DSC05092

Громадське формування «Капеланський патруль» оголошує набір на четвертий потік навчання за програмою «Капеланське служіння з основами психологічного (кризового) консультування».

ГФ «Капеланський патруль» співпрацює з Управлінням по дотриманню прав людини Національної поліції України, Службою судової охорони та Департаментом з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України.

Навчальна програма створена для підготовки до капеланського служіння в правоохоронних органах, підрозділах ДСНС, місцевих органах влади, серед працівників соціальних та гуманітарних неурядових організацій з урахуванням сучасного українського контексту.

Капелани та офіцери поліції з України, США та Канади викладають та допомагають у формуванні навичок у таких напрямках, як богословська та правова підготовка, психологічний супровід особистості, лідерство, комунікація та менеджмент в капеланському служінні.

Програма складається з п’яти модулів навчання – 68 академічних годин та 20 годин практики, що відбувається під керівництвом кращих фахівців.

Цільова аудиторія Капеланської академії – служителі та члени церков, зацікавлені в служінні; капелани, які бажають вдосконалити навички та систематизувати знання.

Вимоги до абітурієнта: належність до помісної церкви (з обов’язковою рекомендацією старшого служителя); знання Біблії та основ християнського вчення; емоційна стійкість і стресостійкість; вміння працювати в команді; вітається, але не обов’язковий досвід роботи з правоохоронцями чи державними службовцями.

Навчання відбуватиметься протягом двох місяців в онлайн режимі двічі на тиждень.

Умови та програма навчання будуть надіслані абітурієнтам після успішного проходження співбесіди з приймальною комісією.

Набір триває до 20 вересня.

Початок навчання 27 вересня 2022 р.

Деталі та реєстрація: http://chap-academy.tilda.ws/4stream

Валентин Загреба

RadioM3

В серці країни, а саме в Києві та області більш ніж чотири мільйони нових слухачів зможуть слухати Radio M на хвилі 89,4 FM. По місту вже розмістили білборди з рекламою радіохвилі.

Але головне не це.

«Для нас це велике свято мати можливість мовити також для киян та жителів області. Ми хочемо бути корисними для більшої кількості українців. Особливо під час війни нести корисну інформацію, підтримувати слухачів, бути поруч», – поділився радістю директор радіостанції Едуард Куриленко.

Нагадаємо, до цієї події всі охочі могли слухати та дивитися найулюбленіші програми зі студії через інтернет. FM хвилі радіо були тільки на Донбасі (Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Лиман, Мар’їнка, Покровськ, Щастя, Гірник), а також у смт Миколаївка, Одеська обл., а пізніше Кременчук та Запоріжжя отримали радіохвилі.

Варто зазначити, що Radio M – це розмовне радіо, яке слухає! Річ у тім, що кожен слухач може зателефонувати до студії за безкоштовним номером 0800 30 14 13, а також звернутися до Лінії Довіри та отримати професійну консультацію психологів. Команда ведучих також завдяки мовленню ефірів у соцмережах має зворотний зв’язок з аудиторією.

В сітці радіостанції немає реклами чи політичних шоу, наразі йдуть такі програми:

На сайті та в соцмережах можна слухати інші програми у записах – наприклад «Безпечна валіза» (про можливості для українських тимчасових переселенців), «Реформація» та програма з психологом Тетяною Писаренко  та інші.

Прес-центр Radio M

фото 3 (1)

Розпочалася благодійна акція для нужденних в Україні, що страждають від війни в зонах бойових дій, та вимушених переселенців. Організатор кампанії – міжнародна місія «Христос є відповідь». Акція триватиме до 10 жовтня. 

Організатори пропонують учасникам FOOD&HOPE відмовитися від одного походу до кав’ярні на користь продуктової допомоги одній людині та за 10$ подарувати надію нужденному, що потерпає від війни. 

Для мільйонів людей в Україні на сьогодні $10 – це можливість прожити 2 тижні та підтримати свою сім’ю продуктами харчування першої необхідності. В нашій країні 2 млн. вимушених переселенців, 800 тис. людей залишились без власного житла, а 30% населення втратили роботу.

Мета цієї кампанії – зібрати 10 000 доларів для 1000 людей на 1000 продуктових наборів до 10 жовтня.

фото 1
фото 2 (1)

У продуктовий набір входять: крупи в асортименті (4 кг), цукор (1 кг), борошно (1 кг), олія соняшникова (1 л), консерва м’ясна (2 шт.).  

Важлива складова гуманітарної діяльності Christ is the Answer Ministries (CITA) – це молитва за людей та Євангеліє, яким діляться місіонери, відвідуючи людей по домівках, серед розбомблених будівель, у центрах для переселенців, роздаючи їм продуктові набори. 

Кожен внесок – це наповнення не тільки продуктового пакету, а й спустошених сердець – любов’ю та турботою.

Для участі в акції FOOD&HOPE перейдіть за посиланням.

Благодійність – один із напрямків діяльності місії CITA. Продуктові пакети отримують нужденні в Україні, Ефіопії, в країнах Центральної Америки (Мексика, Гватемала, Гондурас), Бангладеш. 

Прес-центр місії «Христос є відповідь»  

зображення_viber_2022-08-24_08-54-07-590

Черкаська обласна рада християнських церков звершила молитву в день Незалежності України. Служителі зібралися на Соборній площі. Просили у Господа перемогу, захисту, мир, та Боже благословення для нашої землі. А також подякували Всевишньому за незалежність нашої держави. На заході були представники православних, греко- та римо – католицьких, протестантських церков.

«Для того, щоб щось отримати, має бути Боже благословіння. І молитва – це запорука того, що твоя справа буде успішною, якщо ти її довіряєш Богу», – зазначив пастор Валерій Бєляєв.

Окрему молитву присвятили нашим захисникам, а також людям, які вимушені були переїхати. Згадували і тих, хто до цього часу в полоні, про родини загиблих бійців, про працю волонтерів та капеланів . Просили Божого благословіння на відновлення та зростання економіки держави. Також просили Бога аби День Незалежності та всі подальші пройшли спокійно для України.

«Ми робимо сьогодні меседж для Черкаської громади, що ми об’єднані. Якби не хотів ворог нас роз’єднати в нього це не вийшло. Навпаки ця війна ще більше нас об’єднала. Ми сьогодні помолилися і закликала благодать Божу, щоб вона зміцнювала наше воїнство, всіх українців. І ми переконані, що рано чи пізно з Божою поміччю, ми отримаємо перемогу над ворогом» , – зазначив Митрополит Іоан.

Загалом Рада Християнських Церков в Черкасах утворилася 11 лютого, 2019 року. Серед завдань, які ставить перед собою організація: співпраця різних конфесій, участь у вирішенні питань відносин між державою і церквою, допомога ЗМІ у висвітленні релігійного життя країни та благодійність.

DSC_0050
imgonline-com-ua-SHADOWHLIGHT5P9Hu0OxgSA7
Snimok_ekrana_2022-07_i

Думки батьків та вчителів щодо форм навчання у новому навчальному році є різними і залежать від регіону, в якому вони проживають. Водночас більшість надає перевагу онлайн навчанню.

Про це свідчать результати опитування, що проведено Державною службою якості освіти пише Освіта.ua

Опитування було проведено 3–8 серпня. У ньому взяли участь понад 90 тисяч батьків та майже 11 тисяч учителів.

Завданням опитування було з’ясувати загальну думку учасників освітнього процесу щодо можливого формату навчання з 01 вересня.

Результати опитування свідчать про те, що відстежується чітка тенденція щодо надання переваги онлайн-навчанню в регіонах з підвищеною небезпекою, частими тривогами та активними бойовими діями.

Зокрема, офлайн-навчання у Західному регіоні підтримують 37% батьків та 31% вчителів.

У регіонах, де ведуться активні бойові дії або частина території є окупованою, офлайн-навчання обрали: на сході — 13% батьків і 10% вчителів, а на півдні — 16% і 14% відповідно.

Респонденти Північного та Центрального регіонів також засвідчили низьку підтримку навчання в офлайн-форматі — 23% батьків і 18% вчителів та 19% і 17% відповідно.

Аналіз даних засвідчив, що в областях, де не відбуваються інтенсивні бойові дії, а сигнали повітряної тривоги звучать зрідка, батьки готові розпочинати навчання офлайн. Найбільший показник — 56% батьків за офлайн-навчання у Закарпатській області, хоча суміжні Івано-Франківська та Львівська області демонструють вдвічі нижчі показники.

В областях, які нещодавно постраждали від активних обстрілів та де часто звучать сповіщення про повітряну тривогу, батьки надають перевагу онлайн-навчанню.

tab_1_1
tab_2
zelena

Церкви у містах, що опинилися на перехресті руху переселенців, переформатували своє служіння до непізнаваності. Серед таких і львівська церква «Дім Євангелія», пишуть на сайті баптистів з посиланням на Львівський портал.

«Наша церква прийняла понад 3 600 переселенців, – каже пастор-адміністратор Олег Пенюк. – З них одній третій церква допомогла виїхати за кордон. Майже 100 церковних волонтерів невтомно служать на різних напрямах соціальної роботи. За цей час ми отримали та роздали 220 тонн гуманітарної допомоги.

Війна підштовхнула нас думати про додаткову будівлю при церкві, яка би стала центром соціально-духовної роботи. Дякувати Богові, міська влада пішла нам на зустріч і узгодила будівництво такого центру на місці гаражів, що поруч з нашим храмом. І це вже є великим чудом, бо ж церква розташована в історичній частині Львова!

Як розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, міське управління історичного середовища зауважень до проєкту не мало, тож погодило цей проєкт.

Будівництво вестимуть на земельній ділянці площею 0,43 га, яка згідно з зонінгом Личаківського району належить до зони Г-1 – зони загальноміського центру. Своїм рішенням виконком дозволив забудувати ділянку на 28,3%, а також встановив, що висота майбутнього духовно-соціального центру не повинна перевищувати 14 м.

 

Довідково:

Храм Дому Євангелія християн-баптистів раніше був костелом святої Урсули, збудований у 1685 році. Він входив до складу монастиря ченців ордену домініканців-обсервантів та був найменшим серед подібних монастирів цієї гілки домініканців у всій Речі Посполитій.

У 1785 році костел передали львівській громаді лютеран, у 1878 році його реконструювали у стилі класицизму. До 1939 року при храмі діяла Євангельська школа, яку створила німецька громада Львова через перехід освітнього процесу на польську мову. Із приходом радянської влади церкву закрили, а в 1950-х роках у ній облаштували склад грамплатівок фірми «Мелодія».

На початку 1990-х колишній костел святої Урсули передали у користування львівській громаді євангельських християн. У 1997 році церкву перебудували і відреставрували. В інтер’єрі дотепер збереглися протестантські епітафійні плити.

_methode_times_prod_web_bin_6766f630-fb03-11ec-88db-ae1b6b9bdd3e
Олена Курило пошкодила око, коли росія атакувала її житловий будинок на околиці Харкова

Громадянка України Олена Курило, чиє забинтоване й закривавлене обличчя стало одним із символів російського вторгнення, повернулася до роботи після успішної операції на очах. Наразі 52-річна жінка перебуває у Польщі, пише The Times.

Фото з Оленою з’явилося на перших шпальтах світових медіа 24 лютого, коли росіяни атакували ракетами місто Чугуїв під Харковом. Унаслідок обстрілу свого будинку жінка зазнала осколкових поранень, зокрема правого ока. Коли вона вийшла з будівлі у пошуках медичної допомоги, її зняв американський фотограф Вольфґанґ Шван.

Через постійні обстріли жінка не наважилася евакуюватися і якийсь час переховувалася у хатині за містом, де був підвал. Згодом водій вантажівки запропонував Курило підвезти її до Харкова, щоб вона могла сісти на потяг до Польщі. Її чоловік Микола залишився доглядати свою паралізовану матір.

У березні Олена знайшла прихисток у польському місті Катовіце, де хірурги частково відновили її зір за допомогою ін’єкції силіконової олії. Після операції жінка, яка є хореографом за професією, почала проводити заняття з мистецтва для українських дітей-біженців у Польщі.

«Коли я займаюся цим, то забуваю, що я не вдома, і мої хвилювання зникають. Діти дають мені радість, якої я не відчувала з початку війни», — каже Курило, що досі переживає посттравматичний стрес.

Наприкінці березня американська художниця Женя Гершман створила портрет Олени на основі фотографії Швана. Полотно «Перше обличчя війни: інтимний портрет української виховательки» продали за $100 тисяч на користь України.

62b974864b6f8_EF_articlejune_photo1Cropped
Частиною програм є ромське християнське богослужіння. Слухачі впізнають пісні, тому що вони є частиною їхньої культури. / Фото: Керолайн Ернандес, Unsplash, CCO.

Війна в Україні триває вже більше чотирьох місяців. Розриваються стосунки, поранені душі, а в країні залишаються бомбардовані міста та села. Потреба в зціленні та надії велика. 

З цієї причини TWR Україна, місцева партнерська організація Trans World Radio (TWR), виробляє новий контент, який поширюється через радіо та соціальні мережі . Цей контент має на меті охопити не лише український народ, а й ромські громади в країні.

Про це пише Євангельський фокус.

Хоча більшість ромів переважно проживає в центральних та південно-східних регіонах Європи, за неофіційними оцінками, в Україні проживає від 200 000 до 300 000 ромів . Серед них тисячі відданих християн. Незважаючи на складні та часто погані умови, в яких живуть роми, багато з них прагнуть використовувати сучасні технології. Це означає, що TWR Україна має можливість зв’язатися з ними за допомогою різноманітних комунікаційних платформ.

Досягти ромів новинами євангелії, які змінюють життя, часто не вдається, вивчаючи їхню мову та традиції. Насправді може статися так, що виникне негативна реакція рома. Чому? Тому що він чи вона відчуває підозру і навіть загрозу через інтерес нерома до їх іноземної мови та культури. Отже, який спосіб без загрози ділитися євангелією з ромами ? Воно йде зсередини, тобто місцеві віруючі роми розповідають власну історію про те, як Господь змінив їхнє життя.

Табор потрапляє в рай

Такі історії також є основою радіопрограм TWR Україна для ромів під назвою «Табор іде в рай». Табор місцевою ромською мовою означає ромські табори. Олена Марчук розпочала цей проект у 2013 році, і сьогодні випущено понад 500 програм . У 2020 році ведучим програм став перекладач, викладач грецької мови та знавець ромської культури Сергій Березовський.

Кожна програма триває 15 хвилин і охоплює різні теми, починаючи від оновлення християнського служіння, закінчуючи свідченнями та темами, що представляють місцевий інтерес, і програмами, присвяченими християнському богослужінню ромів. Епізоди спеціально розроблені для ромів, їх менталітету та характеру. Програми прості, а також містять чітке та зрозуміле євангельське послання із закликом до покаяння.

Йосиф Лакатош, пастор ромської громади в Мерефі, багато разів брав участь у записах програм, відповідаючи на запитання слухачів або беручи інтерв’ю для програми. «Програми важливі для нас, тому що ми беремо участь у їх створенні», – каже він.

«Вже багато років наша сім’я приймає радіодикторів, і іноді вони залишаються з нами на кілька днів». Дружина Йосифа додає: «Нас радує, що багато передач про віруючих ромів Закарпаття (Південно-Західна Україна). Цікаво почути, як наші родичі розповідають про своє навернення, а самі програми привабливі».

Один слухач написав команді:

«Привіт, Сергій Березовський, ми вітаємо вас і благословляємо на цю нелегку роботу. З великим інтересом слухаємо програму «Табор потрапляє в рай». […] Ви розповідали нам про Біблію, ви розповідали нам про Бога. Щиро дякую за це. Продовжуйте розповідати нам про ці речі і будьте здорові».

62b974864b9a0_EF_artilcejune_photo2Cropped
Програми доступні в багатьох формах. Це дозволяє віруючим ромам легко ділитися програмами з іншими. / Фото: Міхай Сурду, Unsplash, CCO

Слухати як і коли хочеш

«Tabor Goes to Heaven» доступний на різних медіа-платформах, наприклад, через Інтернет, компакт-диски, медіа-приймачі та через радіомовлення на середньому рівні. Це не тільки охоплює ширшу аудиторію, але й полегшує віруючим ромів можливість ділитися цими програмами з іншими, будь то їх сім’я, друзі та інші в їхніх часто тісно згуртованих спільнотах .

Наприклад, до війни в одній церкві на сході Луганщини було служіння, де брали компакт-диски з програмами і роздавали їх ромам. Було виготовлено та розповсюджено понад сотню копій, що справило великий вплив.

Роми, які ще не знають Христа, все ж часто охоче слухають Табор, незалежно від того, чи чули вони його від родича-християнина чи з власної ініціативи. Наприклад, ромська жінка Ніна написала команді:

«Мені принесли диск із записами програм. Які там чудові пісні і про Бога, і про наші народні. Іноді я прибираю вдома, слухаючи компакт-диск. А мені подобається, що вони не тільки співають про Бога, а й говорять про це!»

Аудиторія програми доходить не лише до самих ромів. Сюди також входять люди, які живуть у громадах із великою кількістю ромських верств населення, або ті, хто цікавиться ромською культурою, і ті, хто працює в тих самих громадах.

З початком війни багато чого довелося змінити і змінилося. Команді довелося покинути свої домівки. Але, на щастя, команда змогла повернутися до роботи, виробляючи програми, супроводжуючи слухачів і допомагаючи ромам отримати надію в цей важкий час. Духовне пробудження в ромській громаді є неминучим явищем нашого часу. Але, як вважають самі роми, це пробудження – це лише початок, навіть через труднощі та труднощі!

Анна Лаура Віссе , відділ Marcom для TWR Europe та координатор цифрового медіа-контенту CAMENA. Родом із Нідерландів, зараз вона живе у Словаччині.

image
У Тернополі відбулася чергова зустріч обласної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. Під час якої обговорили й питання припинення проходження громадянами альтернативної (невійськової) служби у червні 2022 року.

Про це повідомляє RISU.ua з посиланням на 0352.

Як зазначив перший заступник начальника військової адміністрації Ігор Дем’янчук, такого роду служба є не менш важлива, аніж звичайна служба.

«Альтернативна служба є видом служби, яка запроваджується замість проходження строкової військової і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. В умовах воєнного стану кожен службовець потрібен. Є безліч завдань, які треба виконувати не лише на передовій, а й у тилу, саме там можна залучати людей, що проходять такого роду службу», – додав Ігор Дем’янчук.

Зазначимо, що право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю. До таких організацій належать: Адвентисти-реформисти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни віри євангельської (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни.

Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.

write

Війна — це трагедія, яку ми переходимо зараз, але переходимо не на самоті. Бог залишається вірним. Ми маємо розповісти світу історії страждання — щоби вшанувати цінність кожного людського життя і протистояти байдужості. Але ми також розповідаємо свідчення Божої опіки, щоб нагадати: перемога — від Господа.

З 1 липня стартує всеукраїнський конкурс оповідань «Моя історія війни». Про це пишуть на сайті Ірпінськой Біблійної церкви.

Цей конкурс — запрошення розповісти про війну в Україні через призму особистих історій. Ми хочемо відкрити нові голоси і заохочуємо вас долучитися, написавши свою історію у формі оповіді чи есею. Переможці конкурсу отримають грошові призи.

Мета конкурсу — дати можливість українським авторам-християнам розповісти світові історії Божої підтримки під час війни.

Три найкращі роботи отримають призи: I місце — електронна книга Kindle Fire 7 та грошовий приз в еквіваленті 200$, друге місце — грошовий приз в еквіваленті 150$, третє місце — грошовий приз в еквіваленті 100$.

До конкурсу допускаються невигадані історії та свідчення українською мовою, які раніше не видавалися ні в друкованому вигляді, ні в інтернеті. Твори не можуть бути опубліковані до моменту оголошення результатів конкурсу.

Ми приймаємо не більше двох робіт від однієї людини. Запрошуємо до участі молодих авторів та авторок віком від 15 років.

Обмеження тексту: до 3000 слів. Заявки, які перевищують цей ліміт, не розглядатимемо.

Дайте назву своєму твору і відправте електронним листом на адресу mywarstoryukraine@gmail.com

Разом із твором необхідно надіслати коротку автобіографію, фотографію, місто, контактний телефон. Протягом пʼяти днів очікуйте повідомлення, що вашу роботу отримано.

Терміни: роботи на конкурс приймають з 1 липня до опівночі 31 серпня 2022 року за київським часом. У вересні журі визначить та оголосить переможців.

Світогляд. До конкурсу допускаються оповідання, які (на думку журі) відображають християнський світогляд та пропагують загальнохристиянські (не конфесійні) цінності.

Журі конкурсу оцінить вашу історію залежно від креативності, якості написання, загального впливу та цінності для читача. Організатори конкурсу передають журі рукописи без зазначення авторства, тому суддівство буде максимально об’єктивним.

Найкращі твори організатори опублікують у соціальних мережах та у збірці. Посилаючи роботу на конкурс, автори погоджуються з тим, що їх твори будуть опубліковані в збірці із зазначенням авторства. Тексти, які ввійдуть до збірки, підлягають літературному редагуванню.

Телеграм група учасників конкурсу: mywarstoryukraine

Організатори: Media Association International, Ірпінська біблійна церква, «Місія Євразія», Департамент освіти УЦХВЄ, Українська баптистська теологічна семінарія, Riggins Rights Management, Літературний конкурс ім. Джона Буньяна, християнська газета «Вірую».

Screenshot_2
Організатори конкурсу

Календар

Жовтень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС