5ed7168-wedding

Протягом 2020 року 227 подружніх пар скористались послугою «Ювілейне весілля». 

Найбільше повторних шлюбних обрядів проведено у Рівненській області – 38, Київській – 24 та Волинській – 22.

В усіх відділах ДРАЦС Міністерство юстиції України дозволяє усіх одруженим парам провести повторну, ювілейну шлюбну церемонію з вальсом Мендельсона, квітами і гостями.

Як повідомляє Міністерство юстиції України, замовити послугу можна не тільки на ювілей і незалежно від того, скільки років подружжя прожило у шлюбі – 1 рік, 18 чи 50 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість шлюбів може зрости, якщо весілля будуть простішими, – аналітичний центр

Послугу можуть замовляти як сімейні пари, так і їх рідні чи друзі. Під час церемонії сімейним парам вручають навіть свідоцтво про шлюб. Щоправда, у ньому буде зазначено «повторно».

«Проживши дружно і щасливо зі своїм обранцем 25, а може і 50 років, ви отримаєте можливість повторити обряд і нагадати собі про найщасливіший день вашого життя.

Ви знову зможете сказати «так» своїй другій половинці та відчути ті незабутні емоції.

Відсвяткувати ювілей шлюбу можна, замовивши у будь-якому ДРАЦСі країни повторну шлюбну церемонію», – зазначає начальник Управління  державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

1d8e2b5-b75554c–arturverkhovetskiy-depositphotos

З 1 квітня 2021 року в Україні почне працювати нова Програма медичних гарантій. 

До неї будуть додані нові пакети, зокрема, щодо лікування онкозахворювань.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 26 січня, передає Українська правда. Життя.

«У 2 та 4 кварталі 2021 року планується додати та розширити перелік пакетів, які будуть застосовуватися.

У нас нова Програма медичних гарантій почнеться з 1 квітня 2021 року», – розповів міністр.

Програма медичних гараній – це перелік медичних послуг, які пацієнт може отримати безкоштовно, їх оплачує держава.

Держава фінансує такі послуги через Національну службу здоров’я України, яка укладає договори із закладами спеціалізованої медичної допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американський лікар зробив різдвяний подарунок для своїх пацієнтів: він пробачив їм борги на $650 тисяч

За його словами, до Програми медичних гарантій будуть додані такі пакети:

 • Хімієтерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах.
 • Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей.
 • Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями дорослих та дітей в амбулаторних стаціонарних умовах.

«Це повністю новий пакет, він застосовується і буде введений, тому що там є відповідне специфічне лікування, яке потребує деталізації.

Його краще ввести окремим пакетом, що ми плануємо зробити з 1 квітня цього року», – пояснив Степанов щодо третього пакета.

Очільник Міністерства охорони здоров’я зазначив, що також будуть підвищені відповідні тарифи.

«Якщо, наприклад, на послуги з хімієтерапевтичним лікуванням в нас тариф був 17 843 гривень, то в цьому році ми хочемо встановити вже 25 529 гривень з відповідними коефіцієнтами.

Коефіцієнти застосовуються для лікування дітей та дорослих.Наприклад, за готовність надавати медичну допомогу дітям до 18 років буде відповідний коефіцієнт до цієї суми 3, 55%.

Аналогічно будуть розраховані тарифи на лікування хворих з гематологічними або онкогематологічними захворюваннями. Також робимо коефіцієнти при радіологічному лікуванні наших пацієнтів», – розповів міністр.

У відомстві зазначають, що з 1 квітня будуть змінювати підходи, додавати нові пакети та зводити коефіцієнти, щоб лікування ставало ефективнішим.

Нагадаємо, що наразі безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає:

 • інструментальну та лабораторну діагностику;
 • проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару;
 • проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах;
 • лікарські засоби з Національного переліку;
 • медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні;
 • психологічну підтримку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

c45dcb3-0

Кабінет міністрів збирається вивчити ситуацію з коронавірусом в регіонах і у разі необхідності ввести там адаптивний карантин.

Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на нараді у президента Володимира Зеленського, передає Українська правда.

«Найближчим часом МОЗ дослідить ситуацію в регіонах, і залежно від показників ми ухвалимо рішення про запровадження адаптивного карантину по окремих областях. Тобто повернемося до зелених, жовтих, помаранчевих і червоних зон», – зазначив Шмигаль.

За його словами, ці зміни у разі прийняття набудуть чинності через сім днів після ухвалення.

На сторінці Facebook МОЗ уточнили, що, за словами голови відомства Максима Степанова, провідні українські експерти у галузі епідеміології протягом тижня проаналізують епідеміологічну ситуацію по країні загалом, а також у розрізі регіонів. За підсумками аналізу буде розглянута можливість повернення до адаптивного карантину.

Шмигаль зазначив також, що теперішні показники за кількістю захворілих, госпіталізованих та тих, хто одужав, свідчать, що посилений карантин з 8 до 24 січня був ефективним заходом.

Степанов додав, що спостерігається зменшення відсотка позитивних результатів тестів на COVID-19 серед усіх протестованих людей: якщо раніше цей показник в середньому був на рівні 34-35%, то нині – в межах 21%.

24 січня в Україні останній день дії так званого локдауну, який почався 8 січня і забороняв роботу майже всіх закладів торгівлі. Після нього Україна повернулась до пом’якшеної версії карантину, який буде однаковим для всіх областей.

Раніше в Україні діяв адаптивний карантин. Він передбачав індивідуальні заборони для регіонів у залежності від епідемічної ситуації в них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

135856121_1561264587402426_8628228289474632073_o

Капеланська онлайн-академія оголошує набір на другий потік навчання в сертифікатній програмі: «Капеланське служіння з основами психологічного (кризового) консультування».

Про це йдеться на сторінці закладу у фейсбуці.

Заняття розпочнуться вже завтра, 26 січня, о 19-ій годині. Навчальні сесії відбуваються щотижня – кожного вівторка та четверга о 19-ій годині та мають тривалість 2 години. Загальний термін навчання – 3 місяці. При онлайн навчанні використовуються технології програми ZOOM.

«Програма створена для цілісної підготовки до капеланського служіння в правоохороних органах, підрозділах ДСНС, місцевих органах влади та серед працівників соціальних та гуманітарних неурядових організацій. Цільова аудиторія програми: військові капелани-волонтери, капелани правоохороних органів, служителі або члени церков зацікавлені в капеланському служінні в регіональних управліннях Національної Поліціі України та ДСНС, віруючі члени неурядових організацій, які працюють в зоні проведення ООС та з правоохороними структурами», – зазначають в академії.

Організатором онлайн-академії є Громадське формування Капеланський Патруль.

Як розповів для ІА Світогляд президент організації Global Christian Support, старший капелан правоохороних структур, голова Громадського Формування Капеланський Патруль. Ярослав Малько, це вже набір на другий потік навчання в академії. Після першого потоку навчання онлайн-заклад підготував 82 випускників.

«Навчання вібувається онлайн, задіяні партнери зі Сша, Канади. Є люди, як мають це бажання, поклик, коли приходять на навчання, у декого воно походу вимальовується – що і де саме вони хочуть робити. Ми даємо їм вибір. Можливо, людина відучилася в академії і зрозуміла, що це не її», – розповідає капелан.

За словами Ярослава Малька, навчання в академії – безкоштовне, можливі лише добровільні внески для виготовлення сертифікатів про закінчення навчання тощо. Після закінчення навчання випускники можуть самі обирати, де їм нести службу.

«Є місця, куди можемо направити. Є певні домовленості. А є випадки, де все розпочинають з нуля», – додає голова громадського формування.

Зі слів Ярослава Малька, в академії навчаються представники основних християнських конфесій в Україні – значна частина студентів є греко-католиками. Навчаються також баптисти, п’ятидесятники, є і православні.

Викладацький склад академії:

Представник керівного складу Національної Поліції України.
Представник керівного складу Департаменту виконання кримінальних покарань.
Представник керівного складу Служби Судової Охорони України.
Кирило Недря – доцент кафедри філософії та політології ДДУВС, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін та психології поліцейської діяльності.
Greg Young (USA) – капелан ФБР
Mindi Russell (USA) – старший капелан північної Каліфорнії, голова LECS.
Hilar Alkok (CAN) – капелан поліції м. Торонто (Канада).
Oleg Gulin (USA) – капелан загону спеціального призначення округа шеріфа Лос-Анджелеса, автор методичного посібника «Поліцейський капелан».
Ярослав Малько – президент організації Global Christian Support, старший капелан правоохороних структур, голова Громадського Формування Капеланський Патруль.
Павло Царевський – військовий та поліцейський капелан, голова Ради у справах Душпастирської Опіки при Міністерстві Оборони України.
Андрій Зелінський – заступник керівника Департаменту військового капеланства патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, доктор політології.

Програма навчання та повний список викладачів буде надісланий в окремому файлі.

В разі вашого бажання та прийнятого рішення пройти навчання в програмі «Капеланське служіння з основами психологічного (кризового) консультування» – реєструйся за посиланням: https://forms.gle/9mFztb7ftRE8MVH17

Після реєстрації з вами зв’яжеться адміністратор 2-го потоку Капеланської Академії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Tolerant1
Фото ілюстративне

60 міжнародних та українських організацій відкрито звернулися до президента, прем’єра та голови Верховної Ради із закликом не згортати реформу інтернатів.

Про це пише nus.org.ua

Відкритий лист опублікували на сайті Української мережі за права дитини.

«Міжнародні та українські громадські організації, які впродовж багатьох років працюють в інтересах дітей, надзвичайно стурбовані проєктом розпорядження Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017─2026 роки”, яким передбачається виключити з Національної стратегії заклади спеціальної загальної середньої освіти, заклади спеціалізованої освіти, ліцеї із цілодобовим перебуванням дитини та відкласти припинення влаштування дітей до будинків дитини до 2026 року», – зазначено у зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні хочуть скасувати реформу інтернатів, – Микола Кулеба

Організації переконані, що затвердження проєкту розпорядження практично припинить реформу інтернатів.

«Турбота держави про безпеку дітей і нібито захист від неблагополуччя вдома через влаштування їх в інтернатні заклади виявилися профанацією. Адже в березні 2020 року понад 40 тисяч дітей повернули з інтернатів до їхніх біологічних сімей без попереднього оцінювання спроможності цих сімей надавати належний догляд і виховання», – переконані в організаціях.

Організації закликають:

 1. За жодних обставин не затверджувати розпорядження “Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017─2026 роки”.
 2. Забезпечити широке професійне обговорення стану виконання Національної стратегії станом на 01.01.2021 року.
 3. Вжити невідкладних заходів для припинення влаштування немовлят та дітей раннього віку до закладів інституційного догляду й виховання. Визначити це завдання першочерговим з огляду на особливу шкоду інституцій для цієї вікової групи дітей.
 4. Переглянути механізми фінансування системи інституційного догляду, які лише на 9–15% спрямовані на потреби дітей, та переспрямувати кошти на створення ефективних систем підтримки сімей із дітьми на рівні ОТГ, насамперед на оплату праці фахівців із соціальної роботи та розвиток послуг.
 5. Виділити сферу захисту дітей в окремий напрям державної політики: створити окремий орган центральної влади, забезпечити професійними кадрами структурні підрозділи в центрі й на місцях, розробити стандарти захисту дітей, здійснити розподіл відповідальності й повноважень між рівнями влади, гармонізувати законодавство із стандартами ЄС.
 6. Забезпечити виконання Національної стратегії та плану заходів усіма відповідальними міністерствами. Необхідно – забезпечення лідерства й координації в цій реформі, передання інтернатних закладів в управління національного органу із захисту дітей.
 7. Забезпечити доступ до якісних соціальних, медичних і освітніх послуг для всіх дітей, включно з тими, які мають особливі освітні потреби, у громадах, у тому числі через створення інклюзивних і спеціальних класів та підвезення до закладу освіти й у зворотному напрямку дітей, які проживають у віддалених населених пунктах.
 8. Створити експертну групу при Кабінеті міністрів України із залученням представників неурядового сектору, міжнародних організацій для підтримання впровадження Національної стратегії, ґрунтуючись на успішному міжнародному та вітчизняному досвіді.

Повністю зі звернення та переліком організацій, які підписались, можна ознайомитись тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

630_360_1602418775-625

В українців знизився рівень депресії, тривожності та втоми, однак рівень паніки й розладів сну залишається відносно стабільним.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 14-16 січня 2021 року, передає Укрінформ.

Згідно з даними опитування, в цілому ступінь негативних емоційних станів українців на початку 2021 року та їхня динаміка не викликає занепокоєння. Зниження рівня депресії, тривожності та втоми пояснюється періодом опитування (зимовий цикл свят), коли увага суспільства перемикається на більш оптимістичну та позитивну атмосферу (відпустки, зустрічі з близьким та рідними, надії та плани на 2021 рік), а також адаптацією до способу життя під час пандемії.

1611246042-223

Як і у попередніх хвилях дослідження, спостерігається поступове погіршення психоемоційних станів з віком.

«Водночас слід зауважити, що рівень тривожності є відносно високим серед усіх вікових груп», — додають соціологи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Професії майбутнього: які спеціалісти будуть найбільш затребувані через 5 років

Так, у групі 60+ яскраво виражені ознаки депресії, розладів сну та втоми. Причинами є особливості вікової фізіології, страх за власне здоров’я, а також сприйняття ними навколишньої ситуації, особливо в час пандемії. Натомість у молодих негативні стани виражені менше через їхню здатність швидше адаптуватися до змін, гнучкість поведінки та кращий стан здоров’я.

1611246056-759

«У динаміці у порівнянні із весною 2020 року помітно зниження рівня усіх негативних емоційних станів серед молодої вікової категорії (18-39 років). Також знизилися показники депресії, втоми та тривоги серед респондентів середньої та старшої вікових категорій (40-59 років). Водночас серед найстарших незначне покращення спостерігається лише за показником втоми. Натомість інші негативні емоційні стани у цій віковій групі надалі залишаються на відносно високому рівні, що, як зазначалося вище, пояснюється складністю до прийняття змін та ризиками щодо їхнього здоров’я та життя», – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що жінки, як і у попередніх дослідженнях, демонструють вищий рівень усіх емоційних показників, аніж чоловіки. В останніх спостерігається зниження індексів щодо тривоги, втоми, депресії та розладів сну. У жінок – зниження рівня втоми, тривоги та депресії при стабільних показниках розладів сну та паніки. Найбільші відмінності між чоловіками та жінками спостерігаються у групі 51+ , найменші – у середньому віці (36-50).

1611246074-507

Повідомляється, що серед тих, хто частіше комунікує зі своїми близькими, – рівень негативних емоційних станів нижчий.

Згідно з опитуванням, ті, хто частіше дивляться новини про коронавірус, мають вищі рівні негативних емоційний станів, ніж ті хто дивиться їх рідко або не цікавиться зовсім.

Серед тих, хто вважає, що вже перехворів на COVID-19, спостерігається вищий рівень негативних емоційних станів, особливо щодо втоми, розладів сну та тривоги. Також негативні психоемоційні стани яскраво виражені серед тих, хто боїться захворіти особисто або ж переживає за здоров’я родичів.

«Серед тих, хто підтримує вакцинацію, рівень негативних емоцій дещо вищий, оскільки серед них більше тих, хто боїться захворіти. Серед тих, хто підтримує локдаун, спостерігається відносно вищий рівень розладів сну, паніки та втоми. У цьому розрізі значимим є віковий фактор, оскільки серед прихильників карантину переважають старші, серед яких страх захворіти вищий», — підсумовують автори дослідження.

Вибіркова сукупність опитування: 1600 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Безхатченки проти волі й ексспортсмен в депресії: історії людей, яких врятували християни від морозів

142160557_3504438622936948_6295594168741780952_n

11-22 січня в Тренувальному центрі фізичної терапії реабілітаційного комплексу «Агапе» була проведена 3-я навчальна сесія для четвертої групи студентів. 

Про це Агапе Україна пише на своїй сторінці в Facebook.

7 студентів з 2 різних областей України мали можливість пройти це навчання. 

Особливістю цієї сесії було те, що кваліфікований ерготерапевт з США, Енні Хеленбек, мала можливість викладати матеріал по ерготерапії протягом 1 тижня.  

Студенти отримали знання з патологічної ходи, роботи з пацієнтами після інсульту, черепно-мозкових травм, ДЦП та багато інших тем.  

Під час лабораторних занять студенти мали можливість практикувати різноманітні навички по роботі з пацієнтами, брали участь в інтерактивних та групових видах діяльності, а також тренувалися бути реабілітологами та пацієнтами під час практичних сценаріїв. 

За словами студентів, навчання було корисним, різноманітним та насиченим практичним матеріалом у сфері реабілітації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

depresija_69_1239478289

В основу комплексної онлайн-програми покладено найсучасніші дослідження — факти про мозок людини і визначальний вплив лобових часток на емоційне здоров’я. Програма є комплексною, стосується всіх сфер життя людини.

Особливу увагу буде приділено управлінню емоціями та зміні негативних моделей мислення.

Про це пише adventist.ua.

В результаті програми ви:

 • Отримаєте соціальну підтримку, беручи участь у групі підтримки;
 • Підвищите емоційний інтелект;
 • Відновите інтерес до життя, бадьорість та енергійність;
 • Відновитеся після перенесеного СOVID-19;
 • Поліпшите сон;
 • Почнете позитивно мислити;
 • Покращите пам’ять;
 • Здобудете перемогу над депресією і тривожністю;
 • Зможете подолати почуття розгубленості та втрати;
 • Навчитеся розрізняти емоції та керувати ними;
 • Нормалізуєте вагу й апетит;
 • Відновите концентрацію уваги;
 • Забудете про почуття провини і відновите здорову самооцінку;
 • Навчитеся вибудовувати взаємини з іншими людьми;
 • Навчитеся керувати стресовими реакціями.

Програма складається з лекцій, читання книжок, переглядів відео доктора Недлі, роботи в групах, а також із навчальними посібниками та зошитами. Приділятиметься особлива увага мотивації учасників та відбудеться розіграш призів.

Спікери програми:

 • Доктор Ніл Недлі — президент медичного центру «Weimar» (Каліфонія, США), практикуючий терапевт, спеціалізується на профілактичній медицині, психічному здоров’ї. Автор програми «Відновлення при депресії та тривожних розладах», яка отримала широке визнання завдяки своїй ефективності;
 • Олексій Остапенко — офіційний представник доктора Недлі з провадження програми в Україні;
 • Тетяна Остапенко — лікар загальної практики сімейної медицини, фахівець із харчування пансіонату «Наш дім»;
 • Юрій Бондаренко — лікар психіатр-нарколог, головний лікар клініки «Ангелія»;
 • Олена Владовська — практикуючий психолог, менеджер HR-відділу клініки «Ангелія».

Партнери програми — клініка «Ангелія» та пансіонат «Наш дім».

Поверніть собі смак життя і запах щастя!

Подробиці та реєстрація на сайті vezcourse.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

9e8158a254fdac2fc737345b74b52a22
Фото ілюстративне

У рамках ІІІ Форуму християн-управлінців, який відбувся 22 січня у Києві, презентували унікальну найбільшу онлайн-карту християнських церков України.

Як повідомляє команда Всеукраїнського Собору, яка й створила згадану мапу, онлайн-карта налічує 8500 церков різних конфесій та деномінацій.

Ознайомитися з картою можна ТУТ.

Користувачі можуть знайти потрібну церкву за кількома різними параметрами: конфесія, область, місто та назва церкви. Крім цього, якщо у користувача увімкнена геолокація, то на карті автоматично будуть підтягуватися церкви, що знаходяться поруч.

За фільтром «Конфесія» користувачі можуть знайти церкви християнської віри, що входять до Ради євангельських протестантських церков України, Української міжцерковної ради та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (православні, протестантські та католицькі церкви).

«Це особливо необхідно, коли людина відвідує чи переїхала до нового міста і шукає церкву своєї конфесії. Також ця карта буде корисною тим, хто хоче ознайомитися з церквами поблизу у своєму місті», – зазначили на сайті.

Якщо Вашої церкви немає на карті, то просимо заповнити  Заявку на додавання Вашої Церкви за посиланням.

Якщо Ви знайшли помилку у адресі, назві і т.д. своєї чи іншої церкви, просимо вказати про це за посиланням.

Закликаємо поширювати найбільшу онлайн карту християнських церков України серед своїх друзів і знайомих, аби якомога більше людей мали можливість знайти потрібно церкву, де би вони не знаходилися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

аршгм
photo_2021-01-20_00-07-26

Не секрет, що Київ – одне з тих міст, де багато безхатченків, і залізничний вокзал для них чи не найпопулярніше місце.

Люди, яким вдається виживати, гуртуючись у неопалюваних переходах, цієї зими стикнулись з непереборною небезпекою – міцним морозом. Минулого тижня температура вночі сягала – до мінус 21. А, отже, без спеціально обладнаних  пунктів обігріву чимало з них просто не вижили б, йдеться на сайті пресслужби УЦХВЄ.

 «Керівництво залізниці відповіло на наші запити і виділило опалюване приміщення площею 70 м2  на території Південного залізничного вокзалу. У пункті обігріву встановлено сидіння для 30 людей, є стіл, можливість підключати електроприлади та доступ до туалетів», –  розповідає В’ячеслав Когут, пастор церкви «Альфа», котра активно служить людям, які не мають житла, або з якихось інших причин опинилися на вулиці.

17 січня, коли на ранок знайшли щонайменше чотири замерзлих на смерть людини (новини про це чомусь мовчали), християни мобілізувалися – закупили і почали роздавати теплі шкарпетки, рукавички і шапки. Всього за останній тиждень роздали близько 600 наборів, більшість з яких  містили також шоколад, вітаміни та парацетамол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пункти обігріву і гарячі обіди: як церкви рятують безхатченків у період морозів

У пункті обігріву волонтери церкви чергували щоночі – пригощали чаєм зі снеками, спілкувалися, намагалися допомогти, чим могли.

Результат – більше десятка людей попросили направити їх до центрів соціальної реабілітації, куди і були доставлені.

Сьогодні волонтери розповідають немало зворушливих, що торкаються до глибини серця, історій. Ось деякі з них.

Не дали спізнитись на літак

Під ранок прибиральниця з вокзалу привела в пункт обігріву страшенно п’яного молодика, який весь час бурмотів, що спізнюється на літак до Італії. Цим він дуже розвеселив постояльців пункту, які почали говорити йому, що той вже на Сицилії.

«Не знаю як пояснити, але щось  мені говорило, що він не обманює. Зібравши розкидані речі цієї людини, ми побачили, що у нього дійсно італійські документи і квиток на літак на 10:40 ранку» – розповідає В’ячеслав.

Служитель  зізнається, що дуже  хотів, щоб ним зайнявся хтось інший, оскільки ні таксі, ні маршрутка, не брали п’яну людину. Яка доля чекала на чоловіка, можна було тільки здогадуватись.

«Я так і уявив, як він без речей і з розбитим обличчям бродить по вокзалу. Тому після здачі вахти в пункті обігріву о 9:00 посадив чоловіка у своє авто і відвіз до аеропорту. По дорозі познайомилися, сім’я Олексія живе в Італії. Думаю, що Бог має якийсь особливий план на його життя. Ми встигли вчасно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До пунктів обігріву за добу звернулося 804 українці

Хотів померти в заметі

Диякон  церкви Дмитро Дугін, повертаючись вночі з пункту обігріву, побачив чоловіка, який лежав на вулиці в снігу. Мороз – мінус 20! Служитель зупинився і почав піднімати останнього. Виявилося, що цей старий чоловік (колись відомий спортсмен, тенісист), випив спиртного і вийшов на вулицю спеціально, щоб замерзнути і померти. Тому що, як пояснив потім, втратив сенс життя. Після молитви чоловік прийшов до тями, і Дмитро відвів його додому. Меблі в квартирі колишнього спортсмена були заставлені кубками та спортивними нагородами. Коли розпрощалися, чоловік дав свій номер телефону і попросив не забувати про нього.

Приїхала на роботу, а опинилася під ковдрою у безхатченків

«Не можу спокійно заснути, думаю про долі людей, про тих, кого ми зустріли, об’їжджаючи опівночі місця, де збираються люди без певного місця проживання, – розповідає В’ячеслав. – Одна історія по-особливому зворушила. Ми з братом незаплановано, за внутрішнім бажанням, вирішили зазирнути в один перехід, де раніше вже роздавали продукти і теплі речі. Там побачили молоду дівчину, яку нещодавно привели та прихистили безхатченки. Дівчина приїхала до столиці з периферії на роботу, та в одну мить опинилася без грошей і телефону, без можливості щось змінити, тихо тулилася під ковдрою у одного з безхатченків. З Божою допомогою ми змогли забрати її від «нових друзів», нагодувати і відправити до батьків в інше місто».

Велика подяка всім, хто підтримує служіння бездомним

Нічна вахта в «пункті обігріву» залишиться надовго в серцях волонтерів. Різні люди, різні долі: колишні чиновники, люди з вищою освітою, колишні арештанти, будівельники. Ніхто з них не планував опинитися в таких обставинах, але всі погоджуються, що виною всьому гріховне життя. Хтось з обмороженими кінцівками, більшість – з розбитим життям. Навколо розчарування і відчай, але Бог добрий дає слова підтримки, натхнення і можливість служити матеріально.

«Велика подяка лікарям швидкої допомоги, що приїхали на виклик за 5 хвилин і забрали безхатченка, поліції, яка чергувала в пункті обігріву разом з волонтерами церкви. А також людям, які жертвували кошти на одяг і продуктові набори. Дасть Бог, морози спадуть, і наше служіння продовжиться», – зазначили волонтери.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: