271934746_10159010177792831_8762307760676549359_n

Місіонер-футболіст з Молдови Раду Блендаренку перебуває на місії в Уганді. Там він влаштував семінар для тренерів-біженців з Південного Судану.

Зі слів Раду, учасниками навчань стала 31 людина. Вони вчилися тренувати дітей до 10 років, поєднуючи спорт з вивченням Біблії.

Тренери вивчали дитячу книгу «Йосип – Божий супергерой», яку зможуть викладати дітям перед тренуваннями.

«Вони були схвильовані через книги та м’ячі, які вони отримали. Це допоможе їм бути ефективнішими у їхньому служінні», – повідомив місіонер.

Раду Блендаренку – професійний футболіст. Він представляє місію Precept. Шість років тому місіонери Precept розпочали служіння в Південному Судані.

Раду робив презентацію для пасторів про те, як він використовує спорт як інструмент для благовістя. Після цього четверо людей почали служіння через футбол. Усі учасники семінару – це учні цих тренерів. Зараз вони живуть в Уганді в таборі для біженців. Кожен з них має багато учнів та трудиться для поширення Євангелія.

271995768_10159010178017831_5496377802406403522_n
272060019_10159010177947831_3288371889936491649_n
8912ba3a4efe6205684ad0a8243c5901f41e921b

У Бразилії на честь християнки-підлітка назвали астероїд. 

Бруна Понтес — 15-річна дівчинка-підліток з Бразилії, у 2019 році була однією з учнів школи, обраних для участі в проєкті Астрономічного клубу. У той час дівчинці було 13 років. Протягом місяця вона проводила по три години на день, спостерігаючи за небом відповідно до програми клубу. Про це йдеться на сайті adventist.ua.

В рамках проєкту Бруна брала участь в пошуку астероїдів і досягла певних успіхів, за які була номінована на нагороду. У підсумку на її честь астероїд 2013 EG44 був названий «Брунапонтес». Бруна увійшла в історію як наймолодша людина, яка дала ім’я астероїду.

Нагорода була вручена два роки тому, але тільки зараз була схвалена та опублікована Міжнародним астрономічним пошуковим об’єднанням (IASC, International Astronomical Search Collaboration) і бюлетенем WGSBN, виданням Міжнародного астрономічного союзу (IUA, International Astronomical Union). Дівчина отримала сертифікат від НАСА.

Тепер Бруна планує пов’язати своє життя з астрономією. Незабаром вона почне отримувати стипендію в рамках проєкту Young Astros of Tomorrow, який отримує підтримку та фінансування консульства США в Ріо-де-Жанейро в області астрономії.

Бруна не уявляла, що її участь у проєкті матиме наскільки далекосяжні наслідки.

«Це була незвичайна радість, я й уявити собі не могла, що одного разу це трапиться зі мною. У мене навіть немає слів, щоб висловити те, що я відчуваю».

Дівчина живе зі своєю сім’єю в Морангабі, район Кампус-дус-Гойтаказес, на півночі Ріо-де-Жанейро. У вільний час любить гуляти та читати. У церкві Адвентистів сьомого дня, яку вона відвідує, Бруна служить як диякониса, звукорежисера та співробітника молодіжного служіння, а також активно бере участь, як волонтер в місії Халева.

Досягнення Бруни Понтес викликало інтерес у місцевої преси, в результаті чого про підлітка стало відомо в засобах масової інформації.

JJsIJFJrm.cropped
7YL1642479182103

У Східній Нігерії адвентисти представили комплекти Біблій, написаних шрифтом Брайля, щоб посилити місію церкви Адвентистів сьомого дня для слабозорих.

Презентації були зроблені в рамках річної наради уніону. Про це йдеться на сайті adventist.ua.

Соломон Нваеджіке, директор адвентистського служіння можливостей у Східній Нігерії, сказав, що Біблія, надрукована шрифтом Брайля, була інструментом, який дозволяє слабозорим відчути причетність і участь у нашому поклонінні та місії. Це також посилить вплив Церкви в її місії по цілому світі, включаючи тих, у кого проблеми із зором.

Джеральдін Енверемаду, 16-річна дівчина з Північної конференції Аба, отримала один з чотирьох комплектів Біблії, надрукованих шрифтом Брайля. Висловлюючи своє захоплення подарунком, Джеральдін продемонструвала використання Біблії, надрукованої шрифтом Брайля, прочитавши із книги Суддів 2:1-3.

Джеральдін осліпла з однорічного віку через невдало проведену операцію на очах.

Семюел Огом з конференції Імо також отримав Біблію, надруковану шрифтом Брайля. Огом, попри сліпоту, був старанним біблійним працівником, ділячись Євангелієм навіть зі зрячими людьми.

Виступаючи з презентацією, президент уніону Бессі Удо підкреслив важливість служіння людям з обмеженими фізичними можливостями.

«Ми вирішили піти та навчити всі народи. Ми досягаємо глухих через мову жестів. А зараз також ще й орієнтуємося на сліпих, використовуючи шрифт Брайля та інші інструменти», — сказав він.

Віцепрезидент Університету Бебкок, професор Адемола Тайо, від імені всіх одержувачів подякувала уніону за такий особливий подарунок, зроблений ним:

«Хочу подякувати Союзу за такий потужний інструмент. Коли Бог сказав, що ми повинні йти у світ, Він не просив нас йти тільки до тих, хто може бачити. Він попросив нас також піти до сліпих. Це потужний інструмент, який допомагає нам звернутися до людей, які дійсно потребують цього матеріалу. Як організація, ми будемо використовувати ці Біблії на славу Божу».

Нваеджіке додав, що метою служіння є створення адвентистської академії комплексної спеціальної освіти, щоб сліпі, глухі та люди з обмеженими фізичними можливостями могли здобувати освіту, як інтелектуальну, так і духовну.

«Ми хочемо, щоб такі люди, як Джеральдін, мали майданчик для навчання, де вони також могли б дізнатися про Ісуса», — сказав він.

61e188de0507b_940reformedchurches

Сорок три конгрегації Реформатської церкви в Америці (RCA) оголосили 1 січня, що вони відокремляться та сформують новий орган під назвою Альянс реформатських церков (ARC).

Вебсайт описує нову групу як «спільність біблійних громад, які вважають за важливе підтверджувати, що Біблія — це написане Слово Бога, і ті, хто слідує за Ісусом, живуть під владою Біблії, як вона написана».

Щонайменше 125 церков із кількох деномінацій також ведуть переговори з лідерами ARC щодо вступу до Альянсу, пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelical Focus.

Крім того, з’являються інші групи, такі як Kingdom Network, група з п’яти церков в Індіані та Іллінойсі, які розраховують поглинути консервативні церкви, що залишають RCA.

Однією з основних причин розколу є теологічні відмінності щодо одностатевих шлюбів та висвячення ЛГБТ-священнослужителів.

Хоча RCA обговорює сексуальність та включення ЛГБТ з 1970-х років, цей процес офіційно розпочався на Генеральному синоді RCA у 2018 році з призначення робочої групи, яка відповідала за розгляд плану, щоб вирішити, чи слід RCA залишатися разом, реструктурувати чи окремо.

Команда виклала свої висновки у звіті, випущеному у 2020 році та оновленому у липні 2021 року.

«Визнаючи, що деякий поділ неминучий, ми вважаємо, що RCA має можливість діяти зразковим чином, надаючи щедрий шлях виходу для тих церков, які вирішили піти, і запрошуючи ці церкви також діяти великодушно», — наголошується у звіті.

В новому Альянсі переконані, що «Церква має бути більш богословськи вирівняна, ніж теологічно різноманітна».

Лідери нової деномінації «Альянс реформатських церков» наголосили, що, окрім відмови від одностатевих шлюбів та висвячення представників ЛГБТК, вони будуть акцентувати на створенні церков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

61e931b02ce62_macarthurG

Пастор Джон МакАртур із церкви Grace Community Church у Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, минулої неділі виголосив проповідь про біблійну сексуальність у рамках протестів пасторів США проти нового канадського закону. YouTube видалив цю проповідь.

Згаданий канадський законопроєкт C-4 набув чинності 8 січня після того, як був затверджений у парламенті без обговорень.

Занепокоєння викликає те, що він сформульований таким чином, що він може бути використаний для заборони біблійного вчення про сексуальну етику і може навіть обмежити вільне вираження переконань стосовно цього питання в особистому спілкуванні.

Про це пише ІА Світогляд з посиланням на Evangelicodigital.com

За даними Liberty Coalition Canada, формулювання законопроєкту досить широке, щоб дозволити «кримінальне переслідування християн, які будуть говорити біблійну правду в житті тих, хто поневолений такими сексуальними гріхами, як гомосексуальність та трансгендеризм».

У світлі цього проповідники протестують проти цього закону з кафедр, а чотири тисячі пасторів заявляють про свою незгоду з ним та про свою готовність виступити проти нього. Критики побоюються, що закон продовжить релігійні переслідування та може навіть контролювати приватні розмови.

Проповідь МакАртура

YouTube цензурував проповідь Макартура, засновану на Біблії та біології, назвавши її «розпалюванням ненависті», оскільки вона не підтримує ідеологію ЛГБТК+.

«Наша команда розглянула ваш контент і, на жаль, ми вважаємо, що він порушує нашу політику щодо розпалювання ненависті», – повідомив YouTube.

Стоячи за кафедрою у неділю, Макартур сказав:

«Немає такої речі, як трансгендерність. Ви ХХ чи XY, от і все. Бог створив людину чоловіком та жінкою. Це генетично зумовлено, це біологія, це наука, це реальність».

«З одного боку, реальність цієї брехні та обману настільки руйнівна, настільки руйнівна, настільки ізолює, настільки розбещує, що з нею необхідно боротися, але з іншого боку, ця конфронтація не може перебільшити те, що вже існує, тобто відчуття ізоляції у стосунках», – додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Настав час для християн розповісти про істини Біблії»: фінська депутатка, якій загрожує в’язниця

fcufcj-780×470

Афганістан замінив Північну Корею як «найнебезпечніше місце на планеті, щоб бути християнином» у списку 2022 World Watch List від Open Doors USA, опублікованому на віртуальній пресконференції в середу вранці.

Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на christianpost.

Генеральний директор Open Doors Девід Каррі сказав, що його організація, яка відстежує переслідування у більш ніж 60 країнах, бере до уваги «консенсус експертів на місцях про те, що відбувається у світі з християнами, які стають мішенню просто за свою віру».

Світовий список спостережень вимірює «тиск, нетерпимість і насильство проти християнської віри в усьому світі».

«Світовий список 2022 року показує сейсмічні зміни за всю історію нашого дослідження», – сказав Каррі. 

Вперше в історії Афганістан став найнебезпечнішим місцем на планеті для християн, посівши перше місце у Списку всесвітнього спостереження. Вперше за 20 років він витіснив Північну Корею, яка тепер посідає друге місце».

Каррі пояснив, що «Північна Корея не стала кращою», а скоріше «Афганістан став гіршим».

Рейтинг складено через кілька місяців після того, як ісламський радикальний повстанський рух «Талібан» повернув собі контроль над країною Центральної Азії після того, як Сполучені Штати припинили свою військову присутність.

Каррі поділився особистою історією молодої афганської жінки, яка «рятувала своє життя і ховалася» після того, як таліби встановили контроль над країною. Ця жінка опинилася в особливій небезпеці, бо вона і жінка, і християнка.

«Кілька років тому прийшли таліби й забрали мого батька, бо він був християнином. Вони катували його кілька місяців, а потім убили. За кілька місяців зник і мій брат, і ми ніколи більше не чули про нього», – розповіла жінка.

«Немає сумнівів, що вона знає, яка її доля, і тому вона та її мати зараз переховуються», – сказав Каррі.

Людські права захищені maintained що Taliban’s recapturing of Afghanistan led to a global rise в Islamic extremism that extends beyond its borders.

Правозахисник стверджує, що захоплення Афганістану талібами призвело до глобального зростання ісламського екстремізму, що виходить за межі країни.

«У вересні, незабаром після захоплення влади талібами, було поширено список з іменами видатних християн. Якимось чином цей список потрапив до рук талібів», – сказав він.

«Ті, хто потрапив до списку, були одними з перших, на кого почалося полювання», – продовжив він. 

Талібан у своїй інтерпретації ісламу вважає християн зрадниками, ворогами держави, ворогами племені та громади. Вони невірні ісламу, і, на їхню думку, покарання за це – смерть.

«Дев’ять із 10 провідних країн у списку World Watch List управляються або перебувають під впливом радикальних ісламістів або індуїстських екстремістів», – заявив Каррі.

Єдиним винятком є Північна Корея, якою керує «диктатор-вбивця із комуністичною ідеологією».

Крім Афганістану та Північної Кореї, Сомалі, Лівія, Ємен, Еритрея, Нігерія, Пакистан, Іран та Індія завершують десятку «країн, де найважче слідувати за Ісусом».

«Наша доповідь показує, що 360 мільйонів християн у всьому світі сьогодні страждають від переслідувань та дискримінації. Це кожен сьомий християнин у світі», – нарікає він.

Каррі підкреслив, що Всесвітній спостережний список «також ілюструє проблеми… свободи совісті та самовираження для всіх людей, незалежно від того, чи дотримуються вони релігійної віри чи… вважають себе атеїстами чи просто мають погляди, відмінні від поглядів більшості в їхній культурі».

Загалом у списку 50 країн, де переслідування християн або «крайнє», або «дуже сильне».

Open Doors USA визначила, що 10 перших країн у списку, а також Саудівська Аравія мають «крайній» рівень переслідування християн, у той час, як решта 39 країн мають «дуже високий» рівень переслідування.

Хоча країни, що потрапили до списку, в основному розташовані в Азії та Африці, до нього потрапили кілька країн Західної півкулі.

Мексика, розташована безпосередньо на південь від США, посіла 43-е місце у списку найнебезпечніших країн для християн через «організовану злочинність і корупцію». 

Куба посіла 37-е місце у списку найнебезпечніших країн для християн через «диктаторську параною».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

TSerkov-800×445

У новому випуску подкасту The Crazy Happy Podcast взяли участь головний пастор церкви Crossroads Community Church у Ванкувері, штат Вашингтон, Деніел Фуско та засновник міжнародного християнського служіння Jesus Culture Беннінг Лібшер. Під час бесіди служителі відзначили, що християн необхідно вчити про присутність Божу, тому що без Божої присутності церква стає клубом за інтересами.

Про це повідомляє inVictory з посиланням на The Christian Post.

За словами Лібшера, кожна людина прагне бути в присутності Бога, а Бог хоче лише збільшити цю спрагу. Але часто, за його словами, християни обирають успіх поза Божою присутністю.

Фуско назвав три головні підстави Церкви, з яких перше — Писання чи Слово Боже, друге — традиція або як Бог виявлявся у різний час та за різних обставин, третє — переживання Бога. За словами Фуско, Біблія — це історія людей, які переживали Бога.

Посилаючись на власний досвід, Лібшер сказав, що він відчуває себе живішим, коли Він перебуває у присутності Бога і додав, що Церкві необхідно більше усвідомлювати важливість присутності Бога.

«Якби не присутність Бога, ми були б схожі на будь-який інший клуб за інтересами, – додав він. — Але ж ми не соціальний клуб. Ми відзначаємось тим, що Бог серед нас».

Лібшер додав, що пастори та проповідники іноді думають, що це менеджмент, їхні зусилля чи проповіді змінюють життя людей. Але реальність така, наголосив служитель, що жодна його проповідь не змінила чиєсь життя, все робило присутність Бога, Дух Божий.

«Божа присутність змінює життя, – зазначив Лібшер. — Моє життя змінилося після зустрічі з Богом, а не через якусь програму».

На думку Фуско, кожен зазнав розчарування та безнадійності через пандемію та інші світові новини. Лібшер наголосив на важливості берегти своє серце і брати в руки «щит істини» в такі часи.

«Ми не повинні піддаватися брехні диявола, – сказав Лібшер. — Ми маємо наповнити своє життя Писанням, бо воно є істиною. Це щит проти всієї цієї брехні».

Сьогодні важливо бути пильним, зазначив він і зазначив, що фізичне здоров’я безпосередньо пов’язане з духовним. Він нагадав слухачам, щоб вони ніколи не недооцінюйте силу їжі та сну.

«Я думаю, як віруючі ми іноді схильні поділяти фізичне та духовне. Ми чомусь думаємо, що вони не пов’язані. Але послухайте мене, якщо ви фізично втомилися, це абсолютно впливає на вас духовно. Ви починаєте втрачати пильність, втомлюєтеся емоційно, фізично та морально», — пояснив Лібшер.

Він і Фуско погодилися, що коли християнин усвідомлює, що відчуває біль, ізоляцію та образу, він повинен думати, як упоратися з цими почуттями, але всі плани мають включати Бога.

За словами Лібшера, всі сфери життя християнина мають бути свідченням та приносити плоди, як про це йдеться у Біблії. Присутність Бога, наголосив він, сприяє цьому здоров’ю.

«Якщо ви хочете бути здоровим, якщо ви хочете приносити плід, тоді ви маєте бути на землі Божої присутності, Божого Слова та Божої спільноти». – підсумував Лібшер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

IMG_1613_large

34 тисячі пластикових пляшок використані для будівництва нового центру Адвентистського Агентства Розвитку та Допомоги (ADRA) у Мавританії. 

Про це йдеться на сайті adventist.ua.

Адвентистське Агентство Розвитку та Допомоги (ADRA) у Мавританії нещодавно відкрило новий громадський центр у Нуакшоті, столиці цієї північної африканської держави.  Крім представників місцевих органів влади, на заході був присутній президент Західного Центрально-Африканського дивізіону (WAD) Елі Вейк-Дідо.

Співробітники ADRA повідомили, що новий центр було збудовано з використанням 34 000 пластикових пляшок, наповнених піском. Пляшки складають каркас споруди замість цегли або шлакоблоків. Будівля терморегулюючого центру має три поверхи та займає площу 180 квадратних метрів (1 940 квадратних футів).

Використані пляшки були зібрані молоддю спільноти у школах та установах. Деякі з них було куплено, повідомили співробітники. Необхідні інвестиції в проєкт у розмірі близько 117 000 доларів США були профінансовані завдяки співпраці між ADRA International та ADRA Belgium. У центрі буде розміщено медичне обладнання для надання первинної медичної допомоги, обладнання для мультимедійного центру, а також кабінети для вивчення мов, шиття, вишивання та бібліотека.

Керівники пояснили, що ця ініціатива є частиною діяльності ADRA щодо розвитку потенціалу через освіту та навчання дрібним ремеслам. «Будівля була спроєктована з використанням інноваційної технології, додатковою перевагою якої є захист навколишнього середовища», – сказали вони.

Під час церемонії відкриття Андре Саєнс, директор ADRA у Мавританії, нагадав про мету створення центру, яка ґрунтується на трьох основних стовпах: «здоров’я населення; вивчення комп’ютерних навичок та мов, таких як англійська, французька та іспанська; та створення багатоцільової зали для проведення освітніх зустрічей на користь молоді».

Присутні на церемонії високо оцінили динамічність ADRA в Мавританії, її наближеність до населення, що обслуговується. Вони також відзначили доступність волонтерів, актуальність проєктів та, особливо, досвід, яким вони діляться з іншими соціальними організаціями у країні.

Місцевий мер сказав, що він високо цінує присутність ADRA у комуні Ель-Міна та пообіцяв підтримувати її роботу у цьому районі. Він додав: «Я хочу, щоб молоді люди скористалися можливістю цього громадського центру для здобуття цілісної освіти, яка поєднує розумовий, фізичний і соціальний розвиток», — сказав він.

В ADRA молоді люди повинні знайти додатковий ресурс для підвищення грамотності та допомогу для того, щоб піти з вулиць, де вони звикли до жебрацтва, насильства, алкоголізму та куріння, повідомили місцеві співробітники.

Умар Талл, відповідальний за асоціацію, яка працює над інтеграцією молодих людей без дипломів, сказав, що він переконаний, що «ADRA є можливістю для молодих людей».

Місцеві жінки також сказали, що вони цінують можливість ADRA навчати молодих дівчат за умов, коли вони часто піддаються маргіналізації.

Вейк-Дідо високо оцінив зусилля, докладені до реалізації цього проєкту, та привітав команду ADRA за їхню самовідданність.

«Я сподіваюся, що місцеве населення відвідуватиме цей центр і добре використовуватиме те, що він пропонує», — сказав він.

IMG_1070_large
IMG_1083_large
IMG_1117_large
271968030_503724447831670_4396681141048159788_n

15 січня вперше за два роки журналісти й редактори сторінки у Facebook церкви «Спасіння Боже» Іспанії мали змогу зустрітись особисто.

Про це пише УЦХВЄ.

На зустрічі в Мадриді були присутні люди, які працюють над розвитком медіа церков «Спасіння Боже» (старший пастор Ярослав Демко) у різних містах  Іспанії.

Учасники зустрічі обговорили результати зробленої роботи за минулий рік, а також окреслили плани та цілі на 2022 рік. Приїхали до столиці служителі з Барселони, Сарагоси, Мурсії, Аліканте, Валенсії та Малаги.

«Віримо, що результатом даної зустрічі будуть нові проєкти, розвиток соціальних мереж в Іспанії, а також за її кордонами» – йдеться на facebook сторінці церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

271961001_503724997831615_4420925467007789068_n
271967979_503724907831624_3941707112772240923_n
271968719_503724537831661_4754289945225251845_n
61bb3c655e61b_940Skauenkirke2021-1129DSC_0512Cropped

Деяких жителів норвезького міста Шієн обурив ілюмінований хрест на місцевій церкві.

Як повідомляє rodyna.org.ua з посиланням на chvnradio.com, у місті Шієн у Норвегії спалахнув скандал через освітлений хрест на протестантській церкві.

У серпні 2021 року в Шієні освятили церкву Скауен, що належить до Євангелічно-лютеранської церковної громади (DELK). Коли парафіяни вирішили підсвітити хрест, що знаходиться на вершині храму, то зіткнулися з невдоволенням сусідів, яким світло здалося надто яскравим. Однак навіть зменшення яскравості освітлення наполовину не покінчило з проблемами.

Житель сусідньої з церквою ділянки звернувся до муніципальної влади, стверджуючи, що освітлений хрест недоречний, оскільки люди у цьому районі дотримуються інших релігійних чи нерелігійних поглядів. За словами городянина, багато хто, побачивши хрест, може образитися.

«Блиск хреста дратує, тому що ми живемо в спальному районі, де є люди з різними поглядами на життя. Це провокація, тому що він домінує та освітлює територію 24 години на добу», – заявив він місцевій газеті Telemarksavisa, яка першою написала про конфлікт.

Варто зазначити, більшість місцевих жителів підтримали церкву. Проте місцева будівельна адміністрація вирішила, що церкві необхідно подати заявку на отримання спеціального дозволу на те, щоб світло всередині хреста залишалося увімкненим, тому що воно не було попередньо схвалено до спорудження церкви.

Раніше Норвегія визнала себе атеїстичною країною Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яскрава зірка Старого міста: у Луцьку підсвітили Лютеранську кірху