IMG_0596

У луцькій церкві «Спасіння» відбулася сестринська конференція «Щаслива мама». Під час заходу йшлося про те, що робить жінок щасливими з біблійної та медичної точки зору, а також про вагітність, пологи, поширені запитання та міфи.

Захід зібрав 22 січня близько тисячі жінок різного віку з кількох областей: Волинської, Рівненської, Львівської, Хмельницької та Івано-Франківської.

Конференція розпочалась з привітання директора місії «Голос Надії» Миколи Синюка. Він зауважив, що щаслива та жінка й мама, яка щаслива вдома.

На основі Божого Слова він сказав, що дотик до Бога через пізнання Ісуса робить слабку жінку сильною.

Крім того, побажав жінкам бути в досяжності Божій і благословляти свої доми, сім’ї, країну.

IMG_0597

Опісля виступили спікерки – заступниця завідувачки жіночого служіння УЦХВЄ Людмила Бендус та завідувачка поліклінічним відділенням перинатального центру, лікарка вищої категорії Надія Щурук.

Людмила Бендус повідомила, що в Україні кожне п’яте подружжя бездітне, а безліч жінок мають гормональні збої. Ці проблеми не оминули церкву.

На прикладі жінок Біблії вона пояснила, що бажання мати дітей може мати неправильні мотиви. Якщо бажання отримати щось стає нав’язливим, ніякі логічні аргументи не працюють.

Так в історії про народження Самуїла яскраво це видно. Пеніна не розуміла, що 10 дітей не замінять любові чоловіка. А Анна хотіла дитину для себе, щоб зняти з себе ганьбу. В той же час Анну чоловік любив і емоційно потішав через безпліддя.

IMG_0605
IMG_0606

Неправильні мотиви мати дітей:

 1. Задоволення егоїстичних потреб

Коли є Божа воля, ніякі проблеми не можуть бути перешкодами, щоб вона не здійснилася.

Потрібно шукати Божої волі. Божий план – найкраще для людини. Не потрібно допомагати Богу чинити Його волю. Її потрібно прийняти та виконувати у своєму житті.

Якщо Бог не дав можливості зачати дитину фізично, можливо, Бог хоче, щоб її зачали в серці і всиновили.

Повчитися любити прийомну дитину ми можемо у Бога: Він прийняв нас з поганою гріховною генетикою у Свою Божу сім’ю.

 1. Спастися

Дітородження спасає від непокори і маніпулювання чоловіком, від духовного обману.

Материнство дозволяє жінці повністю реалізувати свої лідерські здібності.

Підказки:

 1. Мама за серцем Божим має:
 • стати дитиною за серцем Божим,
 • навчитися Його слухати і слухатися,
 • знати Його серце,
 • пізнавати Його бажання і волю,
 • розрізняти Його голос.
 1. Діти – спадщина Господня, плід утроби нагорода. Відповідальність мами – посвячено ставитися до цієї спадщини.
 2. Мама покликана навчити дитину любити Слово Боже.
 3. Наші діти – «П’яте Євангеліє» для вчителів, однокласників, друзів. Мама – Євангеліє для дітей в сім’ї.
 4. Мама може зародити в серці дитини бажання стати світлом для світу.
 5. Мама має навчити основної цілі християнина – являти Ісуса.
 6. Мама повинна будувати з дітьми близькі довірливі стосунки.

Лише особистим прикладом ми можемо навчити наших дітей вірити, молитися, любити Слово.

Якщо не були добрими батьками:

– покайтеся перед Богом, попросіть його допомоги,

– покайтеся перед дітьми, попросіть пробачення,

– запропонуйте разом змінювати ситуацію.

IMG_0678

Друга частина конференції розпочалася з коротких свідчень багатодітних мам. Жінки щиро та відверто поділилися історіями свого життя, розповіли, як справляються у своїх сім’ях, як Бог дає сил і натхнення проходити нелегкі випробування та в результаті отримувати величезні благословіння.

Усвоєму виступі Надія Щурук зауважила, що щаслива мама в першу чергу – здорова мама. Як професійна лікарка-гінекологиня вона розповіла про фізіологічний розвиток жінки. В деталях пояснила про менструальний цикл та наголосила на відхиленнях, при яких варто звернутися до лікаря, а також спростувала міфи пов’язані з ним.

Далі Надія в деталях розповіла про вагітність. Знову ж таки спростувала найпоширеніші міфи та забобони, які виникають під час вагітності. Озвучила симптоми, на які слід звернути увагу у вагітних, при яких потрібна медична допомога.

Лікарка розповіла про причини неплідності. З її слів, на сьогодні вагітність не настає через проблеми як у жінок, так і чоловіків.

Надія Щурук порадила, як бути щасливою:

 • на першому місці має бути авторитет Бога,
 • молитва,
 • задоволення життям, посмішка, вдячність,
 • догляд за собою,
 • хобі,
 • відпочинок,
 • виконання свого призначення як жінки (поважати й підтримувати чоловіка),
 • бути легкою (не накручувати себе і не створювати проблем).
IMG_0619

Після першої та другої частини доповідей у всіх присутніх була можливість задати питання та отримати відповіді від спікерок.

Завершилася конференція приємним моментом – розіграшем подарунків. Також відзначили одну з учасниць конференції у якої найбільше дітей – 17 і 50 онуків.

Микола Климчук, пастор церква «Спасіння» на закінчення конференції подякував усім присутнім за час, проведений в спільності, а завершальну молитву звершив пастор Олександр Сокол.

IMG_0615
IMG_0598
IMG_0600
IMG_0628
IMG_0629
IMG_0631
IMG_0634
IMG_0638
IMG_0624
IMG_0644
IMG_0711
photo_2022-01-22_20-45-14
photo_2022-01-22_20-45-51
13-3-11240010

Фінська депутатка, яка постане перед судом 24 січня за висловлення своїх біблійних переконань щодо шлюбу, сподівається, що її справа спонукає інших християн відверто говорити про свою віру.

Про це пише Слово про Слово з посиланням на evangelicalfocus.

Християнський парламентарій, колишня міністр уряду та лідер партії «Християнські демократи», захищатиме право публічно говорити про свої релігійні переконання перед суддею 24 січня.

Протягом двох років генеральний прокурор Фінляндії розслідував її висловлювання у соціальних мережах, брошуру, опубліковану 17 років тому, та її погляди, висловлені у ток-шоу. Вона звинувачується у порушенні статті 10 Кримінального кодексу.

Питання про вчення Біблії:

У нещодавно опублікованому інтерв’ю Alliance Defending Freedom. Рясянен коментує свій досвід роботи лікарем, свою сім’ю (у них із чоловіком 5 дітей та 7 онуків), а також свій ранній інтерес до соціальних реалій, пов’язаних, зокрема, з питання захисту життя та психічного здоров’я.

Відповідаючи на питання про процес, розпочатий проти неї влітку 2019 року, Рясянен із посмішкою згадує близько 13 години поліцейських допитів за останні два роки. Ці допити часом були «дуже абсурдними», каже вона. 

«Я сиділа з Біблією на столі», а поліцейські запитували «про мої переконання і ставили питання на кшталт «що ви думаєте про те, чого тут вчить апостол Павло» або «що ви думаєте про ці вірші, де він говорить про гомосексуальні акти».

З іншого боку, ці моменти були «привілеєм», каже вона.

«У мене була можливість розповісти поліцейським, що говорить Біблія про цінність людини, що всі люди створені за образом і подобою Божою, і тому всі вони є цінними», – додає депутатка.

Якоїсь миті поліцейські також запитали її, чи готова вона «відмовитися від своїх дописів і прибрати їх із соціальних мереж і сайтів. 

«Але я відповіла, що стоятиму на тому, у що вірю, і говоритиму і писатиму про ці речі, бо це питання переконань, а не лише думки».

Рясянен була міністром внутрішніх справ Фінляндії з 2011 до 2015 року. 

«Я ніколи б не подумала, коли керувала поліцією, що мене допитуватимуть і ставитимуть такі питання в поліцейській дільниці, – каже вона зараз. Це було б звичайною справою «за радянських часів», але не в демократичному суспільстві».

«Я завжди дуже відкрито говорила про свою віру, і коли я обговорювала і писала про ці речі, я ніколи не хотіла нікого образити або зганьбити, – наполягає вона, – тому що я вважаю, що всі люди рівні й всі люди цінні. Ці мої переконання походять з любові, а не з ненависті».

Емоції перед судовим процесом:

Рясянен відчуває підтримку багатьох людей у Фінляндії.

«Я отримую повідомлення зі словами підтримки щодня», – розповідає депутатка.

Але вона також визнає, що ця справа «викликала багато дискусій у суспільстві», а також «у парламенті та всередині церкви».

Напередодні суду Рясянен каже, що в неї «спокійний розум». 

«Звичайно, я трохи нервуюсь, тому що раніше не була в подібній ситуації. Я молюся, щоб у мене вистачило мудрості відповісти», – зазначає вона.

«Я вірю, що ми все ще живемо в умовах демократії, і ми маємо конституцію та міжнародні угоди. Я також вірю в Бога», – додає Пяйві Рясянен

Підтримка чоловіка та дітей також відіграла ключову роль: 

«Вони підбадьорювали мене: «стій твердо і не здавайся».

Християни не повинні впадати у самоцензуру Фінський політик стурбована тим, що християни в країні більше не впевнені, що можна говорити, а що ні: 

«Деякі пастори надсилали мені свої проповіді або праці, питаючи, чи можуть їх звинуватити у злочині». 

Вона вважає, що особливо молоді християни «бояться зізнатися у тому, що вони християни, побоюючись наслідків». 

Нещодавнє дослідження, проведене у сусідній Норвегії, схоже, підтверджує ці погляди.

Раніше Рясянен говорила про небезпеку самоцензури для тих, хто вважає себе у меншості й тому боїться говорити про свої переконання. 

«Я хочу підбадьорити їх, зараз настав час говорити. Настав час для християн розповісти про істини Біблії. Тому що чим більше ми мовчимо, тим більше звужується простір для свободи слова та свободи релігії».

Перемога у цій справі була б «дуже важливим кроком», вважає вона, «не тільки у Фінляндії, а й у Європі та інших країнах, бо так багато людей за кордоном стежать за цією справою». 

Якщо депутатку засудять, «найгіршим наслідком буде не штраф чи навіть в’язниця, а цензура». Інші книги, праці, проповіді, що виражають подібні християнські переконання про людину та сексуальність, «можуть бути заборонені», побоюється політик. 

«Наслідки будуть для всього фінського суспільства, не лише для мене чи християн, а й для всіх людей», – додає вона.

«Я дуже рада молитвам з Фінляндії та інших країн. У деякі дні я отримувала сотні повідомлень від людей, що моляться. Я вірю, що коли Бог підіймає людей на молитву, Він збирається зробити щось хороше», – розповідає депутатка.

Які її особисті молитовні прохання? 

«Я молюся за свою країну, щоб у майбутньому у нас була хороша демократія. І я молюся за те, щоб моя справа і весь цей розголос навколо моєї справи запалив у християн стимул говорити про свою віру».

«Люди не зобов’язані погоджуватися зі мною, коли вони мене підтримують», – каже вона. 

Деякі нехристияни сказали їй, що вони «захищають моє право говорити те, у що я вірю», включаючи колегу-парламентарія, який сам є гомосексуалістом. 

Вона робить висновок: 

«Я хочу робити те ж саме, я також хочу захищати тих людей, з якими я не згідна».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

scold

Як навчити дитину слухатися і при цьому не витратити море часу, не дратуватись і не кричати на неї? Ділимося з вами декількома техніками позитивної дисципліни, які при постійному застосуванні допоможуть вам у вихованні дитини.

Про це пише Суперкнига на своєму Telegram каналі.

Межі

Кордони мають бути здоровими. Не варто кидатися з крайності в крайність: карати фізично чи емоційно за будь-якої провини або зовсім не карати, боячись втратити любов дитини.

Ви повинні не карати, а встановлювати межі або, іншими словами, правила. Наприклад, ваша дитина змалювала стіну. Замість крику, попередьте її про те, що так робити не можна, і що якщо це повториться, ви заберете у нього фломастери. Це повторилося, і ви не роздумуючи, спокійно забираєте фломастери. 

Звичайно ж ваша дитина плакатиме й обурюватиметься. Що ви можете зробити у такому разі? Обійняти його і сказати, що коли він малює на стінах замість паперу, це говорить про те, що він поки не готовий користуватися фломастерами. Коли він буде готовий, ви знову повернете їх.

 Менше слів та більше дій

Вистачить попереджень, беріть та робіть. Якщо на кожну провину дитини ви знову і знову повторюватимете: «Ну все, це останній раз, а потім я тебе покараю», то у вас не буде жодної дисципліни. Дитина розумітиме, що все це просто порожні слова і навіть не турбуватиметься про те, що її одного разу покарають. Сказали, що за провину малюк проведе день без мультиків, влаштуйте цей день без мультиків.

Перейдіть з позиції осуду або критики на позицію наставника

Критика ніколи не буде результативною без спілкування та аналізу провини. Покажіть вашій дитині, що ви з нею поруч і що її чуєте. Вислухайте, поговоріть, розберіть разом її поведінку, нехай вона спробує зробити висновки у тому, що добре, а що погано. Аналіз буде дієвішим, ніж постійні незадоволені фрази, кинуті батьками без пояснення причини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

forum_kyiv2022_poster2-1024×568

4 лютого у Києві пройде щорічний з’їзд учасників і партнерів руху «Всі разом!» Підведення підсумків спільної місії торік, а також напрацювання завдань і цілей на поточний рік. 

Про це пише vsirazom.ua.

У Форумі візьмуть участь організатори вуличних заходів «Всі разом за сім’ю!» по всій країні, резиденти та аналітики Кабінету експертів, авторитетні громадські лідери, представники центральних і місцевих органів влади, служителі церков і науковці. Форум – щорічна комунікаційна платформа для обміну досвідом, презентації проектів рішень, визначення поточних пріоритетів, обговорення механізмів суспільних і державних перетворень на основі християнських цінностей.

Тема Форуму 2022: «Україна та Європа: суспільні і державні перетворення на основі християнських цінностей»

У події візьмуть участь перші особи Інституту Ordo Iuris. Це провідна юридична організація у Польщі, акредитована у Європейському парламенті, яка захищає фундаментальні права – право на життя і сім’ю, свободу слова, свободу віросповідання. Єднання зусиль України і Польщі для спільної місії на європейському континенті – важлива мета Форуму цього року.

Спікери форуму:

 • Єжи Квасьнєвскі – співзасновник та голова правління Інституту Ordo Iuris. Адвокат та керуючий партнер юридичної фірми Parchimowicz & Kwaśniewski. Був членом дорадчих рад чотирьох міністрів юстиції Польщі, включаючи Раду із захисту сімейної автономії та сімейного життя. Регулярно входить до списку найвпливовіших польських юристів.
 • Руслан Кухарчук – голова організації «Всі разом!» та аналітичного центру Кабінет експертів; президент Асоціації журналістів «Новомедіа».
 • Збігнєв Пшибиловскі – директор з розвитку Інституту Ordo Iuris. Диплом МВА отримав у Школі менеджменту Університету Міннесоти. Має багаторічний професійний досвід у сфері фінансів, який здобув працюючи у різних міжнародних компаніях.
 • Віктор Мялик – народний депутат України, член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
 • Вероніка Пшебєрала – директор Центру міжнародного права в Інституті Ordo Iuris. Учасниця Варшавської асоціації адвокатів. Працювала юристом у польському парламенті, призначена експертом Європейського економічного та соціального комітету.
 • Роман Лаба — доктор біблійного богослов’я, католицький священик. Раніше – директор всеукраїнського бюро у справах душпастирства родин при Конференції римо-католицьких єпископів в Україні.
 • Олег Подкопаєв – депутат Криворізької міської ради, голова підкомітету з духовності, голова депутатської групи «Кривий Ріг за сім’ю», пастор церкви.
 • Елеонора Дібрівна – юрист організації «Всі разом!», спеціаліст у зв’язках з органами влади.
 • На завершення Християнського Громадянського Форуму – звана вечеря і церемонія нагородження лідерів і партнерів руху «Всі разом!» відзнаками за вагомі досягнення у 2021 році.

Участь у Форумі – за запрошеннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

forum_kyiv2022_poster-600×848
samantha-gades-N1CZNuM_Fd8-unsplash-e1564646869920

Встигніть зареєструватися на Школу сімейного життя у Луцьку, де вас навчать комунікації у шлюбі, або майбутньому подружжі.  

Викладачі розкриють теми сімейних цілей, очікувань, відмінностей, комунікації та вирішення конфліктів, сімейного бюджету, інтимних відносин та побудови духовних цінностей у житті. 

Ви зможете взяти участь діалогах семінарів, котрі допоможуть вам усвідомити шлюб як найкращий проєкт свого життя.

«В залежності від вашої особистісної зрілості та поведінки у взаєминах, вам знадобиться «розтяжка» у практиці навичок слухання, співпереживання, постановки правильних запитань, конфронтації, управління гнівом та ін. Наша команда підготувала для вас техніки, які ви зможете потренувати під час занять і таким чином колосально зрости як пара», – зазначають організатори на сайті Школи сімейного життя.

Тривалість заняття 100 хвилин:

 • 10 хв збираємось і п’ємо каву;
 • 45 хв беремо участь в семінарі;
 • 45 хв працюємо в парі;

12 незабутніх тижнів:

 • Школа сімейного життя залишить неповторний слід у вашому житті. Усього за 12 тижнів. Ви назавжди будете інакшими. Щасливими.

100 ключових питань:

 • Викладачі кидають вам виклик: дійти згоди у ста основних питаннях сімейного життя протягом навчання у Школі.

0 витрачених гривень

 • Проєкт повністю оплачений Луцькою міською радою та місцевими бізнесменами.

Тренери Школи:

Юхимчуки Олександр і Альона

Сімейні консультанти, коучі, засновники Центру сімейного життя в Луцьку. Олександр — директор громадської організації. Альона — психолог та член Української асоціації сімейних психологів. У шлюбі 19 років, виховують 4-х дітей. Олександр і Альона індивідуально підготували до шлюбу десятки пар. Серед їхніх студентів — декілька десятків сімейних консультантів, а також тисячі вдячних слухачів семінарів і конференцій, та багато примирених сімей. В Школі Олександр і Альона є основними викладачами.

__2021-09-08__102315

Годлевські Андрій і Марія 

Сімейні консультанти Центру сімейного життя, організатори сімейних проєктів. Андрій — IT-шник, Марія — педагог з відзнакою обласного рівня. В шлюбі 10 років, виховують двох донечок. Їх досвід є широким у корекції дитячо-батьківських взаємин, зокрема підлітків. Андрій і Марія є адміністраторами Школи та спів-тренерами.

__2021-09-08__113048

Старт семінарів очікується, коли назбирається повна група охочих.

Щоб зареєструватися натисніть тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

266542275_10226875497657752_3076458498926762686_n

14 грудня в Луцьку відкрився Центр сім‘ї, де функціонуватиме Школа сімейного життя та Центр медіації та корекції сімейних взаємовідносин.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила сімейна консультантка і очільниця комітету сімейного служіння волинських баптистів Альона Юхимчук.

«Радіємо, що місто розпочало таку ініціативу, і разом ми готові писати нову історію», – пише Альона Юхимчук. 

Школа сімейного життя — це унікальний проєкт міста Луцьк. Відтепер якісна та всебічна підготовка до життя в подружжі стала доступною всім лучанам та жителям прилеглих громад.

267999359_10226875315973210_7759884369703465197_n

В Школі сімейного життя студенти отримають знання, натренують необхідні навички та сформують характер. 

Навчання спрямоване на правильну постановку комунікації в майбутньому подружжі: учні навчаться правильно розмовляти про кожну сферу свого сімейного життя, приймати рішення, що задовільнять обох в парі, ставити спільні сімейні цілі та досягати їх.  

«Ми взяли за основу ліцензовану програму підготовки до шлюбу, яка до цього часу вже допомогла десяткам інших пар в Україні та тисячам пар по всьому світу», – додає організаторка.

Програма підіймає всі основні сфери сімейного життя, а саме: спільні цілі та бачення, комунікація, вирішення конфліктів, відмінності темпераментів та прийняття партнера, особливо складні питання, питання віри та цінностей, планування та виховання дітей, побудова стосунків з родичами, інтимні відносини, управління сімейними фінансами та власне готовність до життя в подружжі.

Школа відкриває свої двері трьом категоріям людей: молодь, що зустрічається, пари, які готуються до шлюбу, а також одружені пари, які не мали подібної підготовки. 

Усього за декілька місяців ви зможете відчути зміни внутрішнього клімату в своїй парі. Ви здивуєтесь своїм здібностям розуміти одне одного і навчитесь спільній роботі як одна міцна і неповторна команда.

Реєстрація відкривається з 1 січня 2022 року. Більше інформації на сайті: http://family-life-school.tilda.ws/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

267610948_10226875315733204_8404886059249585495_n
268137815_10226875316053212_4244045723845593384_n
267821228_10226875316813231_4356021448652813383_n
267574422_10226875316733229_8479218197647304170_n
268296903_10226875316333219_727529996228433242_n
267721156_10226875315813206_5286589326786137038_n
267233594_10226875392175115_7392562129179217441_n
267140387_10226875497337744_5747763851350531426_n
267726359_10226875316173215_6462046836049510901_n
146

Група українських розробників створила додаток для батьків — Hearty, який пропонує користувачам безліч ігор, експериментів, ідей для творчості, а також великий вибір запитань для розмов, що покликанні зміцнити стосунки між дорослими та дітьми.

Про це повідомили uafathers.com.

Сучасний світ є дуже швидким, сповненим стресу та великих навантажень. Він змушує батьків витрачати багато часу та енергії на роботу і буденні домашні клопоти. Як наслідок, ресурсів на спілкування та якісний розвиток стосунків із дітьми майже не залишається.

Відтак, перед багатьма батьками постає питання: як же, живучи в умовах божевільного темпу сучасності, встигнути надати дітям достатньо уваги, відчуття тепла та любові? Де брати час, сили та ідеї для ігор із ними, коли дедлайни горять, а голова йде обертом від втоми?

Оригінальним рішенням цієї проблеми може стати мобільний додаток для батьків — Hearty, нещодавно створений групою українських розробників. Спираючись на психологічні дослідження про те, що головними способом пізнання світу для дитини є гра та зв’язок із батьками, вони вирішили попрацювати над розробкою додатку, який би зміг хоча б на 20 хвилин в день об’єднати сім’ю довкола спільної та корисної активності.

Hearty розрахований на батьків, що мають дітей віком від 4-х до 10-ти років. Додаток пропонує користувачам безліч простих та веселих ігор, експериментів, ідей для хендмейду і творчості, а також великий вибір запитань для невимушених, але глибоких розмов, що покликанні зміцнити стосунки між дорослими та дітьми. До того ж, додаток було спеціально розроблено так, щоб ним можна було користуватися в будь-яких обставинах: вдома, на прогулянці, в машині чи перед сном.

Завантажти додаток Hearty можна тут: https://bit.ly/hearty-app-uafathers

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

4_BLOG
243d861b2b336253eb49836e6763acf2
Поряд з Томасом Камілла Вільямс, яка допомагає збирати кошти, щоб допомогти чоловіку виховувати дітей (Фото: Camille Williams)

У Буффало, Нью-Йорк, Ламонт Томас забрав із притулку 5 братів та сестер, кожному з яких немає і 6 років. Тепер чоловік має 36 прийомних дітей. Нещодавно вони разом відсвяткували День Подяки.

Про це пише НВ з посиланням на CBS News .

Відомо, що братів та сестер збиралися віддати у різні сім’ї, але чоловік цьому завадив.

«Я мав допомогти їм. Вони заслуговують рости разом», — розповів Томас журналістам.

Зендея, Джамель, Накія, Мейджер та Макейла залишилися однією родиною завдяки новому татку.

Після публікації історії багатодітного чоловіка, жінки почали писати в редакцію медіа та передавати вітання Томасу. Одна з них запропонувала йому одружитися з нею, але він відповів, що зараз не має часу на романтику, лише на діток.

Варто зазначити, що п’ятеро дітей — це не перші вихованці Ламонта. У 2001 році він усиновив хлопчика на ім’я Майкл Перез.

«Він був чудовим молодим чоловіком, і мені було боляче бачити його в притулку», — розповів Томас.

Зараз Перез працює медбратом.

«Я не вірю, що став би таким чоловіком, яким я є, без моралі, якої він навчив мене, та без цієї величезної родини, яку я маю зараз», — поділився з журналістами Майкл.

Томас не зупинився після першої прийомної дитини. Протягом наступних 15 років він виховав більше 30 дітей з притулків, тому що хотів змінити їхнє життя та подарувати їм шанс на краще майбутнє.

Ламонт Томас працює у звичайному закладі харчування. До виховання дітей часто долучалися його друзі та церква, яку він відвідує з родиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Усиновив п’ять братів і сестер: у США чоловік-одинак має 36 прийомних дітей
6af921c66837d4184407fdd13b1c5eb9.png
a026b5a1e5de445b2f6924c228305366.png
ArticleImage_24121

2 грудня польський Сейм у першому читанні ухвалив законопроєкт про Польський інститут сім’ї та демографії.

Ініціатори заснування інституту наголошують, що досягнення демографічних цілей можливе лише на основі надійних і всебічних наукових досліджень та багатопланової діяльності, що проводиться безперервно і послідовно. З цією метою законопроєкт і пропонує створення нової державної установи, пише politteo.online.

Водночас законопроєкт зобов’яже лікарів повідомляти уряд про всі випадки вагітностей та викиднів. Проти цього виступили правозахисники, які побоюються, що законопроєкт буде використовуватися, щоб спричинити юридичні труднощі для жінок, які змогли зробити аборт попри обмеження. Про це пише Суспільне з посиланням на The Guardian.

Автором ініціативи є депутат від правлячої партії «Право і справедливість» Бартломей Врублевський, відомий доволі консервативними поглядами і політичним реалізмом. Восени 2020 року він заявив, що попри перебування при владі, польські консерватори не можуть похвалитися успіхами у культурній війні, а тому уряд потребує особливої стратегії, аби виправити ситуацію. Схоже, законопроєкт про Польський інститут сім’ї для Врублевського є одним із елементів такої стратегії.

Законодавча ініціатива очікувано викликала шквал критики з боку прихильної до фемінізму і ЛГБТ опозиції.

«Опозиція побоюється, що інституція, якщо її буде створено, сприятиме, зокрема, подальшому обмеженню прав жінок, наголошуючи, що “проєкт спрямований на просування консервативної моделі світу”», – йдеться в одному з критичних оглядів ініціативи.

Водночас у огляді наголошується, що законопроєкт можуть не прийняти у другому читанні через внутрішні суперечності у партії «Право і справедливість». Частина однопартійців звинувачують Врублевського у «радикалізмі» і орієнтації на більш компромісну політику стосовно ліво-ліберального порядку денного. Тож спроба заснування інституту може провалитися, ставши черговою жертвою непослідовності цієї партії.

Як повідомлялося раніше, в ООН прогнозують скорочення українського населення до 35 млн, і в той же час радять доволі сумнівні методи вирішення демографічних проблем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення народжуваності шляхом підтримки сім’ї: у Будапешті відбувся демографічний саміт

maxresdefault

COVID-19 порушив політичну, соціальну і економічну системи світу. Але окрім криз у цих сферах з’явилися й нові виклики у сімейній сфері.

Віддалена робота. Члени сім’ї залишаються вдома і починають проводити набагато більше часу разом. Частішають конфлікти та з’являються проблеми в стосунках. Багато сімей звертаються за консультаціями, трапляються й розлучення.

Як же вийти з кризи? Що робити, аби не допустити її? На ці та інші запитання відповідатимуть у прямому ефірі, який організовує Департамент освіти УЦХВЄ.

Розмова з керівником сімейного служіння ВСЦ ЄХБ Станіславом Грунтковським відбудеться вже сьогодні, 7 грудня, о 21:00 у прямому ефірі проєкту «Слово істини».

Ведучий — Віктор Вознюк, керівник Департаменту освіти Української Церкви ХВЄ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Сімейні кризи в часи пандемії»: відбудеться ефір із Станіславом Грунтковським