54

В Ірпені відбудеться Всеукраїнський форум сімейного служіння.

Про це повідомляє команда сімейного служіння ВСЦ ЄХБ.

«Вітаємо вас любов’ю Господа нашого Ісуса Христа. Щиро хочемо запросити вас та ваших служителів, членів церкви, які прагнуть служити сім’ям взяти участь у IV Всеукраїнському форумі сімейного служіння.

Цей форум покликаний повернути усіх нас на ПОЧАТОК для усвідомлення, перезавантаження та чіткого розуміння того, що ми робимо і чому ми це робимо», – повідомляють організатори.

«Місія в 3D форматі» — це повнота покликання КОЖНОЇ сім‘ї відображати, примножувати, представляти САМОГО Бога у своєму подружньому житті та на ниві Божій.

Для кожного служителя царства Божого є архіважливо побачити цю місію та спорядитись для благочестивого служіння іншим, щоб бути максимально готовими відповідати на виклики сьогодення.

«Уклінно просимо вас прийняти це запрошення та передати його членам вашої церкви, а також посприяти команді сімейних служителів і усіх тих, хто бажає та горить сімейним служінням, приїхати та взяти участь у форумі», – кажуть у команді сімейного служіння ВСЦ ЄХБ.

ДАТИ: Субота, 27 листопада
ЧАС: 10:00-17:00
МІСЦЕ: м. Ірпінь, вул. Соборна, 1

Контактний телефон 063 240 92 99 (Ірина).
Реєстрація буде відкрита незабаром.

photo_2021-09-20_17-47-02
simya-700×553

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій зробила заяву щодо необхідності захисту традиційних сімейних цінностей українського народу та закликала долучитися до триденної молитви за сім’ї.

Про це йдеться на сайті ВРЦіРО.

Подаємо текст без змін:

«Злободенні виклики сучасності, які постали перед нашим багатостраждальним народом, змушують нас ще і ще підносити голос на його захист, − на захист самої основи нашого буття, нашої ідентичності, традиції та культури. 

У всі віки нашого національного буття основою суспільного укладу народу була сім’я (родина). Всупереч різним тиранічним і тоталітарним системам, які владарювали на наших теренах, родина слугувала тим осередком свободи і любові, що не дав занепасти національній свідомості, мові, культурі, релігії та добрим традиціям. Створена і благословлена Всевишнім, ця перша людська спільнота й надалі виконує свою величну місію – бути основним місцем, де нуртує, розвивається і процвітає людське життя в усій його особистій, родинній і національній множинності та красі.

На превеликий жаль, у ХХІ столітті перед українською родиною постали виклики нової гендерної ідеології тоталітарного типу, що загрожує самому існуванню сім’ї як союзу плідної і вірної любові між чоловіком і жінкою, та нівелює всі позитивні здобутки сімейного укладу життя нашого народу, цінностей, які розвивалися на основі юдеохристиянського передання впродовж тисячоліть.

До них належать: рівність у гідності та унікальність і особливість покликання чоловіка та жінки, виховання стосунків до здатності укладати подружжя та сприймати дар народження нового життя, пошана до гідності кожної людини і захист людського життя від зачаття до природної смерті, родинна солідарність і взаємодопомога поколінь, шанобливе ставлення до батьків і старших осіб, повага до прав дитини, неприпустимість домашнього насильства та цькування тощо. 

Ми всі стаємо свідками того, як сьогодні всіляко намагаються очорнити все, що стосується виплеканих століттями сімейних цінностей українського народу, називаючи їх стереотипами, прирівнюючи стать лише до соціальної ролі, чого, на переконання новітніх ідеологів, треба позбутися. Ми бачимо щоразу чіткіше протиставлення традиційних сімейних і європейських цінностей, що є нічим іншим, як цинічною підміною понять і спланованою атакою на європейський вибір нашого народу.

У різних містах України дедалі частіше організовуються публічні провокації проти суспільної моралі, які, найімовірніше, є складовою систематичного нищення морального здоров’я нашого народу. Ці заходи − частина стратегії, що має на меті поступово нав’язати нам таке сприйняття людської статевості та сімейного життя, яке ніколи не було притаманними Україні. При цьому навіть лунають погрози кримінального переслідування інакомислячих.

Стоячи перед лицем цих новітніх небезпек, ми застерігаємо всіх віруючих людей від будь-яких насильницьких дій і використання мови ненависті для обстоювання наших переконань. Натомість закликаємо: активно користуймося своїми громадянськими правами і, як законослухняні люди у вільній країні, подаваймо приклади зразкового родинного життя, популяризуючи тим самим його красу та божественну досконалість і захоплюючи сучасну людину свідченням радості родинного життя та сяйвом життєвої мудрості цілих поколінь. 

Ми відчуваємо біль у серцях багатьох вірних синів і дочок України і просимо засвідчити свої переконання в найбільш відповідний і відповідальний спосіб − звершуючи від п’ятниці, 17 вересня, до неділі, 19 вересня (включно), молитву за збереження сім’ї та України. Віримо, що Господь почує наш молитовний заклик і ця гібридна атака проти сім’ї буде зупинена. 

Наприкінці цього місяця ми, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, проведемо засідання на Рівненщині – у краї, що особливо прославився плеканням сімейних цінностей, яким це засідання і буде присвячене. Ми плануємо розробити пропозиції та практичні кроки щодо покращення державної сімейної політики, утвердження традиційних сімейних цінностей і їх захисту з боку віруючих людей. Просимо про молитви також за успіх цієї справи».

SHOW-ME-THE-FATHER-800×445

10 вересня відбулася прем’єра першого документального фільму братів-кінематографістів Алекса і Стівена Кендрік «Покажи мені Батька».

Про це повідомляє invictory.com.

У своєму першому документальному фільмі творці кінокартин «Переможець» та «Командний пункт» брати Кендрік зібрали надихаючі історії з життя, які нагадують про важливість батьків в сім’ях і суспільстві.

У картині зібрані інтерв’ю з колишнім гравцем НФЛ Шерманом Смітом, автором бестселерів і пастором Тоні Евансом, колишнім гравцем НФЛ Деландом Маккалоу, президентом служіння «У фокусі сім’я» Джимом Дейлі, колишнім гравцем НФЛ Едді Джорджом і режисерів Алекса і Стівена Кендрік.

Фільм отримав рейтинг в 100% від глядачів на порталі, де зібрані огляди фільмів і серіалів Rotten Tomatoes.

«Покажи мені Батька» здатен змінити ваше життя»: перші відгуки на новий документальний фільм братів Кендрік

Ось кілька відгуків про фільм «Покажи мені Батька» від простих глядачів і відомих християнських медіа-видань.

«Цей документальний фільм нагадує нам про те, що ми недосконалі, як батьки й закликає віддати це в руки Божі, в руки нашого досконалого Батька. Картина запрошує нас і закликає шукати Його зцілення від ран, які ми отримали від наших батьків, якими б хорошими вони не були», – pluggedin.com

«Нехай кожен, хто подивиться цей фільм, оновить свої відносини з земним батьком і Небесним Отцем. Моліться, щоб Бог зцілив всі розбиті серця та оновив віру», – edmovieguide.com

«Покажи мені Батька» – чудовий документальний фільм, в якому зібрані шість абсолютно різних емоційно сильних історій про батьківство, які змусять глядачів здивуватися чудовою силою Бога. Фільм демонструє сильний християнський і біблійний світогляд. «Покажи мені Батька» – це фільм, який обов’язково потрібно подивитися», – movieguide.org

«Це неймовірний фільм, і це ще м’яко сказано. «Покажи мені Батька» здатен змінити ваше життя, незалежно від того, скільки вам років. Він змушує задуматися не тільки про наших відносинах з батьком, а й про відносини з Богом, – kellysthoughtsonthings.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Покажи мені Батька» здатен змінити ваше життя»: перші відгуки на новий документальний фільм братів Кендрік
blood1

Через неодноразові напади на учасників публічних акцій на захист сімейних цінностей, рух «Всі разом» створив Громадську резолюцію щодо захисту прав людей на свободу слова та мирний протест. 

Про це повідомляє vsirazom.ua.

ГРОМАДСЬКА РЕЗОЛЮЦІЯ

Щодо захисту прав людей на свободу слова і публічних зібрань

 ЗВЕРТАЄМО загальну увагу на випадки систематичного порушення прав і свобод громадян України, які протидіють суспільно-політичним ініціативам та діям руху ЛГБТ в Україні.

Державні силові підрозділи неодноразово здійснювали і демонструють намір продовжувати здійснювати напади на учасників публічних акцій на захист сімейних цінностей, затримуючи громадян і завдаючи шкоду їхньому життю і здоров’ю.

Серед іншого слід нагадати про найбільш зухвалі випадки:

17 червня 2018 рік, Київ: на вулиці Володимирській вперше в історії України у жорстокий спосіб державними силовими структурами була розігнана мирна акція, яка була спрямована на захист сімейних цінностей. Внаслідок застосування підрозділами МВС фізичної сили під час мирної акції постраждали в тому числі й жінки. Були затримані понад 50 мирних громадян. Багатьом з них нанесено тілесні ушкодження, які спричинили суттєву шкоду здоров’ю: забиті голови, поламані ноги, опік рогівки очей, нанесені численні удари, пролилася кров. Поліцейські застосовували без жодного попередження силові методи, сльозогінний газ, кийки та інші спеціальні засоби.

15 вересня 2019 рік, Харків: поліція здійснила невмотивований напад на учасників акції протесту проти харківського «гей-параду» вже через кілька годин після події, ув’язнивши трьох осіб.

11 жовтня 2020 рік, Київ: біля ТЦ Gulliver проходила інформаційно-просвітницька акція, учасники якої висловлювали позицію щодо недопущення ЛГБТ-пропаганди на стінах будівлі за допомогою проекторної ілюмінації. Тоді за мовчазної згоди поліції та на її очах бійці приватної охоронної фірми «Конгрес» здійснили напад на керівника просімейної організації, повалили на землю та викрали особисте майно; заява про кримінальне правопорушення залишається без результату донині.

21, 23 серпня 2021 рік, Одеса: охоронна фірма та поліція здійснили напад на громадян, які збирали підписи проти законопроекту №5488 та проти проведення «гей-параду» у місті.

28 серпня 2021 рік, Одеса: у жорстокий спосіб, заваливши на землю і наступаючи на голову, поліцейські затримали громадян України, які висловлювали свою незгоду з пропагандою ЛГБТ-ідеології. При цьому затримані не здійснювали жодних правопорушень. Загалом затримали та/або утримували у відділах та ізоляторах 1-2 доби понад 50 громадян. Частині з них обрано міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, у тому числі цілодобового.

Згідно з наявною інформацією, 19 вересня 2021 року у Києві заплановано проведення так званого «Маршу рівності» (більш відомого як «гей-парад») для пропаганди політичних ідей ЛГБТ-руху.

ВИМАГАЄМО від органів влади забезпечити реалізацію і захист конституційного права громадян безперешкодно висловлювати протест проти зазначеної події та її ідеології. Наголошуємо, що право на участь у публічних акціях та зібраннях гарантуються ст. 39 Конституції України.

ІНФОРМУЄМО про створення Об’єднаної правозахисної моніторингової групи, яка буде діяти 18-19 вересня у місті Києві і в подальшому із метою захисту прав та свобод, життя та здоров’я, честі та гідності громадян України, гарантованих Конституцією, які протидіють небезпечним суспільно-політичним вимогам ЛГБТ-руху та допомагають державним органам захищати суспільну мораль, національні цінності, традиції, культуру та здоровий спосіб життя.

Правозахисна моніторингова група організована громадською коаліцією і складається з волонтерів, юристів, адвокатів, журналістів, операторів, фотографів, методистів, профільних експертів. Основними завданнями на 18-19 вересня 2021 року у Києві є:

– спостереження за діями державних силових підрозділів з метою недопущення порушення конституційних прав громадян на свободу мирних зібрань, свободу слова;
– спостереження за можливими випадками дискримінації з боку правоохоронців відносно громадян через їхні світоглядні, релігійні та інші переконання;
– персоналізована фіксація імен та номерних знаків бійців підрозділів МВС, які своїми діями чи бездіяльністю допустили правопорушення або перевищили свої повноваження під час виконання службових обов’язків;
– фіксація порушень прав громадян за допомогою аудіо- та відеозаписувальних пристроїв;
– оформлення актів про події, які мають ознаки правопорушення з боку підрозділів МВС;
– повідомлення до Державного бюро розслідувань про вчинені правоохоронцями діяння в частині порушення основоположних прав та свобод людей;
– підготовка і надання матеріалів для судового захисту громадян, чиї права на протест проти ЛГБТ-пропаганди були порушені.

 Об’єднана моніторингова група створена за ініціативи та участі коаліції правозахисних та просімейних громадських організації. Група декларує відкритість до конструктивної взаємодії з урядовими та муніципальними органами правопорядку. Загальну координацію здійснює офіс організації «Всі разом!». Спостерігачі не є учасниками акції протесту, мають розпізнавальні знаки у вигляді жилету зеленого кольору із написом «ВСІ РАЗОМ! СПОСТЕРІГАЧ».

Громадську резолюцію підписали інститути громадянського суспільства:

Громадська організація “Всі разом!”

Альянс “України за сім’ю”

Благодійний фонд “Сім’я”

Громадська організація “Християнский фронт”

Громадська організація “Міжнародний центр батьківства”

Всеукраїнський благодійний фонд “Східноєвропейська гуманітарна місія”

Громадська організація “Народжена бути жинкою”

Громадська організація “Я – мама!”

Благодійна організація “Благодійний фонд “Майбутнє дітям України”

Благодійна організація “Міжнародний благодійний фонд “Точка опори”

Громадська організація “Збережи життя інт.” (Save a life int.)

Громадська організація “Рух “Духовний час” (Spirit Time)

Громадська організація “Крок до свободи”

Громадська організація “Добро level”

Благодійний фонд  “Руки милості”

Благодійне товариство “Центр відновлення особистості “Фрідом”

Благодійне товариство “Ковчег”

Благодійне товариство “Промінь”

Благодійний фонд “Дім надії”

Благодійний фонд “Серце для сиріт”

Громадська організація “Дитячо- молодіжне об’єднання Нове покоління”

Благодійний фонд “Сім’Я”

Громадська організація “Флорбольний клуб “Скала”

Громадська організація “Християнська служба порятунку”

Громадська організація “Інститут духовно-моральної освіти”

Міжнародна громадська органіазція “Перспектива плюс”

Громадська організація “Товариство християнських комунікацій “Виноградник”

Благодійний фонд “За гідність людини”

Документ залишається відкритим до підписання. Повідомити про намір підписати Громадську резолюцію можна на e-mail: Law@vsirazom.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

deti-brak1

Мені 30 з хвостиком, я працюю шкільним учителем протягом останніх семи років, і я незаміжня. Я виросла в церкві і коли перейшла в старші класи, включилася в молодіжне та студентське служіння. Серед студентів, з якими я працювала, я зустрілася з широким спектром поглядів на шлюб і самотність. І занепокоєння у мене в ті роки викликали коментарі як дорослих, так і молодих людей, що розкрили дуже невисоку оцінку холостяцького життя.

Коли мені було трохи більше двадцяти, просочення такими настроями викликало в мені невдоволення, оскільки я не бачила, щоб Бог планував влаштувати шлюб в моєму житті. Мені довелося боротися з помилковими очікуваннями щодо заміжжя і, врешті-решт, позбутися від помилкових ідей, породжених доброзичливими членами церкви, йдеться в статті Лідії Кінне на ieshua.org

Однак мудрий погляд як на шлюб, так і на холостяцьке життя, доступний не тільки дорослим. Навіть маленькі діти, що направляються своїми батьками та іншими членами церкви, можуть прийняти біблійну точку зору. Коли батьки вчать дітей бачити красу і незаміжньо-неодруженого, і подружнього життя, цим вони готують дітей до кращого служіння і прославляння Бога, в якому б статусі у своєму житті вони не знаходилися.

Ваші слова мають значення

Виросши в церкві, я часто чула, натяком або прямо, такі думки:

 • «Тобі не потрібно вчитися в коледжі – ти просто вийдеш заміж, і твій чоловік подбає про тебе».
 • «Не хвилюйся, твій прекрасний принц вже не за горами».
 • «Якщо ти хочеш вийти заміж, Бог виконає твоє бажання свого часу».

Коли я сказала студентам, що працюю над книгою про холостяцьке життя (як ніби хтось прочитав би таку книгу), деякі з них неприховано сміялися, інші намагалися нав’язати думку, що мені просто потрібно вийти заміж, інакше мені не бачити ні успіху, ні щастя в житті.

Крім того, що така позиція частково спливає у студентів на тій чи інший стадії їх дорослішання, на них також впливає те, як батьки і церковні лідери говорять про шлюб і холостяцьке життя, особливо коли вони мають на увазі, що всі в кінцевому підсумку одружаться.

З юних років діти приймають цінності своїх батьків. Тому батькам необхідно проінспектувати свої переконання про шлюб та безшлюбність, і подумати про те, як вони повідомляють це своїм дітям. Коли батьки цілеспрямовано підточують свої переконання під біблійне розуміння незаміжнього життя, найбільш ймовірно, що вони передадуть своїм дітям правильну точку зору.

Біблія високо цінує безшлюбність. Павло пише: «Говорю ж неодруженим і вдовам: добре їм залишатися, як я» (1 Коринтян 7: 8), і «Незаміжня жінка або дівчина дбає про справи Господні — щоб бути святою і тілом, і духом. Заміжня піклується про життєві справи — як би догодити чоловікові» (1 Коринтян 7:34). Ми повинні відзначити чесноти незаміжнього життя, коли говоримо про нього з дітьми.

Замість того, щоб говорити: «Ми чекаємо не дочекаємося дня твого весілля», батьки можуть сказати: «Шлюб – прекрасний дар від Бога, але наше найпотаємніше бажання – твоє уподібнення Христу, незалежно від того, створиш ти сім’ю чи ні». Це допоможе їх дітям затвердити свою надію на правильній підставі.

Батькам слід остерігатися того, щоб викладати своїм дітям шлюб і безшлюбність як два окремих життєвих шляхи в роки їх зрілості. Навіть якщо люди, в кінцевому підсумку, створюють сім’ю, вони, ймовірно, проведуть кілька років свого юного життя в статусі холостяка і, можливо, не уникнуть декількох років холостяцького життя в літньому віці. Батькам замість того, щоб зображати стан «не в шлюбі» як щось, від чого потрібно бігти, варто допомогти своїм дітям усвідомити, що вони, можливо, проживуть роки дорослого життя без пари, і ці роки слід цінувати.

deti-brak2

Формуйте очікування і плани

Крім мудрого вибору слів, ви повинні формувати майбутні очікування і плани своїх дітей не на єдиній події весілля, а на підготовці до служіння Богу, незалежно від їх сімейного статусу. Як це зробити?

 • Навчіть своїх дітей говорити про їхнє майбутнє: «Якщо буде на те воля Божа».
 • Навчіть їх розглядати часи очікування як часи навчання.
 • Навчайте їх шукати обличчя Бога більше, ніж обличчя чоловіка.
 • Навчіть їх тому, що дарами можуть бути найрізноманітніші стосунки, і тому, як правильно їх розвивати в усі сезони життя.
 • Навчайте їх цінувати церквою і бачити в цих віруючих свою дану Богом сім’ю в усі часи життя.
 • Навчайте їх щиро довіряти Богу під час розчарувань.
 • Навчайте їх, що зустрічатися і створювати сім’ю мудро – значить відрізняти відчайдушне заповнення простору «самотності» від прагнення прославити Бога.
 • Навчайте їх чекати – не «мрії, яка повинна здійснитися», але здійснення Божої дії в їхньому житті.

Радійте і плачте в будь-які сезони життя

Я знаю, що багато батьків дуже хочуть побачити день весілля своєї дитини. Мій дорогий батько, який помер  минулого року, щодня молився про те, щоб я знайшла благочестивого чоловіка, і одна з найбільших моїх душевних ран полягає в тому, що він вже не зможе побачити цей день, якщо він прийде.

Втім, у дні мого холостяцького життя батько і мати підтримували моє серце; вони плакали зі мною, молилися разом зі мною і підбадьорювали мене своїм найбільшим бажанням щодо мого життя: щоб я зростала в ходінні з Господом і служила Йому в усі дні свого життя.

Коли діти стають дорослими, батьки повинні розпізнати всі сезони їхнього життя і разом з ними проходити через радощі і труднощі цих сезонів. Весілля – очевидний привід для радості. Проте батьки також повинні цілеспрямовано радіти разом з неодруженими дорослими дітьми, коли вони досягають довгоочікуваних цілей, виявляють зрілість у Христі і служать церкві.

І коли серця їх дітей розбиваються через розчарування різного роду, вони повинні плакати разом з ними і вказувати їм на Христа і Його церкву як на джерело їх розради.

Батьки, роблячи так, ви будете формувати зі своїх дітей великих чоловіків і жінок віри. Так, з цих чоловіків і жінок вийшли б прекрасні чоловіки і дружини, але найважливіше, щоб вони шанували Бога за будь-яких обставин. І це краща спадщина, яке ви можете сподіватися залишити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

simeyn_tabir1

Упродовж восьми років харківська церква «Преображення» проводить сімейний табір. Цьогоріч табір проходив у серпні на Донеччині у селищі Щурове. Двадцять п’ять подружніх пар зібралися разом, щоб бути учасниками церковного сімейного табору.

Тема табору «Мости кохання» була співзвучна із гімном, яким слугувала пісня «Мосты любви». Для духовних роздумів за основу обрали текст Першого послання до Коринтян 13:4-8.

Про це пише пресслужба баптистів України.

Ілюстрація, приведена про міст, звучала відображенням сімейних стосунків: якщо не стежити за технічним станом мосту, то це може привести до руйнації і стати загрозою для життя. Схоже й у сімейному житті – важливо постійно стежити за своїми стосунками і почуттями, вчасно доглядати та ремонтувати несправності, аби зберегти «сімейний міст» міцним та безпечним.

Щоранку о 7:00 табір починався молитвою батьків про свою сім’ю. Після чого проходила зарядка, де всі члени родини отримували заряд бадьорості і гарного настрою на весь день. У ранковому служінні брали участь усі охочі. Після сніданку у батьків був навчальний семінар, а в дітей – заняття. Щовечора проходили спілкування.

Щоденні теми для роздумів готували служителі: Геннадій Пилипенко, Дмитро Іванов, Олександр Самородов, Володимир Кравченко, Денис Мороховець, В’ячеслав Шевелєв, Леонід Багін.

Учасники табору вивчали на пам’ять біблійні тексти про якості любові і цитували їх на загальних зборах.

Активно пройшов День тата. Татусі разом з дітьми майстрували для мам декоративні рамки із сімейними світлинами. На дозвіллі проходили активні змагання і запуск літаків.

Любов Багіна проводила спілкування з жінками – у них завжди знаходилося про що побесідувати, порадитися і разом помолитися.

Також були зустрічі з Миколою і Галиною Хомченками, які надали базу для проведення табору. Подружня пара ділилася досвідом проведення сімейних вечорів та розповіла про взаємодію з дітьми, про те, чого ми очікуємо від своїх дітей, якими є наші вимоги до них і яким взірцем у цьому є ми самі.

Закриття табору завершилося урочистим служінням, на якому кожен учасник отримав пам’ятний подарунок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

simeyn_tabir2-1024×768
simeyn_tabir
simeyn_tabir4
simeyn_tabir3
b4fef6efef70d0d8720ccabffbd883c2_full

Посібник покликаний посилити практичний вимір міжконфесійної ініціативи «Зупини насильство» (family.org.ua), заснованої у 2020 році, та зробити зусилля церков у сфері протидії домашньому насильству більш ефективними і професійними. 

Під час зустрічі 6 вересня учасники міжконфесійної робочої групи узгодили формат і структуру майбутнього навчального видання. Його створення ініцював Інститут релігійної свободи за сприяння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Посібник розробляється для священників, пасторів, інших церковнослужителів та волонтерів, задіяних у сімейному, жіночому, молодіжному служіннях при церквах і релігійних організаціях.

Завдання посібника – ввести в курс проблематики домашнього насильства, звернути увагу служителів церков на цю суспільну проблему та підказати їм можливі першочергові заходи реагування. Посібник не зможе дати вичерпні відповіді на всі можливі питання та ситуації, однак запропонує читачу шукати їх у тематичних розділах вебсайту «Зупини насильство» (family.org.ua).

Це видання допоможе вести душпастирську та просвітницьку роботу серед воцерковленого та світського населення, а також ефективно і своєчасно реагувати на випадки домашнього насильства серед членів релігійних громад і світських людей, які звертаються за душпастирською допомогою до священників, пасторів чи до соціальних закладів, заснованих церквами і релігійними організаціями.

До складу міжконфесійної робочої групи з протидії домашньому насильству, яка розпочала роботу над посібником, увійшли представники Православної Церкви України, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн баптистів, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української християнської євангельської церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України.

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Посилення спроможності церков у протидії домашньому насильству в Україні, особливо щодо жінок» за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

92235aac00bd779e376d315a46ef4012_full
web3-family-pray-together-home-father-mother-child-shutterstock_1310080675-1
Фото ілюстративне

Всесвітня Церква Адвентистів Сьомого Дня відзначатиме щорічний «День молитви про єдність сім’ї» в будинках і церквах по всьому світу в цю суботу, 11 вересня, з акцентом на зміцнення здорових шлюбів, сімейної динаміки та відносин.

Про це пише logosinfo.org з посиланням на ANN.

Під назвою «Я піду зі своєю сім’єю: Єдність в громаді», день молитви знаменує закінчення «Тижня сімейної єдності» (5-11 вересня), який покликаний спонукати чоловіків, дружин, батьків, матерів і сім’ї кожен день приносити плід Духа у своє життя.

Керівники відділу сімейного служіння всесвітньої адвентистської церкви Віллі й Елейн Олівер підготували для сімей повчальні читання і заходи, які можна використовувати протягом всього «Тижня сімейної єдності», а також глобальну трансляцію «Дня молитви сімейної єдності», яку помісним церквам і сім’ям пропонується подивитися в суботу.

«У практичному сенсі «Я піду зі своєю сім’єю» – це розуміння того, що найважливіше поле місії – це наша сім’я, яку ми також хочемо залучити до виконання великого доручення – ділитися благою звісткою про спасіння з нашими родичами, сусідами і друзями, – сказав Віллі Олівер.

Це означає жити кожен день з метою – розуміти, що наше життя має бути орієнтоване на місію, оскільки ми проживаємо кожен день, готуючись до приходу Ісуса Христа».

Виходячи з цього, в прямому ефірі особлива увага приділяється силі молитви про збереження зосередженості на місії.

В програмі розповідається про адвентистів по всьому світу, які проводять євангелізацію, орієнтовану на сім’ї, у своїх помісних церквах, а також на рівні Конференції та дивізіону.

Після трансляції Віллі Олівер сподівається, що церкви та родини збережуть цей підхід до сімейної тематики, «навмисно роблячи всі свої програми зручними для сім’ї й регулярно ділячись в проповідях, семінарах та заходах змістом, що сприяє здоровим сімейним відносинам».

Щоб полегшити це завдання, Олівери створили книгу ресурсів, наповнену ідеями проповідей, семінарів, дитячих історій, а також ресурсами для лідерів, передрукованими статтями та оглядами книг, які допоможуть провести дні сімейного служіння і спеціальні програми протягом року.

У книзі також є докладні інструкції про те, як реалізувати сімейне служіння в помісних церквах, а також цифрові ресурси, такі як презентації семінарів у форматі Microsoft PowerPoint та роздаткові матеріали, які можна використовувати відповідно до особливостей вашої церкви. Їх можна завантажити на сайті family.adventist.org/2021RB.

Переглянути трансляцію ви зможете на YouTube-каналі Церкви адвентистів сьомого дня або на сторінці адвентистської церкви в Facebook 10 вересня о 18:00 за східним часом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

cIg1630810476870-768×432
Безымлллянный

На початку червня у Житомирі відбулося святкове відкриття двох будинків. 30 серпня Дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) відвідали усі, хто допоміг у реалізації цього проєкту. Для дітей влаштували справжнє свято із подарунками, майстер-класами та солодощами.

Будівництво будинків належить німецькому благодійному фонду «Міст в життя» під керівництвом Вальдемара Шрьодера. У них – сучасне планування, зовнішнє утеплення, підлога з підігрівом, якісні меблі та побутові прилади. Про це пише baptyst.com.

«Це щастя, коли діти отримали родину, затишний будинок, усі умови, та головне – батьківське тепло», – розповідає Сергій Сухомлин, голова Житомирської міської ради.

Подружжя Володимира та Олени Сичових не має власних дітей і вже давно подумували про усиновлення. За освітою педагоги, вони кажуть, що не бояться великої кількості дітей, яких у майбутньому будуть виховувати, а навпаки – чекають якнайшвидшого поповнення у родині.

«Нам запропонували у лютому переїхати до новозбудованого будинку, щоб виховувати дітей. У березні ми вже прийняли рішення, за квітень ми зібрали документи, за червень пройшли курси й в липні ми вже переїхали з Київської області, – розповідає подружжя. Наразі вони виховують трьох братів-підлітків.

Інша подружня пара – Сергій та Наталія Годован. Щодо усиновлення дітей вони кажуть, що нічого надскладного і неймовірного не зробили. Родина крім всиновлених п’ятьох дітей ще має трьох біологічних.

Наталя пригадує: «Діти рішення усиновити інших діток підтримали, адже такий досвід ми вже маємо. У моїх батьків теж ДБСТ, тому для моїх дітей це не було ні стресом, ні травмою, вони готові були й дуже гарно сходяться з прийомними дітьми», –  розповідає Наталія.

Як живуть у нових будинках сімейного типу в Житомирі
wedding-2595862_1920-830×500

В Україні можна буде подати документи про намір одружитися онлайн — через портал державних послуг «Дія». Послугу презентують у жовтні.

Про це 1 вересня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Уряд уже ухвалив відповідне рішення, пише Громадське.

Також у «Дії» можна буде сплатити адміністративний збір за цю послугу.

«Ми анонсуємо новацію щодо реєстрації актів цивільного стану онлайн. Наприклад, відтепер подати документи про намір одружитися можна буде через портал “Дія”», — сказав прем’єр.

Він зазначає, що такі зміни спрямовані на те, щоби взаємодія людей із державою відбувалася максимально зручно та комфортно.

Як уточнили згодом у Мінцифри, послугу презентують у жовтні на Diia Summit і згодом вона запрацює. Людям не треба буде пред’явити документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, якщо відомості про це є у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

Крім подання заяви на реєстрацію шлюбу, українці зможуть подати через «Дію» заяву для отримання повторних свідоцтв про шлюб, народження, смерть, зміну імені та замовити видачу 7 видів витягів з державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Нещодавно в Мінцифри також розповіли, що українці, які не мають ґаджетів чи доступу до інтернету, зможуть скористатися послугами з порталу «Дія» у спеціально відведених місцях у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Послуги в «Дії»

У додатку є електронні версії закордонного та внутрішнього паспортів (останній — лише для громадян, які мають ID-картку), а також індивідуальний податковий номер. Окрім того, через додаток і портал можна замовити, обміняти чи продовжити водійські права. А з 17 лютого електронні водійські права в «Дії» прирівняли до паперових. Тож водії зможуть показувати правоохоронцям електронне посвідчення, свідоцтво про реєстрацію автівки й автоцивілку.

Також у тестовому режимі працюють послуги реєстрації місця проживання онлайн, профіль виборця, завдяки якому можна перевірити місце реєстрації та адресу голосування, і довідки внутрішньо переміщеної особи.

ФОПи можуть оплатити в «Дії» податки та перевірити надходження декларацій. Віднедавна у застосунку також можна згенерувати COVID-сертифікат, який уже визнали в ЄС.