nagrazhdenie-800×445

Членів форуму інвалідів Австрійського євангелічного альянсу нагороджено за рятувальну операцію. Вони отримали від України Білий хрест за те, що з початку війни евакуювали понад тисячу людей з обмеженими можливостями та доставили їх до Німеччини та Австрії, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на Evangelical Focus.

Нещодавно Австрійський євангелічний альянс організував у Відні захід, на якому відзначили Піта Малкіна (Великобританія), Ніку Гала (Румунія) та Романа Скамоні (Австрія) за їхню гуманітарну роботу з евакуації понад тисячу українських інвалідів та їх доставку до Німеччини та Австрії.

Від імені українського уряду Сергій та Наталія Больчук, фундатори сучасного реабілітаційного центру «Агапе Україна» під Луцьком на заході України, вручили їм Білий хрест.

Цієї нагороди удостоюються іноземні громадяни та люди без громадянства, які активно допомагали Україні з початку російського вторгнення.

Лише за кілька днів після початку війни Малкін вирушив до України на фургоні, щоб вивезти людей з обмеженими можливостями у безпечне місце. Це надихнуло Форум із проблем інвалідності Австрійського євангелічного альянсу на організацію подальших евакуаційних поїздок.

Реабілітаційний центр «Агапе Україна» став центром рятувальних операцій.

Больчуки повідомляли, що у перші дні війни під час евакуації до центру надходило до 300 осіб на день. Врятованих людей вивозили мікроавтобусами через Польщу до Німеччини та через Словаччину до Австрії в місця,організовані Малкіним, Галу та Скамоні.

Сестра Скамоні Джулія, яка брала участь в одній з таких поїздок, описала атмосферу як «гнітливу, всюди відчувалися страждання, розпач і страх».

Але евакуація «не була завершенням історії», тому що їм також потрібно було знайти місця, які відповідають потребам українських людей з обмеженими можливостями, які «також були б доступними у довгостроковій перспективі», пояснив Роман Скамоні.

«Біженці з обмеженими можливостями зазвичай не можуть швидко повернутися до своїх країн, тому що їхня інфраструктура та мережі підтримки там зруйновані. Тепер вони потребують довгострокової підтримки в Австрії та Німеччині», – додав він.

Bibliya-audio-800×445

Рейчел Пфайффер, автор видання Christianity Today у своїй статті розглянула тенденцію розвитку аудіобіблій і як це впливає на глибину вивчення Божого слова, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory.

Слово Боже ніколи не повертається марним навіть якщо ви слухаєте його в пробці, в спортзалі або під час прання.

Все більше біблійних ресурсів надають користувачам можливість знайомитися з Писанням через навушники, а нові платформи та аудіоверсії полегшують читання Біблії протягом дня.

Творці та споживачі кажуть, що навіть не відриваючи очей від сторінки, вони можуть читати більше Писання і надихатися на глибше вивчення.

«Особливість [прослуховування] в тому, що воно дозволяє просто замаринуватися у цих великих темах Писання, — каже Джонатан Бейлі, співзасновник Dwell, програми для прослуховування Біблії. — Так легше досягнути того, щоб Писання омивало вас, і просто перебувати у стані занурення чи перебування».

Програма Dwell була запущена в 2018 році, коли, за словами Бейлі, більшість ресурсів, присвячених Писанню, все ще були зосереджені на читанні. Програма, яка фінансується через Kickstarter, має 2 мільйони завантажень.

Тільки в 2023 році додаток YouVersion додав 43 нових аудіоверсій Біблії і повідомив, що за останній рік кількість прослуховувань аудіо-голов збільшилася на 47%. Англійська стандартна версія (ESV) нещодавно випустила кілька нових аудіоверсій, у яких звучать різні голоси та акценти, зокрема голос ірландської співачки Крістін Гетті та викладача Біблії Джекі Хілл-Перрі.

Зростання популярності аудіо Біблії збігається з ширшою тенденцією, коли люди все більше покладаються на свої смартфони у пошуках інформації та розваг. За даними Pew Research Center, американці втричі-вчетверо частіше слухають подкасти, ніж десять років тому.

Хоча прослуховування Писання дозволяє максимально збільшити час, проведений у Слові, оскільки це можна робити в режимі багатозадачності, люди можуть сумніватися, що це корисно, як традиційне вивчення тексту.

Богослов Майкл Рівз розповідає про одну з нових аудіобібліотек ESV, вихід якої заплановано цього тижня. Президент Школи теології Союзу у Великій Британії, Рівз сам слухає Біблію, стверджуючи, що це допомагає йому прочитувати великі уривки Писання за один раз і бути більш зануреним у Слово у повсякденному житті, ніж якби він читав його лише на сторінці.

Він вважає, що нові аудіо-варіанти можуть мати позитивний вплив, спонукаючи до ще більшого залучення до читання Писання.

«Мені здається, що можливість просто споживати більше Слова насправді створює апетит до ще більшої кількості Слова, — сказав Рівз, автор таких книг, як Rejoice and Tremble (Радійте і тремтіть) і Delighting in the Trinity (Захоплення Трійцею). — Коли я слухаю аудіозаписи, я розмірковую над Писанням, і це викликає в мене бажання перевірити деякі речі пізніше. Прослуховування не змушує мене думати, що сьогодні я вже наївся; воно підштовхує мене до того, щоб читати далі».

«Це особливо важливо для молодих читачів Біблії, які звикли отримувати інформацію та медіа у менших обсягах та форматах, ніж друковані видання. Більше половини читачів Біблії хоча б іноді звертаються до Письма на своїх телефонах, а покоління Z — перша категорія людей, які віддають перевагу цифровим виданням, а не друкованим, як показало дослідження Американського біблійного товариства State of the Bible (Стан Біблії).

Дженні Стейнбах, одна із творців повністю жіночої озвучки her.BIBLE, також виявила, що молоді покоління з більшою ймовірністю вивчатимуть Писання, якщо їм буде запропоновано аудіоверсію.

Одна з колег Штейнбах у Cru вела жіночі біблійні заняття в кампусі коледжу, і їй з труднощами вдавалося залучити учасниць до читання. Все змінилося після того, як вона показала їм програму her.BIBLE.

«Вони прийшли в захваті від вивчення Біблії та від Слова Божого, тому що слухали його, поки йшли на заняття або між справами у своєму звичайному повсякденному житті», — каже Стейнбах.

Дон Джонс, видавець Біблії в компанії Crossway, яка випускає ESV, також зазначив, що аудіозапис є важливим варіантом для тих, кому складно з читанням через нездатність до навчання або через фізичні проблеми, а також для тих, хто просто занадто втомився, щоб відкривати Біблію та читати після довгого дня.

Як фізичні носії, наприклад касети, а потім цифрові записи, аудіо Біблії мають довгу історію на місіонерському полі. Такі служіння, як Faith Comes by Hearing (Віра приходить від слухання), використовують «групи слухачів» як спосіб ширшого та ефективного поширення Біблії.

Хоча аудіо має багато переваг, більшість людей не розглядають його як заміну читання Писання, а скоріше як доповнення. Рівз зазначає, що читання у друкованому вигляді краще підходить для поглибленого вивчення, оскільки дозволяє робити перехресні посилання, зупинятися та розмірковувати над прочитаним.

На розуміння тексту загалом формат необов’язково впливає. Хоча деякі дослідження показали, що читання має невелику перевагу перед аудіо, більшість експертів сходяться на думці, що можливий розрив у розумінні тексту мінімальний.

«Я не хотів би, щоб люди вважали, що читання — це добре, а аудіо — погана заміна. Я думаю, що аудіо додає щось, що справді корисно, — каже Рівз. — Але я також хочу сказати, що аудіо не дасть вам того, що ви можете отримати, якщо ви також здатні читати, вивчати і заглиблюватися. Поєднання цих двох способів – чудова можливість. Давайте зрозуміємо, що те й інше щось дає. Давайте спробуємо отримати найкраще з обох світів».

Аудіобіблії також дозволяють налагодити контакт із читачами, передаючи Боже Слово різними голосами.

За словами Бейлі, для програми Dwell він і його брат знайшли дикторів за оголошенням на сайті Craigslist. Їм вдалося знайти різноманітну групу християнських дикторів, включаючи жіночий голос та кенійський голос. З того часу Dwell продовжує розширювати пропозицію голосів і, відповідно, різноманітність серед них, що, на думку Бейлі, дуже важливе для користувачів.

«Нам було важливо переконатися, що ми намагаємося уявити Біблію у всій широті християнського самовираження, а не лише у вигляді білих євангелістів із середньої Америки», — пояснює Бейлі.

Слухачам може бути корисно або просто легше чути, як Біблію читає голос, схожий на їхній голос; акценти, які звучать інакше, можуть поставити дистанцію між людиною та текстом.

«Я виявив, що якщо Біблію читає американець, але з іншим акцентом, то це означає, що між людиною та текстом виникає певна дистанція, – каже британець Рівз. — Деякі слова вимовляються інакше, а це означає, що між читанням та сприйняттям тексту виникає якийсь буфер».

Збираючи відгуки користувачів сайту her.BIBLE, Штайнбах почула схожі настрої, пов’язані зі статтю. Багато хто провів роки, слухаючи читання Біблії лише чоловічим голосом, і цінує можливість почути жіночий голос.

З іншого боку, деякі люди звертають увагу на інші формулювання та деталі, коли чують новий голос. Наявність кількох дикторів дозволяє читачам вибирати, яка версія виявиться для них найбільш вражаючою, і перемикатися на іншу версію, якщо вони втомилися від одного голосу і хочуть почути іншу.

Крім звучання голосів, Джонс також сказав, що Crossway шукала дикторів ESV, які все своє життя занурювали у Писання.

І Джонс, і Рівз зазначили, що те, як людина читає уривок, певною мірою є його інтерпретацією — оповідач сам вибирає, як передати сенс вірша: які слова він виділяє, який тон використовує і т.д.

«Це глибоке знання Слова проявляється у тому, як вони розповідають, – каже Джонс. — Наприклад, коли слухаєш розповідь Рея Ортлунда, його каденція, на чому він робить акцент, його емоційний тон, де він вибирає паузу, уповільнення чи прискорення… це випливає з його глибокого знайомства з Писанням, яке передається таким чином, що я сподіваюся, благословляє слухачів».

2024-03-04 18.10.17

За ініціативи Британської бібліотеки (The British Library), за сприяння Державного архіву Служби безпеки України, та за участю університету Корка, Ірландія (University College Cork), у 2024 році здійснюється проєкт «Архіви релігійних громад у контексті війни в Україні». Його метою є оцифрування та презервація духовно-історичної спадщини України за умов війни.

Керівники проєкту визнають унікальну цінність духовно-історичної спадщини Церкви Адвентистів сьомого дня в Україні не тільки для релігійної історії України, але й Європи, тому Британська бібліотека включила до списку особливо важливої історичної спадщини колекції архівних та музейних матеріалів Адвентистської церкви в Україні (м. Буча, Український адветистський центр вищої освіти), і вважає необхідним докласти зусилля для їхнього збереження.  

Оцифровані матеріали стануть доступними для широкого кола дослідників та віруючих інших країн, що розкриє духовно-історичну роль Адвентистської церкви в Україні у важких умовах, спочатку в Російській імперії (1886-1917 р.р.), а потім і в СРСР (1918-1991 р.р.).

За словами помічника координатора відділу духовно-історичної спадщини Олега Арутюнова, який відповідає за архів та музей Адвентистської церкви в Україні, представники Британської бібліотеки були здивовані, дізнавшись про обсяги та експонати архіву-музею, адже матеріали датуються починаючи з XVII ст., представлені десятьма мовами, та містять майже 70 тисяч одиниць, для кожної з яких потрібно підготувати історичну та інвентаризаційну довідку.

«Ми єдиний архів, що отримав грант в Україні, і це перше співробітництво Британської бібліотеки з Адвентистською церквою, тому для церкви важливо, що це відбувається не в інших країнах Європи, чи навіть Великої Британії, а саме в Україні», – зазначає Олег Арутюнов.

Британська бібліотека визнає значний внесок Адвентистської церкви в Україні у сфері гуманітарної освіти та сподівається на подальшу співпрацю в галузі освіти та збереження історичної спадщини.  Керівники проєкту впевнені, що зміцнення іміджу та авторитету релігійних громад в Україні сприятиме розширенню їх впливу та місії як у країні, так і за її межами.

За словами Арутюнова, Бібліотеку цікавлять не тільки експонати, пов’язані з релігією, але будь-які експонати з України.

– Це не лише проєкт міжнародного рівня, це Божий план, бо про важливість місії кажуть саме представники Британської бібліотеки. Це дійсно унікальний момент в історії Адвентистського руху не тільки в Україні, але й у всьому світі, – стверджує Олег Арутюнов.

Реалізація проєкту запланована до вересня 2024 року, з можливістю продовження співпраці у 2025-26 р.р.

Докладніше про архів-музей Адвентистської церкви в Україні 

Валентин Загреба

Фото автора 

2024-03-04 18.10.23
Ordinary-Angels-800×445

Новий фільм від продюсерів «Революція Ісуса» та «Я можу тільки уявити» проводить паралелі з притчею про доброго самарянина і мотивує допомагати тим, хто цього потребує, вважає режисер картини, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на Christian Headlines.

Фільм «Звичайні ангели» виходить у прокат 23 лютого і заснований на реальній історії майстра зі стрижок, яка об’єднала церкву та спільноту міста, щоб допомогти вдівцю з тяжко хворою дочкою. Володарка премії «Оскар» Хіларі Суонк («Крихітка на мільйон доларів») грає перукарку Шерон Стівенс, а актор Алан Рітчсон («Річер», «Форсаж X») — батька Еда Шмітта.

За фільмом стоїть та сама компанія (Kingdom Story), яка зняла «Революцію Ісуса» та «Я можу тільки уявити».

За словами продюсера Енді Ервіна, фільм показує, що «церква є церквою» і служить іншим. Південно-східна християнська церква в Луїсвіллі, штат Кайрон, згадується у фільмі і відіграє важливу роль у допомозі батьку.

«Це ідея доброго самаритянина – «хто мій ближній?» – сказав Ервін

«Героєм часто стає найменш імовірний із людей. Так і Шерон, яку грає Хілларі Суонк, — своєрідне стихійне лихо, [вона] трохи не в собі, — каже Ервін, посилаючись на її боротьбу із залежністю від алкоголю у фільмі. — Те, що вона стала цим малоймовірним звичайним ангелом в історії про доброго самаритянина, це сильно. І я думаю, що це нагадує церкві про те, що шлях, яким ми досягаємо втрачених, — це те, як ми ставимося до тих, хто її потребує. І часто ці люди знаходяться за дверима нашої церкви. Тож це дозволяє церкві стати героєм, і я думаю, що це дуже потрібно сьогодні».

На початку фільму Шерон та Ед не друзі та не знайомі, а чужі один одному люди. Коли Шерон дізнається про тяжкий стан дочки Еда та його борги, вона намагається допомогти і відмовляється приймати «ні» як відповідь. У той же час вона бореться з алкогольною залежністю і намагається примиритися зі своїм дорослим сином, який вважає її недбайливою матір’ю.

Kingdom Story взяла ідею фільму у своєї партнерської студії Lionsgate, яка, у свою чергу, дізналася про неї від співака Дейва Метьюса із гурту Dave Matthews Band.

Коли Дейв почув цю реальну історію, він сказав: «Це має бути фільмом» і відніс її продюсеру, який зняв фільм «Ельф» Джону Бергу.

Тоні Янг, голова Kingdom Story Company, у реальному житті є старійшиною церкви Southeast Christian.

«Цей фільм особливий. Коли ми проводили тестові покази, він двічі отримав 98 балів. Це найвисокопробніший фільм в історії Lionsgate», – наголосив Ервін.

Кожен фільм в історії Kingdom Story був заснований на реальних подіях. За словами Ервіна, фільми, засновані на реальних подіях, мають силу.

«У Біблії сказано, що вони перемогли ворога кров’ю ягня і силою свого свідчення, — сказав Ервін, посилаючись на Об’явлення 12:11. — А у вашій особистій історії є щось дуже сильне. Саме тому ми розповідаємо ті історії, які розповідаємо, і нам випала честь робити це щодня, щоб розповідати історії, які мають значення».

У прокат виходить новий фільм від творців «Революція Ісуса» та «Я можу тільки уявити»
Gremmi-800×445

Були оголошені переможці Греммі 2023, серед переможців у євангельських номінаціях Кірк Франклін та Лекрей.

4 лютого відбулася церемонія вручення щорічної нагороди Національної академії мистецтва та науки звукозапису США «Греммі» (Grammy). 66-та церемонія вручення найпрестижнішої музичної премії «Греммі», заснованої Академією звукозапису США, відбулася в Crypto.com Arena у Лос-Анджелесі. Християнських виконавців нагороджували у п’ятьох номінаціях, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com.

Перемогли наступні виконавці:

Найкраще виконання у стилі гаспел

«All Things» – Кірк Франклін

На 66-й церемонії Grammy нагородили християнських виконавців у п’яти номінаціях

Найкраще виконання сучасної християнської музики/пісня

Your Power – Lecrae & Таша Коббс Леонард

На 66-й церемонії Grammy нагородили християнських виконавців у п’яти номінаціях

Найкращий госпел-альбом

All Things New: Live in Orlando – Тай Тріббетт

На 66-й церемонії Grammy нагородили християнських виконавців у п’яти номінаціях

Найкращий альбом сучасної християнської музики

Church Clothes 4 – Lecrae

На 66-й церемонії Grammy нагородили християнських виконавців у п’яти номінаціях
Screenshot_5
Президент США Джо Байден під час виступу на Національному молитовному сніданку в Капітолії у Вашингтоні, четвер, 1 лютого 2024 року.(AP Photo/Andrew Harnik)

CША працюють над забезпеченням миру для українського народу перед обличчям путінської агресії та повинні продовжувати допомагати Києву. На цьому наголосив президент США Джо Байден під час промови на Національному молитовному сніданку в Капітолії у Вашингтоні, у четвер, 1 лютого 2024 року.

Про це повідомляє видання Голос Америки.

«Виклик нашого часу нагадує нам про нашу відповідальність як країни – допомагати одне одному, сприяти справедливому і міцному миру, підтримувати його за кордоном і тут, удома», – сказав Байден.

У своїй промові перед учасниками молитовного сніданку Байден спочатку згадав про ситуацію в Газі:

«Ми цінуємо та молимося за втрачені життя, за родини, покинуті напризволяще, за тих, хто живе в жахливих обставинах, за невинних чоловіків, жінок і дітей, взятих у заручники, за тих, хто опинився під бомбардуванням або втратив оселі, і не знає, звідки прийде наступний обід, і чи буде він взагалі, або коли зможе повернутися додому». Президент США Джо Байден

Він наголосив, що у США не лише моляться за мир, а й працюють над його підтриманням у світі.

«Ми активно працюємо для забезпечення миру, безпеки, гідності для ізраїльського народу та палестинського народу. Я займаюся цим день і ніч. І, як і багато хто з вас у цій залі, працюю над тим, щоби повернути наших заручників додому, щоб полегшити гуманітарну кризу та встановити мир у Газі та Ізраїлі, стабільний мир між двома державами. Для двох народів. Ми також працюємо заради миру, безпеки та гідності для українського народу, який демонструє неймовірну сміливість і витривалість проти путінської агресії. Ми мусимо продовжувати допомагати їм», – сказав Байден.

Байден назвав США «унікальною країною, єдиною, яка заснована на ідеї» і заявив, що весь світ спостерігає за США як за великою державою. Він закликав американців до єднання:

«Я сподіваюся, що ми продовжимо вірити, що наші найкращі дні попереду, і як нація ми продовжуємо вірити в чесність, порядність, гідність і повагу… Разом ми віримо в Америку. Це моя молитва – пам’ятати, хто ми є! Ми – Сполучені Штати Америки. Немає нічого, і я кажу це щиро, нічого, що виходить за рамки наших можливостей, якщо ми будемо діяти разом. Ми єдина нація у світі, яка вийшла з будь-якої кризи, сильнішою, ніж ми входили, коли діяли разом!» – сказав Байден.

Під час заходу уривок із молитви прочитав спікер Палати представників США Майк Джонсон. Також перед учасниками молитовного сніданку виступили американські сенатори від обох провідних партій, які виголосили молитви за президента та також наголосили на необхідності єднання нації та політиків.

«Президентство – це більше, ніж одна особа чи одна партія. Це американська інституція. І тому ми повинні молитися за президента і нашу країну. … Особливо ми молимося за те, щоб наша турбота стосувалася всіх людей, незалежно від становища, раси чи покликання, щоб співпраця була дозволеною та спільною метою тих, хто відповідно до положень нашої Конституції дотримується різних політичних переконань, щоб усе це працювало на благо нашої улюбленої країни», – сказала у промові Марша Веджворт Блекберн, сенаторка від Республіканської партії.

Своєю чергою сенаторка від Демократичної партії Кірстен Джиллібранд у молитві побажала президенту сил, аби “протистояти всьому злу”, а також зауважила на важливості єдності американської влади:

«Ми підіймаємося сьогодні, щоб помолитися за благословення нашого Конгресу, всього нашого уряду, нашого президента, нашої віцепрезидентки, представників Білого дому та їхніх сімей. Ми просимо об’єднати нас у служінні та в любові одне до одного».

Національний молитовний сніданок проводиться щороку в американській столиці. Зазвичай, на цю зустріч запрошують політиків і релігійних лідерів з усієї країни та з-за кордону. Офіційно мета такої зустрічі – разом молитися, говорити про важливість віри (різних релігій), смирення серед лідерів.

Неофіційно такі молитовні зустрічі почали проводити під час ІІ Світової війни, але за участі президента країни перший Національний молитовний сніданок пройшов 1953 року за адміністрації Ейзергауера.

Як повідомляють американські видання, саме президенту Ейзенгауеру, який не був дуже релігійним, але відвідував молитовні сніданки, належить фраза на доларових банкнотах «Ми віримо в Бога», та слова «під Богом» у «Присязі вірності» країні. Це був один зі способів протистояти комунізму та зменшити популярність Радянського Союзу у США після Другої Світової війни.

З того часу президенти щороку відвідують Національні молитовні сніданки.

Screenshot_6
image_2024-01-31_00-10-19

Жива музика і християнські пісні  — типове явище для європейських вулиць, але не завжди. Прикра й обурлива історія трапилася в Лондоні 29 січня. 20-річна Гармоні регулярно грає та співає пісні поклоніння на вулиці перед покупцями торгового центру і має сотні тисяч підписників та мільйони переглядів на YouTube. Після виконання всесвітньовідомої пісні «Amazing Grace» (О, Благодать) до дівчини підійшла офіцер поліції та вимагала зупинити спів і забиратися геть.

Про це повідомляє сайт Християни для України.

«Вам заборонено співати церковні пісні за межами церкви», — заявили поліціянтка. «Я просто хочу принести любов і мир суспільству», — відповіла християнка та почала апелювати до своїх прав, зокрема свободи віросповідання та відсутності заборони для виступів вуличним музикантам. Однак цього було не достатньо, офіцер наполягала на припиненні співів. Поліціянтка поводила себе агресивно, а помітивши, що її знімають, навіть показала язика, що абсолютно непрофесійно і неприпустимо.

В інтерв’ю Daily Mail, Гармоні розповіла, що регулярно виконує пісні біля торговельного центру і ніколи не мала проблем ані з охороною, ані з покупцями. Деякі люди підходять і дякують їй, або моляться поруч. Вона сказала, що відчувала себе об’єктом знущання, коли офіцер поліції безапеляційно і незаконно заборонила їй співати.

Також дівчина повідомила про реакцію людей на несправедливу поведінку поліції: «Я не підходжу до людей. Я не змушую людей слухати. Я співаю, а вони можуть вибрати послухати, а якщо ні, вони можуть обрати піти далі. Зібрався великий натовп, вони буквально благали поліцію залишити мене в спокої…Чоловік сказав щось на зразок «там одну жінку пограбували, а ви тут»,  інша жінка сказала: Це християнська країна. Усі були засмучені».

Гармоні вирішила не мовчати та звернулася в поліцію задля захисту її прав і роз’яснення ситуації. Після розголосу історії про неможливість співати християнські пісні на вулиці колишній міністр від Консервативної партії Енн Віддекомб, закликала «виключити офіцера з добровольчої служби». Тепер Скотленд-Ярд розпочав розслідування щодо Майї Хаджипеткової — офіцера, яку звинувачують в порушенні права людини на свободу вираження поглядів і віросповідання. Також поліція попросила вибачення в Гармоні та визнала, що не існує заборони співати християнські пісні на вулиці.

Хоча Європа за інерцією все ще вважається християнським континентом, однак безпека і можливості для християн поступово обмежуються. В історії з Гармоні поліція визнала помилку, однак лише у Великій Британії є чимало випадків переслідування правоохоронцями вуличних проповідників та людей, які просто моляться на вулиці. Ця негативна тенденція пов’язана із секуляризацією, відходом у минуле «християнської норми», коли пісні прославлення, релігійна риторика і вільне вираження своєї віри сприймається, як щось сумнівне чи навіть загрозливе.

karta-mira-800×445

У 2023 році кількість християн у всьому світі значно зросла. Вперше перевищено рубіж 2,6 мільярда.

Християнство нині зростає у темпі 1,18% щорічно, тобто плюс 30 мільйонів віруючих. Щодня кількість тих, хто сповідує Євангеліє Христа, стає більше на 82 тисячі осіб, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на credo.pro.

Про це свідчать результати дослідження Study of Global Christianity (Вивчення глобального християнства), проведене дослідниками Бостона.

У Католицькій Церкві кількість віруючих зростає головним чином у Африці та Америці. У західноєвропейських країнах ці дані з року в рік тільки зменшуються. Згідно зі статистикою, Католицька Церква зростає набагато повільніше (0,93%), ніж нові протестантські церковні спільноти. Саме вони відзначають великий наплив віруючих, із щорічним зростанням 1,79%.

Кількість християн, кажуть ці дослідження, зростає також у країнах Азії, таких як Японія чи Китай. У Південній Кореї, наприклад, християни сьогодні складають найчисленнішу релігійну громаду.

Але християнство має ще один великий виклик сучасності. Ісламські віросповідні групи зростають набагато інтенсивніше, на рівні 1,87% щорічно. За 2023 кількість мусульман на планеті вперше перевищила 2 мільярди.

youversion_black

Цього року щоденне використання Біблії та кількість встановлень додатків сімейства YouVersion, до яких входять Bible App, Bible App Lite та Bible App for Kids, зросла як ніколи раніше. Протягом цього рекордного року глобальна спільнота YouVersion найбільше зверталася до вірша: «Не бійся, з тобою бо Я, і не озирайсь, бо Я Бог твій! Зміцню Я тебе, і тобі поможу, і правицею правди Своєї тебе Я підтримаю (Ісая 41:10)».

Вже третій рік, починаючи з 2020 року, Ісая 41:10 посідає перше місце в рейтингу YouVersion «Вірш року» — вірш, який люди найчастіше виділяють, додають в закладки та діляться ним, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на сайт програми.

Цей вірш також відповідає потребам, вираженим у 2023 році, коли люди по всьому світу зверталися до Біблії за відповідями про любов, мир, надію, зцілення та тривогу.

«З глобальної точки зору, ми всі пройшли через багато чого за останні кілька років, тому не дивно, що люди шукають надію та мир, обіцяним в Ісаї 41:1», – сказав Боббі Грюнвальд, засновник і генеральний директор YouVersion. — Незважаючи на те, що у світі панує страх і тривога, ми віримо, що віра — це відповідь, і втішно бачити, як люди продовжують триматися за Бога і Його Слова у найважчі моменти».

Протягом всього 2023 року в сімействі додатків YouVersion кількість користувачів зростала по всьому світу. Кожен місяць цього року побив рекорд за всю 15-річну історію YouVersion як за кількістю встановлень, так і за кількістю щоденного використання. Зокрема, цього року кількість встновлень збільшилася на понад 100 мільйонів пристроїв, тоді як попередній рекорд 2020 року становив 76 мільйонів встановлень за один рік. Крім того, порівняно з 2022 роком, щоденне використання Біблії цього року зросло на 20 %, що становить близько 12 мільйонів людей, які щодня звертаються до Біблії.

«Протягом усього цього року ми спостерігали, що наша глобальна спільнота взаємодіє з Писанням із вражаючою швидкістю, — сказав Груневальд. — Зважаючи на те, що ми бачимо, це не просто короткочасний сплеск, а щось довготривале. Ми очікуємо, що найближчими роками рівень залучення до вивчення Біблії буде ще вищим».

Коли YouVersion запустили у 2008 році, почали з текстів Біблії англійською та іспанською мовами, створивши спільноту, яка здебільшого базувалася у Північній Америці. З того часу проєкт перетворився на глобальне служіння, яке досі переживає значне зростання щоденного використання Біблії у Північній Америці, а також охоплює нових людей у ​​всьому світі. У 2023 році понад 80% встановлень YouVersion відбудеться за межами Сполучених Штатів, причому найбільше в Індії, Африці та Латинській Америці.

У 2023 році Індія стала одним із найшвидше зростаючих регіонів для сімейства додатків YouVersion: кількість встановлень збільшилася на 53% порівняно з минулим роком. Люди в Індії, які встановлювали і використовували програми YouVersion цього року, були різноманітною групою в глобальній спільноті YouVersion, працюючи з більш ніж 700 версіями Біблії більш ніж 350 мовами. Цього року діти в Індії також частіше зверталися до Святого Письма. Bible App for Kids (Біблія для дітей), доступна 69 мовами, у тому числі хінді та бенгальська, збільшила щоденне використання в Індії на 131%, до того ж діти знайомилися з Біблією за допомогою інтерактивних анімацій та занять.

Додаток YouVersion також відзначив бурхливе зростання використання Біблії в Африці протягом 2023 року, особливо у щоденному використанні. На всьому континенті щоденне використання Біблії зросло на 98% порівняно з минулим роком, а в деяких країнах було відзначено тризначне зростання, включаючи Кенію (225%), Камерун (229%) та Уганду (288%). Це зростання було частково зумовлене запуском у жовтні 2022 року програми Bible App Lite, яка була розроблена для того, щоб допомогти людям отримати доступ до Слова Божого в регіонах з обмеженими можливостями пристроїв та даних. Ледве більше ніж за рік додаток lite було встановлено 17,2 мільйона разів тільки в Африці. У Кенії, Уганді та Демократичній Республіці Конго Bible App Lite навіть посіло перше місце в Google Play Store, випередивши інші популярні програми, такі як TikTok, Whats App, Facebook та Instagram.

У Латинській Америці YouVersion продемонструвала значне зростання порівняно з минулим роком: кількість встановлень по всьому регіону збільшилася на 107%, а в кількох країнах, включаючи Уругвай (129%), Аргентину (156%) та Венесуелу (396%). Концентруючись на розширенні іспаномовного контенту, YouVersion співпрацює з 475 іспаномовними партнерами, щоб запустити близько 1000 нових іспанських біблійних планів у 2023 році. Ці важливі партнерські відносини також дозволили запустити програму Bible App Lite у Латинській Америці на початку листопада 2023 року. Додаток lite, який зараз доступний 14 мовами, вже має успіх у Латинській Америці: за перший місяць його встановили близько півмільйона користувачів.

YouVersion — безкоштовне, фінансоване донорами служіння, що працює разом із більш ніж 4660 партнерами по всьому світу, щоб надати людям текст Біблії та якісний біблійний контент якомога більшою кількістю мов. Завдяки допомозі біблійних товариств та видавництв у різних країнах світу, цього року YouVersion зміг додати понад 200 версій Біблії на 100 нових мовах. Завдяки цим додаванням програма перевищила позначку в 3 000 версій Біблії на 2 000 мовах, що є важливою віхою, що допомагає більшій кількості людей отримати доступ до Біблії рідною мовою та глибше познайомитися з Писанням. Крім біблійних текстів, YouVersion також співпрацює з цими глобальними партнерами, пропонуючи матеріали у більш ніж 30 000 біблійних планах 84 мовами.

«Наше бачення полягає в тому, щоб нести Слово Боже всім, скрізь щодня, і ми знаємо, що не можемо зробити це поодинці, — сказав Грюнвальд. — Як ніколи раніше, ми бачимо, як глобальна Церква об’єднується навколо Слова Божого, і дуже цікаво думати про те, скільки ще людей стануть ближчими до Бога завдяки пристрасті та прихильності наших партнерів до спільної роботи».

SoundofFreedom-800×445

Проект Movieguide, який допомагає сім’ям орієнтуватися у ЗМІ про розваги та культуру, вибрав 10 найкращих фільмів про віру, які вийшли у 2023 році, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory.

«Християнські фільми вплинули на касові збори в 2023 році, знайомлячи глядачів з Євангелієм і поширюючи Слово Боже. Від блокбастера «Звук свободи» до несподіваного успіху «Сліпого» — це був знаменний рік для релігійних фільмів», — йдеться на сайті.

ТОП-10 фільмів про віру від Movieguide

Революція Ісуса / Jesus Revolution

Сюжет заснований на реальній історії та розповідає про групу хіпі та антивоєнних протестувальників, які очолили національне духовне пробудження у 1970-х роках.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

Звук свободи / Sound of Freedom

Історія колишнього урядового агента, який ризикуючи своїм життям, врятував сотні дітей від секс-торгівлі.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

Пагорб / The Hill

Байопік про бейсболіста Рікі Хілл, який долає фізичну ваду, щоб спробувати себе в ролі легендарного скауту вищої ліги.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

Сліпий / The Blind

Історія життя Філа Робертсона — патріарха серіалу «Качина династія». З самого дитинства, до одруження та створення сім’ї, внутрішні демони Філа ледь не руйнують його сім’ю, доки візит проповідника не змінює його життя назавжди.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

Після смерті / After Death

Документальний фільм, у якому з наукового погляду розглядається досвід близької смерті. Люди діляться своїми особистими історіями про відвідання потойбічного світу з точними деталями обставин, що супроводжують їхній досвід.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

Божественний інфлюєнсер / Divine Influencer

Багата дівчина з впливових кіл, втративши фінансову підтримку батьків, влаштовується на роботу в притулок для безпритульних і незабаром дізнається справжній сенс впливу.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

Криза ідентичності / Identity Crisis

Історія про сором’язливу студентку, яка використовує комп’ютер для клонування свого сміливішого образу. Коли клон заволодіває її життям, дівчина розуміє, що їй необхідно знайти впевненість у собі, щоб стати самою собою.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

Подорож до Віфлеєму / Journey to Bethlehem

Мюзикл про Різдвяну історію, який по-новому розповідає про народження Ісуса. Незважаючи на те, що історія розповідається через музичні номери та уявлення, творці фільму ставляться до неї з благоговінням.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

Сімейний табір / Family Camp

Комедія про дві полярно різні сім’ї, які борються за бажаний трофей у християнському таборі.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі

На одному крилі та молитві / On a Wing and a Prayer

Після несподіваної загибелі пілота головний герой повинен посадити літак і врятувати всю свою сім’ю від небезпеки.

Проект Movieguide вибрав 10 найкращих фільмів року, заснованих на вірі