання в сучасних умовах.

Zoom-конференція ReCamp-2020 відбудеться 6-7 листопада. До того ж 5 листопада пройде День відкритих дверей, коли можна буде прослухати семінари без внесення реєстраційного внеску, зазначають організатори.

В Україні на законодавчому рівні з’явилася можливість навчатися як в альтернативних школах, так і в домашніх умовах, відкриваються приватні школи, як дистанційні, так і очні, розвивається домашнє навчання.

Як зрозуміти, що містить кожен із форматів альтернативного навчання, який вид навчання вибрати? 

 • На конференції Асоціації християнських таборів зберуть спікерів-експертів із різних видів альтернативного навчання, які поділяться як світовим досвідом освіти, так і досвідом відкриття шкіл альтернативного навчання (дистанційне, сімейне, приватні школи).
 • Батьки, які вже пройшли зі своїми дітьми весь процес домашнього навчання, поділяться власним успішним досвідом, а також розкажуть, з якими труднощами їм довелося зіткнутися і як вони їх подолали.
 • Будуть розглянуті правові аспекти відкриття шкіл, що буде цікавим для тих, хто думає про відкриття власної альтернативної школи.

Організатори також обіцяють, що на цьому курсі пройдуть експертні дискусії, де будуть порушені гострі питання щодо зазначеної теми. Учасники зможуть поставити питання експертам і отримати відповіді.

Детальніше про курс «Дистанційна освіта / сімейна освіта / приватні школи» і реєстрація: https://recamp.org/uk/onlineschool/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

_114776153_222222222222re
Василь Дяків став найкращим вчителем України 2020 року

На його уроках учні обговорюють серіал «Школа», фільми з фестивалю Docudays та знімають власні відеоексплейнери.

Про це пише bbc.com.

Він говорить про кризу класно-урочної системи, про хайп і про те, що діти мають право щось не вчити.

Хмарні технології на його уроках використовували за 8 років до карантину і дистанційного навчання, класну роботу надсилали у мейлах, а Голокост вивчали по відео з фонду Стівена Спілберга.

Це 50-ти річний Василь Дяків — найкращий вчитель України-2020.

Після перемоги у премії Global teacher Prize Ukraine він роздає інтерв’ю і ходить на телеефіри. Але, за кілька днів повернеться до міста Заліщики, що на Тернопільщині, викладати Історію, Громадянське суспільство та Основи здоров’я.

Як зацікавити дітей навчанням, відірвати від гаджетів і що робити з шибайголовами, Василь Дяків розповів в інтерв’ю BBC News Україна.

Йти за дітьми

Я за своє життя вчив різних дітей. І народжених у 70-х, і в 2010-му. Щоб обрати правильну методику, треба зрозуміти, які це діти.

Коли ми говоримо про дітей покоління Z (11-24 років) і Альфа (0-10 років), то неминуче прийдемо до того, що це діти — візуали. Вони хочуть працювати у гаджетах, вони — гіперактивні і можуть зосереджувати увагу лише до 10 хвилин, а то і менше. Вони діяльні і хочуть бачити швидкий результат, а ще вони хочуть знати, навіщо їм вчити те, чого їх вчать.

Як таких дітей зацікавлювати? Якщо вони візуали, то інформацію треба пропонувати візуальну, коротку, конкретну з виходом на практичну діяльність.

Доводиться шукати відео, присвячене історії, основі здоров’я, показувати його дітям і обговорювати з ними. Але відео має бути максимально до 5 хвилин. Далі увага втрачається.

Сучасні діти захоплюються фільмами і серіалами. В цих серіалах діти часто бачать емоції, хайпову сторону життя, але гублять зміст.

Ми на уроках дивилися серіал “Школа” і говорили про кримінальну відповідальність за зберігання і розповсюдження наркотиків. Це те, що робили герої цього серіалу. Також там підіймаються теми булінгу, крадіжок в магазинах.

Для дітей все це в серіалі виглядають прикольно, стильно. Але, коли ми починаємо обговорювати наслідки, то діти починають замислюватись.

_114776146_ea423c44-6560-480a-8fb3-8bc4248fb651
Він переміг з-поміж трьох тисяч вчителів з усієї України

Вийти з бульбашки

Діти у своїх гаджетах, як у бульбашці. Це бульбашка ілюзій, віртуального життя. Вони часто не знають, яке воно життя реальне.

У школі ми організували кіноклуб і маємо доступ до фільмів кінофестивалю Docudays UA і Children kinofest. І там діти бачать інший світ, наприклад, як школярі у Китаї важко вчаться у школі гімнастів.

У дітей був шок, коли вони дивилися такі фільми. Питали, невже таке може бути у світі, реагували дуже емоційно.

На цій емпатії і треба з ними комунікувати. Покоління Z — це миттєві реакції. Якщо ти прямо зараз не відреагуєш, то все, за 30 секунд, ти втратив момент.

Ми дивилися один фільм, де хлопець крав речі, і хлопці в класі реагували — вау, який крутий. Наступний момент — герой вже у поліції, починається розслідування. Я бачу реакцію в класі, мовляв, як так? Зупиняю фільм. Цю емоційну реакцію треба розвивати. Переглядати такі фрагменти — це ідеальний спосіб достукатися до дитини, до її сумління.

Але тільки короткі фрагменти, які відразу ж треба обговорювати, рефлексувати.

Наприклад, тему Голокосту ми вивчаємо за дуже сильними відео з фонду Шоа, який заснував Стівен Спілберг і нараховує тисячі свідчень жертв Голокосту.

Діти, які вчать

«Якщо я вчу інших, то я засвоюю щось краще, ніж коли мене вчать».

Це китайське прислів’я я використовую на уроках.

Діти під моїм керівництвом знімають короткі відео, де говорять про безпеку — пояснюють, що таке отруєння, що треба робити при сонячному ударі.

Ми разом обираємо відео, яке виступає джерелом інформації. Діти записують власний досвід, власні історії.

_114776148_ec35319c-be1a-4543-9320-bbc42172dc19
Фіналісти конкурсу Global Teacher Prize Ukraine

Треба з ними говорити

Для того, щоб зрозуміти, як зацікавити дітей, не треба за ними спостерігати, з ними спілкуватися треба. На уроках, поза уроками.

Бо урок — це занадто мало, щоб діти бачили все різноманіття життя, щоб щось вивчили.

У нашій школі дуже активна проєктна діяльність.

Ми багато років підряд прибирали у наших парках, в результаті місцеві мешканці почали там менше смітити. Це ж діти прибирають. Це був проєкт «Зелена революція». Після всіх цих дитячих акцій, міська влада поступово почала перетворювати парк на центр дозвілля.

Діти самі організували волонтерський проєкт — молодіжний клуб «Вулик», де проходили тренінги з лідерства.

Мої учні розробили туристичний маршрут, три стенди з яким зараз стоять у Заліщиках. Також розвивали проєкт «Демократія в школі», проводили справжні вибори з презентацією програм, ящиками для голосування.

Коли даєш дітям механізми, показуєш способи реалізації, вони цікавляться. Далі роблять це самі — створюють команди, пропонують ідеї, пишуть проєкти. Ми у школі це підтримуємо.

Покоління Z — це діти діяльнісні, вони хочуть бачити результат.

_114776154_99c824f2-151e-41dd-8e51-9640912e2946
Василь Дяків: «Дитині треба говорити — це твій вибір, ти маєш на нього повне право, ти сам вирішуєш, але будуть і наслідки твоїх рішень»

Криза класно-урочної системи

Творчий процес — нескінченний. Ця позакласна проєктна робота для дітей часом важливіша і принесе більше користі для них у майбутньому, ніж всі уроки.

Поза уроками у нашій гімназії діти роблять дуже багато В межах уроків це все не встигнути.

Ці проєкти, відео я роблю якось між крапельками. На це катастрофічно не вистачає часу.

Я вважаю, що класно-урочна система переживає кризу. Щоб я змінив у школі? Я б зменшив тривалість уроків, щоб діти могли займатися проєктною діяльністю у межах школи.

Діти покоління Альфа і Z не можуть висидіти 6-7-8 уроків по 45 хвилин. Навіть, якщо це буде сім хайпових уроків, діти просто емоційно будуть виснаженими. Для таких дітей це не підходить.

_114776256_999938
Василь Дяків: покоління Z (11-24 років) і Альфа (0-10 років) це діти — візуали. Вони хочуть працювати у гаджетах, вони — гіперактивні

«Діти повинні шукати своє»

У школі, на жаль, ми привчаємо дітей не цінувати час. Ось це відсиджування уроків вбиває будь-яке бажання вчитися, бо дитина не бачить у цьому користі.

Школа — занадто вузька, занадто обмежена, щоб розкривати таланти дітей.

Серед моїх учнів був хлопець, який дуже захоплювався музикою. Він — дуже класний гітарист, жив музикою, хоча йому доводилося відсиджувати цих самих 7-8 уроків. У цей час він міг займатися справою, яку любив, удосконалювати себе, як музикант.

Добре, що батьки його розуміли. Він отримав своє “7” за рік з історії і ніхто йому претензії не ставив. Потім пішов у музичне училище. Але не всі батьки так розуміють свої дитину, ламають через коліно, примушують вчити те, що не її.

Діти повинні шукати своє місце у житті, шукати свої шляхи успіху. І не обов’язково вони мають бути ординарними.

У мене є приклад, коли я переконував батьків, щоб дитина не йшла вчитися у виш, поки він не знав, куди хоче.

Якщо не знаєш, куди йти, то краще взяти час подумати. Батьки поставили його працювати менеджером у свій магазин. І за рік менеджерської роботи він багато навчився, і за це йому платили. А потім він пішов вчитися на програміста.

Найбільша проблема, щоб батьки чули і намагалися зрозуміти свою дитину. Це надзвичайно складно, якщо з дитинства закладається авторитарний спосіб спілкування.

Хочеться, щоб батьки формували демократичне середовище у родині, щоб показували дитині право відповідального вибору.

«Ти можеш не вчитися, ти маєш право цього не знати. Питання в іншому — ти несеш за це відповідальність. Давай подумаємо, як? Ти будеш мати низький бал».

Треба будувати діалог з дітьми на партнерських стосунках. З поняттями поваги і з дотримання певних правил.

Дуже важливо проговорювати дитині:

«Це твій вибір, ти маєш на нього повне право, ти сам вирішуєш, але будуть і наслідки твоїх рішень».

Що змінити у школі?

У нас має бути індивідуалізація освітнього простору. Щоб діти усвідомлювали, що те, що я знаю, є цінністю. А не є просто, що я маю щось правильно сказати і отримати оцінку. Щоб це можна було використати десь далі у житті.

Наші топ-10 вчителів, фіналістів конкурсу, пропонували, як один з варіантів розвитку освіти – школу повного дня. Щоб діти навчалися з більшою кількістю перерв. Тоді дитина може мати час на ланч, час на бібліотеку. Це класна ідея, але все впирається у фінансування таких шкіл. А ще треба мати відповідне середовище.

Що робити з хуліганами?

Зазвичай шибайголови у школі — це неординарні діти. Вони мають багато енергії і протестують за принципом «Баба Яга проти». Проти будь-якої системи.

Це люди, які здатні на ризики. Я їм показую, що ризикувати своїм здоров’ям, наприклад, ганяти на мотоциклі під 150 км, це не шлях до успіху. Пропоную:

«Якщо ти вже ризикуєш, то давай пошукаємо, де можна ризикувати з користю. Щоб показати, що ти — гідний заробляти гроші».

Зазвичай такі люди йдуть у підприємницьку діяльність, бо це ризики.

Була одна дитина у школі — фанат техніки, але дуже не хотіла вчитися. Я порадив мамі влаштувати його кудись на стажування, де займаються технікою. На канікулах він почав працювати і розцвів. Дитина починає розуміти, що за те, що він вчиться щось робити, що він щось вже вміє, йому платять гроші.

Моя порада — шукай варіанти. Якщо ти хочеш кимось стати, тобі треба це спробувати. Треба дітям показувати можливості.

Як не вигоріти?

Коли втома і не хочеться ні про що говорити, я готую, а ще пишу вірші.

Часто у мене робочий день триває і після уроків. З дітьми спілкуюсь постійно — на вулиці, у парку, у магазині підходять, запитують.

Перед тим, як стати вчителем, треба зрозуміти, чи це справді твоє — чи це буде давати наснагу, чи навпаки — буде мука.

Працювати і не вигоряти мені допомагає любов до дітей, підтримка родини і команди вчителів. Коли є командний дух, це знижує моральний тиск.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo_2020-10-01_08-15-51

Вже через місяць, 1 листопада, розпочинається навчання у Християнській відкритій академії, освітній програмі для лідерів, що покликані впливати на суспільну сферу та нести туди християнські цінності.

Про це повідомляє сайт Християни для України.

Організатори Академії зробили все, аби студенти могли навчатися у найкращих викладачів, професіоналів своєї справи, зокрема топових світових апологетів та мислителів. Серед них є Джон Леннокс, професор математики Оксфордського університету, відомий своїми дебатами зі Стівеном Хокінгом та новими атеїстами, такими як Річард Докінз. Лекції про біблійний погляд на політику та економіку для Відкритої академії прочитає один з найкращих у світі сучасних теологів Вейн Ґрудем, відомий в Україні своєю «Систематичною теологією». Соціальний критик і автор кількох десятків бестселлерів Ос Гіннес поділиться розумінням культурного мандату Великого доручення Христа. Боб Біл, вчитель менеджменту, який протягом свого життя консультував ключові християнські служіння в США, поділиться з українськими та білоруськими християнами секретами особистого і командного менеджменту. Також плеяду західних викладачів досконало доповнюють Глен Саншайн, професор історії в Університеті Коннектикуту, автор книг, один з помічників Чарльза Колсона, старший науковий співробітник Центру Колсона; колишній дипломат, професор Коледжу Кальвіна та Інституту Актона, досвідчений лектор і автор книг Тодд Хайзінга; подружжя Дерил і Тері МакКарті, які довгий час опікуються розвитком християн-науковців по всьому світу; Чарльз Уайт, професор християнської думки та історії Університету Спрінг Арбор, голова Опікунської ради ХВА; Ґабріела Кубі, відома своїми книгами «Глобальна сексуальна ревоюція» та «Ґендер».

Українське крило викладачів ХВА також складається з професіоналів та досвідчених лекторів. Серед них є Андрій Баумейстер, найвідоміший на сьогодні публічний філософ, Ютьюб-канал якого зібрав понад 6 мільйонів переглядів; Мирослав Маринович, колишній в’язень комуністичних таборів , член-засновник Української Гельсінської групи, проректор Українського Католицького Університету, публіцист та правозахисник.

У рамках співпраці з Національним університетом «Острозька академія» до викладання у ХВА залучені досвідчені професори та доценти цього вишу, аби дати студентам солідний фундамент гуманітарних знань у різних сферах. Окрім зазначених вище, у програмі викладатимуть різні християнські лідери з України та Білорусі.

Нагадаємо, що навчання у Відкритій академії відбуватиметься у змішаній онлайн-офлайн формі: вебінари, відео-лекції, вивчення книг, а також тематичні очні семінари в різних містах України. Програма-мінімум – це прослухати три лекції на тиждень і прочитати одну книгу на місяць та взяти участь у трьох суботніх семінарах протягом всієї 7-місячної програми. Усі навчальні елементи супроводжуються тестуванням.

Участь у програмі не змінить Вашого звичного графіку, вона гнучка і розроблена для дуже зайнятих людей, проте дасть Вам:

– солідний каркас гуманітарних знань, необхідних для діяльності в публічній сфері,

– основи християнського світогляду,

– можливість отримати менторінг від досвідчених лідерів та викладачів,

– контакти з іншими служителями, які поділяють Ваші інтереси і мають схоже життєве кредо і місію,

а також:

– навики менеджменту для реалізації суспільно-спрямованих проєктів.

Програма призначена для:

– пасторів і церковних служителів, допоможе їм працювати з інтелігенцією та суспільно-активними людьми, тобто авангардом нації,

– людей, активних в суспільній сфері, (освіта, культура, медіа, бізнес, адміністрація, політика та інше), які хочуть свідчити про Істину на своєму робочому місці,

– пасіонарної молоді, яка прагне знайти своє покликання в суспільній сфері.

Після завершення 7-місячного курсу навчання студенти отримають сертифікат від Острозької академії та Spring Arbor University. Кінцева мета проєкту – допомогти християнським спільнотам у створенні мереж, які систематично здійснюють проєкти християнського впливу на суспільство.

Навчання передбачає здійснення благодійного внеску у розмірі 3 000 грн. Є змога перерахувати частинами.

Якщо Вас зацікавило навчання у Християнській відкритій академії, будь ласка, зареєструйтесь на сайті: https://academy.forumeast.eu/

Якщо у Вас є запитання, зв’яжіться з нами за номером телефону: +380 95 113 69 54

чи напишіть нам: christian.open.academy@gmail.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

1S8A5585-1

У суботу, 19 вересня 2020 року, відбулась випускна церемонія Київської богословської семінарії у приміщенні церкви «Преображення».

Про це повідомляє baptyst.com.

Майже сорок випускників одягли випускні мантії та шапочки, щоб отримати свій диплом: молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра.

Цьогоріч десять випускників отримали дипломи з відзнакою. У зв’язку із карантинними обмеженнями не всі випускники мали можливість приїхати на церемонію вручення дипломів. Можливість організувати онлайн-трансляцію події, щоб наші випускники та викладачі могли долучитися до святкування, хоч і віртуально, була радісною новиною для усіх, хто прагнув бути з нами цього дня.

1S8A5629-1

Щиро вітаємо наших випускників і продовжуємо молитися за них. Диплом – це не просто папірець, це результат важкої праці, недоспаних ночей, кількох десятків чи навіть більше прочитаних книг, написаних робіт. Як сказав під час церемонії академічний декан КБС Віталій Маряш:

«Диплом – це тільки початок».

Це початок нового етапу в житті загалом та у служінні зокрема. Якщо ви отримали диплом бакалавра, йдіть далі вчитися на магістра. Якщо в руках вже диплом магістра, не зупиняйтесь! Ще є куди рухатися, рости, навчатися – нам потрібні доктори богослов‘я.

1S8A5057-1-1

«Процес пізнання Господа та Його Слова ніколи не закінчується. Якщо ви хочете бути ефективними для церкви та бути світлом для суспільства, вам потрібно читати. Читати багато, читати широко. Читати Біблію, коментарі, але читати й новини, щоб розуміти, що відбувається у світі, що відбувається із народом, серед якого ви живете. Молюсь, щоб ваш крок із Господом ніколи не сповільнювався, а Він буде вести вас у Своєму тріумфі та у Своїй перемозі ради Господа Ісуса Христа».

Зі словами настанови до випускників звернувся голова правління Київської богословської семінарії Анатолій Прокопчук.

Із словами вітання до випускників та гостей звернулися ректор КБС Руслан Хмиз, директор програми «Пасторське керівництво» Джеррі Бендж, директор програми «Пасторсько-капеланське керівництво» Валентин Кореневич, директор програми «Благовістя та заснування церков» Ігор Федорович та директор Інституту церковного служіння Володимир Ніколаєв.
1S8A5600-1

Від випускників теплі слова вдячності сказали випускники: Олександр Міщук (магістерська програма «Біблійна душеопіка»), Ігор Чалапчій (бакалаврська програма «Пасторське керівництво») та Юрій Ганич (молодший бакалавр «Інститут церковного служіння»).

Наприкінці церемонії ректор та присутні в залі пастори звершили молитву благословення за випускників.

1S8A5580-1

Випускники поділилися своїми враженнями від навчання.

«Роки навчання — найкращі роки, адже саме цей час робить моє серце та розум найсприятливішими для розуміння Його Слова, для служіння через Його Слово ближньому! Спасибі КБС за практику у читанні, письмі та проповіді — це той дар від Бога, який семінарія допомогла розкрити!» — сказав Артур Гусейнов, Інститут церковного служіння.

«Навчання вплинуло не тільки на моє життя, а й на мою церкву. Я несу дияконське служіння, маю глибше вивчати Біблію, щоб ясно і доступно пояснювати людям Євангеліє. В особистому житті для мене і моєї прекрасної дружини чотири роки в КБС були не завжди легкими: у мене померли батьки і бабуся, але й ми з дружиною стали прийомними батьками трьох дітей, і чекаємо на поповнення. Я вчуся використовувати час, який мені дав Бог, для Його слави. Вдячний Богу, дружині Марії і моїй церкві, які молилась протягом цих 4 років за мене. Благословенний час!» — каже Денис Денисенко, бакалаврська програма «Пасторське керівництво».

«Роки навчання в семінарії були корисні для мого світогляду щодо біблійної душеопіки. Радію тому, що фундамент мого служіння зміцнився, а роль Бога в цьому служінні була переосмислена. Він ріс, а я зменшувалася! Слава Богу!» — сказала Мар’яна Ласкава магістерська програма «Біблійна душеопіка».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

image

Згідно з правилами МОЗ, якщо в класі є підтверджений випадок зараження коронавірусу, всі учні мають самоізолюватися і перейти на дистанційне навчання. Це може спричинити тиск на когось з учнів.

Повідомляє education.24tv.ua.

Як уникнути булінгу серед школярів – читайте у матеріалі.

Порадами поділилася психотерапевтка Марина Вострова виданню «Освіторія».

За її словами, на дітей і вчителів ситуація з коронавірусом дуже тисне.

«Ми можемо формувати певне ставлення до цієї кризи і в дітей, і в дорослих. Діти дуже залежать від думки та стану дорослих. Тому і батьки, і вчителі повинні співпрацювати, щоб дбати про дітей», – додала вона.

Що робити сім’ї, якщо клас дитини пішов на карантин? Психотерапевтка запевняє, що в першу чергу головне – розмовляти. Це дійсно працює, тому батьки мають говорити з дітьми про вірус і донести кілька важливих тем:

 • люди хворіють на COVID-19 у всьому світі;
 • від коронавірусу не застрахований ніхто — байдуже, людина багата чи бідна, живе в місті чи селі;
 • ми не можемо впливати на глобальне поширення вірусу: не можемо просто повернути час назад і зробити так, щоб він ніколи не з’явився чи втекти на іншу планету.

Але є річ, на яку люди можуть впливати — підтримувати і зміцнювати свій імунітет через здорове харчування, фізичні вправи, дихальну гімнастику, масаж пальців тощо.

Якщо діти кажуть: «Через нього/неї ми тепер усі сидимо вдома»

Тут батькам варто сказати: «А уяви, якби захворів ти… Як гадаєш, як би тобі було? Що б ти відчував?» Після цього дитина може злякатися, почати переживати чи відчувати тривогу. Тому спробуйте пояснити, чому не можна так висловлюватися. Також важливо дати дитині можливість висловити свої почуття, адже якщо дитина скаже про свої страхи, в неї знизиться страх і вона стане спокійнішою.

Наступний крок – це співчуття. Так, батьки можуть запитати в дитини, що б вона хотіла почути від інших, якби сама захворіла.

Якщо дитина каже: «Це несправедливо, що через одного мають страждати в самоізоляції всі!»

В такому випадку поясніть дитині, що ми не можемо існувати окремо одне від одного. А ця хвороба показала, як сильно ми взаємозалежимо. Розкажіть дитині, що в нас завжди є вибір, як реагувати на кризу:

 • злитися, обурюватися, сердитися і ображатися. Тоді ми витрачаємо власні сили та час на всі ці негативні емоції. А це в свою чергу дасть поганий настрій, втому тощо.
 • або прийняти ситуацію і перейти до конструктивних дій: підтримати людину, не поширювати негатив, робити щось корисне для себе та близьких навколо.

Як створити простір співчуття у класі

Вчителі також можуть провести в класі розмову про «уяви, що захворів ти…». Поговоріть з учнями, яку підтримку вони могли б надати однокласнику чи вчителю, який захворів.

Якщо клас уже на дистанційному навчанні, можна зробити це у соцмережах і зробити пост з підтримкою закріпленим у групі. Це можуть бути слова: «Ми з тобою», «Пам’ятай, що ти не один», «Якщо тобі потрібна допомога, напиши мені».

Окрім слів, приємними є малюнки підтримки, які діти можуть сфотографувати і надіслати тому, хто занедужав. Це допоможе створити атмосферу підтримки і співпереживання, а в такому середовищі вже навряд чи з’явиться булінг.

Деякі вчителі практикують «обіймашки онлайн», коли всі одночасно під час уроку в Zoom обіймають себе за плечі. За словами експертів, під час цього починає вироблятися окситоцин, який заспокоює нас. Або ж можна починати день із 3-хвилинного танцю під улюблену пісню класу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

7224-prayer-getty-images-cecilie-arcurs-750×488

Цього тижня федеральний суддя наказав шкільному округу штату Теннессі та його працівникам не пропагувати релігію в шкільних заходах. Це відбулось після того, як округ дозволив певні релігійні вирази, порушуючи рішення Верховного суду США.

Повідомляє Слово про Слово з посиланням на Christian Headlines.

Американський окружний суддя Уеверлі Д. Креншоу в понеділок видав судову заборону на шкільну систему округу Сміт, в якій забороняє шкільну молитву та релігійні вислови, схвалені школою.

Наказ Креншоу відбувся через рік після того, як Американський союз громадянських свобод (ACLU) в Теннессі подав позов до школи від імені двох сімей, діти яких відвідують цю школу.

«Сім’ї повинні приймати рішення про те, як навчити своїх дітей релігії, а не державні школи», –  сказала Хеді Вайнберг, виконавчий директор ACLU штату Теннессі. – Сьогоднішній указ про згоду гарантує, що школи округу Сміт будуть зосереджені на забезпеченні якісної освіти для всіх учнів, незалежно від їх релігійних переконань».

Суддя написав, що школа визнала те, що дозволено:

 •  Промовляння молитви на таких заходах, як випускні та футбольні ігри, супроводжувані проханнями до присутніх схилити голови та молитися;
 • Тренери повинні взяти участь у молитвах зі студентами до та після спортивних змагань.
 • Роздача Біблії п’ятикласникам членами Гедеонів.
 • Фреска, намальована студентами, на якій зображено хрест поруч зі словами «Ми віримо в Бога». Фреску намалювали у тренажерній кімнаті.
 • Розміщення табличок із біблійними віршами у шкільних коридорах.
 • Вчитель повинен щодня читати дітям біблійні вірші.

«Деякі з цих звичаїв та за інших, про які йдеться у скарзі:

а) підтримують та пропагують релігію;

б) мають на меті чи наслідком просування релігії;

в) та/або примушують релігійні обряди прямо чи опосередковано, порушуючи пункт про встановлення першої поправки», – написав Креншоу.

За його словами, адміністрації школи заборонено, серед іншого, «сприяти, просувати, підтримувати, брати участь або проводити молитви під час або спільно з шкільними заходами для будь-якої школи в межах шкільного округу». Їм також забороняється пропагувати «свої особисті релігійні вірування учням на уроці або під час шкільного заходу або у зв’язку з ним». Крім того, посадові особи «не повинні цитувати, читати чи призначати читання з Біблії, святого тексту або проповіді, що відсутні законною нерелігійною, освітньою метою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенат штату Теннессі вводить широкомаштабні обмеження на аборти

69293-christians-getty-images-rawpixel.1200w.tn
Фото ілюстративне

В листопаді стартує перший курс нового освітнього проєкту, який має на меті формацію християнських лідерів для суспільної сфери.

Про це у фейсбуці повідомив директор Східноєвропейського лідерського форуму Ярослав Лукасік.

Програма починається 1 листопада поточного року. Перший курс називається “Християнин у суспільній сфері”. Проєкт реалізується в партнерстві з Острозькою академією та американським університетом Spring Arbor University.

Навчання у Відкритій академії відбуватиметься в змішаній онлайн-офлайн формі – це будуть вебінари, відео-лекції, вивчення книг, а також семінари на різні теми в різних містах України. Програма мінімум це прослухати три лекції в тиждень і прочитати одну книгу в місяць та взяти участь в 3 суботніх семінарах протягом всієї програми. По кожному матеріалу здається тест.

Як зазначають організатори, участь в програмі не змінить звичного графіку, вона гнучка і розроблена для дуже зайнятих людей.

Проте дасть:
– солідний каркас гуманітарних знань необхідних для діяльності в публічній сфері,
– основи християнського світогляду,
– можливість отримати менторінг від дуже досвідчених лідерів та викладачів,
– контакти з іншими служителями, які поділяють Ваші зацікавлення і мають схоже життєве кредо і місію,

а також:
– навики менеджменту для реалізації суспільно-спрямованих проєктів.

Програма призначена для:
– пасторів і церковних служителів. Допоможе їм бути пастирями для інтелігенції та суспільно-активних людей. Тобто авангарду нації.
– для людей активних в суспільній сфері (освіта, медіа, бізнес, адміністрація, політика та інше), які хочуть свідчити про Істину на своєму робочему місці.
– для пасіонарної молоді, яка може знайти своє покликання в суспільній сфері.

Після завершення 7-місячного курсу навчання студенти отримають сертифікат від Острозької академії та Spring Arbor University.

«Мета проєкту – допомогти християнським спільнотам у створенні мереж, які професійно та систематично виконують проєкти християнського впливу на суспільство», – зазначають організатори.

Зареєструватись можна на сайті:
https://academy.forumeast.eu/

З усіма питанням просять телефонувати +380 95 113 69 54 або писати: Christian.open.academy@gmail.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

vse-detskom-zdorove-y-razvytyy-11-768x

Як зробити заняття фізкультурою не приводом прогуляти, а уроком, на який з нетерпінням чекають школярі? Навіщо вчителю реєструватися в TikTok, як бути в курсі трендів, як надихати учнів і бути їм другом?

Про це для Української Правди розповідає Анна Домніч, викладачка Новопечерської школи та керівниця студії мажорет-спорту Lucky Dance. Її руханки збирають мільйони переглядів у TikTok, до спортивних челленджів підключаються діти зі всієї України, а відео підхоплюють зірки.

Коли я прийшла працювати в школу, відразу помітила: дітям “не заходять уроки” фізкультури. Учнів можна зрозуміти.

На перерві ти гортаєш Instagram і дивишся відео в TikTok, а потім раптово потрапляєш на заняття з епохи Брежнєва.

Я задалася питанням: як зробити так, щоб урок фізкультури був не просто уроком, а подією, на яку б хотілося бігти?

38988ac-33.12.photo-2020-09-04-15
Анна Домніч

Я вирішила щось поміняти. Міняти довелося багато.

Починаючи зі свого власного підходу до соцмереж як до чогось другорядного, закінчуючи стереотипом про образ учителя фізкультури.

Зараз у руханки десятки мільйонів хештегів в TikTok. Школи по всій Україні почали проводити руханку. Її почали практикувати вчителі інших предметів у себе на уроках.

До руханки приєднувалися багато зірок: Леся Никитюк, Jerry Heil, Даша Астаф’єва, Юрій Ткач, Олександр Усик, Олена Кравець. Десятки мільйонів хештегів. Як так вийшло?

Будьте з учнями на одній хвилі

Після перших днів роботи в школі я зробила висновок: звичайні зарядки вже не актуальні. Образ уроку, коли чоловік старше 40 років зі свистком вишикує дітей по стійці “струнко”, в минулому.

Вчитель не повинен бути вище учнів. Звичайно, повага до викладача повинна бути, але така ж повага має бути й до дитини.

Класно, коли вчителю можуть сказати, що він щось робить не так і як можна поліпшити заняття. У ХХІ столітті діти знають багато, і круто, якщо вчитель може до них прислухатися.

Я хотіла реформувати урок фізкультури та перетворити його на розминку з елементами танців. Із рухами, які зараз у трендах у TikTok та Instagram.

Я почала вигадувати заняття, використовуючи тренди TikTok під актуальну українську музику.

Дітям це дуже сподобалося! Та так, що незабаром ми танцювали ці руханку всією школою на різних заходах…

Будьте гнучкими та подумайте про план “Б”

…А коли з’явилася Всеукраїнська школа онлайн, руханку танцювала вся Україна.

В онлайні у тебе прямий контакт із дітьми. Але що робити, якщо грянув карантин і тепер уроки тільки по Інтернету? Повинен бути план “Б”.

Я почала запускати Instagram-челлендж. Наприклад, ти повинен у прискореному форматі знімати на відео свою розминку. Протягом 30 днів. Звичка формується 21 день, тому є шанс, що це ввійде в повсякденність.

Мої челленджі — наприклад, “шпагат-челендж” — підтримали понад тисячу дітей і дорослих.

Якщо приділяєте трохи більше часу, уваги, креативу — то відеоуроки стануть цікавими. Під час карантину ми, наприклад, рахували, скільки кроків учні можуть зробити в квартирі за день.

Ще ми умовно поділили уроки на частини: писали, навіщо потрібен спорт, малювали портрет спортсмена.

Діти бачили після уроку мої відео, які я їм відправляла, як я тренуюся вдома, отримували постійний фідбек за своїми завданнями.

Розповідайте про свою роботу в соцмережах

Раніше мені здавалося, що соцмережі — це заняття винятково для вільного часу. Але під час карантину я змінила свій підхід. У соцмережах учитель позиціонує себе як людина, що подає приклад. Це певний тип сторінки.

Я б радила почати з Facebook та Instagram. До речі, з радістю на своїй сторінці поділюся цікавим профілем учителя. Напишіть про свою історію, свій досвід. Поділіться своїми проблемами — це добре “заходить”

Слідкуйте за трендами та придумуйте свої

Я говорю як про тренди в широкому сенсі слова, так і про тренди TikTok. Спочатку я не розуміла, як він працює, але зараз це моя улюблена соцмережа.

Звичайно, вчитель не повинен з ранку до вечора сидіти в TikTok і вивчати тренди, але як мінімум бути в курсі снайпопулярніших і пропонувати дітям цікаві рухи, повинен.

Я записувала свої рухи та пропонувала дітям зняти зі мною дует. Потім вибирала три найцікавіші номери та дарувала дітям подарунки. Це історія про те, як діти встають із дивана та починають займатися спортом.

Зараз я запустила свій тренд: “5 чудових речей челлендж”.

Наприклад, одна з таких речей: я була в іншому місті та купила подарунки для дітей, вийшла в центр і влаштувала соціальний експеримент: дарувала подарунки тим дітям, чиї батьки не могли собі їх дозволити.

Кожен учитель може запустити свій челлендж. Питання тільки в ефективності роботи, а як це назвати — другорядна історія.

Не оцінюйте дітей

Часто дітей намагаються заманити оцінками. Це пройдений етап.

Наприклад, в школах Фінляндії вчителі порівнюють рівень дитини на початку року, на проміжному етапі та наприкінці. Діти мотивовані не оцінкою, а результатом і своїм прогресом.

Я намагаюся не оцінювати дітей. Якщо вчитель горить своїм предметом, робить його цікавим, придумує ігри, йому не потрібні жодні оцінки.

Будьте другом для дітей, тоді й мотивація знайдеться.