Screenshot_3

16 лютого (стало одразу 1 березня) 1918 року Україна як держава перейшла на григоріанський календар (з запізненням на 350 років). Для московської православної церкви точніший календар був єретичним, бо пов‘язаний з католиками, і вони повели народ у календарну шизофренію – все життя приватне і суспільне за новим, григоріанським календарем, а релігійні свята за старим юліанським. Це календарне роздвоєння у слід за домінуючим православ’ям перейняли всі інші конфесії, крім римо-католиків.

23 червня 2022 Радою ВСЦ ЄХБ було прийняте рішення про перехід євангельсько-баптистських громад на григоріанський календар (за новим стилем) з грудня 2022. Про це у своєму блозі написав Микола Романюк, старший пресвітер Київської області.

Безперечно, «Рекомендація для церков ВСЦ ЄХБ про перехід на церковний календар за григоріанським стилем» містить заохочення до помісних громад євангельських християн баптистів відважитися на меншість у меншості. Але ця меншість у національному релігійному полі є абсолютною більшістю у вселенському християнтві. В Україні баптисти не будуть одинокими притримуючись григоріанського календаря. Римо-католицькі і реформатські громади віддавна користуються ним. Українські законодавці минулого року посприяли цьому календарю, зробивши 25 грудня національним вихідним через Різдво за григоріанським календарем.

img_4729

Уже багато років чимало громад ЄХБ святкує Різдво за новим стилем. Ряд церков вже почали святкувати Пасху разом з усім християнським світом. Чи викличе рекомендація дискусію і заперечення? Міжцерковно ні — бо баптисти давно навчились приймати окремі особливості одне одного. Напроти в середині помісної громади може бути дискусія. Мудрість пасторів полягатиме в тому, щоб поступово призвичаюватися до нового календаря, шляхом подвійного святкування головних свят, остерігаючись форсування переходу.

Ну і, безперечно, друкувати календарі треба вже з оновленою сіткою свят.

служіння в церкві Христос є від

Місіонери «Христос є відповідь» провели Великодні служіння для переселенців у Рівненській, Миколаївській та Харківській областях.

У Рівному до недільних зборів команда місіонерів CITA провела кілька благодійних очних клінік для переселенців та городян, вуличних євангелізацій з роздачею газет «Христос є відповідь» на великодню тематику та запрошувала людей на служіння до церкви з однойменною назвою. А на недільному богослужінні звучали пісні та проповідь про суть Воскресіння Ісуса.

Також місіонери у рівненському будинку культури провели дитячий захід для переселенців, присвячений Великодню, з розповіддю про події смерті та воскресіння Ісуса Христа, з програмою, призами та солодощами. На святі побувало 600 людей: діти з батьками.

Дитяче свято

«Дякуємо Богу, що ми змогли організувати пасхальне свято для дітей у важкий час для України. У нашому місті багато переселенців із зони бойових дій, нам вдалося багатьох запросити на подію. Більш ніж 350 дітей почули Радісну Звістку про Ісуса Христа, переглянули біблійний мультфільм, отримали призи, а також солодощі. Приємно усвідомлювати, що багато хто сьогодні почув або хтось нагадав собі про справжній сенс Воскресіння Ісуса Христа», – поділився організатор події місіонер «Христос є відповідь» та служитель церкви з однойменною назвою у Рівному Григорій Тищук.

Софія з Києва розповіла, що на святі Великодня їй дуже сподобалися мультфільм, конкурси, ведучі програми, і вона радо повертається додому.

Батько одного з юних гостей події Павло, родина якого переїхала до Рівного з Очакова (Миколаївська область) дякував за можливість відвідати свято разом із дитиною, бо ще погано освоїлися на новому місці та не знали, де можна було б добре провести час із сім’єю.

Маленькому Антону з Харкова найбільше запам’ятався мультик та подарунок.

Анна, викладач із Харкова, також дякувала за радісну та дружню атмосферу на святі та особливо за те, що тепер її діти знають суть Великодня.

За словами місіонера CITA та пастора у Харківській області, Сергія Тюрікова, цього року на великодньому служінні людей значно більше, ніж у минулі роки. Причиною напливу місіонер називає війну і ту матеріальну скруту, яку вона завдала: «Оскільки ми допомагаємо нужденним, то в церкву приходять багато заради гуманітарної допомоги, але є й ті, хто хоче слухати Боже слово і на служіння приходить постійно».

Місіонер Місії та пастор церкви в Новій Одесі (Миколаївській області) Віктор Павлишин поділився, що цього року святкування Великодня відзначилося тим, що до невеликої церкви до них прийшло понад 10 нових людей, яких команда місіонерів запросила під час роздачі продуктових наборів напередодні. Пастор назвав це суттєвим поповненням, оскільки через військові дії близько 30 членів церкви вимушено покинули місто.

«У зв’язку з приходом на служіння людей раніше невоцерковлених, наше Великоднє служіння було більш євангелізаційним і після заклику до навернення до Бога більшість прийняли Ісуса Христа і народилися згори, судячи з їхніх розповідей про пережитий стан після молитви про прощення гріхів», – поділився Віктор Павлишин .

Для багатьох людей церква «Віфанія» у Миколаєві буквально стала джерелом води, адже у місті вже два тижні немає водопостачання, а на території церкви є своя свердловина. Щодня сюди приходить багато людей. Як розповів служитель церкви та місіонер Геннадій Голота, служителі користуються часом очікування своєї черги кожного гостя та проповідують їм Євангеліє, допомагають продуктами. Серед людей, які приходять по воду до церковної свердловини, є ті, хто пропонують свою допомогу, бажаючи бути корисними та робити добрі справи.

Харьковская обл

Геннадій зазначив, що в церкві, зокрема, і на Великодньому служінні, тепер багато нових людей у ​​той час, як половина людей із церкви вимушено залишили місто, а також поділився особливим переживанням:

«Цього року серед воєнних дій у нашій країні на Великдень особливим переживанням стало для мене почуття перемоги, перемоги Христа. Я усвідомлював дуже добре, що Пасха – це перемога Христа, яка мене зберігає, захищає та дає сили йти далі».

Місія «Христос є відповідь» створена для однієї глобальної мети – поширювати Євангеліє і нести Царство Боже по всій Землі, використовуючи різні інструменти для благовістя та служіння людям.

Прес-центр місії «Христос є відповідь»

Павлишин В Нова Одеса
i_095efe04cd427855c8f37715c4a93f20

Релігійні діячі України вітають заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша до припинення бойових дій на території України на період святкових для більшості віруючих днів – християнської Пасхи, іудейського Песаха та мусульманського Рамадана.

Про це члени Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявили під час зустрічі з Заступником Генерального секретаря ООН Мартіном Гріффітcом, повідомляє сайт vrciro.org.ua. Нарада ООН – ВРЦіРО відбулася 19 квітня в онлайн форматі за модерування Головуючого у ВРЦіРО єпископа Маркоса Оганесяна.

Мартін Гріффітc повідомив про те, що Генсекретар ООН закликає до припинення бойових дій у дні релігійних свят – з Великого четверга, 21 квітня, та до Великодньої неділі, 24 квітня – з метою відкриття гуманітарних коридорів для Маріуполя, Херсону, Донецька, Луганська та інших міст України, мешканці яких особливо потерпають від війни. Він підкреслив важливість евакуації мирного населення цих регіонів у більш безпечні місця України, а також надання необхідних продуктів харчування, води, ліків та порятунку поранених.

Зі свого боку члени ВРЦіРО закликали керівництво ООН до більш рішучих дій, спрямованих на зупинення війни. Українські релігійні діячі наголосили, що метою створення ООН після ІІ Світової війни було недопущення повторення подібних світових катастроф. Натомість бачимо, що сьогодні Україна та весь світ потерпають від агресивних військових дій росії, яку треба рішуче зупинити.

Крім цього, представники Всеукраїнської Ради Церков висловили вдячність, що їхні звернення щодо встановлення перемир’я на час релігійних свят та щодо створення гуманітарного коридору для Маріуполя й інших міст були почуті та підтримані керівництвом ООН.

1036257_800x600_cikavo-znaty

Пасхальна телевізійна програма, яка транслюватиметься на весь світ 17 квітня, має закликати  християн планети Земля молитися разом за Україну.  Спеціально для цього до Львова приїде  євангеліст та президент організації «Сумка самарянина» (Samaritan’s Purse) Франклін Грем, син Біллі Грема. Повести присутніх у молитві організатори запросили старшого єпископа УЦХВЄ Михайла Паночка, пише chve.org.ua.

Запис програми планується напередодні свята у Львові, на центральній площі поблизу Ратуші.  Після короткої пасхальної проповіді, яка буде англійською мовою без перекладу, невеликий хор виконає кілька українських псалмів. Після чого  власне, відбудеться сама молитва, яка буде українською з титрами англійською мовою.

«Хотіли б просити Вашого благословення на цей проєкт. Віримо, що це буде благословенням для християн світу», – йдеться у повідомленні від організаторів до Михайла Паночка.

Знімок екрана 2022-02-15 о 11.50.15

11 лютого у Києві в церкві «Еммануїл» відбувся «Night to Shine»— незабутній вечір прояву Божої любові через служіння людям з інвалідністю, який об’єднує тисячі людей по всьому світу. 

Про це пише Слово про Слово.

У заході взяли участь 100 людей з інвалідністю.

Це не просто гарна подія, це можливість показати, підтримати та підбадьорити людей з інвалідністю та їх сім’ї. Це вечір про Божу любов, адже саме так Бог Всесвіту бачить людей кожного дня.

«Night to shine» дав відчути для гостей не просто формально те, що вони королі та королеви. Вони прийняли факт «коронації» всім серцем.

«У мене була дівчина з ходунками й коли я проводила її до авто вона часто зачіплювалась ними, тому що асфальт був нерівний і тут вона говорить наступне: «Тяжёлая эта королевская жизнь. Моя прекрасная карета совсем не приспособлена к этим дорогам». У мене аж сльози на очах з‘явились. Це було так мило» – розповідає одна з волонтерок.

Відгуки гостей:

«Від побаченого у мене відчуття, що я сплю і знаходжуся у казці. Мені не хочеться прокидатися».

«Я лише по телевізору бачив, як люди ідуть червоною доріжкою, – і тут я сам іду! Я ніколи не думав, що опинюся в цій ролі. Це викликало у мене неймовірну радість».

«Мені 57 років. У мене на серці велика радість! Спочатку я не хотів сюди їхати, але те, що я побачив, змінило мене. Я не жалкую ні на мить, що я тут!».

«Через цей захід я відчував, що Бог зі мною і Він мене любить. Що Він ніокли мене не кине. Я відчуваю себе принцом, і по мені це видно!».

Відгук мами:

«Коли ми дізналися, що буде свято Night to Shine, дуже захотіли бути. Щоб потрапити на вечір, ми подолали майже 300 км. Перше враження у дочки – вона просто плакала від щастя, а я разом із нею, бачачи її захоплення. Те, що робили для наших дітей, було дуже приємно!

Знаєте, можна багато говорити про любов і Божу любов, але показати її досить один раз, щоб її зрозуміти й відчути. Я знаю, що наші діти житимуть тим, щоб ще раз потрапити на такий захід. Вони побачили й відчули, що їх люблять» – розповідає мама гості.

Довідка:

Фонд Тіма Тебоу понад 10 років займається служінням людям з інвалідністю, дітям-сиротам, надає медичну допомогу та бореться з проблемою торгівлі людьми. Місія фонду — принести віру, надію, любов тим, хто потребує світла в найтемніші часи їх життя.

Одне зі служінь фонду — це Night to Shine — незабутній вечір прояву Божої любові через служіння людям з інвалідністю, який об’єднує тисячі людей по всьому світу в п’ятницю перед днем Святого Валентина.

Перший Night to Shine відбувся у 2015 році у 3 країнах, де 7 000 гостей пройшлися червоною доріжкою. У 2022 році 11 лютого понад 20 країн та сотні тисяч гостей по всьому світу стали королями та королевами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2022-01-15 23.36.58

7 січня в приміщенні церкви «Дім Евангелія» міста Луцьк була організована театралізована Різдвяна вистава «Обіцяний Спаситель».

Про це ІА Світогляд повідомила організатор та режисер дійства Ірина Мулько – відповідальна за дитяче служіння церкви «Дім Евангелія».

Сюжет вистави, передає життя, почуття та емоції людей Біблійних часів, різних прошарків населення, до народження Ісуса Христа. 

Родина, в якій проживають братик і сестричка, які залишилися сиротами і виховувалися у сім’ї свого дядька. Жінка якого, була не надто лагідною і привітною до них, але надто вже любила гроші, бо утримувала готель. 

Хлопчики, які навчалися теслярської майстерності і хотіли брати участь у будівництві синагоги. І трапилося так, що один з них, сам не знаючи цього, змайстрував ясла для народження Спасителя Світу.

Праведний Симеон, який теж чекав обіцяного Спасителя у храмі та розповів історію гріхопадіння для допитливого хлопчика Михея.

Цар Ірод, який надто переймався та тримався за свою владу але не зміг зашкодити Божому плану спасіння людства. 

Мудреці, які залише все, взявши з собою багаті дарунки, подорожували довгі місяці, щоб лише поклонитися Новому Цареві. 

Вбогі пастухи, які теж, як інші, чекали обіцяного Спасителя. І коли ангел сповістив їм що це сталося, не вагаючись, пішли у доми Віфлеєму шукати Його. І таки знайшли у яслах, які стояли в хліві родини, яка не впустила прохожих Йосипа та Марію у свій дім, та врешті зрозумівши свою помилку, зробили правильні висновки.

Завершення вистави супроводжувалося величною піснею усіх присутніх. В ній звучали слова : «Свят, Свят, Ти Один Свят. Всі народи поклоняться, лиш Тобі, тільки Ти Один Свят»

Подібне дійство вже відбувалося в церкві два роки тому і мало назву: «Вечір у Віфлеємі». 

Команда дитячого служіння, на території церкви організувала майстерки для дітей які представляли перевдягнені герої Біблії. 

Щоб краще відчути увесь колорит свята, частували гостей сухофруктими, гарячими напоями та власноруч виготовленим печивом. Живі тварини були родзинкою того вечора. А на завершення усіх запросили до перегляду постанови. 

Цього ж року, постанову розширили, додали декілька нових сцен, змінили та доповнили декорації. 

«Працювати над таким масштабним проєктом, дуже не просто. Потрібно було підібрати сценарій, перекласти його, побачити як це буде на сцені. Поспілкуватися з кожною людиною на ту чи іншу роль», – зазначають організатори свята.

Доречі, усі ролі виконували члени церкви «Дім Евангелія», які не мають акторської освіти. 

Серед них були диякони церкви, хористи, оркестранти, вчителі недільної школи, молодь, підлітки, діти та випускники НШ, звукорежисери та оператори церкви. 

Усього в організації та проведені заходу взяли участь близько 60 людей. 

«Зробити аудіо запис кожного актора, накласти музику. Продумати деталі декорацій та пошити костюми. Втиснути репетиції постанови у щільний графік багатьо служінь церкви. Розробити та роздати запрошення. Пожертвувати святковими днями… І все це для того, щоб донести жителям нашого міста Божу любов, яка була явлена в приході на землю Обіцяного Спасителя», – додають організатори.

На виставі були заповнені усі місця в залі, а також тисячі переглядів у трансляції.

Багато схвальних відгуків від глядачів та побажань від присутніх:

«Програма на одному диханні! Респект! Центральна сцена міста – туди вам потрібно!»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Обіцяний Спаситель»: у Луцьку християни провели театралізовану Різдвяну виставу
2022-01-15 23.36.33
2022-01-15 23.36.24
2022-01-15 23.36.30
2022-01-15 23.36.48
2022-01-15 23.36.40
2022-01-15 23.36.52
2022-01-15 23.36.44
2022-01-15 23.36.37
Знімок екрана 2022-01-14 о 14.47.03

8 січня християни з усіх церков міста Біла Церква зібралися для євангелізації, щоб розповісти кожному радісну новину про те, що народився Ісус Христос.

Про це повідомляє belightbc.org.ua.

«Кожен із нас знає прекрасне зимове свято – Різдво. Уся родина збирається разом, готуються багато страв, під ялинкою чекають подарунки, а голосні та щирі пісні колядників лунають чи не в кожній оселі. Так святкують більшість українців, але який сенс насправді полягає в цій події та чому вона настільки важлива для кожного з нас, – зазначають організатори.

Віряни нашого міста за підтримки міського голови організували євангелізацію, щоб розповісти людям справжню історію Різдва. Благовістя проходило на вулиці Леваневського біля бібліотеки, де кожен перехожий міг помітити жовтий намет із якого виглядали люди з теплими посмішками на обличчях та гарячим чаєм, яким пригощали всіх охочих». 

Також була підготовлена безплатна християнська література для всіх охочих, лунали пісні для прославлення Бога та найголовніше, це ціль заради якої вони зібралися, розповісти всім про Різдво. 

Чи знають люди, що Різдво це історія не про подарунки та веселі забави. 2022 роки тому маленьке Немовля з’явилось на цей світ для того, щоби створити чудо. 

У сучасному світі люди, здається, геть перестали вірити в дива, але це не означає, що їх не існує. Вони оточують нас усюди, просто ми не звертаємо на них уваги. І в кожного дива один і той самий Творець. 

Ісус Христос, що колись прийшов на цю землю, щоби здійснити найважливіше чудо в житті кожного з нас – дати людям можливість бути прощеним за всі гріхи та мати вічне життя з люблячим Батьком. Ісус Христос – це вічний приклад безумовної любові, безкрайньої мудрості та неосяжної милості. 

Різдво – це свято народження Месії, втілення Бога в людині. Тож, сумно, що цей день народження святкується без самого Іменинника. 

Цими важливими істинами на Євангелізації християни прагнули поділитися з іншими. Щоби радість наповнила серце кожного, а з вуст людей у свято Різдва перш за все звучала хвала справжньому Власнику цього свята. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Різдво в Білій Церкві: християни провели вуличну євангелізацію
izobrazhenie_viber_2022-01-10_19-50-08-789-768×346

Третя адвентистська громада Кривого Рогу передала подарунки для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1.

Про це пише logosinfo.org.

Це заклади для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та дітей з інвалідністю.

Члени громади взяли участь у проєкті адвентистського благодійного фонду ADRA (АДРА Україна) «Діти — дітям», зібравши та передавши новорічні подарунки вихованцям інтернату. 

Крім того, були роздані подарунки від проєкту «Сумка самарянина» – всього 29 коробок.

Попри обмеження в прийманні відвідувачів у зв’язку з карантином, діти отримали частинку любові та турботи до новорічно-різдвяних свят.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

izobrazhenie_viber_2022-01-10_19-50-07-941-768×432
1

Щороку «Церква на Кар’єрній» (ХВЄ) у м. Києві, спільно з соціальною службою Солом’янського району, проводить різдвяне свято для дітей із малозабезпечених і кризових родин, дітей-сиріт та дітей учасників АТО. 

Про це пише ukrbs.org.

На жаль, попередній рік був виключенням, але цього року керівництво церкви вирішило його провести. На святі були присутні близько 140 дітей.

Через карантинні обмеження захід проводили у три потоки. 

Традиційно у програмі свята були веселі ігри, співи, руханки, вікторини, вистава театру тіней і подарунки – солодощі та Дитячі Біблії.

«Бібліям діти були раді навіть більше, ніж солодощам», – зазначають на сайті Українського Біблійного Товариства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2
271125069_1389929931423216_2655127402118743817_n

3 січня Черкасами їздив різдвяний тролейбус. Всередині транспорту виконавці із протестантських церков Черкас піснями і віншуваннями вітали всіх з Різдвом Христовим. 

Про це повідомляє R500Chekasy.

Проїзд у тролейбусі був безкоштовний.Такий подарунок місту зробила громадська організація «Рух Реформації».

«Тролейбус – це приємна несподіванка для людей, які їдуть у своїх справах. Тут вони зустрічаються зі святом. Ми б хотіли порадувати людей і нагади, що Різдво – це реальний прихід Христа в цей світ, і  воно дарує людям благословіння», – зазначив голова ГО «Рух Реформації» Валерій Бєляєв.

271272313_1389929378089938_4405602133031159612_n

«Я в захваті від такої ідеї. Я і до центру добралась і настрій піднявся і навіть поспівали трохи», – каже Вікторія, одна з пасажирок різдвяного тролейбусу.

Тролейбус курсував по маршруту №7А, зупинявся, за графіком.За 4 години транспорт проїхав два кола Черкасами. 

Репертуар у виконавців був традиційний різдвяний: «Нова радість стала», «У Вифлеємі стала новина», «Небо і земля нині торжествують», та інше. Час від часу до співів  приєднувалися містяни.

271032991_1389930254756517_791348536329251026_n

«Я вже втретє бере участь у такому заході і щоразу відчуваю прилив радості від того, що ділюся з людьми гарною новиною. Адже народження Христа – це одна з найважливіших подій для людства» – поділилась волонтерка, одна із співачок в громадському транспорті Любов. 

ГО «Рух Реформації» вже четвертий рік влаштовує в Черкасах різдвяні заходи. Цього року вже відбулися Різдвяна інтерактивна програма для дітей на площі ТРЦ Хрещатик-сіті та свято для дітей бійців ООС.

В найближчих планах у ГО «Рух Реформації» разом з Черкаською Обласною Радою Християнських Церков проведення молитовного сніданку за участі представників влади, культури, освіти, громадськості, охорони здоров’я, депутатів міської та обласної Ради, волонтерів та бізнесу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

271190135_1389929434756599_3570511163572199262_n
271138918_1389929781423231_217902488681995535_n
271094324_1389930548089821_7081940186953537676_n
271190387_1389929588089917_2224493175377609338_n
271236785_1389929534756589_5237118427691761579_n
271275236_1389929481423261_1180899674081369510_n

Календар

Жовтень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС