fatheratpoland-march-for-life.

Щорічний польський парад за життя та сім’ю пройшов у Варшаві у неділю, 19 вересня, і зібрав 5 тисяч людей.

Про це пише Слово про Слово з посиланням на catholicnewsagency.com.

Тисячі з них вийшли на вулиці польської столиці, розмахуючи червоно-білими прапорами та плакатами країни з гаслами, що підтримують життя.

Такий Парад за життя відбувся в Польщі після того, як набуло чинності рішення Конституційного суду щодо абортів.

22 жовтня 2020 року вони постановили, що аборт через аномалії плоду є неконституційним. Очікується, що це рішення, яке не може бути оскаржене, значно зменшить кількість абортів у країні.

У Польщі аборти все ще є законними у випадках зґвалтування, інцесту, а також загрози життю чи здоров’ю матері.

19 вересня президент Польщі Анджей Дуда зустрівся з організаторами маршу, пов’язаних з центром «Життя та сім’я» та Християнсько-соціальною асамблеєю.

Дуда підтримав рішення Конституційного суду минулого року, заявивши про заборону абортів в Польщі на основі так званої євгеніки.

Через вимоги карантину, Марш за життя та сім’ю, який зазвичай проводять у 140 містах Польщі, цього року обмежили Варшавою.

Організатори цьогорічного параду обрали темою заходу батьківську любов.

Павло Оздоба сказав, що Марш має надіслати сигнал не лише всій Польщі, а й світу. Він, як один з організаторів, закликав поляків під час процесії нести відповідальність за своє батьківство. Традиційно ця подія відбувається у березні, символізуючи розквіт нового життя.

Архієпископ Станіслав Гадецький, голова Польської конференції єпископів, передав у соціальних мережах учасникам маршу добрі побажання. Наприкінці параду відбулася меса у церкві Святого Хреста у Варшаві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo-1504052434569-70ad5836ab65

Згідно з недавнім звітом Об’єднаних біблійних товариств (UBS), у 2020 році пандемія коронавірусу вплинула на поширення Біблій по всьому світу.

Про це повідомляє logosinfo.org.

UBS нещодавно поділилися інформацією про те, що у 2020 році було поширено всього 30 мільйонів повних Біблій, що на чверть менше, ніж у 2019 році.

«Пандемія COVID-19 серйозно обмежила роботу багатьох біблійних товариств, – сказав Хорст Шойренбранд, очільник всесвітнього відділу Німецького Біблійного Товариства.

Численні проєкти були згорнуті, а заходи довелося скасувати через обмеження на контакт. Крім того, виробництво і постачання були тимчасово обмежені», – пояснив Шойренбранд.

Скорочення кількості друкованих Біблій

Згідно зі звітом про поширення Писання, крім 30 мільйонів примірників повних Біблій, поширених у 2020 році, також відбулося значне скорочення поширення Нових Заповітів та інших видань, пов’язаних з Біблією. Наприклад, у 2020 році було поширено лише п’ять мільйонів Нових Заповітів супроти 15 мільйонів екземплярів у 2019 році.

Крім того, поширення Біблійних публікацій знизилося з 261 мільйона у 2019 році до 155 мільйонів у перший рік пандемії, йдеться в тому ж документі. В цілому, у 2020 році було поширено 191 мільйон екземплярів біблійних праць, що приблизно на 125 мільйонів менше, ніж за рік до початку пандемії.

Збільшення кількості цифрових Біблій

У 2020 році більше ніж кожне третє Святе Письмо було завантажене в цифровому форматі. Кількість Біблій, випущених для комп’ютерів, планшетів і смартфонів, більш ніж подвоїлася в порівнянні з попереднім роком. Найчастіше Біблії звантажували в Бразилії, США, Мексиці, Колумбії й Філіппінах.

Біблійні товариства в біді

«Цифри поширення по всьому світу показують гостру кризу багатьох біблійних товариств під час пандемії, – сказав Шойренбранд.

Зі 160 біблійних товариств, які існують на даний час, 88 опинилися під загрозою закриття під час пандемії. Тільки міжнародний фонд солідарності в розмірі 4,1 мільйона доларів США зміг забезпечити їх подальше існування».

У щорічному звіті про поширення Святого Письма враховуються тільки дані видавництв та організацій, що входять до Об’єднаних біблійних товариств – міжнародної асоціації 160 національних біблійних товариств. 

Біблійні товариства діють в 184 країнах. У Німеччині збір пожертвувань на цю міжнародну роботу здійснює всесвітнє відділення Німецького Біблійного Товариства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Знімок екрана 2021-09-24 о 13.24.01

17 вересня у Варшаві під час пресконференції Інститут Ordo Iuris і представники української громадської організації «Всі разом!» Підписали угоду про співпрацю. 

Про це пише Слово про Слово з посиланням на ordoiuris.pl.

Плодом польсько-українського співробітництва має стати створення організації «Ordo Iuris Ukraine».

Сторони цієї угоди зобов’язуються вживати спільні дії для захисту християнської спадщини Європи і основних прав і свобод кожної людини. 

Делегація української організації «Всі разом!» приїхала до Варшави на запрошення Інституту Ordo Iuris. Мета зустрічі – визначити принципи міжнародного співробітництва, розпочатого для захисту спільних цінностей, які знаходять своє джерело в християнському корінні Європи, включно з правом на життя з моменту зачаття, шлюб як союз чоловіка й жінки, а також європейську інтеграцію, засновану на співробітництві між сильними національними державами. 

Обидві сторони довгий час докладали зусилля для організації спільної зустрічі та обговорення деталей запланованої співпраці, стикаючись на цьому шляху з багатьма труднощами через обмеження, викликані пандемією Covid-19. Однак настав момент, коли ця важлива зустріч стала можливою.

Важливо відзначити, що метою співпраці між Інститутом Ордо Юріс і «Всі разом!» є не тільки поширення ідеї і проведення спільних акцій на захист фундаментальних цінностей, а й створення філії Інституту, який буде проводити подібні акції безпосередньо на території України. В рамках зустрічі відбулася пресконференція, на якій було підписано угоду між партнерськими організаціями.

«Той факт, що представники неурядових організацій з інших країн звертаються до нас з пропозиціями про створення філій Ordo Iuris за межами Польщі, показує нам, наскільки потрібна діяльність Інституту та яке значення вона має і в інших частинах Європи», – підкреслила Катажина Генсяк, заступниця директора Центру міжнародного права Інституту Ordo Iuris.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Захист християнської спадщини: у Варшаві підписали угоду про створення українського Ordo Iuris
Marsh-800×445

Правозахисна організація Open Doors USA закликала християн взяти участь у великомасштабному марші у Вашингтоні в знак солідарності із мучениками і переслідуваними християнами.

У той час, як християни в Афганістані моляться про те, щоб залишитися в живих, правозахисна організація Open Doors USA закликала віруючих з США взяти участь в марші за мучеників 25 вересня в Вашингтоні, округ Колумбія. Захід присвячено тому, щоб розповісти про тяжке становище переслідуваних християн і об’єднання віруючих усіх деномінацій, щоб вони разом встали і молилися за своїх братів і сестер у Христі.

Про це повідомляє invictory.com з посиланням на christiannewswire.com. 

Марш розпочнеться з мітингу на Національній алеї о 15:00. Звідти учасники проїдуть до Національного торгового центру, повз Білий дім і завершиться маршрут в готелі JW Marriott. Там відбудеться молитовне служіння і учасники почують свідчення переслідуваних християн і тих, хто підтримував їх.

Крім президента організації Джії Чакон, на заході виступлять Президент правозахисної організації Open Doors USA Девід Каррі, засновник ChinaAid Боб Фу, музикант і спікер Шон Фойхт і колишній комісар США з питань міжнародної релігійної свободи, преподобний Джонні Мур.

«Християни повинні згуртуватися заради тих, кого переслідують, пригнічують і вбивають за їхню віру в Ісуса. Марш в ім’я мучеників – це момент, коли наш колективний голос буде почутий », – сказав Девід Каррі з Open Doors USA.

За даними організації Open Doors USA, переслідування християн виросли більш ніж на 30% в 2020 році, і більше 340 мільйонів християн по всьому світу стикаються з серйозними гоніннями.

Заснована в 1955 році, міжнародна благодійна правозахисна християнська організація «Open Doors», ставить собі за мету допомагати віруючим в тих країнах, де християнська віра піддається переслідуванню і утиску.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

The tour bus crash on Sunday on Interstate 81 in Schuylkill County.

Автобус, що перевозив студентів і волонтерів, які належать до мегацеркви «Життя, змінене Христом» в Пенсільванії, розбився в неділю, 19 вересня.

В результаті аварії кілька людей опинилися в критичному стані, пише ІА Світогляд з посиланням на The Christian Post.

Поліція штату повідомила, що водій автобуса не впорався з керуванням на південних смугах шосе і виїхав з проїжджої частини. Потім він спустився з пагорба і перетнув державну трасу, де він врізався в центральну огорожу, перш ніж вдарився об насип і зупинився в лісистій місцевості.

«Нам довелося працювати із драбин поруч із автобусом, щоб вивести постраждалих. Коли ми приїхали сюди, майже всі були в автобусі, і, ймовірно, всіх перевезли протягом години», – сказав журналістам начальник пожежної охорони Тремонту Брайан Ейзенахер.

Старший пастор церкви Девід Ешкрафт сказав, що група з 31 дівчат і добровольців поверталася в кампус Мангейму після відвідин осіннього ретріту церкви LCBC HSM. Два інших автобуси, які їхали із заходу, благополучно дісталися до кампусу.

«Всі пасажирки і їх керівники, які перебували в автобусі, отримали травми різного ступеня тяжкості, і всі, крім однієї, були доставлені в п’ять місцевих лікарень для отримання медичної допомоги», – сказав Ешкрафт в неділю.

В оновленій інформації в понеділок увечері старший пастор мегацеркви повідомив, що 18 членів групи були виписані з різних лікарень, а 13 все ще проходять лікування.

«Решта 13 пасажирок наразі проходять лікування. Наша команда стратегічного керівництва разом з пасторами нашого кампусу особисто зв’язується з сім’ями в лікарнях і буде підтримувати постійний контакт, щоб забезпечити догляд і підтримку в найближчі тижні. Ми просимо вас продовжувати молитися про одужання для всіх, хто причетний до цього, а також за медичний персонал, який надає допомогу», – сказав Ешкрафт.

«Ми також підтримуємо студентів, сім’ї та лідерів волонтерів LCBC Manheim, які брали участь в студентському ретріті, ​​запрошуючи їх на приватний захід, щоб подбати про тих, хто безпосередньо постраждав в результаті аварії, і помолитися за них», – додав він.

За даними ЗМІ, поліція штату Пенсільванія використовувала дрон для відстеження шляху автобуса.

«У подібних інцидентах потрібно багато зусиль, щоб вивести людей з автобуса, а потім доставити їх у машини швидкої допомоги. Щоб домогтися чогось подібного, потрібна купа людей», – пояснив Ейзанахер.

Мегацерква LCBC, заснована в 1986 році, є позаконфесійною євангельською громадою, яка вважається однією з найбільших в Сполучених Штатах, з 14 кампусами в центральній Пенсільванії. У 2019 церква повідомила, що щотижнева загальна відвідуваність в 13 кампусах склала 17 тисяч осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Віз християнську молодь із ретріту: в США розбився автобус із 31 пасажиром
x-4wirOm1x4B.8f7

Офіцер поліції зловив одномісячну дитину, яку викинули з балкона другого поверху в Джерсі-Сіті, штат Нью-Джерсі.

За даними влади, інцидент стався в суботу вранці, передає gcshelp.org.

Поліція Джерсі-Сіті відреагувала на повідомлення, що дитина знаходиться в небезпеці. Чоловік погрожував кинути немовля з другого поверху будівлі, повідомив мер міста Стівен Фулоп в повідомленні в Instagram.

Офіцери встановили периметр для переговорів, але «в результаті чоловік все-таки скинув дитину з другого поверху будівлі», сказав мер.

Офіцер Едуардо Матуте (Eduardo Matute) зловив малюка. Прокуратура округу Хадсон повідомляє, що він не постраждав.

Чоловік був заарештований. Розслідування триває, сказала представник Джерсі-Сіті Кімберлі Уоллес-Скальчіоне (Kimberly Wallace-Scalcione). За її словами, підозрюваному пред’явлено звинувачення в замаху на вбивство, нападі при обтяжливих обставинах і створенні загрози благополуччю дитини.

Представники Джерсі-Сіті розмістили фотографію Матуте, який тримає дитину в лікарні, і похвалили роботу поліцейського департаменту.

«Офіцери JCPD в черговий раз виконали свій обов’язок і врятували життя одномісячної дитини у вкрай стресових обставинах. Спасибі всім співробітникам #JCPD за вашу службу», – написали представники міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

matute_spasitel_gcshelp_org_1
всам

На півночі Фінляндії працює кафе «Ukraina», яке відкрив пастор Тімо Суутарі.

Про це повідомляє Посольство України у Фінляндії та Ісландії.

Починаючи з 2016 року, пастор Тімо Суутарі та Global Christian Support – Ukraine за підтримки Ukrainian Association in Finland та Посольства України у Фінляндії щороку організовують для дітей зі сходу України оздоровчі табори в Лапландії та м. Гельсінкі.

Прагнучи ще більше розширювати горизонти своєї діяльності на підтримку дітей зі сходу України та привертати увагу фінської громадськості до ситуації в Україні, пастор Тімо Суутарі повідомив про відкриття в муніципалітеті Суомуссалмі на північному сході Фінляндії кафе «Ukraina».

Кафе символічно розташоване за адресою Raatteentie 183, що по дорозі до музею «Зимової війни» та пам’ятнику українським воїнам, загиблим під час бойових дій на півночі Фінляндії в ході Зимової війни 1939-1940 років.

За словами фінського пастора, кафе відкрилося лише у червні 2021 року, але щодня його вже відвідують близько 150 людей. Передбачається, що кафе працюватиме лише у туристичний сезон (травень-вересень), до роботи в якому в майбутньому будуть запрошуватися діти зі сходу України під час їхнього літнього відпочинку в Фінляндії.

На підтримку розвитку кафе та прикрашення його українською айдентикою, друга секретарка Вікторія Конончук від імені Посольства подарувала пастору Тімо Суутарі українські прапори, туристичні путівники по різних регіонах України та інші книжки, присвячені Україні.

059ae8b6-315d-4053-a85e-7ecf1ae4d769-scaled

Другий щорічний «Марш за мучеників» з лозунгами протесту проти переслідувань християн в усьому світі стартував в Каліфорнії та прибуде 25 вересня у Вашингтон.

Це буде перший масовий захід такого формату, який відбудеться в столиці США. Про це повідомляє bog.news.

«Ми всі бачимо, що зараз відбувається в Афганістані, де християн переслідують та вбивають, – сказав очільник маршу Джіа Чакон, президент організації «За мучеників». – Те саме відбувається в багатьох інших країнах світу, а ми надто мало говоримо і чуємо про ці гоніння. Ось чому ми вирішили пройти маршем за мучеників у Вашингтоні».

За мучеників – правозахисна група, заснована у 2019 році з метою підвищення обізнаності народів про переслідування християн і просування свободи віросповідання. За оцінками Чакон, в марші вже беруть участь тисячі активістів. На прохання організаторів багато з них одягнені в червоне в знак солідарності з християнами, яких переслідують.

Досягнувши столиці, марш пройде по Національній алеї. У плані заходу – мітинг на Національній алеї та «Ніч мучеників», під час якої виступлять свідки гоніння на християн та християнські правозахисники.

«Тогорічний марш «був і залишається першим і єдиним широкомасштабним маршем в Сполучених Штатах за права християн, які зазнають гонінь в усьому світі», – заявляє група активістів.

Хоча в правлінні організації «За мучеників» є представники лише католицької церкви, марш приймає всіх небайдужих.

«Я вірю, що ми можемо об’єднатися заради великої задачі й стати єдиним голосом протесту, як це робить церква в Сполучених Штатах, захищаючи наших братів та сестер, яких переслідують», – заявляє Чакон.

630_360_1567501122-853

Професійний боксер і політик Менні Пак’яо оголосив, що висуває свою кандидатуру на майбутніх президентських виборах у Філіппінах 2022 року.

Чемпіон з боксу у напівсередній вазі заявив про це 19 вересня під час національних зборів партії PDP-Laban. Про це пише slovoproslovo.info.

«Я боєць, і я завжди буду бійцем всередині й поза рингом, – заявив Пак’яо у прямому ефірі під час промови під час зборів. – Я приймаю ваше висування як кандидата на пост президента Республіки Філіппіни».

42-річний відвертий християнин наразі є сенатором і працює у Конгресі Філіппін з 2016 року. 

«Сьогодні я сміливо приймаю виклик балотуватися як Президент Республіки Філіппіни, звертаючись до тих, хто користується перевагами філіппінського народу: ваш час минув», – написав боксер в Instagram.

Пак’яо говорив безпосередньо з філіппінським народом.

«Я відчуваю, як ви, – написав він у Tagalog. –  Я знаю, які труднощі ви переживаєте, і я знаю, що ви виснажені. Земляки, нам потрібен прогрес. Нам потрібно перемогти бідність».

«Нам потрібен уряд, який служитиме нашому народу з чесністю, співчуттям та прозорістю, – додав він. – Настав час. Ми готові прийняти виклик лідерства. Пригнобленим пора перемогти. Нашим людям, які потрапили у бідність, пора одужати. Настав час чистого уряду, де кожен цент піде на кожного філіппінця».

У своєму пості Пак’яо зазначив, що «навіть неможливе може статися, якщо воно визначене Господом».

Боксерська кар’єра Пак’яо дала йому велику популярність у країні архіпелагу Тихого океану. Балотування Пак’яо на пост президента може означати, що він піде з боксу. Тоді спортсмен завершив би свою кар’єру з рахунком 62-8-2. Він єдиний, хто володів титулами чемпіона світу у восьми різних категоріях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найбільша боротьба в моєму житті – це не бокс», – відомий спортсмен Менні Пак’яо

prazdnik-kushei3

20 вересня, разом з заходом сонця євреї святкують Суккот. 

Про це пише ieshua.org.

Суккот є святкуванням земного врожаю (Повторення Закону 6:13-15), і це час подякувати Богові за Його благословення. Але що більш важливо, Суккот знаменує звільнення Ізраїлю з Єгипту, як описано в Левит 23: 34-44

Бог вів Свій народ через пустелю, захищав, забезпечував і зцілював їх. Блукаючи в пустелі, євреї розбивали табір на шляху. Ось чому Бог велів Ізраїлю будувати «тимчасові житла» і жити в них впродовж тижня в цій порі року. Курені або намети також є символом того, що ми мандрівники на землі.

Бог сказав Мойсею передати народу наступну заповідь: «Святкуйте його як свято на честь Господа, протягом семи днів щороку. Це закон на віки вічні на всі ваші покоління. Відзначатимете це свято в сьомому місяці. Будете жити протягом семи днів у куренях. Усі ізраїльтяни мусять жити в наметах, щоб ваші нащадки знали, що Я поселив дітей Ізраїлю в намети, коли вивів їх із землі Єгипетської. Я Господь, Бог ваш» (Левит 23: 41-43).

Під час Свята ізраїльтяни часто дарують подарунки і кошики з продуктами своїм друзям і родичам, подібно до західних свят врожаю, включаючи День Подяки.

Під час Суккоту євреї готують особливий букет з чотирьох рослин, щоб розмахувати ним перед Господом. Він називається Лула, і кожен його елемент має дуже символічне значення. У правій руці потрібно тримати пальмову гілку, дві гілки верби і три гілки мирта. А в лівій руці ми тримаємо етрог (фрукт сімейства цитрусових).

«Першого дня візьмете плодів з фруктових дерев, пальмове гілля, гілля широколистих дерев, а також гілля з верболозу, що біля струмку, і веселитиметеся перед Господом вашим Богом сім днів» (Левит 23:40).

Розмахуючи цим букетом, єврейський народ благав Бога: «Господи, прийми нас усіх, якими ми є», і одночасно проголошував єдність всього Ізраїлю, по вірі. Завдяки Слову Божому ми знаємо, що Він дійсно приймає нас такими, якими ми є, але Він не має наміру дозволяти нам залишатися такими ж. Він вірний в тому, щоб вчити нас, змінювати нас і допомагати нам зростати.

Послання Сукотту також стосується майбутнього – другого пришестя Месії, яке буде радісним днем ​​для тих, хто знає Його. Коли Месія прийде, Він збере врожай для Царства Отця.

У синагогах часто читають уривки з книги Захарії, особливо 14-й розділ, який передбачає повернення Месії і Його святих. У ній йдеться про правління Месії, Божому піднесенні Єрусалиму, перемозі над ворогами Ізраїлю, і про те, що всі народи будуть здійснювати паломництво у святе Боже місто на Суккот.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: