Wycliffe_7e2e243691-800×445

За даними Wycliffe, організації, яка перекладає Біблію різними мовами, наприкінці 2021 року Слово Боже було доступне вже 3495 мовами.

Минулого року Новий Завіт було перекладено вісьмома танзанійськими мовами. Крім того, він був опублікований чотирма мовами в Демократичній Республіці Конго. Про це написав Wycliffe пише у щорічному звіті, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на CNE News та Reformatorisch Dagblad.

Незважаючи на пандемію Covid та політичний опір у різних країнах та регіонах, перекладачі змогли продовжити свою роботу. Також організація отримала більше фінансів на служіння, ніж у 2020 році. Минулого року на переклад Писання було виділено 2,8 млн. євро, тоді як у 2019 році — всього 1,9 млн. євро.

Є ще 1892 мови, на які потрібно перекласти Біблію. Глава Wycliffe зазначив, що організація старанно працює над тим, щоб це змінити: «Ми з нетерпінням чекаємо на той день, коли кожен зможе читати Біблію своєю рідною мовою».

Wycliffe Bible Translators — міжконфесійна некомерційна організація, мета якої – переклад «Біблії переклад на «кожну мову, яка потрібна». В даний час окремі організації Wycliffe існують більш ніж у 60 країнах. Організації названі на честь Джона Вікліффа, який відповідав за перший повний переклад усієї Біблії на англійську.

Raskopki-800×445

Дослідники заявили, що у 2000-річному підземному місті, яке було виявлено на південному сході Туреччини рік тому, перші християни рятувалися від римських переслідувань.

За даними наукового ресурсу Live Science, археологи виявили стародавнє місто в районі Мідьят провінції Мардін у 2020 році. Дослідники вважають, що понад 1900 років тому на цьому місці могло проживати до 70 000 людей, які втекли від римських переслідувань, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на The Christian Post.

Повідомляється, що підземний комплекс було виявлено під час місцевих робіт з очищення та консервації (Консервація руїн — комплекс заходів, спрямований на стабілізацію фізичного стану руїн та збереження залишків споруд, що дійшли до наших днів у вже зруйнованому вигляді та у такому вигляді пам’ятників (прим. ред.)).

За даними Jerusalem Post, це може бути найбільшим подібним комплексом у світі.

Дослідники заявили, що вони розкопали лише 3% території, тому їм досі невідомий повний розмір міста.

Директор Музею Мардіна та керівник розкопок Гані Таркан розповів, що комплекс включає тунель довжиною понад 90 метрів і майже 50 відсіків, у тому числі житлові кімнати, колодязі та приміщення, де проводили богослужіння.

«Люди і навіть цілі сім’ї, які прийняли християнство, зазвичай ховалися в підземних містах, щоб уникнути переслідувань Риму, – сказав Таркан. — Можливо, підземне місто Мідьят було одним із таких. За нашими оцінками, під землею проживало щонайменше 60–70 000 людей».

Крім приміщень для богослужінь, за словами Таркана, у комплексі також виявили історичні артефакти та інші прикраси, у тому числі монети римської епохи та олійні лампи, подібні до тих, що описані в Євангеліях. На думку дослідників, це вказує на те, що підземне місто могло бути побудоване ще в другому столітті.

Район Мідьят, відомий сирійською мовою як Тур Абдін, або «гора служителів Божих», був домом для сирійської православної християнської громади, де розташовувалися десятки монастирів.

У 2017 році влада конфіскувала 50 об’єктів власності, що складаються з монастирів, цвинтарів і церков, що належать Сирійській православній церкві, у тому числі два діючі монастирі, збудовані 1500 років тому.

Сирійці, також звані ассирійцями, відносяться до однієї з стародавніх громад Туреччини, яка сягає 3500 до н.е. Багато хто досі розмовляє арамейською мовою, однією з мов, що використовувалися за часів Христа.

У наш час сирійці також зіткнулися з переслідуваннями з боку турецького уряду. У 2016 році президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган захопив шість давніх католицьких, православних та протестантських церков у південно-східному місті Діярбакир, одна з яких збудована понад 1700 років тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

image
У Бразилії, в штаті Ріу-Ґранді-ду-Сул, споруджено найбільшу у світі статую Христа. Вона є більшою від дотеперішніх «рекордсменів» у Польщі, Бразилії та Португалії.

Про це повідомляє КМЦ.

Статуя Христа-Опікуна у м. Енкантадо має висоту 43,5 м, що на 5,5 м більше від статуї Христа-Відкупителя в Ріо-де-Жанейро.

Авторами монументу є бразильські архітектори Женезіо Ґомес Мура та його син Маркус Мура.

Планується, що усі завершальні внутрішні роботи над пам’ятником будуть довершені до 2023 року. Біля підніжжя передбачено розміщення магазинів та ресторану.

Варто додати, що у Європі найбільшою фігурою Христа є споруджена в 2010 році статуя Ісуса Христа Царя Всесвіту, висотою 36 м, у польському місті Свебодзін.

У Бразилії спорудили найбільшу у світі статую Христа
1036257_800x600_cikavo-znaty

Пасхальна телевізійна програма, яка транслюватиметься на весь світ 17 квітня, має закликати  християн планети Земля молитися разом за Україну.  Спеціально для цього до Львова приїде  євангеліст та президент організації «Сумка самарянина» (Samaritan’s Purse) Франклін Грем, син Біллі Грема. Повести присутніх у молитві організатори запросили старшого єпископа УЦХВЄ Михайла Паночка, пише chve.org.ua.

Запис програми планується напередодні свята у Львові, на центральній площі поблизу Ратуші.  Після короткої пасхальної проповіді, яка буде англійською мовою без перекладу, невеликий хор виконає кілька українських псалмів. Після чого  власне, відбудеться сама молитва, яка буде українською з титрами англійською мовою.

«Хотіли б просити Вашого благословення на цей проєкт. Віримо, що це буде благословенням для християн світу», – йдеться у повідомленні від організаторів до Михайла Паночка.

62418c4bf00e6_kirchehelfen940Cropped

Християни по всій Європі створили вебсайти та програми для розміщення біженців, які рятуються від війни в Україні.

У Швейцарії, невеликій країні з давніми традиціями прийому біженців, понад 90 церков та сотні сімей об’єдналися у рамках ініціативи Kirchen Helfen (Церковна допомога), пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

«Церковні громади зазвичай мають гарну інфраструктуру, обладнану для сімей, які часто не використовуються протягом тижня та ідеально підходять для розміщення гостей. Тому ми закликаємо ці церкви розглянути можливість тимчасового прийому групи гостей із України», — кажуть ініціатори.

На сьогодні 700 українських біженців знайшли місце для проживання. 13 спеціалізованих організацій, що стоять за цією ініціативою, також пропонують підтримку тим, хто просить притулку, та інші юридичні консультації.

«Ми бачимо, що наша місія полягає в тому, щоб запропонувати цим людям безпечний притулок від війни та молитися за те, щоб їм незабаром дозволили повернутися додому».

У Німеччині вебсайт та програма Host4Ukraine були створені двома молодими розробниками, які вже мали досвід роботи у сфері соціальних медіа, повідомляє Pro Medien Magazin.

«Ми є вихідцями з християнського середовища. Для нас було важливо любити ближнього», — кажуть вони.

Фізичні особи можуть легко запропонувати свій будинок на вебсайті, який виглядає як сайт AirBnB, але безкоштовно. Через три тижні після початку вторгнення на цій платформі було запропоновано понад 10 000 ліжко-місць у Німеччині та інших 40 країнах.

У Сполученому Королівстві Британії також є подібні ініціативи у християнському контексті. Платформа Welcome Churches (яка працювала на підтримку афганців) відкрила новий сайт для українських біженців. Його мета – допомогти їм інтегруватися у Великій Британії, пропонуючи зв’язок із церквами, освітніми центрами, медичну допомогу та можливості працевлаштування.

В інших країнах саме соціальне відділення євангельських федерацій організовує мережу сімей, які бажають прийняти біженців. Така справа в іспанській компанії Diaconía, яка має досвід прийому шукачів притулку в минулому і розподіляє українських біженців серед християнських організацій, що користуються довірою, а також серед сімей.

В Італії Євангельський альянс працює над тим, щоб «зв’язати тих, хто має різні потреби, з італійськими євангельськими церквами, які пропонують послуги та гостинність». Але вони також «думають про типи дистанційної підтримки, спонсорування чи «прийняття» будинків біля кордонів України для всіх тих біженців, які вважають за краще не їхати зі своєї країни».

На європейському рівні вебсайт Ukraine Connect також зв’язує потенційних господарів та українських біженців, які шукають дім. Його започаткували члени трьох християнських служінь із великим досвідом роботи у європейських країнах.

276086777_5610045165690431_3791060138383176120_n

В Ізраїлі знайшли найдавніший єврейський текст, що містить ім’я Бога.

Вчені датують крихітний амулет з написом, знайдений на біблійній горі Евал, 1200 роком до н. е. Це доводить, що ізраїльтяни, увійшовши до Святої Землі, вже були письменними. Про це повідомляє Громада Бейт Шалом.

Команда, яка розшифрувала напис за допомогою високотехнологічних сканерів, стверджує, що на табличці з егейського свинцю було записане прокляття протоханаанським письмом, і являло собою юридичний документ.

Як повідомляють провідні ізраїльські ЗМІ, результати досліджень очікують на публікацію в рецензованому академічному виданні.
Археолог Скотт Стріплінг та міжнародна група вчених провели 24 березня пресконференція у Х’юстоні, штат Техас, та представили найдавніший протоалфавітний текст на івриті, що містить ім’я Бога — тетраграматон «YHWH», — коли-небудь знайдений у стародавньому Ізраїлі. Артефакт з цим текстом знайшли на горі Евал, відомій з книг Ісуса Навина 8:30-35, Повторення Закону 11:29, як місце встановлення жертівника та проголошення завіту, благословення і прокляття.

«Все, що ми знаємо про гору Евал, походить із Біблії», — сказав Стріплінг.

Святе Письмо так згадує зазначені події: «Тоді Ісус збудував жертівника для Господа, Бога Ізраїлевого, на горі Евал… жертівника з цілого каміння, що над ними не підіймали заліза. І принесли на ньому цілопалення для Господа, і приносили мирні жертви… А потім він читав усі слова того Закону, благословення та прокляття, усе так, як написано в Законі» (Ісуса Навина 8:30-35). «…Ось, сьогодні я даю перед вами благословення й прокляття… І станеться, коли Господь, Бог твій, уведе тебе до Краю, куди ти входиш посісти його, то даси благословення на горі Ґарізім, а прокляття на горі Евал» (Повторення Закону 11:26, 29).

Докладніше дізнатися про історію знахідки можна у нещодавній статті «Біля вівтаря Ісуса Навина знайдено артефакт з давньоєврейським написом».

Якщо підтвердиться дата періоду пізньої бронзи (близько 1200 р. до н. е.), ця крихітна складена свинцева «табличка з прокляттям» розміром 2 х 2 см може стати одним із найбільших археологічних відкриттів світу. Вона вбачається вченими як перше засвідчене використання імені Бога в Землі Ізраїлю і переводить стрілки годинника, що вказує на писемність ізраїльтян, на кілька століть раніше, показуючи, що вони вже були грамотними, коли вступили у Святу Землю, а отже, могли написати Біблію, оскільки вона описує ті події, що мали місце в їхній історії.

«Це текст, який ви можете знайти лише раз на 1000 років», — сказав професор Хайфського університету Ѓершон Ѓаліл. Він допоміг розшифрувати прихований внутрішній текст складеної свинцевої таблички на основі високотехнологічних сканів, проведених у Празі в Академії наук Чеської Республіки.

Написаний протоалфавітним письмом, також відомим як синайське або протоханаанське письмо, яке датується епохою пізньої бронзи, текст є ранньоізраїльським.

На основі епіграфічного аналізу відсканованих зображень та аналізу свинцю артефакту Стріплінг та його команда датують табличку з прокляттям (або лат. дефіксіо) пізньою бронзовою добою, приблизно до 1200 року до нашої ери. Якщо це датування буде підтверджене, це зробить текст на кілька століть старшим, ніж попередній рекордсмен — найстаріший єврейський текст в Ізраїлі — і на 500 років старшим, ніж раніше засвідчене використання тетраграматона, за словами Ѓаліла. Напис із подібним алфавітом було виявлено на Синайському півострові на початку 16 століття до нашої ери.

Одним із викликів для надійного датування артефакта є той факт, що табличка не була виявлена під час ретельних розкопок у контексті та прив’язці до стратиграфічної колонки. Як повідомлялося, вона була знайдена під час повторної експертизи ґрунту в 2019 році з відвалу, утвореного під час розкопок 1980-х років на горі Евал, які проводилися під керівництвом професора Адама Церталя. Тоді ґрунт просіяли сухим способом, і в 2019 році команда Стріплінга повторно просіяла його, використовуючи техніку вологого просіювання, яка була розроблена в проекті просіювання Храмової гори, де Стріплінг колись працював.

Інші археологи не захотіли коментувати напис, поки не переглянули академічну роботу та скани. «Той факт, що вони публікують це в новинах, перш ніж опублікувати наукову публікацію, трохи неправильний», — сказав один авторитетний академік. Інший попередив, що, оскільки він сам не міг побачити напис, неможливо було дізнатися, чи є твердження фактичними, чи є випадком «надмірно розвиненої уяви». Однак обидва скептики сказали, що «все можливо» і що «це може бути дійсним», хоча зображення ще не оприлюднили.
Хоча рекламувати перед пресою ще неопубліковану в академічному журналі роботу не зовсім правильно, Ѓаліл зауважив, що команда дослідників вважала за зобов’язання поділитися новинами про існування цієї таблички та своїми початковими висновками, оскільки це може змінити історію.

276254008_5610045192357095_4757174145026735802_n

Табличка з прокляттям з гори проклять

Табличку з прокляттям було виявлено в землі, спочатку взятої з культового місця на горі Евал, поблизу біблійного Сихема та сучасного Наблуса. Гора Евал з’являється у Повторення Закону 11:29 як місце «прокляття» і шанується деякими християнами та євреями як місце, де біблійний Ісус Навин побудував вівтар, як наказано у Повторення Закону 27. Як йдеться в Ісуса Навина 8:31, це «жертівник з цілого каміння, що над ними не підіймали заліза».

Відповідно до біблійної розповіді, шість колін: Рувим, Ґад, Ашер, Завулон, Дан і Нафталі були послані на скелястий безплідний пагорб, гору Евал, де Господь наказав спорудити жертівник з нетесаного каміння. Зведення вівтаря приписують Ісусу Навину після того, як його війська зруйнували місто Ай, пощадивши лише худобу, і повісили його царя.

Місце, відоме місцевим жителям, як «Аль-Бурнат» або «циліндр» арабською, і вважається археологами надзвичайно рідкісною та важливою ілюстрацією раннього ізраїльського поселення. Це єдине поселення такого типу в цьому районі. Консенсус археологів датує беззаперечно культове місце раннім залізним віком, десь приблизно 11-м століттям до нашої ери, або коли ізраїльтяни, очевидно, почали заселяти Ханаан. Інші археологи відносять цю дату до 12 століття або періоду пізньої бронзи.

«Це важливий об’єкт, який належить до хвилі поселень у високогір’ї у ранньому періоді залізного віку, — сказав професор Ісраель Фінкельштейн, один із провідних світових дослідників поселення залізного віку в цьому регіоні. — Наскільки я можу судити, він датується 11-м століттям до нашої ери. Таким чином, його можна розуміти як представника груп, які заснували Ізраїльське царство (Північне царство) у 10 столітті до нашої ери. Іншими словами, це раннє ізраїльське місце поселення».

Покійний професор Хайфського університету Церталь розкопав це місце в 1980-х роках, включаючи великий прямокутний вівтар, який, очевидно, був побудований над більш раннім круглим вівтарем. Стріплінг сказав, що табличка взята із землі, викопаної саме з цього круглого вівтаря.

«Як тільки я побачив цю [табличку], я зрозумів, що це таке, тому що ці таблички з прокляттями відомі. Моє серце мало не вискочило з грудей», — сказав Стріплінг.

Її матеріал, свинець, був проаналізований в Єврейському університеті професором Наамою Яхалом-Мак, з використанням шматочків таблички, що відламалися. Свинець відповідає зразкам з Греції. Це, само по собі, не зовсім дивно, адже свинець із Греції був знайдений на стоянках доби пізньої бронзи та раннього залізного віку в цьому регіоні. Нещодавно біля берегів Ізраїлю було виявлено місце кораблетрощі, а судно було навантажене злитками свинцю.

Розшифровка напису

Напис на свинцевому листі складається з 40 стародавніх протосинайських літер. Він не залишає багато місця для сумнівів, що це було прокляття. Інша справа, що це може означати для інтерпретації знахідок на горі Евал.
Численні скани прочитали Ѓаліл і Пітер Герт ван дер Вен з Університету Йоханнеса Гутенберга у Майнці. Стріплінг сказав, що для читання тексту, написаного всередині таблички, були потрібні тисячі сканів.

«Ми знайшли 40 літер всередині та зовні таблички. І всі вони були написані цим протоалфавітним письмом, яке датується епохою пізньої бронзи», — сказав Стріплінг.

Вони побачили літери, починаючи з дуже ранньої форми букви алеф. З 40 літер на табличці 11 — це «алеф» в архаїчній формі, давнішої за палеоіврит, каже Стріплінг. «Слово «прокляття» — «arur» на івриті — зустрічається 10 разів, а ім’я «YHW» зустрічається двічі в письмі епохи пізньої бронзи», — каже він, зауважуючи, що воно передує відомому написанню в Біблії.

Ѓаліл розповів, що текст в основному написаний архаїчним протоханаанським письмом, а деякі літери походять від ієрогліфів. Найпізніше датування за допомогою епіграфічного аналізу означає, що це приблизно 12 століття, а деякі елементи датовані навіть як більш ранні.
Він стверджує, що більшість давньоєврейського тексту написана ізраїльтянами як внутрішній юридичний документ, форма суспільного договору, що попереджає особу, яка його укладає, що станеться, якщо вона не виконає своїх зобов’язань.

Це документування прокляття виникло не на порожньому місці. Месопотамці та вавилоняни були сумно відомі своїми літературними проявами злої волі. Одне з месопотамських погребінь містило заклинальні миски, де зазначалося: «щоб язик жертви пересох, щоб сірка і вогонь обпікали його» і багато-багато іншого.

Але справжні таблички з прокляттями більше знайомі з елліністичного та римського періодів. Не рахуючи ті, які поклали в могили, десятки табличок з прокляттями були знайдені в 2500-річній криниці в Афінах. Стародавні греки, здавалося, вірили, що можуть спілкуватися таким чином з потойбічними богами. Ще одна табличка прокляття була знайдена в Єрусалимі на руїнах розкішної римської вілли в єрусалимському Місті Давида.

Табличка з гори Евал, здається, старша. Якщо табличка така ж стара, як припускають археологи, і датується епохою пізньої бронзи або раннього залізного віку, так само, як кераміка, розкопана Церталем, це приголомшлива знахідка, зазначив Стріплінг.

Сьогоднішні договори та контракти читаються дещо інакше, але це був чіткий і простий юридичний документ, стверджує ван дер Вен.
«Прокляття — це юридичний напис із юридичним вироком, адресованим досі невідомій особі чи групі. Воно явно має давнє ізраїльське походження, відноситься до його божества [YHWH] і читається як формула прокляття. Є хороші літературні паралелі в єврейській Біблії, — каже ван дер Веен. — і це була відома традиція стародавнього Середземномор’я та Близького Сходу.

Найдавніший відомий напис до цього був хетським і знайдений в Туреччині. Це приблизно з того ж періоду, каже ван дер Він: «Тож такі написи були у вжитку в той час».

Прихований текст таблички зчитували за допомогою томографічних знімків. З огляду на те, що йому тисячі років, він написаний протоалфавітом і щільно згорнутий, «читати» та розшифровувати його було величезною працею любові.
Читання складеної таблички за допомогою сканування було виснажливим процесом, сказав доктор ван дер Вен: «Але кожного дня ми відновлювали нові літери та слова, написані дуже стародавнім шрифтом».

За словами дослідників, там написано:

«Проклятий, проклятий, проклятий — проклятий Богом YHW.
Ти помреш проклятий.
Проклятий, ти неодмінно помреш.
Проклятий YHW — проклятий, проклятий, проклятий».

Ѓаліл пояснює, що він упізнав формульну літературну структуру напису: «Виходячи з симетрії, я можу сказати, що він був написаний як хіастичний паралелізм». Це літературна структура, відома в книзі Псалмів, де послідовні фрази повторюють ту саму граматичну структуру. Такий літературний прийом зустрічається і в інших місцях Біблії, а також в інших близькосхідних текстах того періоду. Але до цих пір дослідники вважали, що Біблія була записана лише через сотні років після датування цього тексту.
Яка мета цього напису? «Це, швидше за все, самопрокляття чи клятва, яку людина накладає на себе, — пояснює ван дер Вен. — Я приймаю благословення… і приймаю прокляття, якщо порушу завіт».

Захищаючи свою інтерпретацію слова, перекладеного як YHW, він пояснює, що протоалфавітне письмо не було стандартизоване — воно могло йти зліва направо, зверху вниз. Але тут ми маємо це двічі: літери «йуд» зліва, «ге» посередині (виглядає як фігурка у вигляді палички) і «вав». «Це божественне ім’я бога», — каже ван дер Вейн.

На додаток до факту раннього — якщо не найдавнішого — напису на івриті, знайденого в Землі Ізраїлю, Ѓаліл сказав, що ця знахідка припиняє поточну академічну дискусію про те, чи були ізраїльтяни грамотними.

«Ми знаємо, що ізраїльтяни з моменту, коли вони прийшли до Ізраїлю, вміли чітко писати, включаючи ім’я Бога. Тепер ми бачимо, що хтось міг написати хіастичний текст у 12 столітті до нашої ери. Більше не слід розмірковувати про те, чи були ізраїльтяни письменними за часів царя Давида», — сказав Ѓаліл.

«Людина, яка написала цей текст, мала здатність написати кожен текст Біблії», — додав він.

Олександра Обревко

За матеріалами The Jerusalem Post (https://www.timesofisrael.com/archaeologist-claims-to…/) та Haaretz (https://www.haaretz.com/…/.premium-early-israelite…)
Фото Amanda Borschel-Dan, Shomrim Al Hanetzach Michael C. Luddeni, Elad Tzur, Associates for Biblical Research

276173671_5610045275690420_655545557718575307_n
153461_main

У день візиту президента США Джо Байдена до Польщі у Варшаві відбулася акція «Stop promising, start acting!» («Досить обіцяти, почни діяти!»).

Біля будівлі Палацу Культури та Науки зібралося кілька тисяч українців, яких Польща прийняла як рідних, розповіли ZN.UA учасники акції.

З плакатами та прапорами України, люди, які приїхали з розстріляних Росією міст, наші співвітчизники вимагали негайної підтримки України від США та країн-членів НАТО у війні з Росією. Надання Україні зброї, особливо протиповітряної та протиракетної оборони, необхідної для захисту неба над Україною.

Також під час акції присутні вшанували пам’ять жертв у війні Росії проти України, які загинули у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Бучі, Ірпені та інших містах країни.

Під час акції було проведено символічний перформанс: учасники акції лягли на землю та накрилися куртками та пакетами. Саме так зараз виглядають українські міста, де тіла вбитих людей лежать на вулиці, яких не можуть поховати. Адже наші міста перебувають під жорстокими бомбардуваннями Росії. Саме цю картину бачать українські діти в обложених агресором містах.

277166653_341953147970741_4847201738138931876_n
Фото: Jerzy Dudek
61236993_303

США виділять один мільярд доларів на гуманітарну допомогу українцям, постраждалим від війни, яку веде Росія. Джо Байден також заявив про готовність прийняти 100 тисяч біженців з України.

Про це пише dw.com.

Сполучені Штати Америки виділять понад мільярд доларів на гуманітарну допомогу українцям, які постраждали від війни. 

Про це повідомив президент США Джо Байден під час пресконференції у штаб-квартирі Організації Північноатлантичного договору (НАТО) в Брюсселі у четвер, 24 березня.

«Сьогодні я оголошую, що Сполучені Штати готові виділити понад один мільярд доларів гуманітарної допомоги, аби підтримати мільйони українців, яких зачепила війна в Україні, – заявив Байден. 

Багато українських біженців захочуть залишитися у Європі, ближче до їхніх домівок. Але ми також приймемо 100 тисяч українців у США, з наголосом на возз’єднання родин», – додав господар Білого дому.

Також президент США повідомив про намір виділити 320 мільйонів доларів на підтримку «стійкості демократії та захист прав людини в Україні та сусідніх країнах». Які саме це країни та на що підуть ці гроші, він не уточнив.

Байден нагадав, що за трохи більше року його перебування на посаді президента, Вашингтон виділив більше двох мільярдів доларів військової допомоги Україні. За його словами, зброя надходила до України буквально в той же час, як він виступав на пресконференції.

Президент США виступив за підсумками самітів НАТО та Великої сімки, які відбулися у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу. Після цього Байден вирушив у центр Брюсселя, аби долучитися до саміту Європейського Союзу. Це вперше, коли президент Сполучених Штатів бере участь у регулярному засіданні Європейської Ради.

foreign-language

Понад 3 мільйони українців були змушені покинути країну через військову агресію Росії.  Більшість з них зараз знаходиться в пошуках роботи. 

Міністерство молоді та спорту опублікувало перелік безкоштовних платформ для вивчення іноземних мов від команди Career Hub.

«Знання мови країни завжди підвищують шанси на успішне працевлаштування», – наголошують у міністерстві.

Українці можуть обрати найзручніший формат навчання: онлайн-курси, інтерактивні уроки, мультимедійні платформи чи додатки.

Онлайн-платформи для вивчення іноземних мов:

🔹Lingo Hut

🔹Polyglot

🔹Audiolang

🔹Drops

🔹DuoLingo

Польська мова: 

🔸Tutlo

🔸Obywatelki

🔸Bezakcentu

Німецька мова:

🔹Deutschtrainer

🔹Nicos Weg

🔹Goete Institut

Чеська мова:

🔸Lingvø Studija

🔸Prague Education Center

Угорська мова:

🔹Eduárd Baloga

🔹 Miklós Magyar

photo_2022-03-23_06-39-10

Чеські театри долучилися до акції «Світло для Маріуполя». Зокрема на майданчику навпроти Національного театру в Празі засвітився напис «ДІТИ», створений зі свічок.

За словами організаторів, акція має надіслати два повідомлення: підтримки маріупольцям і звернення до чеських політичних лідерів із закликом зберегти Маріуполь. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Також ця акція відсилає до знищення окупантами театру драми в Маріуполі, де переховувалися люди, переважно літні, жінки та багато дітей. Бомбардуванню не завадили два величезні написи «ДІТИ», зроблені з обох боків будівлі, щоб захистити її від обстрілів.

Доля більшості людей, які знаходилися в театрі, коли на нього загарбники скинули бомби, досі невідома. Завали неможливо ретельно розібрати через постійні обстріли.

«Руїни маріупольського театру, під якими досі перебувають люди, є символом жорстокості й нещадності агресії російських військ», – сказав один з організаторів акції.

image (3)

Календар

Червень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС