IMG_0596

У луцькій церкві «Спасіння» відбулася сестринська конференція «Щаслива мама». Під час заходу йшлося про те, що робить жінок щасливими з біблійної та медичної точки зору, а також про вагітність, пологи, поширені запитання та міфи.

Захід зібрав 22 січня близько тисячі жінок різного віку з кількох областей: Волинської, Рівненської, Львівської, Хмельницької та Івано-Франківської.

Конференція розпочалась з привітання директора місії «Голос Надії» Миколи Синюка. Він зауважив, що щаслива та жінка й мама, яка щаслива вдома.

На основі Божого Слова він сказав, що дотик до Бога через пізнання Ісуса робить слабку жінку сильною.

Крім того, побажав жінкам бути в досяжності Божій і благословляти свої доми, сім’ї, країну.

IMG_0597

Опісля виступили спікерки – заступниця завідувачки жіночого служіння УЦХВЄ Людмила Бендус та завідувачка поліклінічним відділенням перинатального центру, лікарка вищої категорії Надія Щурук.

Людмила Бендус повідомила, що в Україні кожне п’яте подружжя бездітне, а безліч жінок мають гормональні збої. Ці проблеми не оминули церкву.

На прикладі жінок Біблії вона пояснила, що бажання мати дітей може мати неправильні мотиви. Якщо бажання отримати щось стає нав’язливим, ніякі логічні аргументи не працюють.

Так в історії про народження Самуїла яскраво це видно. Пеніна не розуміла, що 10 дітей не замінять любові чоловіка. А Анна хотіла дитину для себе, щоб зняти з себе ганьбу. В той же час Анну чоловік любив і емоційно потішав через безпліддя.

IMG_0605
IMG_0606

Неправильні мотиви мати дітей:

 1. Задоволення егоїстичних потреб

Коли є Божа воля, ніякі проблеми не можуть бути перешкодами, щоб вона не здійснилася.

Потрібно шукати Божої волі. Божий план – найкраще для людини. Не потрібно допомагати Богу чинити Його волю. Її потрібно прийняти та виконувати у своєму житті.

Якщо Бог не дав можливості зачати дитину фізично, можливо, Бог хоче, щоб її зачали в серці і всиновили.

Повчитися любити прийомну дитину ми можемо у Бога: Він прийняв нас з поганою гріховною генетикою у Свою Божу сім’ю.

 1. Спастися

Дітородження спасає від непокори і маніпулювання чоловіком, від духовного обману.

Материнство дозволяє жінці повністю реалізувати свої лідерські здібності.

Підказки:

 1. Мама за серцем Божим має:
 • стати дитиною за серцем Божим,
 • навчитися Його слухати і слухатися,
 • знати Його серце,
 • пізнавати Його бажання і волю,
 • розрізняти Його голос.
 1. Діти – спадщина Господня, плід утроби нагорода. Відповідальність мами – посвячено ставитися до цієї спадщини.
 2. Мама покликана навчити дитину любити Слово Боже.
 3. Наші діти – «П’яте Євангеліє» для вчителів, однокласників, друзів. Мама – Євангеліє для дітей в сім’ї.
 4. Мама може зародити в серці дитини бажання стати світлом для світу.
 5. Мама має навчити основної цілі християнина – являти Ісуса.
 6. Мама повинна будувати з дітьми близькі довірливі стосунки.

Лише особистим прикладом ми можемо навчити наших дітей вірити, молитися, любити Слово.

Якщо не були добрими батьками:

– покайтеся перед Богом, попросіть його допомоги,

– покайтеся перед дітьми, попросіть пробачення,

– запропонуйте разом змінювати ситуацію.

IMG_0678

Друга частина конференції розпочалася з коротких свідчень багатодітних мам. Жінки щиро та відверто поділилися історіями свого життя, розповіли, як справляються у своїх сім’ях, як Бог дає сил і натхнення проходити нелегкі випробування та в результаті отримувати величезні благословіння.

Усвоєму виступі Надія Щурук зауважила, що щаслива мама в першу чергу – здорова мама. Як професійна лікарка-гінекологиня вона розповіла про фізіологічний розвиток жінки. В деталях пояснила про менструальний цикл та наголосила на відхиленнях, при яких варто звернутися до лікаря, а також спростувала міфи пов’язані з ним.

Далі Надія в деталях розповіла про вагітність. Знову ж таки спростувала найпоширеніші міфи та забобони, які виникають під час вагітності. Озвучила симптоми, на які слід звернути увагу у вагітних, при яких потрібна медична допомога.

Лікарка розповіла про причини неплідності. З її слів, на сьогодні вагітність не настає через проблеми як у жінок, так і чоловіків.

Надія Щурук порадила, як бути щасливою:

 • на першому місці має бути авторитет Бога,
 • молитва,
 • задоволення життям, посмішка, вдячність,
 • догляд за собою,
 • хобі,
 • відпочинок,
 • виконання свого призначення як жінки (поважати й підтримувати чоловіка),
 • бути легкою (не накручувати себе і не створювати проблем).
IMG_0619

Після першої та другої частини доповідей у всіх присутніх була можливість задати питання та отримати відповіді від спікерок.

Завершилася конференція приємним моментом – розіграшем подарунків. Також відзначили одну з учасниць конференції у якої найбільше дітей – 17 і 50 онуків.

Микола Климчук, пастор церква «Спасіння» на закінчення конференції подякував усім присутнім за час, проведений в спільності, а завершальну молитву звершив пастор Олександр Сокол.

IMG_0615
IMG_0598
IMG_0600
IMG_0628
IMG_0629
IMG_0631
IMG_0634
IMG_0638
IMG_0624
IMG_0644
IMG_0711
photo_2022-01-22_20-45-14
photo_2022-01-22_20-45-51
2022-01-15 13.43.06

Андрій Токарський – працівник Львівської лікарні швидкої медичної допомоги та керівник Центру нейрохірургії та неврології у короткому інтерв’ю для Lviv Radio розповів про свою віру і те, як Бог допомагає йому лікувати людей.

Попри будь-які обставини Андрій Токарський вміє зберігати почуття гумору та рекомендує всім сприймати цей світ з посмішкою.

Лікар розповів про різдвяне чудо, яке нещодавно трапилося з 6-річним хлопчиком, котрий отямився від коми після черепно-мозкової травми в наслідок того, що в’їхав санчатами в дерево.

«Ми молились так сильно за нього і так багато людей, що, напевно, Бог почув наші молитви. Є речі, які не залежать від лікарів», – розповідає пан Андрій.

Коли родичі пацієнтів запитують в лікаря Токарського, що їм робити під час операції, він просить молитися.

«Ті, хто йдуть моляться, операція, яку я сподіваюся, що вона буде страшно важка і довга, і нудна, вона відбувається швидко і добре. А ті, які кажуть «та ми в Бога не віримо» – завжди якісь проблеми з’являються. В мене досвід 40 років, тому я можу говорити, адже це вже є напрацьовані матеріали», – каже лікар.

Медик розповів, що оптимісти набагато простіше переносять захворювання і його завданням є з песиміста зробити хоча б реаліста, а ще краще справжнього оптиміста.

«Жити треба з любов’ю до людей. Людина, яка дає і може дати є набагато щасливішою ніж та, яка бере і забирає. І не стоїть питання про щось велике. Це може бути проста посмішка. Життя треба прожити так, щоб вас згадували добре. Тому що, там де ми закінчуємо життя, там вже немає нічого, ні гаманців, ні машин, ні особняків. Треба жити так, щоб за вас молилися, – додає лікар.

Вірити треба в те, що все буде добре. Бог нас любить. І він нам дасть все, що ми потребуємо і все на що ми заслуговуємо»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

sanky

6-річний хлопчик зі Львова рівно рік пробув у комі і отямився на Різдво, цього ж дня, коли важко травмувався. 

Про це пише ТСН.

Неймовірну історію маленького пацієнта розповів в ефірі «Львівського радіо» керівник Центру нейрохірургії та неврології Першого територіального медичного об’єднання Львова Андрій Токарський.

Лікар розповів, що хлопчик на Різдво катався на санчатах і в’їхав у дерево, від чого знепритомнів. Дитина не отямлювалася цілий рік через важку черепно-мозгову травму. За маленьким пацієнтом весь цей час спостерігали лікарі, а батьки не відходили від сина. Хлопчика штучно годували, мили. Серцебиття і дихання у нього було.

«І ви тільки уявіть! У той самий день, на Різдво, рік через рік, як він в’їхав в дерево, він прийшов до ясної свідомості, так наче він вчора заснув, а нині збудився. Ми казали, що сталось диво. А батьки сказали, що вони та ще багато людей так сильно молились за нього, що Бог, напевно, почув молитви», – сказав нейрохірург.

За словами медика, «є речі, які не залежать від лікаря», а віра справді творить дива.

«У мене на руках помирало багато людей. Я працюю у своїй сфері понад 40 років і бачив чимало див. Зокрема, перед важкими операціями, мене запитують родичі: що ми маємо робити в цей час. І я усіх відправляю до молитви. Так от, коли я думаю, що операціє буде страшноважка, довга і нудна, то вона проходить швидко і добре у тих пацієнтів, чиї родичі моляться», – підсумував лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

webpc-passthru (1)

Церква «Христос є відповідь» у грудні минулого року провела 4 офтальмологічні клініки – 3 у Рівному та одну у с. Мощаниця Острозького району.

Завдяки таким благодійним акціям чимало людей мають змогу безкоштовно перевірити зір. Професійний окуліст обстежує та консультує відвідувачів, виписує їм необхідні окуляри. Люди завжди щиро дякують, ледве стримуючи сльози. Для багатьох із них вкрай важливо відчувати, що іншим не байдужі їхні потреби. Про це пише slovoproslovo.info.

«Дуже вдячна за допомогу, яку я отримала від церкви “Христос є відповідь”. Сподобалися слова, що ви нам говорили. Я читаю Біблію, стараюся свої знання поповнювати постійно. Вдячна лікарці Олені Олександрівні за її увагу та професійність», – Марія Іванова, м. Рівне.

Брати та сестри християнської громади доклали чимало зусиль, щоб допомогти кожному учаснику акції. Відвідувачів пригостили смачним чаєм і печивом, вислухали, сказали добре слово, подарували християнські книги, газети та календарі. Найголовніше, що присутні почули добру новину про спасіння від гріхів, яке дарує Ісус Христос.

Завдяки підтримці місії «Христос є відповідь» офтальмологічні клініки проводяться в 11 областях України, а нещодавно стартували в Ефіопії та Камбоджі.

«Бог добрий. Коли ми робимо добро, ми відображаємо Бога. Саме це надихає мене організовувати благодійні заходи. За час існування церкви «Христос є відповідь» у Рівному 4500 людей безкоштовно перевірили зір у професійного лікаря та отримали окуляри. Офтальмологічні клініки – важлива справа, особливо для пенсіонерів», – Тарас Сень, пастор церкви «Христос є відповідь».

webpc-passthru
97_main-v1577639188

Президент Володимир Зеленський підписав закон, де зазначається, що держава оплачуватиме всі медичні трансплантації для пацієнтів.

Про це пише офіційне інтернет-представництво Володимира Зеленського.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» № 1967-ІХ, Верховна Рада ухвалила 16 грудня 2021 року.

Документ покликаний розв’язати питання оплати трансплантацій. Зокрема, законом встановлюється, що держава оплачує всі трансплантації, і для пацієнта вони безоплатні. 

Також зазначається, що тарифи повністю покривають витрати лікарень на проведення таких операцій.

Крім того, документом передбачається, що підбір пари донор-реципієнт здійснюватиме Єдина державна система трансплантації, яка є цілковито незалежною від людського впливу й самостійно проводить такий підбір за визначеними критеріями.

Також розв’язується питання можливості надання прижиттєвої згоди або незгоди на донорство через електронні ресурси.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців одинадцятого і дванадцятого підпункту 7 пункту 4 розділу І, які набирають чинності з 1 грудня 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

orig_568504

Від 1 січня 2022 року залежність від відеоігор офіційно визнана хворобою. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) включила її до переліку одинадцяте видання Міжнародної класифікації хвороб (МКБ-11).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ВООЗ.

У ВООЗ відзначають, що для ігрової залежності характерне регулярне або періодичне порушення здатності контролювати частоту і тривалість ігрових сесій, тривалість проведеного за іграми часу, нездатність припинити грати при появі “негативних наслідків”.

Також наголошується, що в разі залежності ігор віддається пріоритет над іншими життєвими інтересами та повсякденною діяльністю. Симптоми можуть розвиватися безперервно протягом якогось часу, а можуть проявлятися з деякою регулярністю час від часу.

Крім того, ігрова залежність призводить до значних проблем в особистому, сімейному житті людини, викликає зміни його положення в соціумі, призводить до проблем у навчанні або роботі.

Для того, щоб діагностувати ігрову залежність, зміни в поведінці повинні спостерігатися протягом року, проте даний термін може бути скорочений, якщо всі діагностичні вимоги дотримані, а симптоми серйозні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У чому гріх відеоігор: нове відео від команди «У Фокусі»

adventhealth-tops-out-landmark-building-newly-dubbed-innovation-tower1

Компанія AdventHealth урочисто презентувала проєкт своєї нової 12-поверхової споруди, яка називатиметься «Інноваційна вежа», вздовж шосе Interstate 4 у центрі міста Орландо, штат Флорида, США.

Про це пише logosinfo.org.

«Це красива будівля, але ще важливіше те, що вона зробить сучасне обслуговування зручнішим для всієї Центральної Флориди, — сказав Ренді Хаффнер, президент та генеральний директор відділення AdventHealth у Центральній Флориді.

Ми зібрали команду клініцистів світового класу, які змінять методи надання допомоги в ортопедії, неврології та цілій низці спеціальностей».

Будівля на 12 поверхів і площею 300 000 квадратних футів (близько 27 900 квадратних метрів) стане центральним місцем у флагманському кампусі AdventHealth, який височить поряд з автомагістраллю № 4 неподалік вулиці Принстон. Воно буде служити штаб-квартирою ортопедичного інституту Ротмана у Флориді та надасть низку нових та розширених послуг у регіоні Орландо.

«З початку нашого партнерства з AdventHealth у 2020 році ми досягли великих успіхів у розширенні доступу до виняткової ортопедичної допомоги по всій Центральній Флориді, — сказав Деріл Осбар, керівник ортопедичної хірургії Rothman Florida та виконавчий медичний директор Ортопедичного інституту AdventHealth.

І коли ця будівля відкриється, ми привеземо сюди фахівців з цілого ряду ортопедичних спеціальностей, включаючи спортивну медицину, заміну суглобів, ортопедичну онкологію, травматологію та багато іншого».

У будівлі будуть розміщені різноманітні послуги та комплексне амбулаторне обслуговування в одному місці, а також новий будинок Інституту неврології та програми здоров’я мозку AdventHealth.

«У цій сучасній будівлі працюватимуть нейрохірурги та ціла низка вузькоспеціалізованих неврологів, що дасть нашим пацієнтам ширший доступ до провідних вітчизняних лікарів та експертів для лікування цілої низки захворювань», — сказав Крістофер Бейкер, представник нейрохірургії Орландо.

Проєкт знаходиться на стадії розробки й належатиме компанії Meadows & Ohly, яка надає послуги з нерухомості у сфері охорони здоров’я, у партнерстві з AdventHealth та лікарями. Компанія Batson-Cook є генеральним підрядником проєкту. Відкриття вежі заплановане на кінець 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

4AD77CFF-689B-4A60-9624-71D2E649A5E8

Згідно з даними нової кампанії британського уряду, діти курців мають учетверо вищі шанси почати курити.

Про це пише bbc.com.

Лікарі закликають батьків та опікунів кинути цю шкідливу звичку.

Кампанія Better Health Smoking зазначає, що 4,9% підлітків, чиї батьки курять, почали курити, тоді як це зробили лише 1,2% підлітків, чиї батьки не курять.

У новому фільмі, опублікованому Національною службою охорони здоров’я, експерти в галузі охорони здоров’я обговорюють зв’язок між курінням дорослих з дітьми, які починають палити. Лікарка-терапевтка Нігат Аріф і дитяча психологиня Беттіна Хонен закликають батьків ухвалити правильне новорічне рішення – кинути палити назавжди, щоб зробити внесок у здоров’я майбутніх поколінь.

Міністерка охорони здоров’я Меггі Трауп сказала, що сподівається, що це дослідження дасть батькам додаткову мотивацію кинути палити. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

268802194_6693788317359377_9064272946763359139_n

Місіонер Євген Євва служить у жіночій в’язниці Пномпеня близько двох років, щотижня відвідуючи ув’язнених. Зараз його основна ціль допомогти ув’язненим із поганим зором мати можливість читати Святе Письмо.

Про це Євген Євва написав на своїй сторінці в Facebook.

У доковідний період він та інші служителі проводили групи вивчення Біблії та групу вивчення англійської мови для ув’язнених. 

«Зараз сподіваємося, що у січні нам дозволять знову проводити ці служіння, – зазначає Євген Євва.

Нині ми приїхали до цієї в’язниці з благодійною клінікою. 23 особи, включаючи поліціянтів в’язниці, змогли отримати необхідні окуляри для зору».

Місіонери намагалися запросити людей, які хочуть читати Біблію, але не можуть, через низький зір. 

«Ми будемо продовжувати це служіння не тільки в цій в’язниці Пномпеня, тому що є ще багато людей, яким потрібні окуляри, але нам офіційно дозволили відвідувати будь-яку в’язницю Камбоджі з цим служінням», – додав Євва.

Усі ув’язнені, які ходили на біблійну групу, створену місіонерами, змогли отримати подарунки до Різдва – трохи їжі, засоби першої необхідності, але найголовніше – підбадьорення душі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

268943473_6693788280692714_1167638395608917238_n
268972932_6693788374026038_5756864433653123092_n
267503028_6693788247359384_3415388928236888823_n
img_5981-780×470

24 грудня, напередодні Різдва, Благодійний фонд «Світло Реформації» спільно з благодійниками зі Швейцарії передали автомобіль швидкої допомоги в Тернопільську обласну клінічну лікарню.

Про це пише Слово про Слово з посиланням на прес-реліз Благодійного фонду «Світло Реформації».

Реанімобіль такого типу є вкрай необхідним в період пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, що дозволить якісно та швидко транспортувати важкохворих людей з усіх куточків області та міста в лікарню, що є чудовим подарунком в цей передноворічний період!

«Ми довго чекали на цю машину, але у зв’язку з пандемією було складно привезти її сюди зі Швейцарії. Авто прекрасне, Мерседес є Мерседес. Реанімобіль буде використовуватись для надання невідкладної допомоги, транспортування хворих в регіонах і для потреб клініки. Це в нас перший автомобіль такого класу. До цього декілька авто нам передала екстрена медична допомога. Це три машини класу Рено і Пежо. Такий транспорт використовується в нас щоденно, тому що в нас багатокорпусна лікарня і ми також транспортуємо важкохворих з одного корпусу в інший, а це потребує серйозних заходів» – каже Бліхар Василь головний лікар обласної клінічної лікарні

Іван Гонтар керівник благодійного фонду «Світло Реформації» каже, що це вже тривале партнерство, завдяки якому в Україну вдалося привезти багато обладнання та техніки і 3 спецавтомобіля. 

«Загалом благодійна діяльність розпочалась 12 років назад. В квітні 2020 року вдалось забезпечити лікарні області 31 апаратом ШВЛ та іншим обладнанням, яке тоді, на початку пандемії було вкрай необхідними. В той момент також домовилися про цей реанімобіль і почали процедуру оформлення. Орієнтовна вартість даного авто 60 000 євро, яку благодійники зі Швейцарії заплатили, щоб отримати її з лікарні Цюриха і передати в Україну».

Довідка:

Місія фонду «Світло Реформації» – це служіння Богу через допомогу нужденним. Для цього залучаються закордонні та українські доброчинці, християнські місії та церкви. Основними отримувачами допомоги є лікарні, геріатричні пансіонати, хоспіси, територіальні центри надання соціальних послуг, школи, інтернати, реабілітаційні центри, благодійні фонди,  церкви, а також армія та переселенці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: