pope-francis-2707203_1920-e1515932495373-800×445

Після читання молитви Angelus 23 січня Папа Франциск висловив стурбованість напруженням, що зростає, і загрожує перекреслити шанси на мир в Україні та безпеку на європейському континенті в цілому.

Про це повідомляє inVictory з посиланням на Vatican News.

У відповідь Папа запропонував провести 26 січня день молитви про мир.

«Я звертаюся зі щирим закликом до всіх людей доброї волі піднести молитви Всемогутньому Богу, щоб кожна політична дія та ініціатива служили людському братерству, а не приватним інтересам. Ті, хто переслідує власні інтереси на шкоду іншим, нехтують своїм людським покликанням, оскільки всі ми були створені як брати і сестри», – сказав Папа.

Навесні 2021 року низка західних країн звинуватила Російську Федерацію у спробі спровокувати активні бойові дії в Україні шляхом проведення військових навчань біля кордону, ще більш масове нарощування російських військ безпосередньо біля кордону викликало тривогу на початку грудня. Нарощування сил тривало, і пізно ввечері 22 січня Міністерство закордонних справ та у справах Співдружності Великобританії опублікувало заяву, в якій йдеться, що має докази того, що Росія розробляє плани щодо встановлення проросійського уряду в Україні на тлі збройного конфлікту.

Нагадаємо, євангельські християни-баптисти закликають до посилених молитов і посту щодо ситуації, яка складається в Україні. Протягом цього тижня християни об’єднаються в молитві і постах за мир в нашій країні.

V-Ukraini-rozrobili-broshuru-z-rekomendaciyami-dij-u-razi-nadzvichajnih-situacij-ta-vijni2

Довгий час українці чують невтішні новини про загострення воєнного конфлікту з Росією. Влада закликає не панікувати, але відповідально готуватися до будь-якого розвитку подій. Що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій? Що варто пам’ятати про зони обстрілів? Що має бути в аптечці та вдома? Як не стати жертвою дезінформації?

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентував брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни», яку він розробив спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони, Апаратом Головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями, враховуючи український та іноземний досвід. Про це йдеться на сайті Християни для України.

Посилання на брошуру — в кінці статті.

ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЯ В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ АБО ПОТРАПИЛИ В НАДЗВИЧАЙНУ СИТУАЦІЮ ЗА УЧАСТІ ОЗБРОЄНИХ ЛЮДЕЙ:

– Не сповіщайте про свої майбутні дії і плани малознайомим людям, а також знайомим з ненадійною репутацією;
– завжди носіть з собою документ, що посвідчує особу. Гроші і документи тримайте в різних місцях ― так ви матимете більше шансів їх вберегти;
– тримайте біля себе записи про групу крові (свою та близьких родичів) та інформацію про можливі проблеми зі здоров’ям (наприклад, алергію на медичні препарати, хронічні захворювання);
– дізнайтеся, де розташовані сховища та укриття, найближчі до вашої оселі, роботи та місць, які ви часто відвідуєте;
– намагайтеся якнайменше знаходитись поза житлом і роботою, зменшить кількість поїздок без важливої причини, уникайте місць скупчення людей тощо
Це неповний список порад!

В ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ВАРТО:

– наближатися до вікон, якщо почуєте постріли; спостерігати за ходом бойових дій, стояти чи перебігати під обстрілом;
– сперечатися з озброєними людьми, фотографувати і робити записи у їхній присутності; демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;
– підбирати покинуту зброю та боєприпаси;
– носити армійську форму або камуфльований одяг — краще вдягайте одяг темних кольорів, що не привертає уваги, і уникайте будь-яких символів, адже вони можуть викликати неадекватну реакцію
– торкатися вибухонебезпечних та підозрілих предметів, намагатися розібрати їх чи перенести в інше місце ― натомість негайно повідомте про їхнє розташування територіальним органам ДСНС та Національній поліції за телефоном «101» та «102»
Крім цього, вже зараз потрібно прийняти рішення, чи залишаєтеся ви в місті, чи їдете у разі вторгнення. Щоб ухвалити подібне рішення, слід брати до уваги такі важливі деталі, як залучення до патріотичного руху; наявність родичів, які можуть вас прийняти та рівень мобільності. Також треба знайти надійних людей з кола родичів, друзів і сусідів, які прийняли таке саме рішення, як Ви – виїхати чи залишитись, і домовитись про спільні дії.

Завантажити повну брошуру можна тут: «У разі надзвичайної ситуації або війни».

untitled-design-4-1024×576
2022-01-24 12.18.48

В неділю 23 січня 2022 р. в м. Миколаїв прихожани церков розпочали організоване підписання звернень до Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з проханням не надавати гриф МОН України підручнику «Етика» для 5-го класу (автори Т. Мелещенко, О. Желіба, Т. Бакка, Є. Ашортіа, Л. Козіна).

Про це повідомляє Олександр Черно, служитель Церкви Євангельських Християн-Баптистів «Перлина».

Підручник містить зображення пар гомосексуалістів і лесбійок разом із дітьми, які, на думку авторів, є сім’ями. 

Це прямо суперечить Біблії, Конституції України, моральним і етичним нормам українців. 

«Ми не маємо права мовчати, і повинні активно відстоювати наші християнські сімейні цінності, особливо, коли мова йде про виховання наших дітей» − вважають жителі.

Миколаївці закликають усіх, хто небайдужий до майбутнього України, приєднатися до цього заходу і дати рішучий відсіч черговій спробі нав’язування нашим дітям руйнівної ЛГБТ-ідеології. 

Текст звернення та інструкція щодо його відправки знаходяться за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1gzPehQdYCthN2Bd2S3-MDLsMRy48nbXD?usp=sharing

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

DSC_0814

22 січня на базі церкви «Святої Трійці» відбулася звітно-виборна конференція Рівненського обласного Об’єднання УЦХВЄ.

Про це пише УЦХВЄ.

Темою конференції стали слова із Писання: «Нехай же сам Господь, Джерело миру, дарує вам мир завжди, й усіляким способом. Нехай буде з усіма вами» (2Сол.3:16).

На конференцію прибули 318 делегатів та 14 гостей. 

Серед них перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок, старший єпископ Волинського обласного об’єднання Михайло Близнюк, пастор церкви с. Котів Волинської області Сергій Бас, вчитель, працівник департаменту освіти Василь Попудник.

Після співу, який вів гурт із м. Вараш, Василь Попудник виклав семінар на тему: «Член Церкви, чи член Тіла?».

Служитель підняв питання пасивності багатьох християн, які є членами євангельських церков. Були названі умови членства, запропоновано різні моделі служіння, які дозволили б активніше залучати членів церков до праці.

Головуючим конференції обрали Анатолія Козачка, секретарями – Петра Музичука та Віктора Давидюка. 

Станом на 01.01.2022 р. на Рівненщині маємо 297 зареєстрованих церков та 27 незареєстрованих, в яких перебуває 35053 членів. 250 рукопокладених пасторів та 45 нерукопокладених, а також 648 рукопокладених дияконів та 113 не рукопокладених. 

Протягом 2021 р. прийняли водне хрещення 1485 людей, 451 прибули з інших громад (з них 162 прибули з інших громад УЦХВЄ, 289 – з інших громад).

Графічно ці дані виглядають наступним чином.

Безымянный

Рішенням таємного голосування (2/3 голосів) старшим пресвітером Рівненського обласного об’єднання УЦХВЄ було обрано Олександра Котка. 

Першим заступником обрали Олександра Чернюшка, скарбником – Миколу Свірчука. Ревізійну комісію залишили в попередньому складі.

Бюджет обласного об’єднання на 2022 рік затвердили в розрахунку 10 грн з члена (раніше 8 грн). Розглядалося питання про діяльність оздоровчого табору, зокрема, його фінансування (окремим збором).

Найближчим часом будуть проведені районні конференції для обрання регіональних заступників та старших служителів району. В результаті сформується склад обласної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

271943830_6758774797526536_4507603709276043983_n
DSC_0826
DSC_0862
DSC_0837
DSC_0841
foto-1-molitva-za-drugogo-cheloveka

Євангельські християни-баптисти закликають до посилених молитов і посту щодо ситуації, яка складається в Україні.

«Пропонуємо об’єднатися помісною церквою для спільного предстояння перед Господом про мир в Україні й продовження Його незаслуженої милості до нашого народу! Служителі об’єднання церков м. Києва та Київської області запропонували календар молитви й посту», – йдеться на фейсбук-сторінці баптистів.

272411589_5001242379906047_5185260339940005852_n
sajt-1024×601

Рух «Всі разом!» презентує новий інформаційно-просвітницький ресурс про Стамбульську конвенцію: п’ять причин не ратифікувати.

Про це повідомив Рух «Всі разом!».

Це інформаційний ресурс, присвячений стислому опису проблемних зон Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції). А також – обґрунтуванню, чому Україні не слід ратифікувати зазначений міжнародний документ.

Сайт має назву: «Стамбульська конвенція: п’ять причин не ратифікувати». Портал зручний у користуванні. Він дозволяє завантажити відповідні буклети як для друку, так і для розповсюдження. Також містить два інтерв’ю із резидентами Кабінету експертів щодо Стамбульської конвенції та посилання на ресурс, який із сканкопіями рішень 90 місцевих рад, які проголосували проти Стамбульської конвенції.

Одразу зазначається, що ця міжнародна угода була відкрита для підписання у Стамбулі у 2011 році, проте набула репутації сумнівного і проблемного документу від самого початку.

Портал інформує, що провідні країни Європи відмовляються ратифікувати Стамбульську Конвенцію. Основною причиною вказується наявність окремих положень в документі, які йдуть врозріз із національними законодавствами. Серед таких країн: Велика Британія, Болгарія, Угорщина, Чехія, Латвія, Литва, Словаччина, Вірменія, Україна. Ще дві держави-члени Ради Європи навіть не підписували документ.

У Болгарії Конституційний Суд оголосив Стамбульську конвенцію такою, що суперечить Конституції.

Туреччина пішла далі – взагалі відкликала свій підпис і денонсувала ратифікацію Стамбульської конвенції з формулюванням, що вона використовується для «нормалізації гомосексуалізму».

Польща теж оголосила про намір виходу із Конвенції, посилаючись на спроби ЛГБТ-угрупування нав’язати свої ідеї про «ґендер».

Ресурс вказує також на те, що Стамбульська конвенція покликана інтегрувати «ґендерну ідеологію» у правове поле. При цьому, документ не передбачає можливості ратифікувати конвенцію із застереженнями.

«Категорично відмовляючись від цього ідеологічного документу, країни вдосконалюють національні законодавства, спрямовані на захист і підтримку всіх членів сім’ї – дітей, матерів, батьків», – зазначається на сайті.

Окремий пункт присвячено тому, що Стамбульська конвенція є застарілою та неефективною. У контексті запобігання насильству стосовно жінок і побутовому насильству українське національне законодавство є більш досконалим та прогресивним у порівнянні з нормами, які містить документ. Також зазначається перелік законів та нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини в зазначених питаннях. Викликає подив, що Стамбульська конвенція не вказує на головну причину випадків фізичної агресії у побуті – алкоголь.  Адже саме зловживання алкоголем є основною передумовою побиття і навіть вбивств у побутових умовах.

Одним з проблемних моментів конвенції є те, що вона зазіхає на одне з основоположних прав людини – право батьків на виховання дітей у відповідності до власних світоглядних та релігійних переконань. На сайті вказується стаття 14 Конвенції, яка зобов’язує держави включити в навчальні плани матеріали про «нестереотипні гендерні ролі» на всіх рівнях навчання. Тобто прищеплювати хлопцям жіночі моделі поведінки, а дівчатам – чоловічі.

Також на сайті містяться два відео з резидентами Кабінету експертів. «Що не так зі Стамбульською конвенцією?» – інтерв’ю із католицьким священником Романом Лабою, а також «Юрист-науковець – про Стамбульську конвенцію» – інтерв’ю із кандидатом юридичних наук Оленою Львовою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

151445531_4992491054159681_5896205471977587698_o-1024×683
Фото з 1 місіонерського саміту в Одесі

В Одесі відбудеться Другий місіонерський саміт, який має гасло «Все з Нього, через Нього і для Нього». Організатори заходу запрошують усіх, хто має бажання бути місіонером, і тим паче тих, у кого ще такого бажання немає.

Подію організовують 25-27 лютого. Про це йдеться на сайті ВСЦ ЄХБ.

Мета саміту – формування і розвиток місіонерського бачення та заклик до місії в Україні і за кордоном. Учасниками саміту можуть стати не лише мешканці Одеської області, а й усієї України.

Захід відбудеться за адресою: м. Одеса, вул. Левітана, 87.

Реєстраційний внесок без проживання – 400 грн, з проживанням – 600 грн.

За детальною інформацією про програму, учасників-місіонерів та інших промовців переходьте до Instagram.

Якщо ви не маєте можливості сплатити повну вартість внеску, то можна сплатити 50 відсотків від вартості. Або ж якщо ви бажаєте допомогти місіонерам із транспортними витратами, вкажіть це під час реєстрації.⠀

Увага! Кількість місць обмежена, тому не зволікайте зареєструватися за посиланням.

samit2-1
фото 2 діти грають

Уряд прийняв рішення щодо утворення Державної служби України у справах дітей.

Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики. 

Кабінет Міністрів затвердив постанову «Про утворення Державної служби України у справах дітей» як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері усиновлення та захисту прав дітей.

Відсутність єдиного центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовувалась би на врегулювання питань захисту прав дітей (наразі такими питаннями прямо чи опосередковано займаються шість міністерств), та відповідної єдиної державної політики призводить до виникнення системних проблем у цій сфері.

У зв’язку із поглибленням соціально-економічної кризи, збройним конфліктом на сході країни та поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, постають нові виклики в забезпеченні прав дітей, які становлять шосту частину українського соціуму.

Запровадження дієвого механізму формування та реалізації державної політики у сфері захисту прав дітей шляхом утворення Державної служби України у справах дітей як окремого центрального органу виконавчої влади, уповноваженого на формування та забезпечення реалізації державної політики у цій сфері, дасть змогу:

– посилити кадровий (професійний) потенціал у сфері захисту прав дітей;
– сприяти забезпеченню пріоритетності питань захисту прав дітей на всіх рівнях відповідно до адміністративно-територіального устрою України;
– утворити ефективну систему органів виконавчої влади, до компетенції яких належать питання захисту прав дітей.
Крім того, Міністерство соціальної політики веде роботу щодо підготовки проєкту Положення про Державну службу України у справах дітей та відповідних змін до законодавства.

молитва

У Львові 17 січня розпочався Тиждень молитов за єдність християн – 2022.

У парафії св. Івана Павла ІІ відбувся екуменічний молебень, під час якого римо- і греко-католики, православні та протестанти почергово прочитали молитви згідно зі своєю традицією. Тема тижня – «Усі ми прибули поклонитись Христу». Про це пише РІСУ.

«Всередині січня у більшості країн світу християни різних конфесій і традицій – протестанти, католики, православні – збираються на спільні молитви, щоб свідчити про прагнення повної, а також і видимої, єдності християн. Зустрічі духовних осіб і вірних, активна участь в спільних молитвах у храмах різних конфесій провадить до взаємного пізнавання», – зазначив настоятель римо-католицької парафії св. Івана Павла ІІ о.Григорій Драус.

Символом Тижня Молитов про єдність християн – 2022 у Львові є стіна з 7 дверима.

«Сім – це символ досконалості, може вказувати, що християни різними дорогами доходять до пізнавання Христа і різнобарвними традиціями поклоняються єдиному Господу. «Усі ми побачили Його зірку на сході і прибули поклонитися Йому». Не треба бути зосередженим на дверях, яке є місцем переходу, а на тому, що є за дверима, до кого іде людина. Ці двері, які символізують різні дороги, ведуть до однієї мети – до Ісуса Христа», – зазначив о. Григорій Драус.

В екуменічній молитві взяли також участь: пастор євангельської церкви «Гефсиманія» В’ячеслав Воровченко, о. Іннокентій Мусійович ПЦУ, представники УГКЦ, рабин месіанської єврейської спільноти «Сийон» Сергій Пільчак.

Пастор В’ячеслав Воровченко запросив учасників заходу разом повторювали слова молитви Митрополита Андрея Шептицького: «Боже, Ти наш спаситель, Ти для нас усіх створив усе. Від Тебе іде таке полум’я любові, щоб ми мусили б мати кам’яне серце в наших грудях, щоб Тебе не любити. Цілим серцем будемо триматися Тебе і з Тобою одним хочемо дружити так, щоб оглядали Тебе на віки в любові».

О.Ікотентій Мусійович з Православної Церкви України розпочав свою проповідь словами: «Христос народився! Хавену Шалом алехем! (єврейською: мир нехай буде з вами)». Він промовив молитву православного сербского Патріарха Павла: «Ти, Боже, єднай нас усіх, щоб було одна Отара і один Пастир…, щоб дух злагоди і любові зламав перегородки, щоб ми усі зустрілися разом для прославлення Тебе».

Театральна Група школи «Марія» (УГКЦ) виступила з вертепом.

У програмі Тижня молитов – різдвяний концерт «Noel», а також молитви у римо-католицькій катедрі.

Будуть молитви в латинській катедрі, щороку до них долучаються єпископи римо-католицької, греко-католицької і православних Церков, священники з Вірменського собору, а також пастор і хор з євангельської церкви. Відбудеться співаний молебень про єдність за східною традицією, а архієпископ Мечислав Мокшицький очолить св. Месу.

Також відбудеться спільна читана молитва про єдність перед іконою Матері Божої Ласкавої, Гарної Зірки міста Львова. Після цього пастор та хор з євангельської церкви «Віфезда» проведе служіння: співи і проповідь.

На завершення тижня знову буде молитва в Парафії св. Івана Павла ІІ за участю молоді зі Львова і інших міст України, котра приїде на «Weekend Taize».

«До молитви за канонами Taize запрошені медики і родичі хворих на Covid та ті, хто одужали. В ситуації хвороби і загрози смерті стираються кордони між конфесіями. В служінні хворим, як в медичному, так і в капеланському сенсі, найважливішою є людина, а не її релігійні погляди», – додав о.Григорій Драус.

Подальша програма:

21 січня,19:00 – Центр Довженка, пр.Червоної Калини 81, різдвяний концерт «Noel» – за участі християнських музикантів різних конфесій (зі Львова, Хмельницького, Одеси і Києва).

25 січня, 17:30 – катедра РКЦ, пл.Катедральна 1, участь візьмуть католицькі і православні єпископи, Молебень за східною традицією, Свята Меса, яку очолить архиєпископ Мечислав Мокшицький, спільна молитва перед іконою Матері Божої Ласкавої, служіння Євангельскої Церкви «Віфезда».

28 січня – римо-католицька парафія св.Івана Павла ІІ, вул. Стрийська 6, Сокільники, молитва за канонами Taize з молоддю, котра прибула з різних міст, за участю медиків і родичів хворих на Covid.

 

418416_1

Упродовж двох днів, 10-11 лютого, в Ірпені у канцелярії ВСЦ ЄХБ проходитиме навчання для бухгалтерів.

Про це повідомляє ВСЦ ЄХБ.

Практикум присвячений питанням:

  • розбір та виправлення помилок у програмі;
  • практичні консультації;
  • вирішення індивідуальних питань;
  • згортання та закриття зворотно-сальдової відомості;
  • закриття річного періоду;
  • складання та подача річної звітності.

«Шановні колеги! Ви сумлінно працювали весь рік та підкорювали 1С, однак залишилось поставити «переможну крапку» на операції «Визначення фінансових результатів»» – наголошують організатори навчання.

Вести семінар будуть Світлана Бєлоусова та Станіслав Промінський.

Адреса проведення: м. Ірпінь, вул. Матросова, 8 – канцелярія ВСЦ ЄХБ.

Реєстрація з 9:00, початок семінару о 10:00.

Увага! Реєстрація є дійсною за умов часткової передоплати 500 грн (незалежно від вашого способу оплати). Передоплата не повертається.

Ціна – 3 000 грн готівкою, 3 200 грн – безготівковим способом оплати (на розрахунковий рахунок). 

Розрахунковій рахунок № UA953052990000026009030116009 або картка 5169 3351 0003 0432, вказавши у назначені платежу: «Оплата за навчання».

Увага! Обов’язково мати при собі ноутбук.

Телефони для інформації/реєстрації:

(050) 871-56-57 – Катерина

(068) 4-33-22-11 – офіс

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/6fpd1Rtsg1CU86tb7

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

photo_2022-01-18_12-49-57-1024×1024