istanbul-convention

Що може дати кращу оцінку Стамбульській конвенції, ніж відмова від неї Туреччини — держави, де і був підписаний документ? У вівторок, 3 січня, Колегія адміністративних судів Державної ради поставила крапку в тривалому процесі дератифікації документа.

Про це повідомляє сайт Християни для України

20 березня 2021 року президент Туреччини видав указ про одностороннє припинення дії Стамбульської конвенції. Це рішення спричинило низку заперечень і протестів з боку лівих неурядових організацій. Їх представники намагалися скасувати указ Реджепа Ердогана через подання позовів, проте нині суд поставив крапку в цій історії і визнав скасування дії конвенції законним.

Стамбульська конвенція — скандальний і маніпулятивний документ, в якому під прикриттям боротьби з домашнім насиллям, вносяться в законодавство принципи гендерної ідеології (наприклад, так звана «гендерна нерівність» визначається як основа насильства проти жінок). Документ націлений не лише на боротьбу з насиллям, але на зміну свідомості громадян, що зазначено у вимозі широкого використання гендерних підходів в освіті та законотворчому процесі.

Прийняття Стамбульської конвенції у 2011 році однозначно було помилкою для всіх її підписантів. Можливо, тоді не всі європейські лідери могли уявити, до якого абсурду прийде «гендерний» порядок денний через десятиліття, тому сьогодні ми чуємо про наміри відмовитися від конвенції.

Символічно, що Туреччина була першою державою, яка ратифікувала документ і тепер стала першою, яка відмовилася від нього. Противники конвенції давно висловлювали занепокоєння сумнівними її положеннями і підзвітністю, яка накладається на державу-підписанта, а відтак ставить в залежність від спеціальних контролюючих органів.

Вийшовши з-під юрисдикції Стамбульської конвенції, Туреччина обрала суверенітет і здоровий глузд. Хоча далеко не всі рішення турецької влади варто схвалювати, проте тут вони демонструють свідомість і самостійність в процесі ухвалення рішень. Аналогічну оцінку конвенції дала і Польща у 2020 році, однак намір вийти юридично ще не закріпила.

На жаль, українська влада обрала інший шлях, коли ратифікувала конвенцію минулого літа. У червні депутати голосували за її ратифікацію, коли були заборонені протести у зв’язку з воєнним станом. Але Стамбульська конвенція — точно не питання національної безпеки, тому голосування було нічим іншим як результатом тиску з боку європейських чиновників перед остаточним наданням Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Християни мають пам’ятати, що влада проігнорувала численні звернення громадян і представників церков, а відповідь на петицію про скасування конвенції була явно зневажливою до консервативної громадськості.

Screenshot_2
Усі засідання Конгресу Сполучених Штатів Америки починаються з молитви, у якій регулярно згадують про Україну, при чому навіть тоді, коли тема зустрічі не стосується нашої держави.

Про це на своїй фейсбук-сторінці написала журналістка, кореспондентка української служби Голосу Америки у Вашингтоні Катерина Лісунова, повідомляє RISU з посиланням на Духовний фронт України.

«На Голосі Америки я зараз працюю конгресовою кореспонденткою. І тому часто слухаю засідання, як Палати Представників, так і Сенату. І от цікаво, що усі засідання Конгресу починаються з молитви. А іще цікавіше, що принаймні кілька разів на тиждень вони обов’язково моляться за Україну перед початком слухань. Незалежно від того, чи є українське питання у розкладі законодавців, чи ні», – написала журналістка і проілюструвала допис відеозаписом зі засідання минулої середи, де Палата представників США у молитві загадує про тяжкі виклики перед Україною.

Конгресмени США щотижня моляться за Україну

Примітно, що традиційну молитву перед засіданням Конгресу читає капелан Палати представників Маргарет Кіббен – пресвітеріанська священнослужителька, що з 2010 по 2014 рік була 18-м капеланом Корпусу морської піхоти США (CHMC) і заступником начальника капеланів ВМС США, а з 2014 по 2018 рік служила 26-м головним капеланом ВМС США.

Текст молитви переклала інша користувачка фейсбуку Світлана Павленко, зазначаючи: «Може, коли ви зараз сидите у холоді, без світла i тепла, вам стане трохи тепліше на серці».

Молитва Палати представників США у перекладі Світлани Павленко:

Mи знову молимося, i з нами та ж пристрасть, та сама відданість, та сама готовність захищати від сучасних ворогів Свободу та Суверенітет, Мир та Справедливість.

Нам достатньо озирнутися навколо земної кулі, щоб побачити репризу ірраціональних гордовитостей, які загрожують Україні. Ми підтримуємо український народ в його рішучості та твердому зобов’язанні протистояти своїм гнобителям у цей сумний період його історії.

О, володарю, суддя між народами! Виріши суперечки твого народу! I нехай вони перекують свою зброю в інструменти, які будуть обробляти землю, а не знищувати її, нехай їхня зброя буде віддана інструментам дипломатії та стабільності.

I нехай у цей день ми отримаємо натхнення залишити наші війни та вшанувати тих, хто йшов перед нами з новою відданістю миру у спасінні, яке можна знайти тільки в твоєму імені, ми молимося.

Aмінь.

Screenshot_1

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець провів 20 вересня в Офісі Омбудсмана зустріч із представниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій.

Про це написали на сайті  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Як Омбудсман я перервав 25-річне мовчання інституції у спілкуванні з представниками різних конфесій. В своїй вітальній промові, в першу чергу, подякував представникам церков і релігійних організацій за їхню активну участь у допомозі цивільному населенню упродовж більше ніж 8 років військової агресії Російської Федерації проти України. В останні місяці повномасштабного вторгнення ми бачили героїзм представників різних релігій і конфесій в питаннях евакуації та організації «зелених коридорів» для порятунку цивільного населення, їх розселення та організації життя в місцях переселення», – сказав Дмитро Лубінець.

Під час зустрічі сторони визначили шляхи для налагодження постійного діалогу та взаємодії задля розв’язання й вирішення актуальних суспільних питань, особливо в питаннях розповсюдження інформації про порушення прав людини і потреби їх відновлення серед громадян України, а також закордоном.

«Присутність української церкви, як і присутність українських військовослужбовців на деокупованих територіях дає людям надію. Нарешті люди опинилися в обіймах «своїх» і там, де приходить Україна – приходить територія миру, – зазначили під час зустрічі її учасники.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила готовність делегувати представників від різних конфесій для постійної взаємодії з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, адже такий підхід, на переконання Ради Церков, дозволяє знаходити відповіді на проблемні питання якісно і задля добра народу України.

24.02.2022_1-1

21 квітня ВРУ підтримала президентський законопроєкт, яким воєнний стан в Україні продовжено ще на 30 діб – до 25 травня.

Попередньо Президент Володимир Зеленський ініціював продовження воєнного стану. Відповідний законопроєкт №7300 було зареєстровано у Верховній Раді 19 квітня.

Нагадаємо, що вранці 24 лютого росія розпочала війну проти нашої держави. Тоді Президент оперативно підписав Указ №64/2022, яким в Україні запроваджено воєнний стан з 24 лютого  строком на 30 діб. Згодом його було продовжено ще на місяць, до 25 квітня включно.

Та, на жаль, війна триває й надалі. З огляду на це, 19 квітня Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №7300 «Про затвердження Указу Президента України» Про продовження строку дії воєнного стану в Україні».

За ним  воєнний стан в Україні продовжується з 05:30 25 квітня 2022 року строком на 30 діб (тобто до 25 травня).

Сьогодні, 21 квітня, на черговому засіданні ВРУ прийнято в цілому цей законопроєкт. Про це йдеться у його карточці.

Закон має бути негайно оголошений через ЗМІ та набере чинності з дня опублікування.

61236993_303

США виділять один мільярд доларів на гуманітарну допомогу українцям, постраждалим від війни, яку веде Росія. Джо Байден також заявив про готовність прийняти 100 тисяч біженців з України.

Про це пише dw.com.

Сполучені Штати Америки виділять понад мільярд доларів на гуманітарну допомогу українцям, які постраждали від війни. 

Про це повідомив президент США Джо Байден під час пресконференції у штаб-квартирі Організації Північноатлантичного договору (НАТО) в Брюсселі у четвер, 24 березня.

«Сьогодні я оголошую, що Сполучені Штати готові виділити понад один мільярд доларів гуманітарної допомоги, аби підтримати мільйони українців, яких зачепила війна в Україні, – заявив Байден. 

Багато українських біженців захочуть залишитися у Європі, ближче до їхніх домівок. Але ми також приймемо 100 тисяч українців у США, з наголосом на возз’єднання родин», – додав господар Білого дому.

Також президент США повідомив про намір виділити 320 мільйонів доларів на підтримку «стійкості демократії та захист прав людини в Україні та сусідніх країнах». Які саме це країни та на що підуть ці гроші, він не уточнив.

Байден нагадав, що за трохи більше року його перебування на посаді президента, Вашингтон виділив більше двох мільярдів доларів військової допомоги Україні. За його словами, зброя надходила до України буквально в той же час, як він виступав на пресконференції.

Президент США виступив за підсумками самітів НАТО та Великої сімки, які відбулися у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу. Після цього Байден вирушив у центр Брюсселя, аби долучитися до саміту Європейського Союзу. Це вперше, коли президент Сполучених Штатів бере участь у регулярному засіданні Європейської Ради.

4b162ea-1

Білл Клінтон та Джордж Буш-молодший  відвідали українську церкву святих Володимира та Ольги в Чикаго, щоб «продемонструвати солідарність з народом України».

Як повідомляє «Європейська правда», відповідне відео виклали обидва колишні президента США.

Обидва екс-президенти заходять у церкву із букетом яскраво-жовтих соняшників.Також обидва прикріпили на одяг жовто-блактині стрічки. 

«Америка є єдиною з народом України в його боротьбі за свободу та проти гноблення», — коментує це відео Білл Клінтон.

«Америка солідарна з народом України, який бореться за свою свободу та своє майбутнє», – коментує відео twitter-сторінка президентського центру Джорджа Буша.

Знімок екрана 2022-03-16 о 11.03.44

Голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк записав відеозвернення до міжнародної спільноти християн з подякою та проханням продовжувати молитися й допомагати народу України.

«Звертаюся до вас і щиро хочу висловити подяку. За те, що в ці нелегкі дні, в ці тижні, ви виявляєте велику доброту, відкритість та жертовність для того, щоб підтримати Церкву Ісуса Христа в Україні та наш народ», – каже Валерій Антонюк.

Голова ВСЦ ЄХБ попросив християн з усіх куточків світу продовжувати «стояти в духовному проломі» та «тримати молитовний щит над Україною».

«Ми віримо, що Господь веде свою війну. Господь – справедливий Бог, який звершує свої суди над Землею, – додає Валерій Антонюк.

Ми молимося сьогодні про те, щоб Бог дав для нашої країни вистояти та вибороти свободу».

Також він закликав міжнародну спільноту християн говорити правду про те, що відбувається в Україні. Адже нині надзвичайно важливо чесно висвітлювати всю ситуацію.

Відео можна переглянути за посиланням. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Знімок екрана 2022-03-16 о 10.56.12
IMG_4520

Депутати заборонили виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій Росії.

Про це пише risu.ua.

Верховна Рада України 3 березня ухвалила закон, яким передбачила заборону через суд релігійних організацій, громадських об’єднань та політичних партій, які пропагують Росію.

Як повідомляє УНІАН, народні депутати проголосували за законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора)» (реєстраційний номер 5101).

Цей закон встановлює заборону на виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора, також передбачає через суд заборону діяльності релігійних організацій, громадських об’єднань та політичних партій, які пропагують агресора.

В законі передбачено заборону релігійної організації у разі встановлення судом фактів вчинення нею дій, спрямованих на: ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки; порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками; поширення відомостей, що містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

Передбачена заборона на інформаційну продукцію, яка спрямована на пропагування дій Росії, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як «внутрішнього конфлікту», «громадянського конфлікту», «громадянської війни», заперечення тимчасової окупації частини території України.

Також така заборона передбачена за глорифікацію, тобто прославлення, осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України у 2014 році, представників як збройних формувань Російської Федерації, так і іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, у тому числі шляхом їх визначення як «повстанці», «ополченці», «ввічливі військові люди».

Такі ж заборони стосуються громадських, релігійних організацій. Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Oleg-Bokov-800×445

Олег Боков, пастор церкви Upstream.Churc та блогер (понад 225 тисяч підписників) у себе на YouTube каналі продовжує підтримувати віруючих України та звернувся до християн Росії у відео «Нас вбивають чи рятують? Правда про війну в Україні! І що робити далі?».

Про це повідомляє inVictory.

Пастор та відомий блогер закликав християн не мовчати про те, що відбувається в Україні

«Якщо зараз ви не вірите мені, християнину якого ви любили і поважали, людині, яка перебуває в центрі країни, яку намагаються розірвати на частини голодні собаки, брудні політики, послухайте хоча б мислячих, не продажних і безстрашних людей вашої країни. Десятки впливових блогерів і журналістів уже виступили з радикальними заявами проти імперської системи РФ та її бездумного, божевільного лідера-диктатора, який не боїться ні Бога, ні людей. – сказав Олег Боков.

Перестаньте вірити цьому брехуну, який прямо зараз намагається занапастити Україну, при цьому кидаючи на чашу терезів існування вашої рідної країни також, не думайте, що комусь із вас вдасться вийти сухим з ​​води, якщо ви просто мовчатимете. Особливо я звертаюся до християн, які мають своє коло впливу. Так, з одного боку, ви дійсно повинні бути аполітичними, тому що наша війна не проти плоті й крові, але з іншого боку, зараз йдеться не про політику, ця війна не за з’ясування відносин між державами, не за суперечку у кого ядерна зброя більша, це війна, спровокована безумцем і спрямована на мирних жителів України, країни, яка нікого не хотіла, та й не могла по суті торкнутися. І не треба писати дурні коментарі про те, що ми атакували Донбас та Луганськ з 2014 року — це повна нісенітниця та пропаганда російських продажних ЗМІ».

«Так ось, блогери-християни і всі, хто мене чує, на мою думку, зараз наше місце не на барикадах, а в соціальних мережах, де ведеться війна за розуми людей. Тут ми проливаємо кров, не відбираючи життя, але при цьому ми боремося за ці життя. Від нас багато залежить. Якщо кожен відкрито заявити, що він проти цієї війни, проти нинішньої диктаторської влади, проти того, щоб гинули як українські, так і російські солдати, то кількість зомбованих умів скорочуватиметься, люди будуть прозрівати і можливо щось зміниться», — додав Боков.

Відео вже переглянули 180 тисяч разів.

Також Олег Боков записав відео «Любити ворогів – чи це можливо під час війни?», де порушив актуальну проблему для українців.

Пастор та відомий блогер закликав християн не мовчати про те, що відбувається в Україні
ilyustratyvne-foto_large

У війні проти російських окупантів свою доблесть і мужність проявили не лише українські військові, а й звичайні люди. Ми показали неймовірний рівень самоорганізації, відданості та пожертвували мільйони на допомогу армії.

ZAXID.NET зібрав в одному матеріалі всю корисну інформацію, контакти та посилання, які вам можуть знадобитися під час війни – від правил перетину блокпоста і розпізнання ворожої техніки до адрес центрів тероборони і резервних номерів «швидкої».

Особиста безпека

Щодня у багатьох населених пунктах лунають сирени – сигнали про повітряну небезпеку. Не завжди після них дійсно відбуваються вибухи, проте ризикувати не варто – йдіть в укриття, допоки не почуєте повторний сигнал про скасування повітряної тривоги.

Почути сповіщення про тривогу мешканці можуть, увімкнувши телеканали «Перший Західний», «ПравдаТУТ Львів», НТА або на радіо «Перше» в FM-діапазоні 88.2 МГц, радіо «Львівська хвиля» в FM-діапазоні 100.8 МГц, радіо «Люкс» в FM-діапазоні 104.7 МГц, радіо «Вголос» в FM-діапазоні 107.2 МГц або радіо «Незалежність» в FM-діапазоні 106.7 МГц. Альтернативний канал інформування – Telegram-канал ЛОДА.

Адреси укриттів у різних областях є в матеріалі «Суспільного».

Вночі краще не вмикати світло у домівках у цілях безпеки. 

Зверніть увагу, що йдеться виключно про освітлення – електроенергію повністю вимикати ніхто не збирається.

СБУ оприлюднила інструкції для населення, як поводитись під час обстрілів та яких правил безпеки варто дотримуватись. Міноборони – як правильно проїжджати блокпости. Що потрібно брати з собою в автомобіль, а що – не варто, – у цій статті.

Якщо короткий номер телефону швидкої допомоги (103) не працює, МОЗ пропонує користуватися резервними номерами: 0617023777; 0617023778; 0612870164; 0616536417. 

Також резервні номери «швидкої» опублікував Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги: 293-29-12; 293-29-14; 293-29-05; 293-29-19; 293-29-16; 293-29-25.

На базі Українського католицького університету надають безоплатну кризову психологічну допомогу тим, хто цього потребує. Контакти – за посиланням.

Інформаційна гігієна

Оскільки в мережі поширюють зараз багато фейків, щоб посіяти сильнішу паніку, потрібно довіряти виключно офіційним каналам інформації. Перелік таких загальнодержавних джерел – тут.

Розпізнавання ворога

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України надала українцям роз’яснення, як відрізнити українську техніку від техніки російських загарбників.

Люди у камуфляжній формі із червоною стрічкою можуть бути диверсантами. Якщо зафіксували осіб із підозрілою поведінкою – одразу повідомляйте на 102.

СБУ повідомляє, що на українських дорогах, стовпах, деревах, будинках фіксують систему сигналів, які використовують російські військові для координації вторгнення. Українців закликають повідомляти про них у поліцію (102) чи СБУ (0 800 501 482), а також зафарбовувати чи заклеювати. Для таких повідомлень Нацполіція запустила чат-бот у Telegram – @ukraine_avanger_bot.

Допомога біженцям

Актуальні контакти для біженців, які прибувають до Львова, – у матеріалі.

Інші країни теж допомагають українським біженцям: Польща надала українцям право безкоштовно пересуватись певними поїздами, Ірландія скасувала візи, а Словаччина готова приймати українських біженців без закордонних паспортів. На кордоні з Польщею відкриють ще три піші переходи.

Допомога армії

Для допомоги армії Нацбанк відкрив спеціальний банківський рахунок. Міністерство цифрової трансформації дозволило перерахування коштів єПідтримки, отриманих за вакцинацію, на допомогу українським військовим.

Допомогу для військових приймають у гарнізонному храмі ім. Петра і Павла (костел єзуїтів) на вул. Театральній. Небайдужих львів’ян закликають також здавати кров для поранених військових. Куди йти – у матеріалі.

Календар

Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС