Voi-na-800×445

Євангельські церкви під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України активно долучилися до роботи допомоги людям. Церкви займалися евакуацією, організацією притулку, забезпечення та іншими роботами, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory .

Служіння «yesHEis» та Ірпінська Біблійна Церква випустили документальні фільми про роботу, яку проводила та проводить церква.

Служіння інтернет-благовісті та місіонерства «yesHEis» розмістило на своїх ресурсах короткометражний фільм, у якому розповідається про те, як християни діють під час війни.

«Це відео показує, як церква України реагувала на те, що відбувається з початку повномасштабного вторгнення і надалі, служачи людям навколо. Було багато викликів, було страшно, багато досі залишається незрозумілим… Але що можна сказати точно – Бог вірний!», – йдеться в анонсі.

Фільм знятий російською та українською мовами, є російські субтитри.

Церква під час війни. Документальні фільми «yesHEis» та Ірпінської Біблійної Церкви

Також Ірпінська Біблійна Церква (ІБЦ) підготувала та опублікувала на своїх каналах документальний фільм «Евакуація. Початок».

Церква під час війни. Документальні фільми «yesHEis» та Ірпінської Біблійної Церкви

«З початку повномасштабного вторгнення ІБЦ стала одним із найбільш організованих волонтерських центрів Ірпінського регіону. Приміщення церкви приймало від 100-300 осіб як укриття щодня, волонтери годували людей, забезпечували медикаментами, а збройним силам допомагали з їжею та пальним, — йдеться в описі відео. — Але найбільшим викликом стала евакуація мешканців Ірпеня та Бучанського району».

«У цьому нам допомогли водії із дружніх церков Рівненщини, Вінницької області, Чернівецької області, Житомирщини, Фастова, які з’їжджалися до Ірпіня за людьми та привозили їх додому. У свою чергу місцеві – церкви та сім’ї – приймали евакуйованих людей, годували та селили на ніч. Без усіх цих людей евакуація була б неможлива. Це стало для кількох тисяч за маршрутом порятунку», — зазначено в описі.

Волонтерський центр організовував евакуаційні колони із приватних автомобілів. За перші 2 тижні вдалося виїхати понад 6 тисяч людей.

«Ми з вдячністю Богу згадуємо посвячених служителів нашої церкви та всіх друзів та партнерів, які допомагали рятувати людей – особливо водіїв із Рівненської, Вінницької, Чернівецької та Житомирської областей, усіх, хто давав кошти на пальне, хто приймав у себе сім’ї з Ірпеня. А також наших захисників із ЗСУ та тероборони, які захищали місто від російських загарбників», — зазначили творці документального фільму.