600ede633f8e3_suttgart940

У Німеччині християнські організації, які купують рекламні місця для розміщення біблійних віршів у громадських місцях, піддаються політичному контролю.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

Євангельська асоціація в Німеччині поширює християнський контент за допомогою платної реклами ще з 70-х років, але тепер деякі партії заявляють, що релігійний контент ображає користувачів громадського транспорту.

Парламентська група «Лівих/Піратів» в регіональній асамблеї Штутгарту запросила нові правила розміщення реклами в міських поїздах (S-Bahn), щоб переконатися, що біблійні вірші нікого не ображають.

Для цієї лівої політичної фракції розміщення біблійних віршів у рекламних місцях «жодним чином не відповідає гостинній культурі регіону». Згідно з місцевою газетою Stuttgarter Zeitung, вони вважають, що «євангельські» та «частково агресивні місіонерські послання» змушують користувачів громадського транспорту відчувати себе некомфортно. Вони стверджують, що громадський транспорт «не повинен бути місцем індоктринації (ідеологічної обробки, – ред.)».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конкурс: євангелізаційні онлайн-проєкти отримають підтримку і просування

Згідно з німецьким журналом Pro Medien Magazin, у Штутгарті поширенням біблійних віршів займається некомерційна євангельська асоціація South German Poster Mission, яка оплачує місця для рекламних оголошень у поїздах, автобусах та інших громадських місцях. Вони фінансують свої євангелізаційні зусилля за рахунок пожертвувань окремих християн і церков. Мета групи, яку заснували в 1972 році, – «поширювати Слово Боже за допомогою віршів з Біблії на рекламних плакатах».

Ліві / Пірати тепер просять, щоб біблійні вірші і подібний релігійний зміст більше не дозволялися в системі метро Штутгарту, тому що організації, яким дозволено купувати рекламні місця, повинні демонструвати «велику нейтральність у світогляді».

Християни: «Кожен має право висловлювати свою думку»

Основна протестантська церква у Вюртемберзі, яка внесла 12 200 євро в останню рекламну кампанію з поширення біблійних віршів, заявила, що уривки зі Священного Писання дають багатьом людям силу і надію, і ні в якому разі не дискримінують громадян, які дотримуються інших вірувань або не дотримуються ніяких.

Крім того, євангельські робочі кола всередині правлячої партії ХДС (консерватори) стали на захист права приватних релігійних організацій купувати рекламні площі для поширення уривків з Біблії.

Як зазначили в партії, не повинно бути жодних обмежень у проведенні власної кампанії для будь-якої релігійної групи або світогляду. За їхніми словами, вільне суспільство – це таке суспільство, в якому можуть бути представлені різноманітні світогляди.

«Біблійні вірші на публічній арені мають давню традицію в нашій країні: церковні будівлі часто, як і раніше, знаходяться в центрі міст, а на фасадах багатьох старих будинків досі написані християнські благословення», – додали в партії.

Даючи інтерв’ю для німецького інформаційного агентства Idea, представник південнонімецької плакатної місії визнав, що в Німеччині все складніше використовувати рекламні площі, щоб говорити про Ісуса Христа.

До слова, ІА Світогляд раніше писав, що в Чернівецькій області баптисти встановили зупинки для громадського транспорту з євангелізаційними банерами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

c45dcb3-0

Кабінет міністрів збирається вивчити ситуацію з коронавірусом в регіонах і у разі необхідності ввести там адаптивний карантин.

Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на нараді у президента Володимира Зеленського, передає Українська правда.

«Найближчим часом МОЗ дослідить ситуацію в регіонах, і залежно від показників ми ухвалимо рішення про запровадження адаптивного карантину по окремих областях. Тобто повернемося до зелених, жовтих, помаранчевих і червоних зон», – зазначив Шмигаль.

За його словами, ці зміни у разі прийняття набудуть чинності через сім днів після ухвалення.

На сторінці Facebook МОЗ уточнили, що, за словами голови відомства Максима Степанова, провідні українські експерти у галузі епідеміології протягом тижня проаналізують епідеміологічну ситуацію по країні загалом, а також у розрізі регіонів. За підсумками аналізу буде розглянута можливість повернення до адаптивного карантину.

Шмигаль зазначив також, що теперішні показники за кількістю захворілих, госпіталізованих та тих, хто одужав, свідчать, що посилений карантин з 8 до 24 січня був ефективним заходом.

Степанов додав, що спостерігається зменшення відсотка позитивних результатів тестів на COVID-19 серед усіх протестованих людей: якщо раніше цей показник в середньому був на рівні 34-35%, то нині – в межах 21%.

24 січня в Україні останній день дії так званого локдауну, який почався 8 січня і забороняв роботу майже всіх закладів торгівлі. Після нього Україна повернулась до пом’якшеної версії карантину, який буде однаковим для всіх областей.

Раніше в Україні діяв адаптивний карантин. Він передбачав індивідуальні заборони для регіонів у залежності від епідемічної ситуації в них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Unknown1

22 січня 2021 року розпочався ІІІ Форум християн-управлінців. У ньому приймають участь очільники протестантських церков України, чинні депутати Верховної Ради, урядовці та новообрані депутати-християни місцевих рад.

Про це пише ІА Світогляд.

Мета заходу: об’єднати християн-управлінців та новообраних депутатів з метою спільного професійного зростання, захисту моральних цінностей та християнського впливу на суспільство.

У ІІІ Форумі християн-управлінців беруть участь:

 • Антонюк Валерій Степанович, голова Духовної Ради Всеукраїнського Собору та голова Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів
 • Тищенко Андрій Георгійович, заступник голови Духовної Ради Всеукраїнського Собору, старший єпископ об’єднання християнських церков «Нове покоління»
 • Кулеба Микола Миколайович, уповноважений Президента України з прав дитини
 • Унгурян Павло Якимович, перший заступник Координатора Всеукраїнського Собору
 • Турчинов Олександр Валентинович, координатор Всеукраїнського Собору
 • Кубів Степан Іванович, народний депутат України
 • Геращенко Антон Юрійович, заступник Міністра
  внутрішніх справ України
 • Третяк Олександр Віталійович, міський голова
 • Рудинець Олександр Ростиславович, головуючий в Українській Міжцерковній Раді, єпископ духовного управління християнських церков «Царство Боже» в Україні
 • Носов Станіслав Вікторович, президент Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня
 • Роман Кравчук, депутат Луцької міської ради
 • Євген Дем’яненко, депутат Мелітопольської міської ради
 • Беляєв Валерій, координатор регіонального осередку Всеукраїнського Собору у Черкасах
 • Веніамін Якимович, депутат Одеської обласної ради
 • Колесник Дмитро, депутат Львівської міської ради
 • Кисельова Олена, депутат Миколаївської міської ради
 • Протоієрей Олекса Петрів (Українська греко-католицька церква)
 • Угрів Григорій Анатолійович, депутат Кременчуцької міської ради, заступник голови бюджетної комісії
 • Андрусів Віктор Володимирович, виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF)
 • Роман Полікровський, Збаразький міський голова
 • Бойченко Павло Іванович, депутат Київської міської ради
 • Фуркало Олександр Вікторович, староста с. Бузівка
 • Демянчук Василь Юрійович, депутат Закарпатської обласної ради
 • Чернявський Вячеслав Вікторович, голова Кілійської ОТГ
 • Майборода Любов Володимирівна, депутат Черкаської міської ради
 • Бойко Павло Петрович, депутат Вишнівської міської ради Киїівської області
 • Дідух Давид Олександрович, секретар Костопільської міськ ради
 • Савончак Петро Васильович, міський голова м.Скалат та інші

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

60015b59820f8_debnmarkflag940

Законопроєкт, який, як очікується, буде обговорений у лютому, може вимагати від усіх релігійних груп в Данії надання данської версії усіх їхніх проповідей і повідомлень.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

Уряд прем’єр-міністерки від соціал-демократів Метте Фредеріксен пообіцяв краще контролювати радикальні ісламістські угруповання в країні, вчення яких суперечать демократичним цінностям країни. У Данії проживає більше 270 000 мусульман, і більшість проповідей в мечетях вимовляються арабською мовою.

Уряд заявив, що мета закону – «підвищити прозорість релігійних заходів і проповідей в Данії, якщо вони проводяться не данською мовою».

Переклад і публікація данською мовою всіх проповідей повинні допомогти контролювати, які ідеї і цінності проповідуються по всій країні.

На думку аналітиків, більшість данців схвалили б такий закон. Але критики (включаючи правозахисні організації) стверджують, що новий закон обмежить свободу віросповідання, посилить упередження до релігійних груп і поставить під загрозу багату культурну та мовну різноманітність Данії.

У листопаді прем’єр-міністр визнала, що не може гарантувати вийняток для релігійних груп в Гренландії і на Фарерських островах – двох регіонах, де населення розмовляє рідною мовою, не данською.

Занепокоєння німецькомовних церков

«Це викликає серйозне занепокоєння», – сказав Раджа Шіперс, головний пастор німецькомовної церкви Святого Петра в Копенгагені. Німецькомовні християни в Данії використовували свою мову в данських церквах протягом восьми століть.

«Ми проводимо не тільки недільні богослужіння, але і хрещення, весілля і похорони протягом усього тижня. Нереально очікувати, що ми зможемо одночасно перекладати всі ці зібрання або перекладемо їх заздалегідь», – сказав пастор.

Своє несхвалення також висловили римо-католики. Генеральний секретар Конференції єпископів Північних країн Анна Міріям Кашне заявила Католицькій службі новин:

«Всі церковні об’єднання, вільні церковні громади, єврейські об’єднання, всі, що є в нас тут, у Данії, – 40 різних релігійних спільнот – будуть піддані загальній підозрі з боку цього закону … Тут відбувається щось, що підриває демократію».

«Якщо ви дійсно хочете вирішити проблему мови ворожнечі і ставлення до демократичної держави, набагато краще висловити вдячність релігійним громадам, які прагнуть інтеграції», – додала вона.

Данські євангелісти: «Закон не буде ефективним проти радикального ісламізму»

Євангельські християни також не впевнені в реальній ефективності такого закону.

Томас Б. Міккельсен, голова Євангельського альянсу Данії, пояснив свої погляди для Evangelical Focus.

60015aeccc23c_thomasbmikkelsen
Томас Б. Міккельсен, голова Євангельського союзу Данії / Teologi.dk

– Як ви думаєте, чи потрібен такий закон, щоб зупинити радикальний ісламізм?

– Закон спрямований на захист нашої спільноти від зростання радикального ісламізму, але він, ймовірно, не буде ефективним в цьому відношенні. Радикальні групи прагнуть влаштуватися на узбіччі, в паралельному суспільстві і ніколи не просять офіційного визнання. Я не думаю, що новий закон якось вплине на них.

– Чи обмежить закон свободу віросповідання? Які небажані наслідки це може мати для інших релігійних груп?

– Закон матиме негативні наслідки для багатьох релігійних груп, таких як євангелісти, помірковані мусульмани та інші офіційно визнані громади, яким тепер доводиться витрачати час і гроші на переклади. Я не вважаю цей закон прямим порушенням міжнародних стандартів свободи релігії або переконань, але це все ж суттєвий крок у неправильному напрямку.

– Що б Ви порадили уряду, щоб допомогти інтеграції всіх релігійних груп в Данії?

– Перший крок – визнати роль і потенціал міжрелігійного діалогу і прямого діалогу між релігійними громадами та законодавцями. Законодавці повинні шукати відповідні до Конституції способи вивчення впливу релігійної практики на суспільство і, де це можливо, визнати її роль.

Інші реакції

Раніше в грудні Рада церков Данії, до якої входять 58 релігійних християнських груп, вже висловилася проти цього законопроєкту, вважаючи його «дискримінаційним і необдуманим».

На думку Ради, цей закон відображає «підозру до деномінацій в широкому спектрі» і накладає «значний тягар на економічно слабкі церкви меншин без будь-якої причини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

500x275_cover

20 січня 2021 року вперше в новому скликані Одеської обласної ради відбулася ранкова молитовна зустріч.

Як повідомляє Всеукраїнський Собор, у заході взяли участь депутати обласної ради, державні службовці, керівництво християнських конфесій Одеської області.

Учасники ранкової молитви читали 3 розділ Євангелії від Матвія, говорили про свято Хрещення Господнього і його значення у нашому духовному житті.

Проведення подібних заходів в областях та містах нашої держави відіграють надзвичайно важливу роль, адже слугують платформою для єднання і порозуміння політиків, держслужбовців, бізнесменів та громадських діячів різних конфесій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Європі триває Тиждень молитви 2021: охочих запрошують долучатися

Нині молитовні зустрічі та молитовні сніданки регулярно відбуваються майже в усіх областях України.

Всеукраїнський Собор також закликав продовжувати добру традицію у містах держави та поширювати цю ініціативу у місцевих органах влади і надалі.

«Молимось про об’єднання управлінців з різних політичних сил навколо Святого Письма і духовних істин заради позитивних змін у нашій країні, адже одвічні біблійні цінності потрібні кожній людині, а особливо лідерам і управлінцям для мудрого керівництва та ефективної праці», – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

500x275_cover (1)
19e2fa3-depositphotos-belchonock-755

Дитячий омбудсмен Микола Кулеба заявив, що в Україні хочуть припинити реформу інтернатів.

Йдеться про проєкт розпорядження Кабміну «Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки», який надійшов до офісу Уповноваженого з прав дитини на погодження.

Про це омбудсмен повідомив у Facebook, передає Українська правда. Життя.

За словами Кулеби, прийняття цього документа фактично припинить реформу інтернатів.

«Для мене це означає бажання Уряду залишити все, як було раніше, замість того, щоб спрямувати зусилля на розвиток доступних  освітніх, медичних і соціальних послуг, зміцнення і збереження сім’ї для дитини. Тобто, є проблема в родині з дитиною (немає доступної послуги, бідність, небажання виховувати дитину тощо) – вези дитину в інтернат!» – обурюється Кулеба.

Що пропонує документ?

 • «Відтермінувати» до 2026 року припинення влаштування до інтернатів дітей віком до 3-х років, що було передбачено стратегією до 2020, як один із ключових пріоритетів.

«Саме на дітей цього віку інституційний догляд впливає найбільш травматично, про що говорять численні дослідження! В Україні у 2019 році 1 639 дітей віком до 3-х років були влаштовані в інтернати. Я абсолютно впевнений, що держава має достатньо ресурсу, щоб створити належні умови для цих дітей і не допустити потрапляння їх в заклади», – зазначає Кулеба.

 • Розпорядженням виключаються із реформи 70%  інтернатних закладів системи освіти – це спеціальні та спеціалізовані заклади, у складі яких є пансіон.

«Фактично, реформа звужується лише до будинків дитини (реформу яких відтерміновують до 2026 року), дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту (для дітей з важкими формами інвалідності) та дитячих будинків системи освіти (в яких станом на 01.01.2020 залишилось 1 057 дітей, що є менш ніж 1% від загальної чисельності дітей в інтернатах)», – пояснює дитячий омбудсмен.

Станом на 1.01.2020 року в 286 спеціальних закладах освіти  перебувало 34 947 дітей, з яких  20 837 там не лише навчалися, а й проживали. У 79 закладах спеціалізованої освіти знаходилося 22 273 дитини, з них 13 611 там проживали.

Дитячий омбудсмен наголошує, що реформа стосується лише дітей, які живуть в закладах, коли заклад освіти бере на себе функцію утримання, догляду і виховання. 

«Реформа не має на меті ліквідувати заклади спеціальної освіти. Ті, хто говорить, що стратегія  покликана знищити такі заклади – просто маніпулюють. Майбутнє інтернатів за стратегією – це перетворення їх на школи без цілодобового утримання дітей. Так, як це відбулося в усіх цивілізованих країнах», – пояснює Кулеба.

Зміни ж до стратегії, які пропонує Мінсоцполітики, фактично повертають нас у радянське минуле, коли у дитини з інвалідністю не було іншого вибору, як жити в інтернаті, без батьків, та бути ізольованою від суспільства, вважає дитячий омбудсмен.

Кулеба радить подивитися відео про те, як «солодко» живеться дітям в інтернатах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не треба нас жаліти»: три історії успіху вихованців інтернату

В Україні хочуть скасувати реформу інтернатів, – Микола Кулеба

Також дитячий омбудсмен згадує історію Кирила Невдохи, випускника спеціальної школи-інтернату.

«Кирило неодноразово говорив, що вважає, що він отримав вирок долі – 10 років перебування у спеціальній школі-інтернаті. “Я пройшов “кола пекла”, щоб мати право аж у 20 років здобувати повну загальну середню освіту в звичайній групі” – часто наголошує Кирило», – зазначає Кулеба.

Детальніше про історію хлопця можна прочитати ТУТ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

image-20

Кабінет міністрів встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 гривні за кубометр. Вона діятиме з 1 лютого до кінця опалювального сезону або до кінця карантину.

Відповідне рішення уряд ухвалив 18 січня, повідомляє Бабель.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що постачальники газу не зможуть піднімати ціну вище, ніж 6,99 гривні за кубометр. Це рішення, додав він, дозволить знизити ціну на газ для українців у середньому на 30%.

«Встановлена урядом ціна є нижчою на 1,5 гривні за куб від тієї, яка була у 2018—2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5—3 тисячі гривень, або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що за такого ж споживання середня платіжка буде приблизно на 500 гривень меншою і становитиме приблизно 40% від мінімальної зарплати», — наголосив Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До пунктів обігріву за добу звернулися 804 українці

Водночас він зазначив, що рішення про граничну ціну на газ не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.

«Сьогодні без втручання в ситуацію вже б у лютому кубометр газу міг подорожчати до 12 гривень. В умовах недосконалої конкуренції, монополізації ринку встановлення граничної ціни є необхідним, аби збалансувати та спрямувати ринок на шлях розвитку. […] Надалі ми зробимо так, щоб усі газопостачальні компанії представили свої річні продукти для українців. Тоді люди зможуть підписати річний контракт і заздалегідь розуміти, скільки вони платитимуть узимку або влітку. Це європейський підхід, який діє в усіх цивілізованих і розвинених країнах», — підкреслив він.

Прем’єр-міністр також наголосив, що ті громадяни, які наразі мають річні контракти нижче за 6,99 грн/кубометр, залишаться з цінами, зазначеними в контрактах. Водночас люди із соціально вразливих груп продовжать отримувати субсидії в повному обсязі.

Президент Володимир Зеленський, коментуючи прийняту урядом постанову, підкреслив, що тарифи повинні бути соціально справедливими, а ринок газу має працювати за стандартами прозорої торгівлі та чесної конкуренції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Знімок екрана 2021-01-12 о 23.42.29

За підсумками місцевих виборів 25 жовтня 2020 р. вперше в історії України сотні євангельських віруючих стали депутатами місцевих рад.

Про це пише Всеукраїнський Собор.

Подальша робота євангельських віруючих в органах місцевого самоврядування є дуже важливою, адже саме вони, будучи депутатами місцевих рад, зможуть багато зробити для просування духовних цінностей у своїх містах, населених пунктах і регіонах, сприяння діяльності місцевих релігійних громад.

Враховуючи зазначене, 28 грудня 2020 року Духовна рада Всеукраїнського Собору, до якої входятьлідери провідних протестантських церков України, затвердила стратегію роботи на 2021 рік, зокрема, проведення на початку  року ІІІ-го Форуму християн-управлінців.

Очікується, що у форумі приймуть участь очільники протестантських церков України, діючі депутати Верховної Ради України та урядовці, новообрані депутати-християни місцевих рад та управлінці.

Форум буде присвячено навчанню управлінців та депутатів місцевих рад, аби дати їм інструменти для ефективної роботи на місцях. Окрім цього на форумі буде презентовано Програму економічного розвитку регіону та залучення інвестицій, напрацьовану кращими економістами України.

ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ:

people-2575608_1280-800×445

Американський пастор закликав християн покаятися за те, що вони зробили президента важливішим ніж Бог, у зв’язку з недавнім штурмом Капітолію США.

Президент Національного іспаномовного об’єднання християнських лідерів і пастор церкви в Сакраменто, штат Каліфорнія, Семюель Родрігез сказав під час недільного богослужіння про те, що Америка повинна покаятися за те, що зробила президента важливішим ніж Бог.

Про це повідомляє invictory.com з посиланням на The Christian Post.

«Ми повинні покаятися за те, що дозволили ослу і слону (осел — символ демократичної партії США, а слон — символ республіканської) відокремити нас від Агнця, який помер на хресті, — сказав він. — Ми повинні покаятися за те, що голосували за людей, чия політика суперечить Слову Божому і Духу живого Бога. Ми повинні покаятися, щоб стати прикладом для наших дітей».

За словами пастора, він молиться за те, щоб замість заворушень прийшло пробудження, замість руйнувань зводилися вівтарі, замість конфліктів велися розмови, замість штурму Капітолію люди боролися зі злом, щоб замість страху народ жив під Богом.

Раніше у своїх проповідях Родрігес говорив, що якби Іоанн Хреститель жив сьогодні, то його б заблокували в соціальних мережах, тому що його послання про покаяння надто суперечливо.

Родрігес став не єдиним євангельським лідером, що засудив заворушення шостого січня.

Джон Хейг з Cornerstone Church назвав учасників заворушень бунтівним натовпом.

«Охороні довелося супроводжувати віцепрезидент Сполучених Штатів в безпечне місце з будівлі Капітолію. Були постріли. В Ротонді Капітолію застосували сльозогінний газ. Загинули люди … Це була пряма атака на закон. Напад на Капітолій не було проявом патріотизму, а справжньою анархією, — сказав Хейг. — Прокинься, Америка! США і демократія не можуть функціонувати без верховенства закону».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

SHturm-Kapitoliya-800×445

Християнські лідери США, як прихильники, так і критики президента Дональда Трампа, піднесли молитви про безпеку держави.

Про це повідомляє invictory.com з посиланням на christianitytoday.com і sedmitza.ru

7 січня, після заворушень на Капітолійському пагорбі, Конгрес Сполучених Штатів Америки затвердив перемогу Джо Байдена на виборах глави держави. 

Напередодні в середу, 6 січня, прихильники чинного президента Дональда Трампа увірвалися в будівлю Капітолію, де проходило спільне засідання Сенату і Палати представників Конгресу США за твердженням підсумків президентських виборів. Засідання було перервано. Натовп зайняв кабінети конгресменів, учасники акції протесту бродили по будівлі Капітолію, деякі з них завдали значної шкоди. 

Тільки через кілька годин силам Національної гвардії, поліції та спецслужб вдалося навести порядок в районі Капітолію у Вашингтоні. Пастор Рік Воррен назвав напад «актом внутрішнього тероризму», в той час, як президент Комісії з етики та релігійної свободи Південної баптистської конвенції (SBC) Рассел Мур засудив дії натовпу як «аморальні, несправедливі, небезпечні та непрощенні» і закликав президента Трампа «зупинити цю небезпечну й антиконституційну анархію». 

Президент SBC Дж. Д. Грір послався на відповідальність християн підкорятися уряду при мирній передачі влади й також попросив президента закликати своїх прихильників відступити. 

«Мирний перехід влади завжди був відмітною рисою нашого ладу. Ми завжди з повагою ставилися до наших обраних лідерів, навіть якщо ми самі не голосували за них … Рухаймось вперед разом з молитвою». 

У той час як християни всіх конфесій засуджували поведінку натовпу, деякі демонстративно звинувачували Трампа в його відмові прийняти результати виборів, в той час, як інші зверталися до духу двопартійної єдності та миру. 

Президент Південної баптистської теологічної семінарії Альберт Молер, який підтримав Трампа у 2020 році, але спростував заяви про фальсифікації виборів, поклав відповідальність безпосередньо на президента. 

«Президент Трамп тепер несе відповідальність за розв’язання хаосу», — вважає він. 

Майкл Браун, християнський автор, який голосував за Трампа, сказав:

«наші євангелісти намагалися виявити краще в Трампові, але в підсумку він виявив найгірше в нас. Подивіться правді в очі». 

Браун, зазначивши, що дух «беззаконня й анархії» завжди помилковий, будь то з боку прихильників Трампа або «бунтівників BLM». 

Тоні Саурез, член Консультативної ради Трампа, погодився з ним і виголосив молитву: 

«Боже, захисти нашу країну, наш уряд і наших громадян». 

Шон Фойхт, християнський музикант і політичний діяч, відомий своїми протестами проти обмежень у зв’язку з COVID-19, попросив тих, хто штурмував Капітолій, зупинитися.

Євангеліст Джей Страк, радник Трампа, що мешкає у Флориді, попросив послідовників молитися за лідерів у Вашингтоні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: