Знімок екрана 2022-01-14 о 15.15.01

Від Надії Кравченко відмовилися батьки ще в пологовому будинку. Все дитинство її виховували у сиротинцях, але попри життєві випробування, жінка знайшла себе у служінні Господу.

Про це Надія розповіла під час недільного богослужіння в церкві «Спасіння». Її свідчення в ютубі переглянули десятки тисяч людей.

«Коли мене запитували: «ти ображаєшся на батьків?», я казала, що ні, адже я розумію, чому вони від мене відмовилися. Тому, що я народилася з інвалідністю», – розповідає Надія.

В Херсонському дитячому будинку Надія Кравченко вперше почула про Бога.

«До нас приїхали люди. Ми їх називали «віруючі». Вони розповідали нам про Ісуса Христа і казали «Якщо від вас відмовилися навіть мама та тато, ви дітки моліться, бо вас чує Бог». Вони подарували мені дитячу Біблію, я її читала та молилася. Просила велосипед (посміхається). До нас приїхали спонсори з Німеччини й подарували мені двоколісний велосипед. Тоді я зрозуміла, що Бог мене справді чує та відповідає на молитви»

Попри мрію малювати, Надія закінчила коледж в Кам’янці-Подільському на спеціальність бухгалтерія. Жінка отримала червоний диплом. Далі Надія захотіла вчитися в Київському національному торгово-економічному університеті.

«Коли я подавала документи, я бачила велику чергу з вулиці до метро. Це були абітурієнти з мамами та татами. А я приїхала в Київ з одним рюкзаком і з папкою документів. Я подивилася на цих високих та красивих молодих людей і мені захотілося плакати», – розповідає жінка.

В той день Надія дивилася на небо та просила Бога допомогти їй вступити до університету. Вона успішно склала іспити та розпочала своє навчання.

Студентське життя було тяжке та сповнене випробувань. Надія погано харчувалася через нестачу коштів. Але Бог попіклувався і про цю сферу її життя. Дівчині дали безплатний талон на харчування в університетській їдальні.

Ще одним благословення в житті Надії Кравченко стала квартира в Броварах, котру їй подарував університет. Там жінку запросили в церкву, вона покаялася та прийняла хрещення.

Зараз Надія навчає підлітків у недільній школі.

«Сенс життя я побачила саме в Бозі. Я не одна», – додає жінка.

«Сенс життя я побачила саме в Бозі»: на ютубі свідчення жінки переглянули тисячі людей
й

На ютюб-каналі Сергія Демидовича вийшов черговий випуск програми Let’s Think!.

Європа – унікальний континент серед інших. Вона є півостровом євроазійського материка, але ж як сильно відрізняється від Азії чи інших частин світу. Цей континент зробила настільки виключним християнська віра та Біблія як основний наратив, який протягом майже двох тисячоліть формував менталітет європейців та їх суспільні інститути.

Європа черпає не тільки з християнства, як базового джерела ідей. Культурна спадщина античності – Давньої Греції та Риму – також має велике значення для формування європейської раціональності й естетики. Проте саме християнство стало душею Європи. Як це визнав Ю. Хабермас: «Християнство і ніщо інше є кінцевою основою свободи, совісті, прав людини і демократії, які є опорними точками Західної цивілізації. Ми знаходимо себе, повертаючись до цих джерел».

Європейські цінності такі як індивідуалізм, свобода, раціональність та сім’я знаходяться в наш час під серйозною небезпекою. Християнські фундаменти Західної цивілазації вже понад 250 років знаходяться під атакою сил, що намагаються їх деконструювати. В першій половині ХХ ст. Європа майже була зруйнована тими ж антихристиянськими і антираціональними ідеологіями, що вийшли з лона Французької революції та французького й німецького Просвітництва.

Світ був врятований Америкою – вільною на той час від всіх цих утопічних нацистських, фашистських чи комуністичних ідеологій. Але на початку ХХІ ст. ситуація не виглядає оптимістично. Ліва утопія отримала гегемонію у всіх стратегічних інституціх Заходу, таких як освіта, культура, політика. Чи матиме Західна, європейська цивілізація достатньо іммунітету, щоб успішно протистояти силам, які підточують її фундаменти? Що очікує нас у випадку, коли іммунна система виявиться неспроможною впоратись з хворобою, яка нищить її з середини?

Про це та інше сьомий випуск програми Lets Think! з Ярославом Лукасіком та Миколою Харламенковим.

З середини травня на ютуб-каналі Сергія Демидовича стартувала нова програма Let’s Think!, яка покликана надихнути віруючих думати, а тих, хто думає – вірити. 

Мета авторів програми: говорити про виклики сучасності з християнської перспективи, піднімаючи різні інтелектуальні питання зі сфери культури, історії, філософії, економіки, екології та ін. Програму ініціював Сергій Демидович, але автором тем є Ярослав Лукасік, голова служіння «Східноєвропейська Реформація». 

Let’s Think!: Європа та європейські цінності. Що з ними сталося?
1

З середини травня на ютуб-каналі Сергія Демидовича стартувала нова програма Let’s Think!, яка покликана надихнути віруючих думати, а тих, хто думає – вірити. 

Мета авторів програми: говорити про виклики сучасності з християнської перспективи, піднімаючи різні інтелектуальні питання зі сфери культури, історії, філософії, економіки, екології та ін. Програму ініціював Сергій Демидович, але автором тем є Ярослав Лукасік, голова служіння «Східноєвропейська Реформація». 

Let’s Think!: Праві та ліві. На якому боці християни

Календар

Квітень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

СТАТТІ

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАС