izobrazhenie_viber_2020-10-22_11-14-10-750×476

Щорічно Фонд Варнава проводить акцію «Церква, яка страждає». У цьому році вона запланована на 1-8 листопада.

Повідомляє Слово про Слово з посиланням на Telegram-канал Фонду (t.me/fond_varnava) та на офіційному сайті.

Мета Фонду Варнава – зміцнювати, надихати та підтримувати християн, яких дискримінують та яких гонять.

Фонд проводе акцію, яка полягає в тому, щоб організувати у своїй церкві або домашній групі захід на підтримку християн, які терплять гоніння. Це може бути недільне богослужіння або, наприклад, благодійний сніданок.

«Цього року акція має назву «Надія в стражданні», і ми запрошуємо вас приєднатися до цієї акції, щоб підтримати наших братів і сестер у Христі, які страждають від гонінь, дивлячись разом з ними на славну надію, яку ми маємо в нашому Господі», – закликає Фонд.

Акція запланована на 1 по 8 листопада, але християни можуть вибрати будь-які інші дати, зручні для певної церкви.

Як повідомляють організатори, у 2020 році на землю відбулося відразу кілька лих: навала сарани, пандемія коронавірусу і руйнівні повені – все це посилило страждання християн, яких переслідують за віру. Вони й до цього жили дуже погано та страждали від презирства, жорстоких нападів, викрадень, зґвалтувань і навіть втрачаючи життя просто тому, що вони християни.

«Церква, яка страждає-2020» – це можливість для нас підтримати наших братів і сестер по всьому світу, які страждають, та простягнути їм руку допомоги та проявити Христову любов до кожного з них», – йдеться на сайті організаторів.

Акція «Надія в стражданні» покликана підкреслити мужність і стійкість, з якою гнана Церква переносить всі тяготи цього року.

«Нехай приклад наших братів і сестер надихне нас з вами твердо стояти у вірі перед лицем труднощів і тиску, щоб ми всі разом дивилися на славну надію, яку маємо в Ісусі Христі», – повідомляє Фонд Варнава.

Фонд закликає приєднуватися до них, та молитися за братів і сестер, які страждають. Також вони благають проявляти своє співчуття та любов на ділі, а також розповідати іншим про їхні потреби.

Вони підготували різні ресурси для проведення заходу у церкві на підтримку християн в гоніннях (конспект проповіді, біблійний урок, оглядову статтю про гоніння сьогодні, молитовну закладку тощо).

Всі подробиці та матеріали для проведення акції доступні за посиланням: barnabasfund.ru/sc2020.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

26023-750×522

Сьогодні, 21 жовтня 2020 року, минає 964 роки з початку створення «Остромирового Євангелія». Це найдавніша копія перекладу частини тексту Біблії на старослов’янську мову, яку здійснили Кирило і Мефодій.

Повідомляє Слово про Слово.

Замовив її посадник Новгорода в 1054-1057 рр., полководець і відомий державний діяч Київської Русі Остромир.

Євангеліє написане великим гарним уставним письмом, причому розмір літер поступово зростає до кінця книги. Численні багатобарвні ініціали, фігурні заставки, зображення євангелістів виконані з вражаючою майстерністю. Ініціали, які яскраво розфарбовані зеленою, червоною, блакитною і білою фарбами та обведені золотом.

В ньому відбито мовні особливості, які згодом стали характерними для мови українського народу. «Остромирове Євангеліє» – одне із важливих джерел вивчення старослов’янської і давньоруської мов.

Рукопис зараз зберігається у Російській національній бібліотеці в Санкт-Петербурзі.

Спираючись на лінгвістичний аналіз тексту, дослідники встановили, що Остромирове Євангеліє диякон Григорій переписував у Києві. Згодом книжку перевезли до Новгорода для відправлення служби в Софійському соборі, який незадовго до цього був споруджений. Там манускрипт зберігався протягом кількох століть.

Остромирове Євангеліє — справжній шедевр книжного мистецтва давньокиївського періоду. Його тексти православні читали щоденно для утвердження віри: від Великодня до П’ятдесятниці, у суботні й недільні дні. Друга частина книги складалася з текстів, які вивчали протягом року, починаючи з вересня, відповідно до днів пам’яті святих та «на різні випадки», наприклад, на освячення церкви, під час хвороби тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

201020_kemo

З 26 по 30 жовтня Київська єврейська месіанська спільнота проведе щорічний пасторський ретрит. Цього року подія відбудеться в онлайн-форматі.

Про це повідомляє Бог News.

«На пастирських ретритах розглядаються актуальні питання, пов’язані не тільки з важливими напрямками розвитку месіанського руху і різних структур єврейського служіння, але також з різноманітними аспектами пасторського служіння», — йдеться описі події.

Спікерами на ретриті будуть священнослужителі з різних країн:

 • Майкл Бікл, лідер Міжнародного будинку молитви в Канзас-Сіті (IHOP-KC);
 • Карл-Густав Северин, євангеліст, місіонер;
 • Керт Шнайдер, месіанський рабин, автор і ведучий телепередач;
 • Пітер Брантон, пастор церкви «Норсвест», яка впроваджує стратегію досягнення молоді через нові креативні ідеї;
 • Геннадій Мохненко, засновник центру реабілітації для безпритульних дітей «Республіка Пілігрим»;
 • Джонатан Берніс, глава Jewish Voice, організатор фестивалів «Слухай, Ізраїлю!»;
 • Андрій Тищенко, старший єпископ УХЦ «Нове покоління»;
 • Олександр Дехтяренко, єпископ Харизматичних Церков Житомирської області;
 • Олег Щербаков, єпископ Об’єднання незалежних церков, пастор церкви «Новий заповіт»;
 • Борис Грісенко, старший рабин Київської єврейської месіанської спільноти.

Онлайн-учасники зможуть повноцінно брати участь в обговоренні, молитвах й форумі.

Крім того, під час події будуть служити міжнародні команди консультантів і молитовників. Кожен учасник зможе записатися й отримати індивідуальну консультацію та молитву.

Для участі в події необхідно зареєструватися на сайті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

201020_kievkemo
62b24488828971aaf839c70a837fa3a0

22-23 жовтня 2020 р. відбудеться VІІ Конгрес молодих дослідників релігії «Релігія в сучасній культурі».

Повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на сайт Тернопільського університету.

Організаторами заходу є:

 • Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка;
 • Майстерня академічного релігієзнавства (Київ);
 • Кафедра соціології релігії Краківського педагогічного університету;
 • Центр дослідження духовної культури (Польща);
 • Центр дослідження духовної культури Тернопілля.

Мета конгресу: розвивати спільне міждисциплінарне поле для обговорення місця та ролі релігії в сучасній культурі, налагодити контакти та поглибити існуючі зв’язки між дослідниками релігії різних інституцій України та інших держав через обговорення актуальних проблем присутності релігії в сучасних формах культури.

Передбачається обговорення наступних тем:

 • релігійна складова сучасної літератури, образотворчого мистецтва, кінематографу та музики;
 • релігійні маркери в сучасній культурі споживання;
 • релігійний досвід у сучасних умовах;
 • ґендерна ідентичність і релігійна культура;
 • релігія та сучасна правова культура;
 • релігійні мас-медіа та репрезентація релігії у світській медіа-культурі;
 • сакральна топографія, релігійний туризм, паломництво та міграція.

До участі запрошуються дослідники релігії (науковці, викладачі, аспіранти, студенти з України та з інших держав), які працюють у сфері релігієзнавства, культурології, політології, соціології, соціальної комунікації, мистецтвознавства та інших соціогуманітарних дисциплін.

У зв’язку з несприятливими умовами для подорожей, оргкомітет вирішив цьогоріч провести конгрес онлайн. Посилання на заходи в Zoom та детальну програму буде розіслано після закінчення реєстрації всіх учасників.

Для участі у конгресі необхідно до 4 жовтня 2020 р. (включно) заповнити анкету та подати анотацію доповіді (до 300 слів), надіславши за посиланням.

Оргкомітет планує випуск збірника матеріалів конгресу після його роботи.

Організаційний внесок – 100 гривень – включає підготовку та друк матеріалів конгресу.

Робочі мови конгресу: українська, польська, англійська.

З питань, які стосуються роботи Конгресу, можна звертатися: halikoffr@gmail.com, +380662745610; elherman@ukr.net, +380672578284

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

121653743_3248217291892417_8248501429938128847_o

Розпочалася онлайн-конференція з Глобальної доступності – 2020, котра триватиме з 15 до 17 жовтня (за Київським часом).

Про це на своїй сторінці в Facebook пише Агапе Україна.

Організатором події вчергове стала християнська організація «Джоні та друзі» з головним офісом у штаті Каліфорнія, США. Її команда каже, що найбільше, чого хочуть досягнути під час заходу – мобілізувати глобальних та регіональних лідерів для партнерства у роботі з людьми з інвалідністю.

Варто зауважити, що вперше Конференція такого штибу відбулась офлайн у лютому 2015. Тоді близько 1000 представників церков та організацій усього світу, котрі допомагають людям із інвалідністю, приєднались до неї. Цього ж року поширення Ковід-19 внесло свої корективи. І все ж 765 людини з 40 країн зареєструвалися для участі в онлайн-заході. 45 із них – з України, зокрема й із ГО Реабілітаційний комплекс «Агапе Україна».

Серед мов, якими перекладені відеовиступи та семінари – іспанська, китайська, португальська, українська та хінді.

Відкрила онлайн-конференцію засновниця «Джоні та друзі», письменниця та ведуча радіопрограм Джоні Ериксон Тада, котра 53 роки тому отримала складну травму шиї і з того часу є паралізованою.

121669054_3248217181892428_8161409011213802762_o
Джоні Ериксон Тада

Жінка зазначає, що ми всі живемо у розбитому та зруйнованому світі. Відтак, тією чи іншою мірою є теж зламані – духовно, емоційно, ментально, фізично. Проте навіть у цьому можемо радіти, адже Могутній Господь допомагає пройти будь-які випробування. І кожна людина, попри інвалідність, є частиною Його плану.

«У різні періоди історії людства Бог вибирав розбитих серцем та тілом, аби вони звершували потужні справи, – переконана також американка. – Він використовує інвалідність, щоб змінювати церкву та увесь світ».

Впродовж наступних кількох днів спікерами Конференції стануть Старший віце-президент «Джоні та друзі» Стів Банді, керівник організації, котра працює з людьми з інвалідністю в Непалі Бікаш Адхікарі, засновниця та президентка Фонду «долаючи бар’єри» в Ель-Сальвадорі Крістіна Агірре та багато інших. Насамкінець із учасниками події спілкуватиметься відомий австралійський мотиваційний тренер та директор ГО «Життя без кінцівок» Нік Вуйчич.

 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
121663141_3248217058559107_4171785654098826563_o
depositphotos_13629351-stock-photo-ten-commandments-in-the-desert
Фото ілюстративне

«Не вбивай, не чини перелюбу, не кради…» У Парку Незнайка в Ірпені встановлюють обеліск із біблійними заповідями. Ідея проєкту зародилася ще два роки тому і втілюється зараз за гроші меценатів.

Про це повідомляє ITV

Віталій Мітряну, член ініціативної групи створення обеліска:

«Архітектор Юрій Самсонов подарував нам цей проєкт, і ми довго шукали підрядників, погоджували кошториси, погоджували з містом. Місто пішло нам назустріч — виділило це місце».    

Десять Божих застережень від гріха розміщені на чотирьох скрижалях. Фундамент під них залили ще кілька років тому — як тільки-но погодили проєкт. Зараз триває процес монтажу.  

Євгенія Алєксєєва, членкиня ініціативної групи створення обеліска:

«У центрі будуть стояти чотири скрижалі, на двох із них — у бік Університетської — будуть розміщені 10 заповідей, і зі зворотного боку — заповідь Нового Заповіту».

У нижній частині постаменту буде розміщена напівсфера Землі, в центрі якої — Україна. Але цю частину обеліска монтуватимуть на зараз, а вже навесні.

Віталій Мітряну:

«У цій частині в нас буде водичка, буде фонтан, і в тій частині — так само».

Оксана Головко, заступниця начальника комунального підприємства «Управління благоустрою міста»:

«Ми в захваті, що на комунальній території, саме в парку, який ми обслуговуємо, з’явиться ще одна досить цікава споруда, а саме обеліск десяти заповідям, що об’єднає громаду міста на духовних цінностях. (Будемо) духовно надихатися та творити якісь нові ідеї для нашого міста».

Обеліск із біблійними заповідями розташований у Парку Незнайка біля перетину вулиць Університетської та Ярославської.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Ірпені встановлюють обеліск із Божими заповідями
pres-klub-750×422

У Львові 8 жовтня 2020 року відбулася пресконференція «Чи може священнослужитель бути депутатом?».

Про це повідомляє Слово про Слово.

У цьому заході взяли участь:

 • Дмитро Колесник, голова львівського обласного осередку ГО «Всеукраїнський собор»;
 • Юрій Підлісний, завідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика, політика, економіка» Українського католицького університету;
 • Олександр Савченко, пастор, секретар комісії з питань сімейної політики та захисту прав дітей громадської ради при Львівській ОДА, голова ГО «Фонд захисту сім’ї».

Дмитро Колесник наголосив що у Львівську міську раду балотуються 3 пастори від протестантських церков. Він підкреслив, що коли Ісус Христос залишав Своїх послідовників на цій землі, Він дав одне з найважливіших повелінь. І це означає, що церква не повинна залишатися за стінами храму, а повинна проникати у різні сфери суспільного життя, і особливо там, де найбільше темряви.

Дмитро наголошував на тому, що ми повинні бути світлом для світу. Якщо політика брудна справа, то треба там світити. Пастор впевнений, що якщо священнослужитель йде у депутатство, це не вимагає від нього залишати свого покликання. Він повинен мати основний рід діяльності, а у міській раді чи у суспільстві презентувати інтереси церкви та громади.

Юрій Підлісний має протилежну думку:

«Завдання, місія, покликання церкви, це не є питання політичні, економічні чи господарські. Церква повинна служити людині, щоб вона отримала можливість осягнути Царство Небесне», – заявив Юрія.

Він впевнений, що священик повинен стояти над уподобаннями та не може асоціювати себе лише із частинкою суспільства (партією), а повинен служити усім людям.

Він заявив, що Українська греко-католицька церква на підставі Кодексу канонів випрацювала таку позицію, що священики УГКЦ, монашество, ієрархія не мають права брати участь у політичному процесі, а миряни можуть.

Дмитро Колесник наголосив, що якщо керівники політичної сили поставлять на порядок денний відверто гріховну ідею, християнин-депутат повинен більше слухати Бога, ніж владу.

«Якщо це не збігається з моїми цінностями, я не буду брати участь у цьому», – сказав пастор-кандидат.

Юрій заявив, що церква і держава повинні бути відділенні:

«Церква не може претендувати на те, щоб підміняти собою державну владну ієрархію. Так само влада не може претендувати на те, щоб визначати, хто має бути в церковній ієрархії. Церква може здійснити набагато більший вплив, не бувши прямо і безпосередньо залученою на якійсь посаді чи бути членом якогось виборчого органу. Церква має потужний виховний інструмент, яким можна формувати  свідомість і сумління громадян».

Наприкінці заходу були поставлені різні питання священослужителям з соціальних мереж та промовлені побажання й настанови від служителів.

Детально прес-конференцію можна подивитись на YouTube-каналі PressClub Lviv.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

061020_kg3

5 жовтня в столиці Киргизстану почалися акції протесту, на які зібралися незадоволені підсумками голосування громадяни. В ході акції загинула одна людина, поранені понад 500 осіб.

Про це пише Бог News з посиланням на «Інтерфакс» та міністерство охорони здоров’я Киргизстану.

Данило, єпископ РПЦ, єпископ Бішкекський і Киргизстанський закликав християн «до молитви про мир».

«Піднесімо особливу молитву, щоб все проходило мирно, спокійно і на благо нашого народу.

Дай Боже, щоб всі процеси проходили в рамках правового поля, з повним розумінням того, що мирний вихід з ситуації, що склалася, подальший розвиток нашої країни, нашої держави — застава доброго майбутнього і добробуту наших громадян і нашої республіки», — йдеться у зверненні.

061020_kg1
Фото: EPA/Vostock-photo/Интерфакс

У Киргизстані 4 жовтня відбулися парламентські вибори. За підсумками голосування — в законодавчий орган пройшли тільки чотири проурядові партії «Бірімдік» (24,52 відсотка голосів) і «Мекен Киргизстан» (23,89), а також центристські «Киргизстан» (8,73) і «Бутун Киргизстан» (7,11).

На наступний день, 5 жовтня, в країні почалися акції протесту, які переросли в зіткнення з правоохоронними органами. Протестуючими було захоплені будівлі парламенту й адміністрації президента, а також Держкомітету національної безпеки.

Як писав NEWS.ru, 6 жовтня ЦВК Киргизії визнала результати парламентських виборів недійсними. Мер столиці подав у відставку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

061020_kg2
Фото: EPA/Vostock-photo/Интерфакс
Unknown3

Форум «Україна напередодні виборів» пройшов у Києві 1 жовтня 2020 року. Його організувало об’єднання релігійних і громадських організацій «Всеукраїнський Собор». Захід зібрав понад 70 учасників. Серед них – очільники Ради євангельських протестантських церков України, Української Міжцерковної Ради, обласні координатори Всеукраїнського Собору, керівники деяких об’єднаних територіальних громаді низка кандидатів із числа християн, які балотуються до органів місцевого самоврядування.

Подія розпочалася хвилиною мовчання, якою був ушанований старший єпископ Української Вільної Церкви Християн Євангельскої Віри, голова Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій Василь Райчинець, який нещодавно відійшов у вічність.

Потім прозвучав духовний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Головуючий в Українській Міжцерковній Раді Олександр Рудинець звершив молитву, в тому числі за кандидатів на майбутніх місцевих виборах:

«Боже, нехай Твоя охорона та помазання буде на них, аби через них Євангеліє поширювалось у народі! Хай вони будуть чесними, порядними та боронять усіх беззахисних! Благословіння церкві Твоїй, Господи, Україні та форуму!»

Відкриваючи пленарну частину Форуму, голова Духовної ради Всеукраїнського Собору, голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, головуючий у Раді євангельських протестантських церков України Валерій Антонюк зауважив:

«Якою би не була влада, навіть найдосконалішою, для християн цього завжди буде недостатньо. Чому? Тому, що вона ніколи не відповідатиме сповна нашим очікуванням і мріям».

За його словами, під час виборів до місцевих органів влади церква посилює молитву та підтримує християн, які балотуються як кандидати в депутати, на посаду голови ОТГ або міста. Україна потребує реформ і, насамперед, на духовній ниві.

«Ми об’єднуємо зусилля й узгоджуємо дії задля належного розвитку України на основі християнських цінностей», – зазначив Валерій Антонюк.

Про низку внутрішніх і зовнішніх чинників, які варто враховувати кандидатам до органів місцевого врядування під час проведення виборів розповів перший заступник координатора Всеукраїнського Собору Павло Унгурян.

Unknown5

Із одного боку, в Європейському союзі ліберальні сили домагаються повсюдно легалізувати так звані одностатеві шлюби, розширити до абсурду права та свободи так званих сексменшин, та переслідувати всіх, хто вважає інакше. З іншого боку, певні країни розбудовують національні еліти на прохристиянських і просімейних засадах. Попри тиск із боку керівництва Євросоюзу, вони блокують впровадження Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції) й інших міжнародних актів, спрямованих на поширення так званої гендерної ідеології.

Павло Унгурян піддав критиці роботу влади на цьому напрямку, сформованої за результатами минулорічних президентських і парламентських виборів, унаслідок якої:

 • зареєстровано та реанімовано безпрецедентну кількість нових проектів законів і підзаконних актів, які загрожують сім’ї та свободі слова та віросповідання;активно просувається ідея про необхідність легалізації марихуани та проституції. Проголосовано відновлення грального бізнесу, що був під забороною понад 10 років;
 • Україна вступила до «Партнерства Біарріц», яке під гарними гаслами просуває гендерну ідеологію;
 • триває сильний тиск на Україну щодо ратифікації Стамбульської конвенції; практика проведення так званих гей-парадів поширюється на різні обласні центри.

Серед позитивів, здобутих протестантськими церквами за підтримки Собору, доповідач назвав:

 • проведення Свята Подяки 2019;
 • мобілізацію християн на мирні акції проти антисімейних і антихристиянських ініціатив біля Верховної Ради й Офісу Президента України;
 • блокування голосування за законопроектами 0931, 3316, 2640.

Промовець зауважив, що новий Виборчий кодекс, прийнятий весною 2020 року, змінює правила гри на прийдешніх місцевих виборах. Всеукраїнський Собор активно мобілізує та координує дії християн, усіляко сприяючи їхньому шляху в політику.

За всю вітчизняну історію нині безпрецедентно багато християн від різних політичних сил претендують обратися місцевими депутатами та головами міст, сіл, селищ і об’єднаних територіальних громад.

«Участь у виборчому процесі сотень євангельських християн, які зареєстровані кандидатами, та подальша робота переможців із їхнього кола в органах місцевого самоврядування є дуже важливою», – наголосив Павло Унгурян.

За даними Всеукраїнського Собору, лідером із висунення кандидатів серед християн є Рівненщина (118 кандидатів). На 2-му місці Дніпропетровська область (67 кандидатів), «бронза» в Одеської області (56 кандидатів), а 4-ту сходинку посіла Черкащина (49 кандидатів). Загалом по Україні у лавах різних політичних сил балотується на виборах близько 1 тисячі кандидатів-християн із різних конфесій.

Як зазначив доповідач, маючи мандат депутата чи голови місцевої ради, християнин зможе багато зробити на ниві:

 • просування духовних цінностей у своїх громадах;
 • сприяння діяльності місцевих релігійних громад;
 • контролю й оперативного реагування на утиски церков і релігійних організацій;
 • захисту й утвердження сімейних цінностей через ініціювання та прийняття відповідних рішень;
 • блокування на місцях антисімейних, антихристиянських або аморальних ініціатив;
 • розширення допомоги соціально незахищеним верствам;
 • роботи з молоддю;
 • впровадження в освітніх закладах програм духовно-морального спрямування, в тому числі із християнської етики;
 • підготовки до подружнього життя на засадах християнських цінностей.

Говорячи про відношення християн до політики та політики до християн, координатор Всеукраїнського Собору, доктор економічних наук Олександр Турчинов зауважив, що провідні, найбільш заможні країни світу були побудовані саме протестантами. Ці країни постали на попелищах наших братів і сестер у Христі, які за віру віддавали своє життя. Втім у минулому столітті християни дещо заспокоїлися і багато з них втратили активний вплив на формування сучасного та майбутнього своїх країн. Це спричинило руйнування моральних чеснот і фундаментальних позицій, на яких будувалося суспільство. В європейських державах і в США переслідують пасторів за те, що вони несуть Слово Боже. Нині і там уже усвідомлюють, що взагалі для християнської цивілізації все може закінчитись трагічно. Україна не має стояти в стороні від цих процесів. Наша місія допомагати Європі та світу повернутися до Євангелія, до тих цінностей, на яких формувалися ці країни. Для цього потрібно забезпечити християнський шлях розвитку України.

Unknown4

Промовець зауважив, що децентралізація суттєво сприяла наповненню фінансовими ресурсами територіальних громад. Однак нинішня економічна криза, яку ми переживаємо, є серйозним викликом для новосформованих у результаті прийдешніх виборів органів місцевого самоврядування.

В тому, що християни виборюють місце різними політичними колонами, є позитив, який працюватиме, якщо вони не пристосовуватимуться до обставин. Вірні Христу мають усвідомлювати, що вони є світлом і сіллю, які здатні змінювати тих, хто навколо.

Під час виборів важливо не допустити політизації християнських спільнот і політичної конкуренції в церковному середовищі, враховуючи, що низка протестантів змагатимуться за посаду голови того чи іншого обласного центру. Важливо, щоби якомога більше вірян очолили об’єднані територіальні громади, міста, селища та села. Християнські спільноти мають якнайкраще підтримати таких кандидатів, уникаючи конфліктів у межах церков і між конфесіями.

На виборчих перегонах і на посаді депутати із числа християн мають працювати, дотримуючись певних принципів.

«Наші християнські, наші традиційні сімейні цінності мають бути ключем для вирішення будь-яких проблем і завдань. Тут маємо демонструвати нашу чітку та послідовно позицію незалежно від того, яку політичну силу представляє потенційний і обраний депутат-християнин», – зазначив Олександр Турчинов.

Ідеться про використання усіляких ресурсів тільки за їх призначенням і контроль за цим, про неприйняття будь-якої корупції, чітку та послідовну боротьбу з нею. Й, безумовно, і про підтримку та захист християнських церков, про сприяння реалізації християнських ініціатив.

В місцевій раді депутати-християни мають ініціювати створення міжфракційних утворень із іншими обранцями, які так само прагнуть християнського майбутнього нашої країни. Такі об’єднання важливі для захисту України від існуючих і потенційних загроз духовності та моральності в нашому суспільстві. Займаючись будь-якими справами в інтересах місцевої громади, депутати із числа християн мають дбати про християнський шлях розвитку України», — резюмував Турчинов.

Після цього слово мали деякі кандидати до органів місцевого самоврядування: Віктор Євпак і Олександр Третяк, які балотуються на посаду міського голови відповідно Черкас і Рівного, а також Андрій Ковальов, який змагатиметься одночасно за мандат депутата Житомирської обласної ради та Житомирської міської ради, і Сергій Амелін, який виборює місце депутата Дніпропетровської обласної ради.

«Всяка влада від Бога, але не всяка влада Божа. Саме тому, обираючи, необхідно виявляти не тільки громадянську, а й передусім християнську свідомість та відповідальність», – наголосив у своєму виступі Валерій Антонюк.

Unknown2

Він запропонував певні критерії обрання християн до місцевої влади:

 • готовність відстоювати гарантовані Конституцією України право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, свободу совісті та віросповідання, а так само право на свободу світогляду і віросповідання;
 • відповідність політичних програм біблійним цінностям, адже «благословенням праведників підноситься місто, а устами безбожних руйнується» (Пр. 11:11). При цьому духовна необізнаність, безпринципність або відверте нехтування Божими законами кандидатів на владні посади є сигналом для християн утриматися від їх підтримки;
 • готовність чинити супротив неомарксизму як атеїстичній ідеології, що постає в «одязі» так званих ліберальних європейських цінностей»;
 • християнські чесноти тих, хто йде до влади, щоби вибрати «людей здатних, богобоязних, людей надійних, некористолюбних, та й постав їх над ними» (Вихід 18:21);
 • професійність і відповідальність, які означають, що до влади мають йти християни-фахівці своєї справи, готові належно поставитися до своїх обов’язків у сучасній системі державного управління;
 • патріотизм і любов до України, які передбачають шанування української мови, культури, історії, що є ознакою високого рівня громадянської свідомості;
 • усвідомлення ролі християн у політичному протистоянні, адже демократія передбачає конкуренцію ідей, програм, стратегій політиків і політичних сил. При цьому йдеться не про ведення війни на знищення конкурентів, але про здатність пропонувати ідеї, стратегії, альтернативи в дусі любові навіть до ворогів, адже так навчає нас Слово Боже.

На завершення пленарної частини Форуму було звершено молитви за християн-кандидатів на прийдешніх місцевих виборах.

Друга частина Форуму мала суто практичний характер.

Перед здобувачами мандатів у депутатському корпусі та керівництві місцевих рад, зокрема, виступили:

 • автор програми «Основи сім’ї» Адріан Буковинський, який повідомив про особливості підготовки старшокласників до майбутнього подружнього життя та успішного батьківства;
 • міський голова Збаражу, що на Тернопольщині, Роман Полікровський, який поділився особистим політичним успішним досвідом виборчої кампанії;
 • очільник служіння «Східноєвропейська Реформація», директор Східноєвропейського лідерського форуму Ярослав Лукасік, який розповів про можливості навчання лідерству у Відкритій Християнській Академії.

Член Духовної ради Всеукраїнського Собору, голова правління Асоціації місіонерських церков євангельських християн України Віктор Танцюра запропонував кандидатам уже зараз налаштовувати себе на свою можливу працю в місцевих радах як служіння Богу, в центрі якого – Христос.

Unknown

«Водночас на вас покладено особливе доручення Ісуса Христа: «Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте!» (Мр.16:15). Це матиме значення у вічності», – резюмував В.Танцюра.

Учасники Форуму прийняли Резолюцію, у якій закликали Церкви активно підтримати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року кандидатів у депутати з числа євангельських і інших християн, а особливо тих, які підписали Декларацію кандидата-християнина, взявши на себе зобов’язання у своїй подальшій роботі активно відстоювати духовні та моральні цінності.

«Просимо усіх християн при визначенні того, за кого віддати на виборах свій голос, керуватися насамперед тим, які цінності сповідує той чи інший кандидат і закликом Слова Божого: «Вибери з-між усього народу людей здатних, богобоязних, людей надійних, некористолюбних» (Вих. 18: 21)», – йдеться у Резолюції.

Олександр Кривенко для «Світогляд»

Фото автора

sannikov1

Щиро вітаємо дорогого брата і служителя з 70-річчям!

Ім’я Сергія Саннікова невідривно пов’язане із започаткуванням теологічної освіти в незалежній Україні та з історичними працями у царині євангельського руху.

Про це пише baptyst.com

Сергій Санніков – перший ректор Одеської богословської семінарії, засновник альманаху «Богомисліє», пастор Першої одеської церкви ЄХБ. У наукових колах відомий як доктор філософських наук, старший науковий співробітник Центру дослідження релігій Національного університету ім. Драгоманова у м. Києві.

Служителі Всеукраїнського союзу церков ЄХБ висловлюють сердечну подяку за Ваш неоціненний внесок у розвиток богословської освіти і пасторське служіння в Україні. Ми дякуємо Богові за Вашу ревність і багаторічну працю у поширенні євангельського вчення.

Нехай щоденно Господь виливає на Вас Свою щедрість і благословення. Наснаги Вам у подальшому служінні і переданні цінного життєвого досвіду.
Ще раз дякуємо за Вашу багаторічну співпрацю і славимо Бога за служителя з допитливим розумом і невичерпними здібностями!

«Мої любі брати, будьте стійкі, непохитні, завжди відзначайтеся в Господньому ділі, знаючи, що ваша праця в Господньому ділі не даремна» (1 Кор. 15:58).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: